Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

Hees

Pre mna prijemne prekvapenie.Pribeh kvalitny a filmy kde je sa stale nieco deje mam rad.Kiez by bola aj dvojka aby som sa dozvedel ako to bude dalej. ()

Chen

Pohled z druhé strany a tak trošku sociální drama, rozhodně ne špatný nápad. Dobře zahrané, dobře zpracované (i když některé trikové scény trošku "haprovaly"), nemůžu si stěžovat. ()

Martin741

Zakladna kostra pribehu je kvalitna : ludstvo na pokraji vyhynutia. Co vsak film totalne zabija, je absencia atmosfery, poriadnej hudby, akychkolvek hereckych vykonov. Reziseri Spierig mi nic nehovorili a nehovoria. 44 % ()

honajz2

Celkem příjemné překvapení. Původně jsem se bál, co z toho vypadne, ale stačily mi první minuty filmu a bylo mi jasné, že tohle se mi bude líbit, pokud se to někde nepokazí. A ono se to nepokazilo! Celý ten svět byl dost zajímavý, film se dobře vyvíjel, postavy to mělo zajímavé... Pravda, kdyby to bylo ještě víc o atmosféře (ona tam je a není jí málo) než o akci. možná bych dal i 5*. I tak se ale jedná o dost dobrý film a v rámci upírského žánru možná i nejoriginálnější za dlouhou dobu. 4* ()

MrPierc

Trikově pěkný film, ale dějově velká nuda. Mix všech upírských filmů které známe, zabalený do béčkového alobalu s nudnými postavami a debilními přezdívkami jak např. Elvis ( který je žalostný i herecky ). Začátek je velmi nadějný, ale vše je tak předvídatelné - nepomohli ani známé tváře. ()

Petoss1

Celkom podarené dielo. Rozdelenie na dominantných upírov a ľudí slúžiacich len ako napájací zdroj. Pekná myšlienka. Z hercov asi najviac predviedol svoje umenie Sam Neil. Temná atmosféra v závere graduje. 65% ()

Nautila

Horror to moc není, největší mírou je to spíše thriller, hlavně díky skvělému a netypickému příběhu. Ten nápad je na upírské filmy totiž sakra dobrý. Je pravda, že po týdnu na tenhle film také zapomenu, na to mu chybí dostatečná atmosféra, ale jedná se o dobrou věc. Kdo chce, lze v tom vidět i paraleu na dnešní mocenské síly vlády a velkých společností. ()

O´Neill

Vzhledem k tomu, jaké sračky v dnešní době vycházejí (zejména pokud se bavíme v hororovém odvětví) mě tenhle filmek mile překvapil. Efekty sice byly průměrné, ale zbytek byl slušný. Všichni herci předvedli dobrý výkon, hudebníci zvolili opravdu vynikajíci hudbu, a celkově filmek zaujal. Na plný počet to není, ale těch 75% tomu určitě dám. ()

shyster

Ach jo, na základě čeho já si ty filmy vybírám? Taková hrůza by měla jít přímo na videa a ne do kin. Nejenže je tu hloupý děj (a to i na to béčko), ale herci se jaksi s formou taky nepotkali. Aspoň, že to občas (asi na dvou místech) prosvětlí nějaký ten režisérův nápad. ()

WoWoW

Původní scénáristická myšlenka, teda svět pod nadvládou upíří rasy, které dochází krev, je jedním slovem geniální. Jenže tahle skvělá myšlenka nebyla využita do poslední kapky krve, respektive z té krve zbyly hektolitry. Tenhle film mohl být neskutečná pecka, dokonce herecké obsazení bylo na první pohled velice zvučné. Bohužel můj pohled je takový, že celá genialita té myšlenky se utopila v totálně béčkovém pojetí. Navíc asi nikdy nepochopím ty opakující se a naprosto zbytečné lekačky s netopýry. ()

bourec

Někdo tady psal,že tenhle slabej film popírá všechny zákonitosti a pravidla upírskejch filmů,a já říkám,jděte s pravidlama do prdele.Mám na jazyku jedno otřepaný klišé,a to ,že film je fantastická věc,protože se v něm můžou zhmotňovat sny,a klidně i porušovat pravidla.Film neni věda ani zákoník práce,abyste mleli píčoviny o tom,že někdo udělal něco jinak.Tohle je fakt dost dobrý,a oproti filmu Nemrtví udělali kluci Spierigovic velkej kvalitativní skok.Určitě tomu přidává i našláplý obsazení,ale i bez toho má film koule a všem,co nejsou za šťoury,a nebazírujou na pravidlech danýho žánru,film doporučuju.90%. ()

Sandstorm

Hodně silné 4*. Nebýt toho ukvapeného konce tak bych tak klidně 5. Hodně originální film o upírech a bratři Spierigové vítězí po stránce příběhové i akční. Plus hláškující Dafoe nemá chybu. 80% ()

Mefistofelle

K akčním upírským hororům mám značné předsudky vyvolané filmovým traumatem, které ve mě zanechal Blade a Underworld, a proto to měl tenhle film u mě už od začátku těžké. Musím ale říct, že mě docela příjemně překvapil. Svět, ve kterém se vše odehrává, je totiž až překvapivě originální. Společnost, kde upíři tvoří vládnoucí rasu a lidé jsou jenom živé krevní konzervy, má v důsledku úbytku lidských krevních zdrojů veliké problémy. Nepokoje a mutanti vznikající v důsledku krevní deprivace z tohoto světa navíc dělají dost neveselé místo. Obrovská škoda je, že toto promyšlené a zajímavé prostředí nedokázali bratři plně využít. Děj samotný je nic moc a akce začne po chvilce taky nudit, dialogy mezi ne zrovna sympatickými hlavními postavami místy dost stupidní a kromě pár opravdu vynikajících scén se nedočkáte kdovíjakého filmového zážitku. Přijde mi, že kdyby se tvůrci zaměřili více na svět upírů a jeho kolabující stukturu a necpali tam za každou cenu tolik laciných akčních záběrů, mohlo to dopadnout lépe. ()

Rodriguez

"Z popela povstane nový život." - Od dob vynikajícího upířího "Blade" jsem neviděl nic lepšího, hodně vydařená post-sci-fi. 90% ()

cubajz

vcelku originální námět mi pokazil až moc uspěchaný, nedotažený konec a celkově šedivý příběh. Tento film mohl být o dost našláplejší, kdyby si s ním tvůrci pohráli o chvilku dýl. ()

TomikZlesa

Jako akční horor je to o ničem, ale má to příběh a má to myšlenku, sice ne nijak originální či geniální, ale má. Několik klasických klišé a nelogičností bohužel taky, ale na to sem si už poslední dobou zvyknul. Je to ovšem perfektní upírské drama o tom jak lidi a upíří vedle sebe prostě nemůžou fungovat. Kdybych měl hodnotit podle očekávání, asi by to dopadlo mnohem hůř :-( ()

Džef!

Vzhledem k tomu, že je to opravdu levný film, vám to ani nepřijde. Jen o hercích nevíte v podstatě vůbec nic a zvlášt Willem Dafoe je opravdu tak strašně směšný, že ani jedna "vtipná hláška" semnou nehla. Čekal jsem "megasupr odvaz řežbu" s Bladovskými vampíry, ale těch je tam opravdu zřídka a ješte k tomu tam jsou v každé scéně velice krátce... Představte si to asi takto: Upír přijde rozsvítí. Je tam vampír, upír střelí, vampír mtvý....pic a střih. Také je velká škoda, že si tvůrci nevzali pod palce velkoměsto třeba jako "New York" jako to bylo v Já legenda, kde prostředí působilo skvěle. Ale jako fanda upíru se mi to docela líbilo... 55% ()

humanbeing

Tak já vám nevím, možná to bylo tím velkým plátnem a super zvukem, ale já prostě nemůžu jít níž než za osm. Výborná podívaná s upíry, která si může podat ruku i s Near Dark, ke kterému nemám nějaký velký vztah, ale tak jako tak, je to jeden z nej upír filmů vůbec a tohle tím pádem taky. Skvěle natočené, parádně atmosferické, dosti brutálně krvavé a v závěru si to přímo říká o zapsání krvavým písmem do zlaté knihy upírského žánru. Tedy je ale taky pravda, že já upíry moc rád nemám, ale tohle jsem mohl a hodně. ()

Azrael515

Prvá polovica ****, druhá *. Prečo ? V prvom rade ma zaujal vizuál, myšlienka urobiť z vampírov dominantným druhom na planéte a dopad tejto expanzie na ich samotnú spoločnosť ( žobrák ktorý si nemohol dovoliť krv ma dostal). I scenár sa vydal správne, dochádza jedlo čo s tým ... Krása, pecka, už sa teším ..obsadenie mi tiež sadlo. No potom to prišlo a zpočiatku som mával rukov .. detaily. No potom tie detaily ktoré nedávali zmysel alebo boli proti klasickým (rozumej, tých ktoré som si prevzal za svoje) pravidlám o upíroch. Po detailoch nasledovali vážne sceníáristicke kaskadérske kúsky ( riešiť X pomocou X je podla mna úúúplne pritiahnuta za vlasy, to radšej mohli prist s prachsprostou vakcinou, tu by som stravil). ..do konca bude nasledovat este jeden kusok ktory uz je uplne mimo (domino efekt) ..vysvetlitelny by bol napr. tou vakcinou. Na záver už tvorcovia asi fakt nevedeli kudy kam a prehupsli sme sa na chvílu do zombie horroru (inak moj oblubeny zaner no tuna nepotesil) . K tomu trochu poučiek a'la faramceuticky priemysel je zlý ..... aby to malo posolstvo ..zopar vybuchnutých humvee a iných objektov ....aaa je tu bullshit ALE TAK PEKNÝ ..čiže len za kabátik dostane 3* ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)