Fantastický pan Lišák

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

I přes originální nápady a námět jsem nepocítil ten správný pocit, který bych měl u správného animovaného snímku mít. Originalita je jedna věc, ale spojit to dějem a příběhem už není ono. Při nejmenším je velmi krátký a uteče jak voda, což je obrovský problém. Často si stěžuji na délky, ale naopak, že film přestane bavit. U Fantastic Mr. Fox je největší problém krátká délka, protože profrčí rychle a vše je hrozně hr. Nakonec se divíte konci a tomu, že režisér nepřidal daleko víc scén (například krádeže). Párkrát jsem se i zasmál, což je také dobré, tento animovaný film není nejhorší, ale už jsem viděl daleko lepší... 6/10 = 60%(16.2.2012)

Ve Fantastickém panu Lišákovi, jejž považuji za primárně dětský film pro dospělé s nálepkou 12+, je stále ještě specifický styl a rukopis Wese Andersona hodně znatelný. I když je to zjevně nejdiváčtější a nejsnadněji uchopitelný Anderson, v kinodistribuci (speciálně v té české) (by) žádnou díru neudělal. Jedinečná a naprosto kouzelná animace laděná do oranžových tónů jakoby představovala devadesátiminutovou reklamu na Firefox... P.S.: Geniální dabing v čele s Georgem Clooneym, u jehož neustálých slovních obratů a průpovídek jsem se dokonale bavil.(13.3.2010)

Nejobyčejnější a nejpřístupnější film Wese Andersona, ale zároveň pro milovníky jeho stylu asi nejméně zajímavý. Mě však pobavil a po rozpačitých pocitech z Života pod vodou jsem zase byl jednou rád, že tenhle člověk točí filmy. Jiné, zvláštní a "své", ale točí. Mr. Fox je takový příjemný filmek, který snad nikoho nedokáže urazit. Postavy působí až pohádkově, celé animované prostředí vypadá skvěle a je plné nápadů. Možná tu není tolik humoru, jako bych čekal, ale na druhou stranu je humor hodně přístupný a zasměje se každý. Bohužel k animovanému provedení, délce i samotné podstatě filmu o lišce, která všem dokazuje jak je úžasná a divoká se vážou i docela chladné emoce. Určitě lze říct, že Mr. Fox není nabitý až po okraj vtipem a nápady, ale je tam všeho tak akorát, skvěle příběh utíká a zvířecí svět má něco do sebe... Někomu to bude stačit, někomu tam bude něco chybět. Já jsem tentokrát odešel opravdu spokojen.(17.1.2010)

Některé volby vypadají jako sázky na jistotu. Jak autor literární předlohy, tak režisér představují atraktivní umělce ve svém oboru, kteří dokáží psát a točit jinak než mainstream a vytvořit úžasné alternativní světy. Byl jsem navnaděný možná až moc, protože jsem dostal animák, který nebyl zas až tak dospělý a provokativní, jak jsem si vysnil. Navíc jsem měl problém tak říkajíc etického rázu. Fandil jsem totiž těm, kteří byli ve filmu líčení jako padouši, ačkoliv vlastně nedělali nic jiného než chránili svůj majetek. Naproti tomu okouzlující pan Lišák není nic jiného než zloděj na úrovni, který svou zlodějinu omlouvá tím, že ho to prostě baví. Jednoduše morálně zvrhlý kousek. Nejvíc mě nakonec potěšila výtvarná stránka, která je opravdu i v dnešní době chrlící obrovské množství filmů na trh jedinečná. Celkový dojem: 65 %.(21.1.2016)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $21,002,919Tržby Celosvetovo $46,498,922Tržby za predaj DVD v USA $9,501,326 //počet predaných kusov 617,749║ Dobrý bábkový nápad, má to správny nadhľad, vypointovanie scén, taký Slepačí "Líščí" úlet, pobavilo. /60%/(20.2.2012)

• - Červené průčelí takzvaného "Little Theatre" je věrohodnou kopií skutečného Little Theatre v Bath. (Conspi)

• - Fantastický pán Lišiak získal cenu Annie 2010 za najlepší scenár celovečerného animovaného filmu. (Greenpeacak)

• - Ve filmu se celkem použilo 535 loutek. Jen pan Lišák měl 17 různých verzí, každou v šesti různých velikostech. Dokončit vůbec první loutku pana Lišáka trvalo 7 měsíců. (HellFire)