Reklama

Reklama

Londýnští strážníci jsou bodří chlapci. Zajišťují, aby byl v ulicích města klid, dohlíží na pořádek i dopravu a neváhají poradit třeba cizinci, který se v tom lidském bludišti ztratil. Jejich povinností je také chytat lumpy, zloděje a opilce, a starat se, aby podobné živly nerušily slušné občany města.
Na okrsek Paddington Green právě nastoupil nový rekrut Andy Mitchell (Jimmy Hanley), kterého do tajů policejní služby ochotně zasvětí zkušený strážník George Dixon (Jack Warner). V životě policisty pochůzkáře má vše pevný řád, kterému se nový kolega musí nejprve naučit. Setkání s Tomem Rileym (Dirk Bogarde) pořádně otřese tímto zaběhlým pořádkem, Riley je totiž zlodějíček, který byl právě přistižen při vyloupení pokladny kina. (dopitak)

(více)

Recenze (7)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Poměrně nezáživné britské krimi o policistech ze Scotland Yardu, kteří se snaží dopadnout kriminálníky, co zastřelili jednoho z nich. Rozhodně by tomuto filmu prospělo víc se soustředit na zločince a míň na policajty a jejich život na stanici (to zkoušení policeního pěveckého sboru bylo fakt otravný) a taky by neuškodil nějaký výraznější herec. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nudna a nezazivna drama o polisoch zo Skotlend Jardu ktori sa snazia vysetrovat - ale sak ved nech si to kazdy pozrie. Pre mna ale lepsie nez ta sracka z roku 1961 The Victim s Dirkom Bogardem. Dialogy su na urovni, Basil Dearden aspon predviedol rezisersku rutinu : 63 % ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dirk Bogarde jako lump, který lže, krade a vraždí. Oceněný, ale poměrně nezáživný film, jehož pozitivem je velké množství záběrů z dobového Londýna, včetně závodiště chrtů na stadionu White City v západním Londýně. Z hlediska zobrazení práce a postavení policistů ve společnosti, lehce naivní až úsměvný snímek. Oběma zlodějům je věnováno minimum času, jejich postavy nejsou vůbec propracované. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama