Smrtící spojení

všechny plakáty

Prý na svět přicházíme a z něj odcházíme sami. To je asi důvod, proč každý hledá své druhé já, svou lepší půlku. Ale co kdybyste se nenarodili sami? Co kdybyste byli od samého počátku připoutání tělem i duší k někomu jinému?
Pim a Ploy jsou siamská dvojčata. Jednoho dne podstoupí rozdělující operaci, při které Ploy umírá. Od té doby se však Pim velmi trápí výčitkami a pocitem osamění a utíká proto za jiným životem do Koreje, kde brzy potká laskavého manžela. Ploy je však stále zde, její duše přebývá ve společném domě a je to duše velmi, velmi nahněvaná. (oficiální text distributora)

Josefin

Tvůrci Shutteru, Banjong Pinsanthanakun a Parkoom Wongpoom odvedli dobrou práci. Faet má něco do sebe, tentokrát jsem se snažila ponořit do děje co to jen šlo. Téma a efekty skvělé , výborná kamera, stará duchařina. Začátek v podobě titulku mě navnadil, místy jsme opravdu měla nepříjemný pocit, jenže ten je v druhé části protkán trochu slabšími místy, tak ze mě vypršelo na chvíli napětí. Trailer jsem neviděla, ale námět siamských dvojčat Pim a Ploy je originální. Nadprůměr, ale 4* nedám, protože jsem se nebála. Ale hudba byla úžasná! To kouzlo co má Shutter tam prostě chybělo.Takže 3*/55% ()

Anticque

Tak teďka mám stále zaražený dech, po filmu Shutter sem čekal tak dlouho abych viděl konečně něco skvělýho a musel sem si počkat opět na stejné borce jako dělali Shutter. Musím si otřít pot z čela a snad se i uklidnit, protože můj stresový život ve spojení s tímto filmem byl mazec... Uspokojení z filmu bylo na úrovni, skvělá atmosféra, příběh, škoda trochu slabšího konce. Jinak dávám jasných 5 hvězd.... Už se těším na nějaký nový dílko z jejich dílny. ()

DeLaMorte

Po delší době opět duchařina ,která mě opravdu bavila..temná atmosféra provází celý film a doplnuje se super lekačkama.Celkem překvapující a o něco slabší konec tento film ovšem nekazí celkově hodnoceno na 4. ()

Holina

Jako asijská duchařina nese tento horor všechny typické prvky žánru, včetně snadno odhadnutelné pointy. Navíc ale přichází i s něčím novým (viz. scéna ve výtahu, větrák, nebo psychedelický únik před vizemi). Pokud jste neztratili ještě zbytky respektu k hororvo duchařino asijské kinematografii, mohlo by vás spojení uspokojit. ()

F.W.Colqhoun

Siamese Dream. Je celkem pochopitelné, že horor o siamských dvojčatech představuje thajský vývozní artikl. Až na několik sympatických a méně humpoláckých metafor a symbolů, jimiž děsí film spíše v první polovině, představuje Faet rutinní, předvídatelné a naprosto neděsící řemeslo. Tvůrci jakoby se paradoxně lépe cítili v úplně jiném, ale stejně brakovém žánru, jímž místy tuctovou hororovou hstorku, utápějící se v klišé, záplatují. Možná dobře, že se po této cestě o několik let později vydali. S jakým výsledkem, to už bohužel, dá-li Bůh, nezjistím. ()

El_Rabbit

Film mohl lépe využít docela silný potenciál, nicméně po dlouhé době jsem zase pociťoval alespoň nějakou strašidelnou atmosféru. Podle mě to byl minimálně lehký nadprůměr v době kdy tvůrci nabízí většinou 1000x ohrané příběhy bez špetky nápadu nebo inovace. ()

Mikeel

Slušný nápad, pointa docela nečekaná, ale... Nevím proč mám ten pocit, že všechny asijské horory jsou stejné. Všechny jsou duchařské, strašidelné, ale nejsou plně využité. Vždyť z tohodle námětu by se dalo vyždímat mnohem víc, než se vyždímalo. Kdyby se toho ujmul nějaký schoný režisér, udělal se kvalitní scénář, tak by to mohl být vážně super psycho horor. Neříkám, že jsem se nebál, ale mohl jsem se bát mnohem víc, což je to, po čem u hororů touží snad každý, ne? Tedy pokud nedáváte přednost hororům, u kterých není dobré jíst, protože díky litrům krve, milionům useknutých hlav atd. se to vážně nedá! ()

zdenur

Přijde mi, že všechny thajské horory mají totožnou atmosféru. To ale nic nemění na tom, že jsou dost děsivé a zákeřné lekací momenty stojí za to. Tohle by bylo jedno plus. Druhé plus je za pointu. Po sešrotování v palici nakonec dost nezajímavou. ()

