foto

Duane Whitaker

  • nar. 23.6.1959 (58 let)
    Abilene, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Duane Whitaker je rodákem z Texaského Albiene a střední školu vychodil v nedalekém Lubbocku. V jednadvaceti letech odešel z Texasu do Californie, se snem prosadit se v Hollywoodu. Z počátku začal aktivně psát a režírovat malé divadelní kusy. Řada televizních a filmových rolí přišla později.

Duane Whitaker se často objevuje v hororech nejrůznější kvality a možná i tomu vděčí za to, že si ho všimnul jeden z největších fanoušků tohoto žánru Quentin Tarantino a vybral ho pro roli úchylného sadisty Maynarda, v kultovních PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVĚTÍ.

Duane rovněž napsal scénář a herecky přispěl k nepříliš dobře přijatému OD SOUMRAKU DO ÚSVITU 2: KRVAVÉ PENÍZE. Na režisérskou stoličku si sednul při nízkorozpočtovém filmu TOGETHER&ALONE.

Z dalších zajímavých rolí stojí za zmínku Duanova "one man show" v jím napsané hře EDDIE PRESLEY, rasistický policajt v TALES FROM THE HOOD, nebo jeden z brutálně zavražděných lidí v hororu Johna Gulagera FEAST.

Přes řadu zajímavých malých rolí a talent pro scénáristické řemeslo zůstane Duane Whitaker v paměti několika generací filmových fanoušků díky jedné hlášce ze které neměl radost Ving Rhames (aka Marcellus Wallace) v již zmiňovaném Pulp Fiction: "Zed... Maynard. Spider just caught a couple of flies."

Hanz "HChinaski" Radej

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Filmy

1998 Together & Alone

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace