poster

Fantastický pan Lišák

 • USA

  Fantastic Mr. Fox

 • Velká Británie

  Fantastic Mr. Fox

 • Nový Zéland

  Fantastic Mr. Fox

 • Austrálie

  Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  *****

  Nedávno mi vadil ZÚFALČEK, kvôli tomu, že sa snažil o akúsi umeleckú rozprávku. Rozprávka má byť predsa pre deti, tak načo experimentovať? Lišiak ukazuje, že experimentovať treba! Je to bomba. Úžasná hra s "bábkovou" formou, originálny humor, skvelý akčný scenár. Je to možno drsnejšie, než som čakal, ale ja som sa bavil kráľovsky. Nie je to asi pre úplne malé deti, ale o to je to originálnejšie... Videl som to s českým dabingom a dosť sa mi páčilo ako to znelo...(23.12.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Lidská zvířata, zvířecí lidé, přičemž zvířata vykřešou v zájmu vyššího (všezvířecího) blaha své zvířecí já, aby to lidem, spoiler, za pomoci dalšího zvířete natřela jak babička paštiku na chleba. Parádní jízda rafinovaného pana Lišáka, paní Lišky, nerudného Jezevce, rudné Vačice a usměrnitelně agresivního Bobra. A když budete někomu chtít ukopnout hlavu, nezapomeňte ho upozornit, že jste lehčí než krajíc chleba. Tím ho zmatete.(22.11.2015)

 • Boogeyman
  ****

  Přistupoval jsem k tomu s velkým očekávání a zhruba první půlhodinku čuměl zcela šokován genialitou podobně jako Lišákův krysí (nebo co to je) kámoš a domovník. Jenže jak už to u mně s většinou animovanch filmů bývá, po zvyknutí si se začnu maličko nudit a pospávat (jsem prostě píčus, v současné době prostě usnu u všeho co není porno nebo perfektní romantika nebo něco absolutně fascinujícího – dvě malý děti prostě dají zabrat a když už je člověk konečně uloží, zbudou mu síly akorát na spánek). Takže ke konci už jsem tak moc nevnímal, ale stejně jsem poznal, že už to není to pravé ořechové jako na začátku. Přesto po viz výše – fascinujícím animáku Mary a Max je to od doby Wall-E nejlepší nehraný film.(1.6.2010)

 • Shit
  ***

  Já už se ani nedivim, že mě filmy Wese Andersona takřka bezezbytku nedokážou zabavit, abych z toho prostě měl dobrej pocit a dobrou náladu. Nápady mu sice nechybí, hudba tu je parádní a nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil, ale on to nějak všechno točí hrozně složitě, těžkopádně a bez jiskry, že to nedokáže vykouzlit obyčejnou pohodovou atmosféru, která by s dobrým příběhem, kerej tu rozhodně je, vedla k zábavě. 3 a kousek *(16.1.2010)

 • Sobis87
  ****

  Tohle rozhodně není žádný mainstreamový animák…a už vůbec ne pro děti. Wes Anderson zůstal věrný svému osobitému stylu, v němž mísí dětsky ulítlou poetiku (ovšem naroubovanou na vážná témata) s praštěnými dialogy a zvláštním humorem, přičemž u Mr. Foxe na dnešní dobu digitální animací vytlačovanou stop-motion animaci, ve které je kladen důraz na užití realisticky působících materiálů (např. srst u zvířecích postav), díky čemuž vzniká zajímavý kontrast mezi tímto realismem a stylizovaností postav (např. postava francouzské krysy vypadá jako rozpohybovaná skutečná vypreparovaná krysa). Příběh je Dahlovou klasickou moralitou, tentokrát se zde trochu řeší i existenciální problémy a celé to je ozvláštněno andersenovskou bizarností. Dabing v čele s hlasy George Clooneyho a Jasona Schwartzmana je naprosto špičkový a především Schwartzman je v další ze svých outsiderských rolí naprosto boží. Fantastic Mr. Fox je z hlediska příběhu a celkového vyznění poněkud sterilní záležitostí, zároveň ale oplývá množstvím praštěných nápadů, a to jak verbálních, tak i vizuálních, přičemž samotná formální stránka filmu je doslova parádní. Děti a běžní diváci se díky pomalému tempu a strožejšímu příběhu u tohoto filmu nejspíše ukoušou nudou, „andersenovci“ budou nejspíše opět spokojení při zjištění, že si jejich oblíbený tvůrce dokázal zachovat tvář i mezi bandou chlupatých zvířat. Pro mě zůstává Život pod vodou nepřekonaným Andersenovým filmem, přičemž Lišák si čmuchá hned pod ním vedle tří bratrů z Darjeelingu, jehož ručení je omezené.80%(19.1.2010)

 • - Novinový článek, v němž Mr. Foxe mimo jiné zaujala nabídka banditských klobouků, obsahuje skutečný výňatek z knihy autora knižní předlohy Roalda Dahla. (Conspi)

 • - Jako často ve filmech Wees Andersona, i zde hraje skladba od Rolling Stones "Street Fighting Man". (CrypzzXD)

 • - Film je zhotoven téměř z 56 tisíc záběrů. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace