poster

Fantastický pan Lišák

 • USA

  Fantastic Mr. Fox

 • Velká Británie

  Fantastic Mr. Fox

 • Austrálie

  Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arachneuss
  ****

  You know, you really are... fantastic. Wes Anderson se vysmívá Pixaru. Důvod? Vyhrál titul o nejlepší animák roku na celé čáře. Zatímco Docterův tým potřeboval na vyprodukování jakékoliv silnější emoce desítky počítačů a sto minut stopáže, tak panu Lišákovi stačí pouze jedna scéna a stop-motion animace. Vynásobte 87x a vyjde vám ta nejosobitější, nesympatičtější a nejvtipnější žánrovka posledních let. Fantastický zážitek!(20.1.2010)

 • Djkoma
  ****

  Nejobyčejnější a nejpřístupnější film Wese Andersona, ale zároveň pro milovníky jeho stylu asi nejméně zajímavý. Mě však pobavil a po rozpačitých pocitech z Života pod vodou jsem zase byl jednou rád, že tenhle člověk točí filmy. Jiné, zvláštní a "své", ale točí. Mr. Fox je takový příjemný filmek, který snad nikoho nedokáže urazit. Postavy působí až pohádkově, celé animované prostředí vypadá skvěle a je plné nápadů. Možná tu není tolik humoru, jako bych čekal, ale na druhou stranu je humor hodně přístupný a zasměje se každý. Bohužel k animovanému provedení, délce i samotné podstatě filmu o lišce, která všem dokazuje jak je úžasná a divoká se vážou i docela chladné emoce. Určitě lze říct, že Mr. Fox není nabitý až po okraj vtipem a nápady, ale je tam všeho tak akorát, skvěle příběh utíká a zvířecí svět má něco do sebe... Někomu to bude stačit, někomu tam bude něco chybět. Já jsem tentokrát odešel opravdu spokojen.(17.1.2010)

 • packa
  *****

  Naprosto úžasné dílo! Pocta špagetám jak po hudební (pan Desplat bude nejspíš génius) , tak i vizuální stránce. Čím to, že poslední dobou vzniká tolik zajímavých animáků (namátkou třeba Koralína, Mary a Max...)? No jen tak dál. Oblíbené scény - všechny s Krysákem a především ta s vlkem. Zákazníci mě měli sice za vola, ale i já jsem zvednul packu ;-) . Mimochodem, víte že se i v česku vyrábí cider? Včera mi ho nabídl kolega barman ve Žluté ponorce (stylová kavárna ve znojemském kině) a ač jsem alkohol silně omezil, neodolal jsem a koštnul. Není to špatný. Více informací zde: http://www.madapple.cz/original-czech-cider(11.5.2010)

 • Slarque
  ****

  Jeden z těch rodinných animovaných filmů, u kterých se lépe baví dospělí. Hračička Wes Anderson film zase prošpikoval množstvím zábavných detailů a ani jeho samotná struktura si nijak nedělá vrásky s diváckými očekáváními. Nesmím opomenout výbornou hudbu, která dodává filmu značnou část jeho podmanivého kouzla.(10.1.2016)

 • swamp
  *****

  Wes Anderson je podivín - ale to je i Roald Dahl, řekl jsem si, a na pana Lišáka se neskutečně těšil.. Škoda, že se na něj netěšili i čeští distributoři a ochudili nás o možnost jít se podívat do kina. Od čeho jsou ale jiné možnosti.. :) Animace je úžasná, dabing postaviček jakbysmet. Jsou to vlastně takoví zvířecí Ocean's eleven s jemně hořkou příchutí.(3.8.2010)

 • - Práva na film boli kúpené už v roku 2004. (Greenpeacak)

 • - Šatník Pana Foxe byl založen na Andersonových hnědých manšestrových oblecích, které vlastní. (jezurka42)

 • - Novinový článek, v němž Mr. Foxe mimo jiné zaujala nabídka banditských klobouků, obsahuje skutečný výňatek z knihy autora knižní předlohy Roalda Dahla. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace