Tři království: Vzkříšení draka

• Česko Tři království (více)

Jeho země je rozvrácena občanskou válkou a Zhao, obyčejný muž, proto vyslyší volání povinnosti a z nejskromnějších poměrů se na křídlech odvahy a vynalézavosti vznese až k velení armády, pověřené osvobozením země od ďábelského vojenského vládce. Zhaovo hrdinství se díky jeho skutkům, cti a snu o sjednocení rozděleného národa stává inspirací a legendou, ale jak léta jdou, trůn přechází z jedněch rukou do druhých, a válka zuří dál. Když je pak nastolen nový král, rozhodne se, že míru může být dosaženo jen definitivním zničením všech velkých vojenských vůdců – a stárnoucí Zhao se vydává do své poslední a největší války. Na cestu dobrodružství, které navěky pokryje jeho jméno slávou. (oficiální text distributora)

1860

Tohle je prostě o taktickém boji a je to opravdu velmi zdařilé, film vás nenechá chvilku v klidu, občas potrápí napětím a očekáváním a někdy prostě jenom dumáte nad tím, jak to vlastně v tý zemi chodí, určitě dobrý výcuc z válečnictví a když překousnete pár krátkých nudných scén a ždibek amatérsví, dáte i 4 hvězdy.. ()

Mauric

I přesto, že mám pro tyto výpravné šikmooké rubačky slabost, musím uznat, že tohle je jedna z těch méně dokonalých :-) . Mezi hlavní zápory patří děj, který je dost nepřehledný stejně jako snímání některých bitev. Výrazné klady filmu tvoří (tradičně) jednotlivé souboje, které doslova berou dech stejně jako herecký výkon Andy Lau a Maggie Q (která je zde až na konci, ale stejně :)). Za deziluzní epilog přidávám hvězdičku navíc. ()

jorgus

ac slibne obsazeni, tak hodne nepodareny vylet do minulosti kdy je toto dilko rozvlekle a chaoticke..pro me to zachrani jen hodne mych oblibenych hercu..ale priste uz ani to nebude omluvou:) ()

KoleckoR

Bojové scény opět velkolepé. Bohužel dějově slabší. Hudba mě připadla jak ukradená z nějakého westernu, ne-li z Tenkrát na západě. A miliardová Čína už nenešla herečku? Že tam musela hrát "nečíňanka" Maggie Q. ()

Yarwen

Už bylo dost tygrů a draků! Není to fantasy, historický film ani pohádka - je to jen hloupé, neuvěřitelně hloupé. Člověk alespoň doufá, že to bude mít filosofickou hloubku, ale je to prázdné jak vypitá láhev od sodovky. ()

PDcz

2** body Nichtcs mochcs. Nuda. [X] Minus 1* body Kde byl ten hrdina? [X] Minus 1* bod Občas/často se nám ztrácel děj a bylo tam takové.. jak to napsat.. NIC tam bylo [X] Minus 1* bod Nezaujalo nás to. Bojové scény měli nebo spíš chtěli být masové a megalomanské. Záběry před bitvou MEGA, při bitvě takové nahňácaná na jednom malém místě z 10-ti různých pohledů a pořád to přeskakovalo.. [X] Blbý počasí, nemám vůbec ponětí co dneska napsat do kurzivy. ()

Akana

Druhořadý historický velkofilm. Výprava je slušná, záběry na vojenské šiky impozantní, ale jakmile se buď ony nebo jednotliví hrdinové pustí do křížku, laťka padá. Bojové scény nemají šťávu, zpomalené záběry, krvavé gejzíry a švenkující kamera ještě nezaručují dobrý výsledek. Taky příběh je trochu nešťastně traktovaný a nestačí propojit diváka s postavami. Rozmáchlé ale nedovařené. 50% ()

drankeryth

Azijske filmy z obdobia starovekych cisarov maju nieco do seba, ale v tomto pripade sa ziadna slava nekona. Cele to bolo nejake rozkuskovane a take nesuvisle spojene, ze som mal z tohoto filmu obcas rozpacite dojmy, co sa to deje na obrazovke. Vo filme je dost pouzitych hromadnych bitiek, ktore neboli dobre vyriesene, co sa tyka kamerovych zaberov. Vyzerali take nekompletne uchytene kamerami a niekedy boli urcite sceny riesene takym spomalenym a zaroven takym akoby rozmazanym riesenim, co ma dost hnevalo pocas celeho filmu. Vo filme som spoznal dve cinske hviezdy a to konkretne Andy Lau a Sammo Hung, ktory maju na konte lepsie filmy, ako tento historicky velkofilm, ktoremu chyba este obrovsky kus prace, aby to vyzeralo dokonale. Tento film ma az tak neoslovil, aj ked v nom bolo pouzitych dost bitiek, ktore mali svoje urcite neduhy. Film je urceny pre tych, co beru vsetko co sa tyka azijskych, historickych filmov a nie su prilis narocny, ako je film spracovany do komecnej podoby. ()

Rathalos

V celku zaujimava historicka akcna drama,sikmooka produkcia ma svoje caro,herci,hudba,vyprava,kostymy i samotny dej fajn,jedine mi tu chybalo viac bojovych scen,ale aj tak ok...:-) ()

Karmin

Oskolní komentáře říkají vše podstatné. Film působí dojmem, jako by z něj někdo vystříhal asi tak hodinu a půl materiálu pojednávajícího o všech těch OSTATNÍCH generálech a hrdinech, kteří se tam sice objevují, ale divák nemá představu ani jak se jmenují, ani kde se tam vzali. Takhle zbývá jen hlavní hrdina, který je ale skvělý, a v druhé polovině jeho protihráčka, která je taky fajn. Akční scény jsou bohužel natočené jako v nějakém dokumentárním filmu - roztřesenou, nezaostřenou a poletující kamerou. Možná bylo záměrem přiblížit, jak bitvu vidí samotní vojáci ztracení v chaosu bolesti a utrpení. Ještěže jsou jedni oblečení ve výrazné modré a druzí v červené. Pro milovníky čínské kultury a historie je to ale po výpravné stránce lahůdka. ()

BUBO26

Mohol to byť pekný film. Bohužiaľ, pomerne dobrý príbeh (aj keď jednoduchý) znehodnotila totálne skazená réžia a značne chaotická kamera. Priveľa scén bolo potrebné si domýšľať čo sa tam vlastne deje, keďže mnoho dôležitých momentov bolo skrátka mimo kamery alebo bol strih príliš rýchly. Tiež by neublížila veľkolepejšia výprava, takto to bolo vždy rovnaké. Step, údolie, kopec. Sem-tam stará ošarpaná budova. Za to však kostýmy boli veľmi podarené, či už na detail bohaté generálske brnenia alebo roztrhané odevy roľníkov a vojakov. Taktiež musím pochváliť dobovo pasujúcu výzbroj a zbroj. Potešilo skvelé herecké trio Andy Lau, Maggie Q a Sammo Hung. Andy Lau skvele stvárňujúci či už mladého a prchkého bojovníka alebo starého a rozvážneho generála Tigra. Maggie Q (!) mala síce jednoduchú rolu, keďže ju vidno len v menej než polovici filmu a aj ten zvyšok väčšinou len hrá na lutnu alebo vydáva rozkazy s tým istým stoickým výrazom na tvári, napriek tomu dokázala byť charizmatická a vyzerať dostatočne rozhodne. Bojové scény, žiaľ, trpeli zlou kamerou. No boli skvele zvládnuté, či už boj 1vs.1 alebo celých armád. Tiež sa mi páčili vsuvky v podobe citovaní mnohých skvelých čínskych vojenských filozofov a využívanie ich stratégií. Zlepšiť kameru a strih a ma tu mňa 4,5*. Škoda, takto to má u mňa 3*. ()

DJ Kritik

Žalostne premrhané historické dielo. V dnešnej dobe je to slabšie dielo čínskej filmovej školy. Sammo Hung patrí k mojím obľúbencom, ale v tomto diele jeho výkon vyznieva v jeho neprospech....................... .............. ................ ......... ..... ............. .......... .. Akčnosť: *** Realita: * Vtiahnutie do deja: ** ()

RigorMortis

Andy je síce dobrý herec a čínske filmy mám rád, no tomuto jednoducho niečo chýbalo, nejak som sa do toho nevedel vžiť. Chaotické scény, ktoré síce mali švih a akciu, no chýbala im konzistencia. No záver "jedného proti tisícom" chytil za srdce. ()

backi

Súhlasím s kitanom. Film by mal potenciál, ktorý sa však úplne vytratil. Zle vyrozprávaný dej podtrhujú neprehľadné sekvencie bojov (i keď niektoré scény sú natočené celkom zaujímavo), príbeh nedrží ako celok, ale rozpadá sa na malé kúsky. Váhal som medzi 2 a 3, ale na trojku chýbalo minimálne napätie. A tým Vzkriesenie draka naozaj neoplýva. ()

