Tři království: Vzkříšení draka

• Česko Tři království (více)

Jeho země je rozvrácena občanskou válkou a Zhao, obyčejný muž, proto vyslyší volání povinnosti a z nejskromnějších poměrů se na křídlech odvahy a vynalézavosti vznese až k velení armády, pověřené osvobozením země od ďábelského vojenského vládce. Zhaovo hrdinství se díky jeho skutkům, cti a snu o sjednocení rozděleného národa stává inspirací a legendou, ale jak léta jdou, trůn přechází z jedněch rukou do druhých, a válka zuří dál. Když je pak nastolen nový král, rozhodne se, že míru může být dosaženo jen definitivním zničením všech velkých vojenských vůdců – a stárnoucí Zhao se vydává do své poslední a největší války. Na cestu dobrodružství, které navěky pokryje jeho jméno slávou. (oficiální text distributora)

Lacike

Hlavná zápletka nie je dostatočne nosná na to, aby utiahla film a je to vlastne len taký dejový doplnok k filmu Red Cliff a obdobiu ktorým sa zaoberá. Tentokrát sledujeme stret medzi Caovou vnučkou (Maggie Q) a hrdinom generálom Zhao Zilongom (Andy Lau). Ale v konečnom dôsledku je táto línia upozadená na úkor zvláštneho priateľstva medzi Zilongom a jeho bývalým nadriadeným Luo Ping-Anom (Sammo Hung), ktorý to behom rokov nikam nedotiahol a po dlhom čase zase bojujú bok po boku. Vyústenie ich vzťahu je strašne predvídateľné. Náznakov je tam až príliš. Napriek tomu je ich priateľstvo tým najlepším na celom filme. Stret medzi dvoma armádami je sám o sebe priemerný a ničím extra nezaujme. A bitky sú totálna katastrofa. Zbesilo zostrihané s divne sekaným obrazom. Kopa detailov. Proste neprehľadný chaos, ktorý som ku koncu už rovno pretáčal, aby som mal bitky z krku. Je fakt smutné keď človek vidí koľko peňazí a úsilia stálo dať dokopy veľkolepé bojové scény a potom to nemehlo Daniel Lee totálne dojebe. Trochu pozerateľné sú len súboje keď bojuje jeden na jedného. Ale tiež to nie je žiadna sláva a veľa ich nie je. Takže výsledkom je šedý priemer, ktorý je raz pozerateľný hlavne vďaka výkonom Andy Laua a Samma Hunga. 5/10. ()

Terva

Válka nemá slitování, všichni vojáci jsou jen figurky na šachovnici. Před dvaceti lety jsem řekl, že chci zavést mír a založit rodinu, nic z toho se nestalo....kruté. Nakonec všechno rozhodne osud. ()

kikuka

Celkový dojem z filmu mi výrazne zlepšil záverečný "klip" - teda cca posledná polhodinka filmu, kedy konečne nastúpilo dlho očakávané napätie medzi postavami a boj sa preniesol z vojsk medzi postavy generála Zilonga (Andy Lau) a vnučku generála Yinga (Maggie Q), ktorého Zilong tak trochu dosť pripravil o život v úvode filmu. Jednoducho, finále par excellance, pri ktorom som ani nedýchala a v ktorom sa naplno prejavilo to, čo mohlo dať filmu správnu iskru a náboj. A vlastne, vôbec by som sa neurazila, keby posledná bitka na Phoenix Heights predstavovala gro deja a všetko, čo sa odohralo dovtedy bolo len akýmsi stručným náčrtom postáv a vzťahov. Malé dejiny postáv by sa tak dostali pred veľké dejiny krajiny a zároveň by ich skonzumovali. // Nestalo sa, a tak prvá hodinka filmu sa nám topí v čmuhatých detailoch a neprehľadných súbojoch, kedy nik netuší, kto je kto a kde je a čo to svištalo vzduchom. Three Kingdoms... sa tak aj opticky scvrkáva a dusí aj pod ťarchou rýchleho strihu, prípadne rozmazaných spomalených detailov a polodetailov. //Navyše, po asi 40 min. filmu je Andy Lau už starý a šedivý. Ale jeho súboj s Maggie Q bol fajnový. (Keďže bol OSOBNÝ!!) ()

