poster

Konec

 • Maďarsko

  Konyec - Az utolsó csekk a pohárban

 • Velká Británie

  Konyec

Komedie / Krimi

Maďarsko, 2007, 105 min

Režie:

Gábor Rohonyi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ****

  Nejdřív jsem se lekl, že to bude nějaké nudné sociálně kritické drama o neutěšené situaci důchodců, ale ono se to rozjelo v parádním tempu, trochu ve stylu Bonnie a Clyde. Nechyběly vtipné momenty a všechno to plynulo hezky svižně ke svému konci, který byl sice trošku přitažený za vlasy, ale to byla jen taková menší kosmetická vada na jinak velmi dobrém filmu.(4.2.2009)

 • starbrejkr
  ****

  Ač mi to v hlavě vytanulo relativně pozdě, jedná se jednoduše o maďarskou důchodcovskou verzi Thelmy a Louisy. To, že jsou hlavními hrdiny důchodci, nabízí celou řadu možností, jak rozvinout příběh a obohatit ho vtipnými historkami. Filmu se to daří, jak vkusně, tak až absurdně komicky (vzpoura a inspirace ostatních důchodců). Celkově vlastně ve filmu nevidíme nic nového (a to včetně konce nejdřív úplně ve stylu TaL a pak následného twisted endu ala Nebezpečné hry), ale vše je pospojováno opravdu půvabným způsobem, že plnému hodnocení filmu schází malinko. Konec je, pokud se nepletu, teprve druhým maďarským filmem, jaký jsem měl možnosi vidět a rozhodně si z něj odnesu na maďarskou kinematografii příjemné vzpomínky. Nenásilná a přirozená forma, jakou je snímek točen, způsobí, že se v průběhu i na konci buď pousmíváte nebo bavíte na celé kolo a zároveň s oběma staříky naplno sympatizujete.(12.1.2009)

 • easaque
  ****

  tento snímek mi přiblížil život ... či živoření důchodců v Maďarsku (a určitě nejen tam) příjemnou nadsázkou. Řešení jejich tíživé finanční situace vzali do svých rukou a jejich roadmovie pobaví a možná i změní pohled na stáří. Herecky slušné, chvílemi naivní, ale výsledný dojem to nekazí. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](3.9.2012)

 • Chizkiyahu
  *****

  Nevím, proč mi vlhnou oči u tak banálních filmů. Vlastně vím - tohle je krutě aktuální a smutná komedie, která dokáže hrát na všechny struny lehce vyměklého člověka. V porovnání s ostatními komedie, co jsem za poslední roky viděl, mi nejvíc Konec připomíná Galaiatyáš. Partička outsiderů se snaží dosáhnout štěstí napospas útrapám. Problém je ten, že důchodcem jednoho dne bude každý z nás. Eh, lépe řečeno, dožijeme se důchodového věku (penízky si od toho neslibuji). Tenhle film možná zaryté ultrapravičáky nedonutí přehodnotit postoj k důchodcům, ale aspoň se budou další odpoledne hezky chovat ke své babičce. I ta klišé jsem vítal - a ostatní scény jakbysmet. Trošku se to stydím říkat, ale pro mě obecně největší zážitek z LFŠ 2012.(31.7.2012)

 • F.man
  ***

  Lehce nadprůměrné krimi/road movie stojící a padající na velmi dobré ústřední dvojici důchodců a zajimavém nápadu. Rohonyi dávkuje průběh snímku pomalejším tempem, které se však k těmto postavám naprosto hodí. Cestou potkáme několik dalších (ne)zajímavých postav, které nedostávají jakýkoliv prostor, na úkor (a je to dobře) ústřední dvojice. Ta hraje naprosto parádně, uvěřitelně... Vážně dobrý. Někde mezi 3 a 4 hvězdy. Jak můžu teď pustit děti hrát si do parku?(18.8.2009)

 • - Ve voze, který měl ve filmu Emil (GAZ M13, neboli "Čajka") jezdil bývalý prezident Ludvík Svoboda. (Dawid199)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace