Prý že jen hory udělají z chlapců opravdové muže. Inu, o Krkonoše se asi v tomto tvrzení jednat nebude, ale jinak proč ne. Ostatně i půvabný nízkorozpočtový horor, natočený režisérem Stevenem Goldmannem jako adaptace v zámoří relativně známého hororového komiksu, to říká. Pobyt na horách skutečně zocelí. Jen je otázka, jak moc může být takový cesta k dospělosti pro její účastníky příjemná.
V případě snímku Útočiště hrůzy se do hor vydává skupinka šesti nepříliš přizpůsobivých adolescentů, vedená dobrosrdečným pastorem Lewisem a touhou zocelit skrze víru své poměrně svérázné charaktery. Při návratu do civilizace ale jejich autobus během prudké bouře havaruje a oni musí urychleně začít hledat jakoukoli skrýš, kde by mohli přečkat noc a venkovní slotu a posléze se vydat pro záchranu. V nouzi nejvyšší pak nacházejí liduprázdný přívěsový kemp, který vede zvláštní, svůdná a tajemná žena jménem Norma. Už za pár hodin ale začne být jasné, že tenhle příběh nemůže skončit happyendem. Maringotky totiž ožívají. A jejich obyvatelé rozhodně nejsou k návštěvám přátelští. Masakr nejhrubějšího zrna začíná. (oficiální text distributora)

Hrabka

Solidní ptákovina, na kterou je potřeba velmi pevných nervů, aby ji člověk dotáhl do konce. I když to možná zpočátku vypadá, že by to mohlo být pohodové béčko, tak se z toho z nenadání stane alespoň z mýho pohledu naprostá pakárna. Na tohle já nejsem. Ulítlá magořina s bandou mrtvých a nemrtvých a s asi tak dvěma úsměvnými momenty - tak nějak bych to charakterizoval. Proti gustu žádný dišputát, když se to někomu líbí, jak je libo, osobně tolik kladných komentů nechápu, ale co nechápu ještě víc, jak někdo může něco takovýho vůbec natočit. 30% ()

Astaroth12

Príbeh je jedno veľké klišé.Pastor,vychovávateľ alebo dozorca v tomto prípade Pastor ide z nevychovanými deckami niekam to je jedno kde ale havarujú ale tam niekde sa už nedostanú.Spracovanie,dej a herecké prejavy boli mizerné,postavy tupé z vážnym nedostatkom logikou.Niektoré hlášky ma rozosmiali a niektoré boli trápne.Masky boli vydarené a po krvavej stránke som tiež spokojný.Akčná stránka tohoto filmu tiež nebola na zahodenie. ()

*CARNIFEX*

Skupinka neprispôsobyvých študentov, pod dohľadom pastora, cestuje na školský výlet. Po nešťastnej zhode náhod havaruje neďaleko tábora na kempovanie. Nakoľko nie je možné v ceste pokračovať, rozhodnú sa v danej oblasti ubytovať a prespať do rána. Toto rozhodnutie už čoskoro všetci oľutujú! "Trailer Park of Terror" je komediálne, odľahčeným exploitation s množstvom excelentných gore scén, ktoré rozhodne - nesklamalo. Ba práve naopak, neskutočne prekvapilo. Fanúšik násilia si v určitých pasážach určite príde na svoje. Samozrejme, je to "béčkovina", no pokiaľ nebudete očakávať duchaplnosť hlavných postáv či hlbokú myšlienku príbehu, budete spokojný aspoň tak, ako Ja - 60%. ()

Bloody13

Výborná zábava od začátku až do konce. Přívěsový kemp uprostřed pustiny pro zbloudilce, vtipkující zombies kladoucí důraz na rodinné hodnoty a správně balíkovský country rock. Do toho povedené masky a gore, černozrnný humor, a to všechno obaleno v horké "rednecks" náladě. Tvůrci si s nižším budgetem poradili překvapivě zručně. A na to, že film natočili podle na západě profláklého komiksu, tak klobouk dolů. Snímek má pár hluchých míst, ale to bohatě vynahradí některé hlášky a scény, u nichž divák nebude chvílemi vůbec chápat. Trochu to připomíná nostalgický výlet do osmdesátých let, kdy podobných komediálních hororů vznikala kvanta. ()

eraserhead666

Ze začátku to vypadá zajímavě, až člověk přemýšlí, co se z toho nakonec vyvine. A pak se z toho vyvinou "zkurvený retardovaný buranský zombie z pekla" a člověk je trochu zklamaný. I když musí přiznat, že ten přístup k celé věci není zrovna špatný, masky jsou fajn, celé to nakonec umožňuje hodně času věnovat se hudbě, k níž je přistupováno s pečlivostí, zápalem a je dobře zakomponovaná do celku, občas ho i sama tvoří. Zaujala mě Norma, respektive její herecká představitelka, která docela dobře zvládla dvě různé, až odlišné, "polohy" jedné postavy, až tak, že jsem si občas nebyl jistý, jestli to nehrají dvě buchty. To zklamání se dá zkousnout úplně v pohodě, prostě se člověk jen mylně natěšil na něco zajímavějšího, sofistikovanějšího, podnětnějšího a dostal jen dobře zabalenou klasiku. Možná to mohlo být trochu kratší, tu a tam jsem se malinko nudil. ()