poster

Fantastický pan Lišák

 • USA

  Fantastic Mr. Fox

 • Velká Británie

  Fantastic Mr. Fox

 • Austrálie

  Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • johnn333
  ****

  Je mi líto, ale nad tři hvězdy (resp. 70%) se nevyhrabu. Anderson se na Dahlův svět prostě dívá svojí specifickou optikou, stylem, jež mě vyloženě iritoval u Života pod vodou i Darjeelingu. Tady to s tím divným humorem a pomalým tempem sice není tak dramatické, přesto mě pan Fox utvrzuje v tom, že asi nikdy nebudu krevní skupina jeho režiséra. Oceňuji, že je to celé neskutečně originální, nápadité, promyšlené, zábavné (vloupačky!, konflikty Ashe a Kristoffersona) a vzdálené stupidním mainstreamovým animákům, ale Wese Andersona prostě nepřekousnu.___ Edit: Po druhém shlédnutí zvyšuju. Tahle podivnost nakonec něco do sebe mít bude...(17.1.2010)

 • Jordan
  *****

  V poradí šiesty celovečerný film môjho obľúbeného režiséra Wesa Andersona je plný hviezd: lišiak, jazves, bobor a niečo ako vačica... Málokto má v súčasnej americkej filmovej tvorbe taký humor ako Anderson. Dokazuje to už šiesty krát, tentoraz v jednom z najlepších zástupcov animovaných celovečrákov, aké som kedy videl (skvelá "bábková" animácia, dabing neštylizovaný a nepreexponovaný - niečo podobné použil aj Svěrák u Kukiho), veľmi netradičný humor plný irónie, sarkazmu a bizarností a celkovo veľmi zvláštne prepojený svet ľudí a zvierat - toto rozhodnie nie je rozprávka pre deti, aj keď (alebo možno "práve preto že") sa jedná o jednu z najlepších adaptácii diel roalda dahla do filmovej podoby ever. ten banjo doprovod hudobný je báječný.(9.7.2011)

 • Sobis87
  ****

  Tohle rozhodně není žádný mainstreamový animák…a už vůbec ne pro děti. Wes Anderson zůstal věrný svému osobitému stylu, v němž mísí dětsky ulítlou poetiku (ovšem naroubovanou na vážná témata) s praštěnými dialogy a zvláštním humorem, přičemž u Mr. Foxe na dnešní dobu digitální animací vytlačovanou stop-motion animaci, ve které je kladen důraz na užití realisticky působících materiálů (např. srst u zvířecích postav), díky čemuž vzniká zajímavý kontrast mezi tímto realismem a stylizovaností postav (např. postava francouzské krysy vypadá jako rozpohybovaná skutečná vypreparovaná krysa). Příběh je Dahlovou klasickou moralitou, tentokrát se zde trochu řeší i existenciální problémy a celé to je ozvláštněno andersenovskou bizarností. Dabing v čele s hlasy George Clooneyho a Jasona Schwartzmana je naprosto špičkový a především Schwartzman je v další ze svých outsiderských rolí naprosto boží. Fantastic Mr. Fox je z hlediska příběhu a celkového vyznění poněkud sterilní záležitostí, zároveň ale oplývá množstvím praštěných nápadů, a to jak verbálních, tak i vizuálních, přičemž samotná formální stránka filmu je doslova parádní. Děti a běžní diváci se díky pomalému tempu a strožejšímu příběhu u tohoto filmu nejspíše ukoušou nudou, „andersenovci“ budou nejspíše opět spokojení při zjištění, že si jejich oblíbený tvůrce dokázal zachovat tvář i mezi bandou chlupatých zvířat. Pro mě zůstává Život pod vodou nepřekonaným Andersenovým filmem, přičemž Lišák si čmuchá hned pod ním vedle tří bratrů z Darjeelingu, jehož ručení je omezené.80%(19.1.2010)

 • JFL
  *****

  Snímek s prostorovými loutkami a modely prostředí pojatý z části (ve velkých cecích) jako ploškový animák o tom, že být jiný je vlastně fantastické. Vyprávění překypující nápady je pevně provázané s formou a současně zůstává věrné typickým Andersonovským výstřednostem a charakteristické melancholické atmosféře (sekvence s vlkem je nezapomenutelná). Třikrát fuj českému majiteli práv za to, že takto skvělý snímek nepustil do kin a čtvrté fuj českému publiku za to, že distributora k tomuto rozhodnutí nepřímo přimělo.(28.3.2010)

 • lamps
  **

  Opravdu jsem se těšil na další skvělou animovanou podívanou, ale čekalo na mne jen jedno obrovské ambiciózní zklamání. Příběh celkově je jistě zajímavý a originální, ale režisér to dle mého moc nezvládl. Postrádá to jakékoli vyšší tempo, zvláštně pojatá animace se mi vůbec nelíbila a protahované dialogy, kdy hlavní hrdinové někdy řeší problémy snažící se co nejvíce přiblížit těm lidským a skutečným, mi přišli zoufale úzkostné a nevtipné. Opravdu strašně nerad pomlouvám tyto druhy filmů, ale zde bohužel po prvním shlédnutí jinou možnost nemám.(17.7.2011)

 • - Pan Lišák vysloví pro každé zvířátko jeho latinské jméno. Nezná však latinský název vačice – je to Didelphis virginiana. (HellFire)

 • - Natočeno podle knihy Roalda Dahla (autor knihy Karlík a továrna na čokoládu). (CrypzzXD)

 • - Trik s borůvkami nacpanými spacím práškem je převzat z Dahlovy knihy "Danny, the Champion of the World". (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace