poster

Konec

 • Maďarsko

  Konyec - Az utolsó csekk a pohárban

 • Velká Británie

  Konyec

Komedie / Krimi

Maďarsko, 2007, 105 min

Režie:

Gábor Rohonyi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bluntman
  ****

  Maďarský film uvedený v rámci přehlídky Střední Evropa převážně v klubových kinech je popisován jako maďarská stařecká variace na Bonnie a Clydea a lépe to ani vystihnout nejde. Film, který je vzpourou proti kapitalistickému režimu, který si přenesl určité móresy z totalitního režimu, plyne záměrně velice pomalu, protože dva hlavní hrdinové jsou důchodci, a tak temporytmus ani rychlý být nemůže. Úvodní třetina je vynikající, uživá se výhradně diegetické hudby a celková šešněrovanost lidí v určitém režimu je vyobrazována i co se týče přesného rámování. Kapitalistický režim je zde pojat dost depresivně, zahalen do šedých barev, jako kdyby se toho od komunismu moc nezměnilo. A pak stařeček začne rebelovat, záběry jsou projasněny sluncem, hraje k tomu nediegetická hudba, což filmu přidává na životnosti, a "akční" sekvence jsou pojaty velice originálně (vertikální výjezd po kamínkách je dost problematický). Lze odpustit i schématičnost a fakt, že postavy policajtů jsou tak nějak nadbytečné a svrhávají se do figurek až karikatur a některé sekvence zavání klišé, protože se schématy a klišé se zde důmyslně pracuje. Na debut vynikající, bohužel debutant na stoličce reźiséra si nevypočital, že divákovi ona překvapivá pointa dojde MNOHEM dřiv, než by bylo záhadno, a že informace ve vyprávění jsou nastraženy tolik předem, že není nutné objasňovat počátek vztahu flashbacky do minulosti, protože jako filmová tečka to nefunguje a informace ohledně počátků vztahu je tak nadbytečná.(5.11.2007)

 • Terva
  ****

  Scénář : Balázs Lovas a Zsolt Pozsgai.Kamera : Péter Szatmári. Hudba : Gábor Madarász.(9.9.2011)

 • Ony
  ***

  milý ospalý gerontoeastern(18.10.2008)

 • pevico
  *****

  Náhodou jsem na tento film narazil ve filmovém klubu...k mému překvapení to byla výborná jízda až do Konce :o) Přestože se hlavní hrdina postaví s pistolí v ruce před přepážku v bance, budete mu držet palce, to zaručuji...(29.1.2009)

 • nascendi
  ***

  Napriek zreteľným paralelám s Bonnie a Clyde a Thelmou a Louise nemožno uprieť tejto road-movie tretieho veku istú originalitu. Tá "hrubka" v názve by si zaslúžila strhnúť jednu hviezdičku :-), ale to od dôchodcu v dobe napätých maďarsko-slovenských vzťahov nemožno žiadať.(31.8.2009)

 • - Ve voze, který měl ve filmu Emil (GAZ M13, neboli "Čajka") jezdil bývalý prezident Ludvík Svoboda. (Dawid199)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace