Reklama

Reklama

Na opuštěném místě

(festivalový název)
  • USA In a Lonely Place (více)
Trailer

Obsahy(1)

In a Lonely Place - zoufalý příběh strachu a vlastních pochyb v Hollywoodu. Dixon Steele (Humphrey Bogart), upadající scénarista trpící vyhořením vlastní kreativity, je najat pro adaptaci aktuálního knižního bestselleru. Namísto přečtení knihy požádá šatnářku (Martha Stewart) ze svého oblíbeného klubu o jednoduché převyprávění příběhu. Druhý den ráno je dívka nalezena brutálně zavražděna a Steele je pro policii hlavním podezřelým, nicméně aspirující herečka ze sousedství Laurel Gray (Gloria Grahame) mu poskytne slušné alibi a postupem času mezi ní a Steelem vzniká láskyplný vztah, který je však postupně nahlodáván podivným chováním scénáristy a jeho agresivní povahou, a vznikají pochyby, zda šatnářku skutečně nezabil on. (OG_Swifty)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Výtečný noir, kterému vévodí tři hlavní atributy. Humphrey Bogart, Gloria Grahame a skvělé dialogy. Bogart je zde bezchybný jako vždy (na jeho výraz při rekonstrukci vraždy jen tak nezapomenu), Gloria Grahame krásná a slovní přestřelky Humphrey versus kdokoliv nepřekonatelné. Je opravdu příjemné vidět, jak se celé kino baví nad suchými hláškami v šedesát let starém filmu. [LFŠ 2010] ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Špičkový film-noir s očarujúcim Humphrey Bogartom, ktorý tu v totálne sebadeštruktívnej postave psychopatického scenáristu ukáže, ako sa dá len za jeden deň zničiť vzťah a všetko to krásne čo s tým súvisí. Neúprosný koniec dodáva celému príbehu punc reálnosti, čo je vo filmoch tohto razenia pomerne zriedkavé. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Když na scénu vpluje Laurel Gray v podání velmi pohledné Glorie Grahame, říkal jsem si , ach to bude garbovsky silná mrška, která Bogartově charismatu orosí vysoké čelo. A i na policejní stanici mi z ní vstávaly chlupy na zádech (rozuměj mrazilo), ale  pak ten jeho "hezký obličej" políbila a najednou šla Nanynka do zelí, která se z každého jeho zamračení může zbláznit a pak když se projeví nejen jako lehce labilní magor, ale možná i rváč!, tak je z ní hotová hromádka neštěstí.  Časově sice není příběh nijak ohraničen, ale víc než jako několikatýdenní vyprávěnka to na mě nepůsobilo, což na uvěřitelnosti takhle zásadních změn charakteru moc nepřidává. Ale to jsou holt léta padesátá (nebo mé špatné vnímání, přiznávám) a skutečná emancipace byla ještě mýtem a pohádkou pro malé princezničky.   Ovšem formálně je to dokonalý pomalý noir, kde si ono melodrama v prizmatu své doby lze pochopitelně užít až do samého závěru. Bogart pak pochopitelně naprosto dokonalý a  i jen  jeho  "noirová chvilka poezie" stojí za ty čtyři hvězdy. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Skvělý film-noir, který je napínavý od svého začátku až po samotný konec, jenž je relativně smutnou tečkou za uplynulými minutami. Bogart jako tradičně září, tentokrát v docela nevyzpytatelné roli, ostatní herci mu zdárně sekundují, hudba dotváří dobrý dojem z jednotlivých scén a já tak nemám problém dát 4* a ještě přemýšlet, zda nepřihodit i tu poslední hvězdu. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Skvělý Bogart jako failující hollywoodský pisálek & magnetický cynik/ potížista (Grahame je též výborná), velmi chytrý scénář, napínavý temný melodrama s otazníkem až do vypjatého finále, přičemž divák celkem dlouho vůbec neví, v co že se to příběh vyvine. Lidsky vzato drsný, poutavý a bez chyb. #Noirvember ()

Galerie (47)

Zajímavosti (8)

  • Hoci je vekový rozdiel medzi Gloriou Grahame (Laurel Gray) a Humphreym Bogartom (Dixon Steele) 24 rokov, zaujímavosťou je, že obidvaja zomreli v rovnakom veku, a to 57 rokov. (Scevola)
  • Film byl v roce 2007 zařazen do amerického Národního filmového archivu. (Mol)
  • Vo svojej eseji “Humphrey and Bogey” Loiuse Brooks napísala, že viac ako ktorákoľvek iná rola, ktorú Humphrey Bogart zahral, to bola práve rola Dixon Steela v tomto filme, čo sa najviac podobala na skutočného Bogarta, ktorého poznala. (Scevola)

Reklama

Reklama