Velké dobrodružství

Čínska legenda

Akční / Komedie / Drama / Fantasy

Hong Kong / Čína, 2005, 99 min

• Olík

Snažím se při hodnocení obsáhnout co nejširší pole působnosti a přitom zůstat objektivní. Statečně jsem dokoukal do konce bledé stmívající upíry, Disenyho pop limonády nebo Murphyho latexové tlouštíky. Dokonce jsem si ve svých třiceti letech dal kouzelný salón animované panenky Barbie, ale sorry - tohle fakt nešlo!!!!!!(7.2.2011)

Naprostá šílenost, kterou sráží příšerné charaktery, neskuteční neherci a velice jednoduché, až televizní triky. Bohužel, což je dobře, jsem se bavil od začátku až do konce. Když přijmete trochu zvláštní humor, které je v celém filmu a přestanete dbát na nelogičnosti a až přehnané přehrávání, bude se vám to líbit. Takže nadhled a možná i trochu toho alkoholu a film bude parádní!(21.12.2010)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +pěkný plakát, vizuální stránka, originální a neviděné zpracování, obsazení -některé postavy se chovají trapně, děj je příliš nepochopitelný, nerozuměl jsem tomu, nudil jsem se/// Velké dobrodružství bylo mnou velmi očekávané a výsledkem je šílenost největšího kalibru. Takovou smršť jste ještě neviděli. Bohužel velkolepé scény jsou zřejmě to jediné, čím film přímo vyniká. Ono je těžké, když nevíte proč se to něco děje, proč se postavy chovájí bláznivě...Problém je v tom, že je zde snaha o vtip, o komedii, ta ovšem vychází naprázdno a já se u filmu nebavím. Kdyby se tvůrci brali vážně, přidali na lepší choreografii bojových scén, mohl z toho být velkolepý film a nepřekonatelný zážitek. Takhle zůstává (pro někoho) u nestravitelného filmu, který se tváří velkolepě. Škoda, mohla z toho být pecka./// Celkem 52%///(25.1.2009)

• topr harley

Možná tento film podhodnocuji ale mě prostě nedával žádný smysl, asi jsem ho nepochopil. Zdál se mi zmaten, chvíli se tvářil jako fantasy pak jako parodie, ale vtipy se mi nezdály ani trochu vtipné. Co to bylo za maglajs spiderman v růžovém, budha, ufo mnich a šeredná holka z které se stane krasavice ta ale umře a změní se na koně :))))))).(17.3.2011)

Akční fantasy mam fakt rád, ale tohle je prostě šílená matlanice, která ve výsledku působí hrozně rozmělněně, odtažitě a přeplácaně. Takže příběh mě zaujal tak napůl a finále bylo zase hrozně rychlý a chudý, krom toho triky, který jsou naládovaný do celýho filmu ve fakt velkým množství, jsou až na pár výjimek velice slabý a celej film ještě víc srážej(27.11.2008)