Arkanoid

„Just once. Seriously, just bloody once, could you tell me where you parked?“ Dr. Jackman a jeho Hyde sú posledným žijúcim potomkom prvého Jekylla a Hyda.Žena odhaľujúca kreslo spočiatku nebaví. Kreslo pripomína buď niečo z bondoviek alebo BDSM praktiky. Veľmi rýchlo však divákovi odhalí svoje ambície vo vysvetľovaní a názoroch na Jackmana/Hyda a jeho lapenie. Pravidlá a zvyky týchto postáv zaujmú, hlavne komunikácia medzi svojimi alter egami. James Nesbitt ho hrá dobre. Tom Jackman má rodinu, no nie je k nim o sebe úprimný a to vytvára dohady a problémy, ktoré musí riešiť, čo zase pridáva na dráme. Divákovi však chýba vizuálna premena a proces premeny z dobrého na zlé alter ego, čo je škoda, našťastie nechýba herecká premena. Formálne tiež zamrzí nudná hudba, na ktorej v BBC šetrili a ktorá je použitá príliš dlho. Kamera je postačujúca, ale nepatrí ku najlepším. Akcia nie je bohviečo. Demonštráciu Hydovej sily vidíme reálne len pri šplhaní po odkvape, no ostatné scény jeho konfliktov sú zobrazené len v ich závere. Hyde je zdatný manipulátor, ktorého kúskom sa dá vďaka jeho prešibanosti a drzosti niekedy aj fandiť. Černoch z tajnej služby je šialene znepokojivý, napríklad tým, že uráža silent movies, čo filmovému fanúšikovi nemôže byť pochuti. Iné postavy sú predvídateľné. Ide však o obsahovo veľmi vydarenú epizódu. Jazykové okienko: take sides; keep the wolf from the door; itsy-bitsy. „You don’t do crosswords.“ „How do you know?“ „They are for fun.“ –„First fag of the day... always hits the spot.“ „My liver apllied for a transplant. This time, let’s not give him the chance.“ ()