Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

Felsenberg

Jak je to možné? Jak je možné, že autor Spalovače mrtvol, Panny a netvora a Petrolejových lamp natočí toto? Těšil jsem se, hledal jsem, nepřišlo to. Nevěřil jsem tomu, i když jsem chtěl. Přesto je to v české kinematografii výjimečné, protože horory se u nás netočí. ()

vrch07256732

U mna OK. Ceske a Slovenske hororové nizkorospočťáky ma celkom bavia. Nakoľko peňeži neni, nikdy neočakávam nejakú veľkolepú akčnú udalosť - a u Tmy tomu nebolo inak - viem že naše horory budú postavené na atmosfére a ponurom deji, pri troche šťastia s 1 -2 krvavými scénkami (SPOILER: tutok noha). Tak som sa k TME aj postavil a bolo OK - atmoska od začiatku nepopusťí, dej odsýpa, nasinca potesi aj prostredie zapadnutého venkova (v protiklda s otrepanými USA vidlákovmi) co sa postáv týka myslím ze ceskí a slovenski reziseri vedia dat nasmu publiku viacej to domácke (Kronerová tu hrá typickú nevrlú dedinskú predavacku a krcmárku - na posratie). Rezijne mi to trocha pripomína japonsko cánske nizkorozpoctaky s dôrazom na dialógy, flasbackmi a obcas nejaký tenshock System. S tám rozdielom ze vlasatice duchárske v TME neuvidíte - škoda, zapadli by. ()

plutofv

Film, jemuž nelze upřít znamenitou režii, vytváření atmosféry, práci s tajemstvím. Uznání zaslouží i herci - Ivan Franěk ej demonický, dlouho nevíme, co si o něm myslet, vynikající je i Lenka Krobotová a vytknout nelze nic ani ostatním. Úskalím filmu je scénář, který s esnaží o přesah motivem "dědictví z doby války", ale to přes veškerou snahu tvůrců nepřináší kýženou "nadhodnotu". Film tedy nepřinese nijak mimořádný zážitek, ale řesto si navěky zapamatujete některé obrazy nebo scény. A Herzovo mistrovství opravdu nelze ohodnotit jako odpad, to fakt nelze, na to je příliš mnoho profesí na vysoké úrovni, proto dávám spravedlivých 55%. ()

ciapok odpad!

nedokážem pochopiť, že minimálne dve dobré herečky išli do tohoto projektu. Schválne to nenazývam filmom. Je to skôr rakúske soft porno z 80tych rokov. Som asi veľmi naivný, keď si myslím, že dobrá herečka dlho zvažuje pred koho kamerou sa vyzlečie. Samozrejme si nesťažujem, len proste nerozumiem :) ()

Nargaroth

Jeden z nejlepších hororů který jsem viděl. Každý je tady Mega expert na horory a pak se člověk dozví, že nejlepší horor na světě je Pach krve, v zajetí démonů, ve 3:15 zemřeš nebo nějaká jiná píčovina. Za slovník se omlouvám, ale slovo sračka se objevilo v jednom textu pod filmem asi čtyřikrát ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc