Reklama

Reklama

Velké dobrodružství

  • Hongkong Qing dian da sheng (více)

Obsahy(1)

Láska mezi mnichem a princeznou z jiného světa! Bájný příběh vypráví o mnichu Tripitakovi, který se spolu se svými třemi učedníky vydává na pouť za posvátnými písmy. Úklady démonů, kouzla a nebezpečí - to vše na něj čeká! Je tu však ještě princezna z jiného světa, která Tripitaku miluje... (oficiální text distributora)

Recenze (51)

Shit 

všechny recenze uživatele

Akční fantasy mam fakt rád, ale tohle je prostě šílená matlanice, která ve výsledku působí hrozně rozmělněně, odtažitě a přeplácaně. Takže příběh mě zaujal tak napůl a finále bylo zase hrozně rychlý a chudý, krom toho triky, který jsou naládovaný do celýho filmu ve fakt velkým množství, jsou až na pár výjimek velice slabý a celej film ještě víc srážej ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Těžko definovatelné, pro někoho těžko stravitelné, ale já jsem se nechala unášet "ibecilitou" a docela dobře se u toho bavila. Zahlédla jsem tam podobenství s Matrixem, Wolverinem i Spindermanem, ale proč ne, tomuhle filmu to mohlo ztěží uškodit ;) Já si tu blbůstku snad půjdu pustit znova, abych se podívala, jestli mi náhodou narážky na další filmy neutekly... XoD Takhle - bavilo mě to mnohem více, než Zapomenutý ostrov, který jsem shlédla předtím. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Výsostně specifickým žánrem hongkongské, potažmo čínské kinematografie jsou bláznivé novoroční komedie, které kvůli své retardované neuchopitelnosti jen velmi zřídka najdou cestu do západní distribuce. Charakterizuje je extrémní exces a naprostá nepředvídatelnost absurdních gagů v sousedství klišovité emotivnosti. V tomto případě vychází přeplácaný film z klasického příběhu o Opičím králi a mnichovi Tripitakovi, který převrací naruby a dodává romantiku a mimozemšťany. ()

Kordus 

všechny recenze uživatele

Jeffrey Lau by měl okamžitě přestat s tím fetem. Už to přesahuje míru únosnosti. A neříkejte mi, že nebyl při psaní scénáře a natáčení tohohle filmu pod vlivem něčeho fakt silného. S příběhem o mnichovi Tripitakovi a opičím králi Sunovi se potýkal už v roce 1994 a vznikl z toho dvoudílný film se Stephenem Chowem A Chinese Odyssea. Ale to byla ještě relativně normální komedie. Chinese Tall Story je jiné. Na tomhle filmu je možná tak deset záběrů, které nejsou z devadesáti procent digitální a možná tak jeden, který není totálně šílený. Jsou tu andělé. Mimozemšťané. Pubertální rezavý magor Opičí král. Atomové výbuchy. Spidermanův kostým a bojové stroje z Matrixu. Impové a ďáblové. Prostě bordel. A překvapivě chutný. Pokud nepatříte k fanatickým uctívačům původního příběhu (o čemž v Čechách dost pochybuji) a nevadí vám sledovat dvouhodinový úlet, nejspíše si A Chinese Tall Story užijete. Stojí to za to. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Naprosto fantasmagoricka smesice mezi uchylnou komedii, romantikou a mega rezbou, kdy jsem se obcas naprosto neskutecne bavil a jindy se jen stezi orientoval v deji. Lau se totiz musel pri rezirovani zlejt jak hovado, jelikoz tady najdete vsechno od skritku, pres mimozemstany, po spider-mana a budhu a trochu akorat zamrzi, ze ta docela zajimava mytologie neni lip rozvedena a Lau to tam seka paty pres devaty. Navic vetsina zaberu je tezce digitalni, coz obcas bije do oci, ale obcas to jsou fakt nadherny zabery a triky nejsou nijak spatny. A jelikoz hlavni hrdinove jsou sympataci, dej docela svizne odsejpa a hraje prijemna hudba, tak jsem se celou dobu hodne dobre bavil. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama