Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

mcamino

Celou zemi ovládli upíři a když pomalu vymřela lidská rasa, zjišťují, jestli nebylo lepší být člověkem. Jako horor slabé, ale ostatní žánry to splňuje. Rozhodně jsem se nenudil. 4* ()

Tanulin

Ne nejsem fanda upírů a ani Robert Pattinson by mě nikdy nepřinutil dívat se na tohle téma, ale...Ethan Hawke, to je jiný kafe ! Dokonce mě to bavilo a nezdálo se mi to dlouhé ani hloupé.Kamera byla skvělá a i konec se mi líbil. Možná, že tohle byl jediný film o upírech, který jsem kdy viděla a byla jsem mile potěšena. Rozhodně patří do mé filmotéky. ()

Patroxi

Až na tu trapnou přeměnu z5 na člověka byl film velice dobrý s příjemným dějem vůbec bych to netipoval na horor ale jako příjemný akční film ... za 5 ()

Cor-Angar

Ne že bych byl ze Svítání zklamanej, ale především jak se film blížil ke konci je cítit že to mohlo být ještě lepší. Potenciál v tom byl, protože nápad je to dost dobrej. A byli k dispozici Ethan Hawke a Willem Dafoe (tím neříkám že zbytek byl špatnej). I tak to ale byl slušnej film, kterej rozhodně nenudil a měl spoustu hodně povedených momentů, takže 3* by byly podle mě málo. Mám z toho podobnej pocit jako z In Time od A. Niccola. Dobrej film, kterej stojí za to vidět (jednou určitě), ale taky film, kterej by klidně mohl patřit k tomu nejlepšímu v rámci žánru. Ale nepatří. Je to "jen" dobrej film. ()

Pythonator

Trošku zklamání, protože to mohl být mnohem lepší film. Námět na to má. Přesto příjemná netradiční upírská lahůdka pro fajnšmekry. Hlavně si neplést s pičovinou pro pubertální pipiny, Stmívání. ()

shinlove

Asi jak stárnu, tak jsem víc otrávený přílišným množstvím krve ve filmu :( Dobrý nápad, myšlenka se cení, ale to je asi vše. Provedení mizerné, herci strnulí (jako by to byl studentský film a ne film, kde hraje spousta známých jmen). Prostě nuda, která si hraje na něco víc a maskuje to hektolitry krve... Jen za tu ústřední myšlenku filmu dávám 2* ()

Mark1983

Průměrný sci-fi horor o upírech,který mě svým dějem i příběhem a zpracováním docela překvapil,což i když dávám jen tři hvězdičky,občas se k filmu vrátím a pokaždé se zadívám,takže se skutečně jedná o pohodový průměr,který není na zkoumání,ale na pobavení. ()

Biges

Filmové ztvárnění upíří společnost v moderním světě je stále něco spíše nedostatkového, zvláště, když to nemá být pro náctileté obecenstvo. V tomto ohledu Svítání výborně obstojí, možná by to chtělo jen lépe dramaticky zvládnout konec. ()

Wartord

Pokud jste tak trochu jiní a podobně, jako vinaři víno, ochutnáváte krev různých Rh faktorů, mějte na paměti, že se zásoby jednoho dne vyčerpají. V tomhle filmu tento palčivý problém vyřeší jednoduše a pokud vás nikdo nesežere, užijete si nakonec sluníčka. ()

Himbajz

Mě to docela nadchlo. Námět je hodně dobrej. Škoda, že tam nejsou navíc kudlanky s křížkama. Takhle je to vymítání slabé. Mělo by to lepší grády. No, potenciál veliký. Natočeno také dobře. Já jsem po této stránce spokojený. Škoda toho konce. Jako, když na poslední měsíc natáčení dojdou prachy a elán. Prostě konec je béčko jaxsviňa. Ale každopádně dobré kino! Nezatracovat a půstit si rozumnou upírovku! ()

vassil

Skvělý film o upírech pro všechny, co filmy o upírech zrovna dvakrát nemilují. A vlastně, tohle není ani tak film o upírech, žejo... ()

Da_reba

Vítaná zmena po všetkých buzerantských úpírskych sračkách pro pubertačky!! Síce sa dej strašne tiahne a nepochopil som pár detailov ako napríklad nutnosť replikovať experiment so slnkom keď pritom celú dobu stačilo napiť sa od starého Wilhema. Ale aj tak dosť dobré akcia obstojná. 75% ()

Smashed

Svítání je super film nabitej akcí. Tak to bych moc ráda napsala, bohužel, svůj potenciál film nevyužil ani zdaleka a tak se nám nabízí podprůměrná upírská tuctovka. ()

katakomb

Člověk se na začátku těší, že to bude třeba trochu něco jinýho.. a ono ne, je to jen tuctová upířina s přiměřeným množstvím krve, která přiměřeně pobaví a přiměřeně nebaví. Nejvíc jsem se těšil, že uslyším písničku Running up that hill v remaku od Placeba, a kde nic tu nic. Celkový dojem nemastný neslaný, nic objevnýho. ()

Thalin

Myšlenka jako taková je zajímavá. Jak se asi společnost popere s faktem, že skoro všichni jsou upíři, lidi nedostatkové zboží a tudíž jim hrozí vyhladovění?  Ale místy to bylo trošku nedotažené a unavené. I tak to ale pořád považuju za jeden ze zajímavějších filmů o upírech, který není cílený na vlhké puberťačky. ()

Devon74

Jsem dost zklamán a přitom to vypadalo na dobrý nářez. Ukrutně málo akce a ukrutně málo Isabel Lucas. A hláškující Dafoe to se nehodí... ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)