poster

Sokyně (TV film)

 • Kanada

  The Rival

 • USA

  The Rival

 • Slovensko

  Sokyne

 • Austrálie

  The Rival

Thriller

Kanada / USA, 2006, 86 min

Režie:

Douglas Jackson

Kamera:

Bert Tougas
(další profese)
 • KajunkaB
  ***

  Hlavní psychicky narušená hrdinka mě slušně vytáčela celý film. Bylo sice jasné,jak se film bude stupňovat a kterým směrem se bude ubírat,ale zaujalo nás to celou rodinu a zvítězilo nad fotbalem. Také vás to donutí přemýšlet nad ,,náhradními matkami" a psychickou zátěží kterou pro ně může darování dítěte být. Zabaví i poučí.(21.6.2015)

 • Drom
  *

  Já nevím, ale kdybych já slyšel a pak i viděl své mrtvé příbuzné, kteří mi radí a podsouvají nějaký ptákoviny, tak bych se asi výjimečně hlásil někde na klinice. Ale naše hrdinka ne, ta se nenechá odradit a dál se nese na vlně svojí debility. Šmarjá, teď si představte, že takhle pitomý lidi vopravdu existujou. Ale ono to nekončí jen u Alice, která je rozhodně největší kráva z celýho filmu. I všechny ostatní postavy jsou vice či méně otravné a omezené. Brr. A pokračuje to dál, páč nemoc zasahuje i (některé dost hloupé) dialogy a (téměř celý) scénář. No bylo to fakt dost špatný. Jak tak sleduju ty televizní cajdáky na odpoledne, tak mě to přijde navíc všecko na jedno brdo. Taková napůl červená knihovna a napůl rádoby dramatické rádoby silné příběhy takových normálních blbečků ze střední třídy ve zpracování à la Krajní meze. Tedy levný po všech stránkách. Dokonce i tu hudbu snad kopírujou jeden od druhýho. Tohle jsem si měl nechat ujít...(7.2.2018)

 • Campbell
  **

  Režisér Douglas Jackson je naprosto vykleštěný režisér. Za 1) podle obalu to vypadá spíše na horor, za 2) příběh není vyloženě špatný, spíše takový krásně béčkový a navíc slibuje akci. No a bohužel rejža z toho udělal blbost, ale ne takovou zábavnou blbost, ale naprosto nudný film který nic nezachrání. Tak proč ty 2*? Snad jen pro Nelsonovou a Ashby a navíc to není nejhorší thriller(spíše nejnudnější) škoda.(15.8.2011)

 • glamgirl
  ***

  Mám tieto filmy o narušených ženských, ktoré začnú vyvádzať, keď im niečo nevychádza, celkom rada. Tentokrát hlavná postava túži po dieťati, ktoré nemôže mať a medzitým sa nevie rozhodnúť medzi psychopatiou a psychózou (vzhľadom na jej halucinácie, by som sa priklonila k druhej možnosti). The Rival je naozaj typický prvoplánový TV film – od zjednodušeného a šablónovitého scenára, cez herecké výkony až po účelovú hudbu. A nemôžem nespomenúť veľmi zlý make-up. Ale inak celkom fajn oddychovka, ak vás baví vypnúť myslenie, a len sledovať a pohoršovať sa nad tým, ako sa vždy-dostanem-čo-chcem ženská vyrovnáva s prekážkami a čo sa s ňou nakoniec stane...(7.5.2009)

 • eraserhead666
  **

  Televizní psychologický thriller na páteční podzdní večer či půlnoc, dost slabý na to, aby vás i trochu zklamal. Celkově mohl být trošku drsnější. Psychologická proměna hlavní hrdinky proběhla moc náhle a rychle a scénáristé ji uskutečnily těmi nejprofláklejšími způsoby. Hlavní hrdinka se tak stala zcela nesnesitelnou postavou. což ale snad měl být i účel. Bavila mě tetička a černošský policista. Na jedno shlédnutí snad v pohodě, ale i tak pořád zůstává jeden základní pocit dojem - mohlo to být lepší a stačilo by k tomu málo. 1,5*(22.9.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace