Dramatický snímek ze života obyčejných lidí. Film vypráví o třech sourozencích a jejich životních problémech. Morrie (Matthew Perry) žije svůj stereotypní život s manželkou zdánlivě bez problémů, Jay (Ben Foster) je psychicky labilní a Ida (Ginnifer Goodwin) se snaží najít sebe sama. Všichni tři se snaží najít ve svých životech štěstí a zjišťují jak důležitá je pro ně rodina... (KooNY)

ostravak30

V úvodu je nutné vyjádřit se k herectví Matthewa Perryho. On na mě stále působí jako člověk, kterého vytáhli brzo ráno z postele, strčili ho před kameru a řekli mu: „Tak nám něco zahraj." Zmateně, nic nechápající nakonec něco začne hrát. A kupodivu je to docela dobré. Takhle na mě působil úplně všude. Přáteli počínaje a jeho všemi dalšími filmy konče. A když to funguje všude, zde také. I další herecké výkony jsou docela slušné. Je ale potřeba říct, že dojem z filmu kazí především průměrný scénář. Řada dialogů se vede zdánlivě od ničeho k ničemu, aby se nakonec přece jen k něčemu dobrali. Mě navíc vadí hudba, která se k jednotlivým scénám nehodí. Ale příběh je docela silný. Není vůbec špatný, ale pořád jako by tomu něco chybělo. Těžko říct co. Tak jako tak má film hloubku. Nebýt počátečních vadných debat, které se sice postupně vyvinou v něco důležitého, ale trvá to chvíli a právě ta chvíle nudí, šel bych s hodnocením i výš. ()

kenny79

Kálení na trávník sousedky mi nepříjde moc vtipné. Tak proč proboha komedie ?? spíše utrpení než komedie. ()

Trishka

Vpravdě jsem příznivcem všech těch amerických - lehce nestředoproudých - snímků o hledání místa na zemi, nefunkčních rodinách a snaze uniknout stereotypu, ale Vyletět z hnízda nebylo právě tím, po čem mé zhýčkané oko toužilo. Né že by mě snad nepotěšilo herecké obsazení, nebo zpracování všech těch na-zem-lehacích a dotýkacích scén, ale všechno to okolo bylo prázdné a ... no - nuda. Kdyby se jen režisérská sesle trochu odvázala a nasadila tempo z konce už na začátek, zasloužil by si tenhle počin mnohem víc, než jen modrej čtvereček. ()

FincherD.

Opravdu velmi příjemně a lehce plynoucí dramiticko/komediální film o tom, že je lepší mít nekonvenční a trochu psychicky nalomené sourozence - zkrátka rodinu, než sousedy, kteří si hrají na vaše nejlepší přátele. Takovým je nejlepší pokálet trávník před barákem, doslova:)) Jak je u těchto menších filmů dobrým zvykem i zde se sešla výborná herecká grupa, tentokrát v čele s Matthewem "Chandlerem" Perry. A mimochodem Lauren "Lorelai" Graham nejspíš vůbec nestárne - vypadá fantasticky!! ()

dthwinter

Těžkopádná nuda proložená několika rádoby-filozofickými myšlenkami. Možná že obsahuje nějaký hlubší význam, ale ten mi zřejmě ušel. Je možné, že už jsem se stal konzumním divákem, který takový film neocení, ale přeci jen požaduji trošku víc. Není to ani komedie, ani psycholgické, drama možná, ale s velkými nedostatky. Ani ty herecké výkony, co se tady vychvalují...mně to spíš připadalo, že jsou všichni napůl katatoničtí (někdo to tu nazývá nenucený). Nicméně své momenty film má, bohužel je jich tolik, jako výher Realu nad Barcou za poslední roky. 35 % ()

blezg

Velmi poetické. Jak jeden týden v životě může urovnat to, co natropil za celý zbytek, všechno si sedne a chvilku je všechno tak jak má být, v úplné harmonii. ()