Miloško

Čínske vojnové eposy,majú často znak takej neprehľadnosti v deji,objavujú sa tam rozne dynastie, štáty,generáli,a hlavne mená. V3K to nevadí.Na prekvapenie výborný film, s nádhernou hudbou a pekným príbehom.Škoda menšieho rozpočtu,ale aj tak ma to zaujalo,a prekvapilo....7/10 ()

Yambo

Již poněkolikáté musím zmínit film Sedm mečů, který mi pomáhá všechny další filmy tohoto žánru nehodnotit uplně špatně. Žádný další totiž nemůže mít tak zmatený děj. Kde autoři toho měli na mysli pravděpodobně mnohem víc než dokázali dostat do filmu. Tím jsem oklikou tedy zmínil hlavní nedostatek Tří království, tedy neposloupnost a zmatenost děje. Jinak jsem se ovšem jako fanoušek bavil. A speciálně Sammo Hung mi seděl velmi. V mládí mu pasovaly komediální role, teď mu sedí charakterové. Užival jsem si ho podobně jako v druhém Yip Manovi. ()

ariari

silové, úroveň histérie sa strieda s pointou vernosťvlasti...či čoho to..no dobre natočené bojové scény...s podivne zlátaným historickým a veeľmi "logickým" podtónom. to snáď ani netočil Lee? ()

RozaMadMax

no jsou to slabší 4*. Warlord mi přišel mnohem lepší. Škoda, že to bylo kvůli stopáži tak zkratkovité. A ten chaotickej střih mohl bejt taky lepší. ()

rozum i cit

Snímek pojednává o období Sanguo stejně jako Red cliff, ovšem činí to způsobem zcela odlišným. Zatímco druhý zmíněný připomíná fantasy se vznešenými hrdiny, Tři království je ponurý, špinavý, bez jakékoli idealizace (alespoň pokud jde o boj). Kritizuje válku, ale trochu jinak než Musa. Starý spolubojovník Andy Laua vypráví o dávných časech, hudba i celkové ladění místy připomíná western, k tomu chaotický střih, spousta krve, atmosféra filmu je opravdu zvláštní. Je to celé o bitvách a vlastně to o nich není vůbec, dokonce ani o hlavním hrdinovi, který je i zde téměř nepřekonatelný (pokud někomu vadí v Red cliffu, že jedinec porazí dvacet nepřátel, tady se vrhá sám rovnou proti stovkám a tisícům a jeho kůň je patrně prapředkem Šemíka či Ríha Kara ben Nemsího). Je to o marnosti lidského plahočení se za přeludy. Generál Zilong touží oživit vzpomínky na zašlou slávu, aby nakonec zjistil, že promrhal život na něco, co nemělo žádnou cenu, poněvadž z války se nikdy nemůže zrodit mír. Jeho nejlepší přítel ho ze závisti zradí a prodá sám sebe právě za iluzi tohoto velkolepého ničeho. Zhuge Liang tu není charismatickým mladíkem jako v Rudých útesech, ale rezignovaným mužem, který nakonec ,, obětuje věž, aby mohl vyhrát celou hru". V opačném táboře generál (Rongguang Yu), který neváhá pro svou velitelku obětovat životy všech svých čtyř synů a posléze i svůj vlastní. A konečně ctižádostivá žena zvráceně vychovaná svým dědem a plnící jeho sen, která nic nepochopí, a její nevyhnutelný závěrečný triumf je tak ve skutečnosti její největší porážkou. Nic než pocit velkého zmaru, kapka dojetí na konci, rozporuplné pocity po shlédnutí, které možná někoho donutí k zamyšlení. Opravdu těžko hodnotit film, který není filmem, ale spíše jakousi alegorií. Nelituji, že jsem ho viděla, byť znovu se nejspíš už nepodívám. ,, Zpod sněhu ven se dere prvosenka. Nad jeho hrobem dětský pláč jen mží. Nás, od žití jež dělí stěna tenká, východ ni západ slunce nevzruší. A přece stále potok loukou pádí, vždy znovu jeseň tykve vyzlatí a stále nově luna ženy svádí, vždy bude cvrček v trávě cvrkati. Bylo jich mnoho, pevně koně vedli. Tisíce bitev sláva - prachu mrak. Co z hrdinství? - Jen pahorek sedlý; na něm jak oheň kvete rudý mák. " ()