Flopik

Film som šiel pozerať s tým že to bude blbosť.Na začiatku to aj tak vyzeralo no neskôr sa to parádne rozbehlo.Lakačky fungovali fakt perfektne , preto som si aj zakrýval oči.Duch vyzeral fakt hnusne , a niečo mi ostane aj v pamäti.No a ten záverečný zvrat ma donútil dať 5* ale slabých. ()

Silviaxx

Jednoznačne sa prikláňam k pozitívnemu hodnoteniu. Faet som videla pred pár rokmi a v súčasnosti som si naozaj nepamätala dej, zápletku iba mená. Pre mňa dobré, pre film neviem, či až také dobré, každopádne po druhom pozretí som z neho nadšená. Milujem počiny, ktoré sa hrajú na niečo úplne iné a nakoniec sa z nich vykľuje to, čo by som len tak ľahko nepredpokladala. Páči sa mi, keď sa vo mne menia sympatie voči postavám a celej vzniknutej situácií, kedy sa raz bojím o hrdinku a následne som rada, že prišla satisfakcia. Po tadiaľto by som bola za 5*, ale na druhej strane som musela zvážiť niekoľko nelogických momentov resp. nedotiahnutých situácií a následne sa prikláňam k silným 4*. Určite odporúčam všetkým, ktorí majú radi duchariny a súčasne sú radi ak sa s nimi film trošku pohráva ;) ()

kluk z Na

Viděl bych to na lehkej nadrůměr, jelikož je to svižné a somotnej nápad celkem originální. Zpracování se bohužel nevyhlo jakési hororové sterilnosti a byla z toho typická a chronicky známá písnička "viděla jsem ducha 9x zasebou během půl hodiny a nikdo mi nevěří" . Závěr potěšil, vytěžil z originálního námětu a zasadil se o to, že na film zejtra nezapomenu. ()

Puol

Hutna atmosféra, zopár ľakačiek, zaujímavý námet a už tradičný dejový zlom. Obstojný príspevok do rodiny hororov made in azia. ()

Nail

Co k tomuto snímku napsat..Jediné co se mi líbilo bylo mrtvé dvojče, které se jednou za čas objevilo a to, že se nakonec ukázalo kdo je kdo. Tím to asi končí...tento horror mě víc nezaujal. ()

CharlieSs

Bylo mi jasný, že se to nevyrovná japonským hororům, ale nebylo to nijak zlé. Teda až na tu s prominutím čubku v hlavní roli...Smrt dvou psů, random nabourávání aut... !!!BACHA SPOILER!!! Bylo mi nějak jasné, že to nemůže být ta Pim, ta byla v mládí vždycky hodná a ta druhá byla taková péjča. Naprosto jasný. ()

gemi

Ajajaj, tady logika pokulhává na obě nohy, a to hned od samého počátku. Siamská dvojčata nejsou spojena tak extrémně, jak naznačuje obrázek přebalu, je tomu přesně naopak. Spojuje je kousíček kůže na břichu. První otázka, která okamžitě vytane na mysli: Proč probůh holky neoddělili hned po narození? Nevznikla by žádná patologická závislost jedné na druhé, a vlastně ani tento film, plný laciných lekaček a hloupého chování postav. Všechno zachraňuje až závěrečná část, která trošku zamíchá kartami, jenže jedna vlaštovka jaro nedělá. ()

Petulka88

Asijské horory nijak zvlášť nemusím. O to víc jsem byl překvapen, jakou skvělou atmosféru Smrtící spojení má. O několika výborných lekačkách ani nemluvě. Upřímně, už hodně dlouho jsem u filmu neměl tak nepříjemný pocit. Bohužel, pak příjde hloupý závěr s ještě debilnějším zvratem, který celkový dojem z filmu notně pokazí. Tentokrát je to opravdu velká škoda. ()