Snímek režírovaný renomovaným televizním tvůrcem Josephem Sargentem vychází se skutečného příběhu mladé ženy Sybil, jež se po pokusu o sebevraždu dostává do péče psychiatričky dr. Cornelie Wilburové. Během společných sezení dívka, která vykazuje zvláštní náznaky ztráty paměti, postupně odhaluje děsivý obraz strašlivého dětství, jehož pravidelnou součástí bylo psychické, fyzické i sexuální týrání rukou její vlastní, duševně narušené matky. Výsledkem nelidského zacházení byl rozpad Sybiliny osobnosti na šestnáct různých částí, jimiž se dívka bránila během dospívání krušné realitě. Je vůbec možné, aby Sybil někdy okusila normální život? Závisí to i na doktorce Wilburové, kterou bravurně vystřihla držitelka dvou Oscarů Jessica Langeová. (oficiální text distributora)

prostemartin

Sybil netrpí žádnou schizofrenií, ale disociativní poruchou osobnosti. Schizofrenie je něco dost odlišného. Jinak film pěkný, akorát mi herecké výkony Sybil moc neseděly. Lange jako vždy výborná. ()

SJS

Musím se přidat řekl bych k většině, která film chválí a hlavně k těm, kteří ho chválí dost. Herecké výkony dvou hlavních protagonistek jsou výboné, naprosto přesvědčivé. Kdybych měl někdy nějaké psychické problémy, napíšu madam Langové... Tammy Blanchard zvládla zahrát přesvědčivě nejen nejrůznější dívky a ženy, ale i kluky, které snad hrála ještě lépe. Líbilo se mi propracování postav - jeden umí to, ten zas ono, dospělá francouzka to vede a Sybil o nich nemá ani páru. Super. Komentář, který se mi líbí - Jaccobos. ()

Litaniel

Fakt jako klobouk dolů před hereckým uměním Tammy. Musím říct, že její výkon byl heroický, (věřil jsem ji každou větu i emoci) narozdíl od J. Lange, která se zde moc nepředvedla. Přijde mi že se celý film jen usmívá za cestou k dosud neobjevené senzaci. Film ukazuje, jak nejbližší dokáží ublížit a jaká může být obrana bezmocných dětí. Skvělý film, nechutná tajemství, zvrácenost, bezmoc ale i dobrota a pochopení. ()