Z0oMb3E

Je jedno, že je dej trochu roztržitý. Je jedno, že strih v bojových scénach je skôr na škodu. Príbeh je nádherné rozprávanie. Spočiatku je film nesúrodý ale oplatí vydržať do konca. Koniec je kapitola sama o sebe. Už len pre to si film u mňa zaslúži plný zásah. Hudba, ktorá dopĺňa už tak pekný dej si sama zaslúži ďalších 5*. Počítačové upravovania sú robené s citom, tak si ich vo filme ani nevšímate. Nachádzajú sa tu síce aj povestné čínske "lietania" ale vôbec nevyznievajú rušivo. Film patrí medzi čínske skvosty a tunajšie hodnotenie vôbec nezodpovedá kvalite filmu. ()

mysiak

Väčší blábol som dlho už nevidel...bolo to efektné, akčné na úrovni, ale dej..to bola podľa mňa veľká slabota od scenáristov...potešili herci a celkovo akcia..ináč priemer v rámci ázijských historických eposov.. ()

MikO_NR_1909

Pri obdivuhodnej práci s kamerovými nadhľadmi a podhľadmi, výborným strihom a akčnými bojovými scénami, vhodnými replayovými "spomalovačkami" vyzerajú dve * ako rúhačstvo. Lenže, či chcete alebo nechcete, všetko ostatné záleží na režisérskom cite a intuícii. Tu mi strašne chýbala väčšia prehľadnosť sledov a širšia, hlbšia myšlienka. Smola. ()

Vojcl

Jedná se o rozsáhlý velkofilm s monumentální výpravou. Bojové scény jsou působivé a výborně nasnímané. Také herci - ať už talentovaný Andy Lau anebo akční veterán Sammo Hung odvádějí kvalitní a přesvědčivé výkony. Oproti podobně laděným snímkům, ale postrádám nějakou propracovanější dějovou linii. Knižní předlohu sice neznám, ale i tak bylo dost znát, že příběh je dosti "osekaný" a spousta vedlejších motivů mizí kamsi do neznáma (např. láska hlavního hrdiny). Také závěr je otevřený a v podstatě nedospěje k žádnému emotivnějšímu vyvrcholení. I když se jedná o vizuálně zajímavý snímek, nového Tygra a draka rozhodně nečekejte. ()

Tony.cs

Akce to kazí, ty zpomalovačky mi vyloženě vadily a jako celek to nemělo dost šťávy ani atmosféry. Ale Andy byl skvělý, jako vždy. ()

GILLWANDER

Dobrý vojnovo-historický film o zjednotení národa. Dej je na hrane štandardu, scény sú pôsobivé no zlý strih uberá na epickosti. Dĺžka ujde a herci sa do svojich rôl vžili. Slušná ázijská záležitosť. 60% ()

Chen

Doufam jsem a věřil jsem ve více. Příběh je pro ty, kteří nejsou seznámeni s čínskou historií, docela zmatený, pro západního diváka je tu navíc až zbytečně moc sentimentu, nostalgie. Bojové scény jsou zmatené, někdy děsivě setříhané a nepřehledné. Jediné, co lze vyzdvihnout jsou herecké výkony Andyho Laua, Maggie Q a Sammo Hunga. Bohužel děj jako takový příliš negraduje, nemáte šanci proniknout hlouběji do osudu hlavních hrdinů, maximálně sledujete jejich rozjímání. Legendární šest století starý román Romance of the Three Kingdoms by si zasloužil lepší zpracování a nejsem si jist, jestli to zvládne John Woo a jeho Red Cliff lépe (trailer mě moc nepřesvědčil). ()

