poster

Fantastický pan Lišák

 • USA

  Fantastic Mr. Fox

 • Velká Británie

  Fantastic Mr. Fox

 • Austrálie

  Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  ***

  Zajímavá stop-motion animace se sympatickým zlodějským lišákem a jeho Clooneyho hlas je skutečně příjemný na poslech. Příběhu, ději, scénáři s charaktery a hudební stránce nemám sice co vytknout, moc jsem se u toho totiž nenudil, jenže na vyvolání lepších pocitů z toho všeho to bohužel nestačilo. Přesto se jedná o jeden z lepších animáků roku. Lepší tři hvězdy, 65%(31.1.2010)

 • Slarque
  ****

  Jeden z těch rodinných animovaných filmů, u kterých se lépe baví dospělí. Hračička Wes Anderson film zase prošpikoval množstvím zábavných detailů a ani jeho samotná struktura si nijak nedělá vrásky s diváckými očekáváními. Nesmím opomenout výbornou hudbu, která dodává filmu značnou část jeho podmanivého kouzla.(10.1.2016)

 • packa
  *****

  Naprosto úžasné dílo! Pocta špagetám jak po hudební (pan Desplat bude nejspíš génius) , tak i vizuální stránce. Čím to, že poslední dobou vzniká tolik zajímavých animáků (namátkou třeba Koralína, Mary a Max...)? No jen tak dál. Oblíbené scény - všechny s Krysákem a především ta s vlkem. Zákazníci mě měli sice za vola, ale i já jsem zvednul packu ;-) . Mimochodem, víte že se i v česku vyrábí cider? Včera mi ho nabídl kolega barman ve Žluté ponorce (stylová kavárna ve znojemském kině) a ač jsem alkohol silně omezil, neodolal jsem a koštnul. Není to špatný. Více informací zde: http://www.madapple.cz/original-czech-cider(11.5.2010)

 • ORIN
  ****

  Ve Fantastickém panu Lišákovi, jejž považuji za primárně dětský film pro dospělé s nálepkou 12+, je stále ještě specifický styl a rukopis Wese Andersona hodně znatelný. I když je to zjevně nejdiváčtější a nejsnadněji uchopitelný Anderson, v kinodistribuci (speciálně v té české) (by) žádnou díru neudělal. Jedinečná a naprosto kouzelná animace laděná do oranžových tónů jakoby představovala devadesátiminutovou reklamu na Firefox... P.S.: Geniální dabing v čele s Georgem Clooneym, u jehož neustálých slovních obratů a průpovídek jsem se dokonale bavil.(13.3.2010)

 • Bluntman
  *****

  V minulém roce vznikly dvě výborné adaptace dětských knih, kterých se ujali auteurští tvůrci, jimž posloužily k tomu, aby se ve své tvorbě posunuli výrazně dál, aniž by ztratili cokoliv ze svého specifického rukopisu. Spike Jonze ve WHERE THE WILD THINGS ARE dokázal, že nepotřebuje scénář Charlieho Kaufmana, aby se dostal do kůže hlavního představitele a nahlédl do jeho mysli; Wes Anderson FANTASTIC MR. FOX potvrdil, že ho už nezajímají nedospělí hrdinové ocitající se na prahu dospělosti. Pan Lišák totiž primárně neřeší mládežnickou zamilovanost do nevhodné osoby (JAK JSEM BALIL UČITELKU) či problematické rodinné vztahy mezi otcem a synem či bratry (GRÁZLOVÉ, TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA, ŽIVOT POD VODOU, DARJEELING S RUČENÍM OMEZENÝM), ale sám se stává otcem, který se musí vypořádat se zodpovědností. Zvolený způsob animace je tím jediným, co zachovává určitou sentimentální nostalgičnost po starých věcech, které jsou ale nenávratně pryč, a žánr bajky zase slouží k vizualizaci mentálních procesů (ehm) hlavního zvířecího hrdiny, což docení především dospělí. Fanoušci Wese Andersona nemůžou být zklamáni, protože zde nechybí nic z toho, s čím si filmy jím podepsané zvykli spojovat (od postmoderního míchání starých a nových prvků přes nápaditě zvolenou hudbu k řešení vztahů mezi postavami), a zároveň by měli být potěšeni, že staré známé je posunuto na novou úroveň. Snad jen ty děti musí vyčkat do druhé poloviny, která je anarchistickou smrští absurních gagů (plných odkazů k filmové historii!), jež ale mají svůj jasně daný řád a smysl. Stačí přistoupit na pravidla hry a přijmout, že k přesáhnutí smyslových a rozumových možností tentokrát nedojde při střetu s něčím bájným a mystickým, ale s "vlastním" druhem.(12.1.2010)

 • - Paní Lišákovou původně dabovala Cate Blanchett, nahradila ji však Meryl Streep. (D3VIL)

 • - Pan Lišák vysloví pro každé zvířátko jeho latinské jméno. Nezná však latinský název vačice – je to Didelphis virginiana. (HellFire)

 • - Roald Dahl je jeden z hrdinů režiséra Wese Andersona. (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace