$9.99

Animovaný / Drama

Austrálie / Izrael, 2008, 78 min

Tenhle film tady najít, to je za trest :-) Co se mi líbilo byla animace, klasická plastelína. Příběh je povídkový, s větším počtem postav a motivů - ať už o smyslu života, lásce bez hran nebo jen způsobu jak dostat z lidí cigáro a drobný na kafe. Pěkné, bohužel ne dostatečně silné a přesvědčivé. Každopádně milý počin, který si 3* zaslouží.(22.7.2010)

Směs povídek z anonymní Sydneyské městské čtvrtě. "Víte, v mém oboru se často setkáme s různou manipulací, ale co tady předvádíte je kompletně nefér. Pokud se chcete zastřelit, tak to je tragédie, ale ... se mnou to nemá co dělat." Soukromé tragédie v plastelíně. "Vy jste anděl?" 'Ne, holub." Zmatení samotáři "Mluvíš, jako kdybys byl zloděj, ale exekutorství je respektovaná práce." A nezaměstnaní singles.... (Pokud máte z mého textu chaos, tak takto na mě působil film.)(2.3.2012)

Loutkový film o lidech obyčejných a dnešních - smutných, unavených, čekajících a nedočkávajících se, osamělých, nepochopených, tu starých, tu mladých, zapomenutých, nepovšimnutých... Film je krátký, lidí mnoho, jejich problémy filmově prozkoumané - originální jen v bizarnosti jejich závěrečné, šťastné(?) seberealizace. Příjemně zvláštní jen v trhaném pohybu loutek, z kterých snad více než z živých herců čiší životní vyčerpání. Slabé ***.(19.4.2010)

• honajz2

On by ten film nebyl tak marný, kdyby nebyl tak nudný. Jako, nějaké pasáže jsou zajímavé (otec a syn, starý pán), ale jiné neskutečně otravné (Larry!) Bohužel, ale ani ty zajímavé pasáže nedokážou být zajímavé dost. Takže ty dvě hvězdičky dávám za animaci, pár zajímavých příběhů a vlastně úplné finále, to je tady povedené.(30.4.2018)

Pěkně zpracované drama, na které byla radost se dívat. Když už mě bavila méně nějaká ta scénka, animace to dorovnala a naopak. Všechno doplňuje parádní soundtrack. Melodie v pozadí filmu mě vyloženě nabíjely energií. Několikrát jsem se nachytala, jak se u filmu přiblble usmívám. Jo a taky jsem kdysi mívala jedno prasátko, které mi bylo líto rozbít :-) 70%(27.11.2012)