TomikZlesa

Hrdinové nezabijíjející se díky vzájemnému respektu z bojového umu, porážející desítky nepřátel, vyhrávajíc nekonečno bitev a deseti tisícové armády. Snad vše co pro mě tenhle žánr filmu děla snad nejoblíbenějším. Navíc perfektní Andy Lau a opravdu krásná "záporná" hrdinka. A aspon sem se dozvěděl odkud ma John Woo scénu s bojovníkem a miminem na zádech :). Celkově taková demoverze Red Cliff. Po Warlords velké překvapení a když je řeč u tohodle filmu tak mě dost zaráží hodnocení, které bych si představoval právě obraceně. ()

Andre3000

Čína, země s mnoha tradicemi a hlubokou historií. Saam gwok dzi gin lung se gap nebude jistě poslední z historických filmů o této zemi. Docela dlouhou dobu pamuje tento snímek, což moc nemám rád, ale to nebylo to poslední co se mi nelíbilo. Film zkrátka nepřinesl žádný nový nápad, bojové scény vypadali někdy hrozně a to nemluvím o zdlouhavém konci. ()

kvasiva

Tak toto dílo mě velmi zklamalo. Bojovým scénám jsem nic nevěřil (chlapi si tam lítali nabodnutí na kopí sem a tam), závist a zrada "bratra" byla taky čitelná až moc, nějaká ženská si tam hraje na velkou velitelku a konec mě taky zklamal. U mě prostě NE ! ()

majo25

Iba priemerný historický snímok, ktorý neovlýva kvalitou príbehu či scenára. Kamera a akčné scény sú síce robené maximalistkicky akčne, ale sú zároveň aj dost chaotické. Hlavné postavy sú nevýrazné, a to aj postava Sammo Hung, aj ked som rád, že film svojou charizmou trochu oživil. Príbeh vystavaný na pomste dievčata, je prevarený a nudný, používajúci otrepané orientálne klišé, za čo mu musím strnuúť aspoň 1*. Na orientálne dialógy a čínsko-honkonský vysmievačný smiech si treba zvyknút, aj ked to ide ťažko. Hodnotenie: 45% ()

Radiq

Bojové sekvence byly sice sympaticky plné chrstanců krve, ale v podstatě v nich nebylo nic vidět. A to kvůli hnusnému rozostřenému mihotání kamery, které se stalo asi moderní (nevím proč) v tolika nových filmech. Nedalo se orientovat kterej mrtvej voják je z které armády. Obvyklým problémem pro neasiata je vyznat se ve všech těch jménech. Doteď nevím, jak se jmenoval šéf, na jehož straně byli hlavní postavy... Mělo to dost takovejch malejch nedostatků, i když výprava byla celkem slušná. Ale nejvíc osraný byly fakt ty hromadné bitvy. ()

VanTom

Opravdu hodně komprimovaný životní příběh (nebo spíše legenda) velkého generála čínské historie. Děj vlastně neexistuje, ploché a naprosto nedostatečně charakterizované postavy bez motivací prolétávají nesouvislými střípky jeho kariéry; přesto si režisér neodpustí mnoho zamyšlených, rádoby poetických či osudových okamžiků, které ale absolutně nefungují. Zmatené, nepřehledné akční scény a drátové wuxia souboje to pohřbívají ještě hlouběji, takže jediná pochvala směřuje na velkolepou a neošizenou výpravu. ()

Seti

Závěrečná scéna u mě vykřesala něco málo emocí, ovšem to je na hodinu a půl zoufale málo. Příběh byl na čínské poměry klasický, ovšem překvapilo mě, jak špatné byly akční scény. Nepřehlednost, katastrofální střih a úplně mimózní detailní záběry zruinovaly hlavní přednosti tohoto filmu. Andy Lau zahrál to, co mu slabý scénář dovolil, ale Maggie Q zůstala bohužel nevyužita. Je mi líto, ale srovnání s nedávno viděným Krvavým pobřežím nebo Válkou rozumu a cti tento film ani náhodou nesnese. ()

Torako.chan

Jet Li, Andy Lau a Takeshi Kaneshiro..to vypadalo velice slibně, ale ve finále to nebylo nic moc. Jet Li tady předvedl opravdu mrzký výkon, řekla bych, že dovede být mnohem lepší. Jinak je to docela koukatelné. Bitvy tam nevypadaly špatně...no, 3* s odřenýma ušima. ()