Šťastné míle

Austrálie, 2007, 105 min

Geoff Burton

Trilok Gurtu

Jo Dyer, Lesley Dyer

Mě se to moc líbilo. Mám moc rád velmi dlouhé filmy. Mám tak možnost sledovat každého hrdinu zvlášť. Nic není vynechané nebo oříznuté. Mohu si dokonce vybrat svého hrdinu a sledovat jeho příběh do konce. U některý byl sice konec dost rychlý, ale co zábava to byla. Jak rád bych se potuloval krajinou a byl pronásledován. Jak rád bych měl jen jeden cíl a né sto padesát, ale nejde to. Věčná škoda. (PS: film výrazně doporučuji)(2.6.2013)

Deset malých černoušků na pláž vylezlo, jeden se hned utopil, devět jich zbylo. Devět malých černoušků lezlo na kopec, čtyři z nich se zabili, zbylo jich jen pět... Demolition derby přistěhovalecké směsky, které zaujme především krásnými a propracovanými záběry pouště, moře, suchých stromů a roklí atd.(9.1.2011)

Smutná, presmutná komédia, ktorá ani nie je komédiou, len takým odľahčeným pohľadom na dramatické osudy utečencov v australskej púšti. Škodoradostné zadosťučinenie mi urobilo, ak sa na púšť dostala aj trojica rybárskej lode, ktorá ich priviezla... V každom prípade mám pocit, že sa dalo z témy vyťažiť viacej.(19.10.2012)

Přesně tak, jak to mám rád. Komedie má u mě úspěch, pokud vychází z komických situací a na ty je třeba diváka "připravovat". U tohohle filmu je příprava tak důkladná, že se do situace bloudících uprchlíků naprosto ponoříte. Poté s nimi prožíváte strasti a karamboly, které Vás postaví do role pozorovatele s nadhledem, a tudíž se jim musíte smát. To je u mě kvalitní humor! Jasně, není to přehlídka hláškujících šašků, ale o to hlubší filmový zážitek Vás s touto nevšední komedií čeká. "Dobrý. - Sušené hovězí." Víc, víc takových filmů! 100% = 5/5(9.1.2011)

Skvělý film, který mě oslovil svým humorem a neotřelým námětem. Je to bytostně nekomerční podívaná, která přibližuje neveselé téma nápaditým a divácky vstřícným způsobem. Skutečnost, že se jedná o snímek natočený podle skutečné události, dodává filmu na další zajímavosti. Příjemné překvapení na obrazovce ČT2 - víc takových "festivalových" filmů!(29.12.2012)