Fantastický pan Lišák

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Podivný mišmaš. Ale sympatický, to určitě jo. Navíc měl Anderson štěstí na obsazení. Jsem zvědavý, co jeho další filmy. Už bylo taky načase, abych se k němu dostal.(2.3.2012)

Latinská jména byla vtipná, zbytek moc ne (ale ano, "pochopila" sem to). Body k dobru za formu, "stará dobrá loutkařina" působí v té současné záplavě digitálních volovin jako mazlivá pěst na oko. (3,5*)(3.6.2010)

Je mi líto, ale nad tři hvězdy (resp. 70%) se nevyhrabu. Anderson se na Dahlův svět prostě dívá svojí specifickou optikou, stylem, jež mě vyloženě iritoval u Života pod vodou i Darjeelingu. Tady to s tím divným humorem a pomalým tempem sice není tak dramatické, přesto mě pan Fox utvrzuje v tom, že asi nikdy nebudu krevní skupina jeho režiséra. Oceňuji, že je to celé neskutečně originální, nápadité, promyšlené, zábavné (vloupačky!, konflikty Ashe a Kristoffersona) a vzdálené stupidním mainstreamovým animákům, ale Wese Andersona prostě nepřekousnu.___ Edit: Po druhém shlédnutí zvyšuju. Tahle podivnost nakonec něco do sebe mít bude...(17.1.2010)

• Falko

BAFTA Awards - 2 nominacie: Najlepsi animovany film / Hudba(30.4.2011)

Klasika, vsichni si tu uchcavaj, jak je to zase super pecka, co nam Anderson pripravil a me to opet nijak zvlast nebralo. Obzvlast ze zacatku, kdy jsem si rikal, co sem to pustil za sracku s naprosto odpornou animaci, kde hlavne zvirata vypadaj fakt k zbliti a ani dabing k jednotlivejm postavam moc nesedne a premejslel jsem, proc bych mel fandit bande hnusnejch lisek. Nastesti postupem casu se to trochu zlepsilo, precejen ty zlodejsky akcicky jsou docela zabavny. No a pak tu je jedno velky plus, ktery filmu hodne pridava, naprosto dokonala hudba. Rek bych, ze hodnoceni pujde hodne dolu, ale fanousci Andersona budou nejspis uchcavat z kazdy voloviny, co natoci a tady to nebude jiny, coz ale ja nejsem, takze za 3*.(16.1.2010)

• - Jarvis Cocker, který dabuje postavu Peteyho, složil pro film několik písní. (D3VIL)

• - Ve filmu se celkem použilo 535 loutek. Jen pan Lišák měl 17 různých verzí, každou v šesti různých velikostech. Dokončit vůbec první loutku pana Lišáka trvalo 7 měsíců. (HellFire)

• - Meryl Streep prozradila, že když byla v Londýně na natáčení filmu Mamma Mia! (2008)v létě roku 2007, zůstala v apartmánu v centru Londýna a jednu noc si všimla lišky z okna její koupelny. Obě, Meryl Streep i liška, zkaměněle stály a zíraly na sebe ještě dalších 12 minut. Meryl, fascinovaná touto zkušeností, použila tuto scénku jako inspiraci pro svůj výkon ve filmu. (jezurka42)