5/10 Film podle skutecnych udalosti natocen 4 mesice po nich - to je na tezkopadnou masinerii studiveho systemu docela slusny vykon, ale Bogy je bozi snad vsude, takze ani s touto cerno-bilou roli nemel velkych problemu, kor kdyz se mohl prevlect do tak krasneho kostymu...(23.10.2008)

Pracovníkom továrne sa nepáči, ako s nimi zaobchádza ich šéf. V skutočnosti s nimi zaobchádza normálne, lenže je to španielsky prisťahovalec. Založia vo svojom mestečku gang Ku-Klux-Klanu a svoje pracovné podmienky riešia odbavovaním sa (nie len) na prisťahovalcoch.(4.9.2010)

Ja viem, že je to skoro 10 rokov, ale i tak ma fascinuje pomerne hladký prechod filmového sveta z nemých na hrané. Dynamika dialógov, ozvučenie, civilnosť, nedivadelnosť... Black Legion je v štruktúre akýmsi morálnym odvratom nepohodlnosti a nedostatku v spoločnosti, takže diferencie medzi zdravou, ctižiadostivou rebéliou a vysloveným chuligánstvom sú skrátka poznať. Páči sa mi, ako herci využili z tak vzácne tabuizovaných tém konvenčnú story (v rámci doby). Škoda len, že podobných scenárov som už videl x-krát, takže zato 7/10. Inak samozrejme skutočný herecký koncert všetkých zúčastnených. Bolo len otázkou času, kedy Bogart vystúpi na piedestál.(27.1.2015)

Štvrtá hviezdička je slabšia a predovšetkým Bogartova.(30.10.2008)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Námět(16.6.2004)

• - Frank Nelson v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)