Pohádka v režii Jiřího Stracha vypráví o chudé dívce Brigitě (L. Molnárová), která tolik toužila po štěstí, jež si spojila s leskem třpytivých šatů a oslnivě zářících lamp bohatých městských salonů, že pro ně byla schopna udělat cokoliv – třeba i zapřít vlastní matku (D. Batulková). Když chudou Brigitu adoptuje hodná majitelka kodaňského pekařství (T. Medvecká), začnou se dít věci. Pohodlný život a nové postavení zcela promění dívčin život. Z Brigity se stane povrchní dívka s jediným zájmem – mít se dobře a bavit se. A když si vezme matčin chléb jako podložku, aby si neumazala střevíce, propadne se Brigita do bahenní říše. Tady mezi bahenními příšerkami (B. Hrzánová, R. Holub a další) konečně pochopí, v čem pochybila. (Česká televize)

Foltest

Na Dívce, která šlápla na chléb se mi především líbí hlavní téma celého filmu, tedy napravení skrz pokání. To se celým snímkem prolíná a je tak skvěle splněn hlavní význam pohádky, tedy nějak zlepšit samotného diváka. Námět je dostatečně kvalitní a to, že byl upraven tak, aby lépe pasoval do podmínek České televize vůbec nevadí. O dívce, která šlápla na chléb je má oblíbená pohádka a příští rok se na ni rozhodně rád podívám znovu. ()