WoodoX

Je to škoda. Proste pri tomto filme sa neviem ubrániť pocitu toho, že mohol byť ďaleko lepšie dejovo vystavaný. V podstate som sa nudil, čakal na niečo, čo film rozhýbe dopredu a dočkal som sa až toho fajného konca. Lenže to nestačí. ()

tejna

To je tak neuvěřitelně zvláštní, šílený, divný a originální film, že nevím, jestli mu mám dát jednu hvězdičku, nebo pět. Nejradši bych dala obojí! Ale asi teda doporučuju.. Nebo nevím! ()

kokofek

Nevím ,ale chybí mi tam opravdovost.Někde v koutku duše je pochybnost.To hledání sama sebe je nepřesvědčivé.Ano, víme ,že žít jako maloměšťáci je asi špatně,ale volnost a nesvázanost je trochu moc hraná.Pro mě. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

josmart

Nezávislý film o vztazích, zejména sourozeneckých, a Matthew Perry poprvé v kvalitním filmu. A další potvrzení toho, že Ben Foster je úžasný. Tohle musí být opravdu komplikovaný vztah, když jeden ze sourozenců je vlastně tak trochu v pozici otce. Film je pozitivní a celou dobu jsem z něj měl velmi příjemný pocit. Maličko mi svou poetikou připomíná filmy Wese Andersona, i když není tak trhlý. ()

P@\/EL

Docela dobré komediální drama, kterému by možná slušelo krapet svižnější tempo. Jinak ale film nabídne zajímavé dialogy a sem tam nějaký ten úsměvný vtípek. Takříkajíc za břicho jsem se nepopadal, tak aspoň že to vyvažuje dramatická rovina filmu s tragikomickými charaktery hlavních postav (zejména roztažnožka a pošuk). Nebýt povedeného závěru s jednou naprosto brilantní scénou na sousedovic trávníku, tak bych nebyl k filmu tak shovívavý. ()

bez1

Jéje to bylo divný. Fakt pošahaná rodinka s hereckým obsazením táhnoucím celý film mírně nad průměr 60% ()

Vánek

Popravde neni to prvni ani posledni film na toto tema ale urcite patri k tem povedenejsim.Prijemne me prekvapil Matt Perry. ()

Checitto

Pro film nebylo zas tak těžké mě zajmout vzhledem k nevelkým očekáváním. Proto jsem byl o to víc potěšen jeho kvalitou. Děj pomalu plyne bez výraznější gradace, občas nás donutí k zamyšlení, občas k pousmání. Herecké výkony všech zúčastněných působí velmi přirozeně, skvělý je zejména Ben Foster. Jako třešničku na dortu jsem bral závěrečnou scénu pomsty. ()

elgato

Až na podruhé, kdy člověk zná charaktery všech postav, jsem si tohle dílko vychutnal v každém záběru. Scéna kde vítá "univerzální šťastná americká matka" Jaye u sousedů domů: - Ahoj! Vítej doma. Ráda tě vidím. - Vážně? - Ano, vážně! Chceš se seznámit s mým malým chlapečkem? ... ťuťu ňuňu řekni ahoj! Ahoj Jayi. - Je v pořádku? - Ano, proč? - Jeho hlava je nějaká neforemná. - Jayi...!! - Jaká je diagnóza? ...atd ... doplněná výbornym herectvim mi vyhnala slzy smíchu. Výborný film, který potěší a pohladí. Ačkoli nemám filmu co vytknout ve srovnání s podobnými filmy o potrhle upřímném lidství spíše průměr. ()

andy60

Matthew Perry není zrovna můj favorit. Není to nic osobního, jen jsem s ním neviděl žádný kvalitní film. Ani tohle nebyla vyjímka. Vše se točí stále dokola okolo jedné rodiny, kde se rozebírá co, kdo, proč a jak a to nezáživnou formou, bez humoru a nějakého zásadního posunu v ději. Na zajímavosti nepřidá ani fakt, že tam hraje všeho všudy pět herců a vše se odehrává v jedné místnosti. Prostě otrava. ()