Fantastický pan Lišák

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Wes Anderson je podivín - ale to je i Roald Dahl, řekl jsem si, a na pana Lišáka se neskutečně těšil.. Škoda, že se na něj netěšili i čeští distributoři a ochudili nás o možnost jít se podívat do kina. Od čeho jsou ale jiné možnosti.. :) Animace je úžasná, dabing postaviček jakbysmet. Jsou to vlastně takoví zvířecí Ocean's eleven s jemně hořkou příchutí.(3.8.2010)

You know, you really are... fantastic. Wes Anderson se vysmívá Pixaru. Důvod? Vyhrál titul o nejlepší animák roku na celé čáře. Zatímco Docterův tým potřeboval na vyprodukování jakékoliv silnější emoce desítky počítačů a sto minut stopáže, tak panu Lišákovi stačí pouze jedna scéna a stop-motion animace. Vynásobte 87x a vyjde vám ta nejosobitější, nesympatičtější a nejvtipnější žánrovka posledních let. Fantastický zážitek!(20.1.2010)

Nedávno mi vadil ZÚFALČEK, kvôli tomu, že sa snažil o akúsi umeleckú rozprávku. Rozprávka má byť predsa pre deti, tak načo experimentovať? Lišiak ukazuje, že experimentovať treba! Je to bomba. Úžasná hra s "bábkovou" formou, originálny humor, skvelý akčný scenár. Je to možno drsnejšie, než som čakal, ale ja som sa bavil kráľovsky. Nie je to asi pre úplne malé deti, ale o to je to originálnejšie... Videl som to s českým dabingom a dosť sa mi páčilo ako to znelo...(23.12.2011)

Tvoje traktory vyvrátily můj strom, tví pohůnci štvali mou rodinu, tví pistolníci unesli mého synovce, tvoje krysa urážela mou ženu. A ustřelils mi ocas..... Lišákova rodina má stejné problémy jako vy. My. Já. Mladýmu se nechce do školy, pan Lišák je fantastický pouze v uvozovkách a časy kdy kradl drůbež jsou 12 liščích let pryč. Jejich životy změní triviální 40% sleva na zločinecké kukly. Vlastně nejen jejich.... Film s ,,podivnou“ animací je plný vtipných scének a průpovídek. Což je vlastně i důvod, proč se na něj člověk dívá. A tak nepřekvapí, že je víc pro dospělé než pro děti. Místo hezkých obrázků a milých postaviček tu jde o humor. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Říkají o mě, že mám smysl pro humor. 2.) Myslím, že jsem chytřejší než liška. 3.) Mám farmu na facebooku a ztrácejí se mi slepice. 4.) Potřebuji rychlokurz karate. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(25.4.2010)

Jeden z těch rodinných animovaných filmů, u kterých se lépe baví dospělí. Hračička Wes Anderson film zase prošpikoval množstvím zábavných detailů a ani jeho samotná struktura si nijak nedělá vrásky s diváckými očekáváními. Nesmím opomenout výbornou hudbu, která dodává filmu značnou část jeho podmanivého kouzla.(10.1.2016)

• - „Fantastic Mr. Fox“ od Roalda Dahla byla první kniha, kterou Wes Anderson vlastnil. (HellFire)

• - Felicity dostala jméno podle vdovy autora předlohy Roalda Dahlea. (Conspi)

• - Herci spolu s režisérom bývali počas nahrávania na farme. Bol to nápad Wesa Andersona, ktorý tak chcel vytvoriť dobrú atmosféru pri dabovaní postavičiek. (Darth Maul)