Kiwi!

Krátkometrážní / Animovaný
USA, 2006, 3 min

Režie:

Dony Permedi

Nelietavé kiwi ťahá za sebou na lane s veľkou námahou strom, ktorý chce pripevniť o útes. Keď tak urobí, je už na útese dosť stromov na to, aby si mohlo splniť svoj veľký sen. (curunir)

HellFire

Zajímavé... kdysi jsem tomuhle kraťasu dal dvě hvězdy. Když se na něj podívám teď, nechápu jak jsem mohl dát měné jak pět. Je v tom tolik síly, že si to člověk uvědomí až při jistých životních situacích. ()

duklak2

Na tento krátkometrážní filmík jsem narazil úplnou náhodou při prohlížení hodnocení u jiného uživatele. Hned mě zaujal název, u kterého mě napadlo samozřejmě, že se bude jednat o ovoce Kiwi. Ale jaké bylo moje překvapení, když se na obrazovce objevil jakýsi nelétavý ptáček. Grafika je dostačující. Vždyť co jiného by jste chtěli? "Hudba" jestli se to tak dá nazvat, se k tomu hodí. I když vlastně to jsou jakési pazvuky:-). Příběh je "promyšlený." Kiwi tahá strom, který je x-krát větší než hlavní hrdina filmíku. Ale k jeho smůle, až se mu podaří veliký strom připevnit o útes, tak je tam najednou hodně stromů, aby mohl skočit dolů a "proletět" se. By mě ale zajímalo, jak Kiwi dopadl? Bylo to velmi dojemné a troufám si říci, že kdybych byl mnohem mladší, taky by mě ukápla nejedna slzička a Kiwiho bych oplakal kvůli jeho velké dřině dotáhnout strom na útes. No nic, nebudu to dále rozvádět a tento krátkometrážňák hodnotím průměrnými třemi hvězdami. ()

maseer2

když člověk vezme v potaz, že jde o studentský film, tak to není vůbec špatné, ba naopak.. jenže v porovnání s ostatními animovanými výtvory to je krom zajímavého nápadu po všech stránkách průměrné či podprůměrné (animace).. ()

Avalon820

Čert vem animaci, zde máme ukázku toho, že i v dnešní době superultra 3D filmů může duch zvítězit nad hmotou. Tak dojímavý příběh se nevidí každý den a i bez tří hodinové stopáže a x-milionového rozpočtu tvůrci dokázali, že diváka lze dojmout snadno. Stačí jen vědět, jak na to. ()

schizmo

Dojemný krátký animák, který obsahuje velké věci. Malý nelétavý kiwi by nám všem mohl být příkladem, protože se rozhodl realizovat svůj velký sen - umět létat. Příběh nám říká, že bychom si měli jít za svými sny, ať to stojí cokoli, protože život bez naplňování snů je jen přežívání. Malý kiwi tomu obětoval úplně všechno, i cenu nejvyšší. ()

havLord

Kam se hrabou celovečeráky, který ze mě po desítky minut pracně ždímou stopový množství emocí - tady k mýmu naprostýmu okouzlení a slze v oku stačily minuty tři... jediná škoda tý bídný animace. ()

ivishka

Celkem hluboká myšlenka na kraťásek ale mohla by být určitě trochu lépe znázorněna...Animace nic moc ale špatné to zase není. ()

blackrain

Chudinka malá. Splnilo si svůj sen a na malou chvíli se proletělo. No, hlavně, že si vzalo helmu. Dopad to musel být hodně tvrdý a z milého ptáčka musela být placka. ()

Magyar

Létání je nezbytné! Protikladem snění není přemýšlení, ale deziluze. Kiwi si svůj let promyslelo moc dobře. :) ()

ABLABLABLA

Co se týče příběhu, tak zajímavé a svým způsobem i krásné - splnil si svůj sen - letěl. A ještě jakým způsobem si ho splnil..to jsem nečekala. Ale animace naprosto otřesná, která celý kraťas úplně shazuje. ()

suicide

Dojemný a nádherný snímek o ptáčkovi, který by chtěl létat a pro svůj sen je ochotný udělat doslova vše. ()