Reklama

Reklama

Na opuštěném místě

(festivalový název)
  • USA In a Lonely Place (více)
Trailer

Obsahy(1)

In a Lonely Place - zoufalý příběh strachu a vlastních pochyb v Hollywoodu. Dixon Steele (Humphrey Bogart), upadající scénarista trpící vyhořením vlastní kreativity, je najat pro adaptaci aktuálního knižního bestselleru. Namísto přečtení knihy požádá šatnářku (Martha Stewart) ze svého oblíbeného klubu o jednoduché převyprávění příběhu. Druhý den ráno je dívka nalezena brutálně zavražděna a Steele je pro policii hlavním podezřelým, nicméně aspirující herečka ze sousedství Laurel Gray (Gloria Grahame) mu poskytne slušné alibi a postupem času mezi ní a Steelem vzniká láskyplný vztah, který je však postupně nahlodáván podivným chováním scénáristy a jeho agresivní povahou, a vznikají pochyby, zda šatnářku skutečně nezabil on. (OG_Swifty)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Skvělý film-noir, který je napínavý od svého začátku až po samotný konec, jenž je relativně smutnou tečkou za uplynulými minutami. Bogart jako tradičně září, tentokrát v docela nevyzpytatelné roli, ostatní herci mu zdárně sekundují, hudba dotváří dobrý dojem z jednotlivých scén a já tak nemám problém dát 4* a ještě přemýšlet, zda nepřihodit i tu poslední hvězdu. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Jeden nepředvídatelný scénárista, jedna mladá šatnářka, jedna atraktivní sousedka, a zločin, který zamíchá kartami. To je koktejl, který ve výsledku chutná zajímavě, nebál bych se říci neobvykle, ale přece jen má člověk chvílemi pocit, že to není úplně ono. Film samotný byl zajímavý, chvílemi i napínavý, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že je možná i trochu nudný. Vlastně šlo o banální příběh, který by unesl ještě trochu střihu, některé scény mi tam totiž přišly zbytečné. Ale to je jen menší vada na kráse zajímavého filmu, který má velký klad v podobě Humphreyho Bogarta a jeho charizmatu. A kromě toho, tenhle film přichází s geniálním citátem o tom, že jsem se narodil, když mě políbila, zemřel, když mě opustila a žil naplno několik týdnů, kdy mě milovala. Každopádně tenhle film rozhodně stálo za to vidět, byl to zážitek, obzvlášť když jsem ho viděl při promítání pod širým nebem. /Noir Film Festival, 19.8.2017/ ()

Reklama

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Bogart si tady vystřihl jednu ze svých nejošklivějších a nejlepších rolí - cynického scenáristu s násilnickými sklony.Touto nepříjemnou náladou je nakažen celý film. I ten vztah mezi hlavními postavami je podán jinak než je obvyklé, žádná pohádková romantika. Jen ta silnější chemie mi chybí k nejvyššímu hodnocení. 90%. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Zdrcující anti-romantický film s vynikajícím Humphrey Bogartem. V podstatě se jedná o ten nejčernější možný scénář vztahu mezi spisovatelem a jeho osudovou ženou, takže tu nechybí násilí, paranoia, ani gradující napětí (nebo už spíš vypětí?) až do samotného konce, protože pochyby o nevinně hlavního hrdiny se derou ven s každou další minutou. Na Valentýna jako dělané. 10/10 "Why can't he be like other people?" "Like other people - would you have liked him?" ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu je zajímavá hlavně ta konvence filmu noir obrácená naruby. Namísto femme fatale (a Gloria Graham by se na to tak hodila!) nastupuje homme fatale. Bogart ve své nejvyšinutější roli. Hlášky jsou výživné, ale přesto si odnáším dojem, jako by se ve filmu nic nedělo. Závěr byl očekávaný celou dobu a žádný twist, který by to zvedl z průměru, nepřišel. Filmařina je to docela slušná, scénář má slušnou porci suchých hlášek, Bogart působí trochu utahaně a Grahamová je okouzlující. Lepší průměr. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (8)

  • Film byl v roce 2007 zařazen do amerického Národního filmového archivu. (Mol)
  • Vo svojej eseji “Humphrey and Bogey” Loiuse Brooks napísala, že viac ako ktorákoľvek iná rola, ktorú Humphrey Bogart zahral, to bola práve rola Dixon Steela v tomto filme, čo sa najviac podobala na skutočného Bogarta, ktorého poznala. (Scevola)
  • Hoci je vekový rozdiel medzi Gloriou Grahame (Laurel Gray) a Humphreym Bogartom (Dixon Steele) 24 rokov, zaujímavosťou je, že obidvaja zomreli v rovnakom veku, a to 57 rokov. (Scevola)

Reklama

Reklama