Prokletí hrobky faraona Tutanchamona

(TV film)
  • Česko Tajemství hrobky faraóna (více)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiální text distributora)

lukaskon1 odpad!

Kombinace Mumie a Indiana Jonese. To sice nezní špatně ale po pár minutách filmu je jasné, že to je naprostá katastrofa. Hlavní hrdina si hraje (opravdu jen hraje) na Indyho ale vše je tak křečovité a nevěrohodné až to působí jako parodie. U hlášek jako "skončí to, když to zastavíme" jsem se mohl potrhat smíchy ale po zbytek filmu jsem spíš usínal. Ta neskutečná naivita postav a absolutní neschopnost herců předvézt jediný slušný a věrohodný výkon je ubíjející. Závěr, kdy většina klaďasů postupně chcípe mi alespoň trochu zvedla náladu (konečně si ani nic jiného nezasloužili) ale když všichni zase jakýmsi zázrakem ožili už jsem zbytek nevydržel a vypnul to. Stejně je to výkon dosledovat takovou trapárnu skoro celou :) ()

woody.birch

Mein Gott! To je ale blbý. Mnoho filmů má jako jedinou silnou stránku perfektní výtvarné zpracování. Tady je to skoro naopak. Zápletka sice není nic originálního, ale něco by se z toho vymáčknout dalo. Jenže to by si k tomu režisér nesměl přizvat návrháře kteří si léčí svoje ego a animátory, co to dělali poprvé a jen podle manuálu. Trochu nadsazuji. Jenže zrovna finální scéna je dokladem, že se dá povorat leccos. ()

Hansolo35 odpad!

Velmi mizerny film s mizernymi snad efekty (?). Animaci jsou jak z roku 1960 a tak hraji co nejmene. Vetsinou se musime spokojit s neviditelnym zlem. Dialogy jako ze zleho snu, scenar psal zrejme nejaky skolak. Sproste okopirovana hudba z Mumie. Kaspar v klobouku a la Indy, ale s nulovym charisma. Proste katastrofa! ()

PORTER44

Mizerná dobrodružná napodobenina filmů o hledačích historických pokladů jako byl Indiana Jones.Mizerný efekty tak i herecké výkony. ()

Verja

Prvotní myšlenka nebo záměr byl určitě dobrý, ale..nepovedlo se. Ve výsledku je tenhle film velká zbytečnost, škoda energie a peněz na něj použitá. Zpracování filmu včetně hereckých "výkonů" vyznívá příliš jednoduše a lacině. Hvězdičku dávám pouze za použité téma archeologicko/egyptologicko/dobrodružné..a část hvězdičky dávám sobě, zato, že jsem obětovala čas a vydržela se dívat do konce. Bez toho bych si nedovolila hodnotit (jakýkoliv) film a nemohla si na něj udělat ani názor. ()

j1c2

Bylo to takové srandovní...na horrory normálně nekoukám, ale u tohoto jsem si mohla být jistá, že se bát nebudu...opravdu, pokud to člověk bral jako parodii, mohl se i zasmát...jak když se parta ochotníků učí hrát ve filmu... ()

Zrzavakocka

v roce 1999 vznikla Mumie všichni jsem chrochtali blahem v roce 2001 jsem si to cele zopakovali mno a pak přišel někdo v roce 2006 a spojil téma Mumie a Indiana a vylezlo z toho tohle to dílo, bohužel musím konstatovat, že vykrádání původních děl se děje všude poprvé když jsem se tento dvojfilm viděl tak si říkám, dobrá zápletka, ale ta grafika slabé velice slabé triky hudba jenž je známá a již ohraná dvě hvězdy snad jen za do pul těla nahatého Caspera a jemu sekundující Leonoru ()