Dramatický snímek ze života obyčejných lidí. Film vypráví o třech sourozencích a jejich životních problémech. Morrie (Matthew Perry) žije svůj stereotypní život s manželkou zdánlivě bez problémů, Jay (Ben Foster) je psychicky labilní a Ida (Ginnifer Goodwin) se snaží najít sebe sama. Všichni tři se snaží najít ve svých životech štěstí a zjišťují jak důležitá je pro ně rodina... (KooNY)

tom88

Obyčajná drámička s miernym nadhľadom a Matthewom Perrym, ktorý sa pomaly stáva v Hollywoode až moc všednou tvárou, ktorá už nemá čím zaujať. A zaujať skoro ani nemá čím tento film. Všedný, ničím výnimočný proste obyčajný. Minimum vtipnejších situácií a aj málo tých dramatických. Po technickej stránke je to taký štandard. Aspoň má film rozumnú stopáž. 58% ()

hans500

Velmi dobrý film, především scénář je výborný a to hlavně dialogy, které jsou vynikající, skvělý herecký výkon Matthewa Perryho, Bena Fostera i ostatních. Kvalitně natočeno, velice dobrá režie a pomalé tempo, které se do tohoto filmu hodí. ()

markuc

Tak u tohohle filmu jsem fakt nechapal, o co jde. Asi jsem uplne blbej, ale pointa takovehoto dila mi naprosto unika. Co se tyce komedialnich prvku - zasmal jsem se vsehovsudy jednou a to na konci filmu - co se tyce dramatickych prvku - tak ty jsem nezaregistroval vubec. Pro me nulovy zazitek a celkove naprosta nuda a sed - zbytecnost. ()

ecceHOMMO

Bravúrne jednoduché, fantasticky zahrané a pritom ide len o obyčajný ( miestami despotický) život. Film miestami podivne šialený, alebo podivne normálny? Posúďte sami! ***/**** ()

uhlajz

Pomalu už mě tento druh filmů o ztracených existencích začíná nudit. Vypadá to tak, že scénáristi si snad myslí, že když se film bude zabývat nějakým magorem, tak je to magnet na úspěch. Možná to tak funguje, ale ne u mě:-) ()

terunka003

Rodinné, láskyplné, ujeté, dramatické × komplikované, nevyjasněné, drhnoucí. Vlastně moc netuším o čem to bylo. Některé dějové linie nebyly dotažené a končily kdesi useknuté. Sourozenci postiženi gentickou vadou - poruchy osobností, lezení do zadku "přátelům", manželka snažící se nečekat na desetiletku a mít dítě, a mohla bych pokračovat v tom, čeho se dočkáte u tohoto snímku. Vesměs ale ve mě tento film zanechává docela příjemnou stopu. Je faktem, že u takových lidí by asi každý člověk byl ve střehu. Sama jsem netušila co se stane a co vyvedou. Mátli mě na začátku jména postav a kdo vlastně jsou - Gary, Batti, Laura..nejpodařenější scénou bylo vyprázdnění Morrieho střev na sousedův trávník. Všechny postavy byly výborně obsazeny, jen Hilary Swank měla pro mě trochu neobvyklou roli po té, co jsem jí viděla ve filmu Million dollar Baby. Přejelo ho auto, ale jinak je v pořádku. ()

drederik

Občas vystačí mít na place pár kvalitních herců a i z komorního tragikomického dramatu je rázem něco víc než jen další přírůstek do početného stáda. Foster dokazuje vysoký potenciál, Goodwinn zas že má na víc než jen romantické komedie a Matthew hold ví v čem je jeho síla. ()

lennyd

Morrie (Matthew Perry) se po smrti rodičů (a zvlášť tragické smrti svého otce) musel vždy starat o své mladší sourozence, Jaye (Ben Foster) a Idu (Ginnifer Goodwin). Nyní, když už oba opustili teplo rodinného krbu, snad již získá čas i pro sebe, pro svoji ženu, i pro svoji kariéru. Jenže když se sourozenci dostanou do trablů, jediná cesta vede zpět k Morriemu.. Tento film jsem si vyhlédl kvůli svému oblíbenému Benu Fosterovi, a další známá jména jako je Matthew Perry a Hillary Swank mne k filmu ještě více nalákali. Bohužel se nenaplnila má (trochu přehnaná) očekávání, takže jsem kapánek zklamán - například Hillary Swank má hodně nudnou roli sousedovic manželky, a jediná trochu zajímavou scénu má až v závěru filmu, kdy dostane hysterický záchvat z pošlapaných kytiček. Jinak stojí celý film převážně na Matthew Perrymu, který - ruku na srdce - se nemůže oprostit od své role Chandlera z přátel, a i v tomto filmu tomu nebylo jinak. Ale i přes můj trochu kritický pohled na film nemůžu říct že bych se nebavil, spousta scén se hodně povedla - jen jako celek mi příběh připadal trochu chatrnější... ()

venison

Podivínské drama o osudech třech dospělých sirotků, kteří se snaží prát se životem.. Nejstarší Matthew Perry se snaží žít "podle pravidel" a jeho dva mladší sourozenci, které vychovával (asi špatně), mu to dost kazí.. Ginnifer Goodwin je roztomilá a Ben Foster správnej mimoň.. Těšila jsem se na Hilary Swank, ale má tu jen pár štěků jako nepříjemná snobská sousedka.. Skouknout se to dalo, ale žádnou větší hloubku bych v tom nehledala.. ()

ivan bohatyr

Moc komediální to zrovna není, ale má to takový příjemný hořký nádech a závěr byl parádní. Bohužel dějově to není tak skvělé a chvilkami nudné. ()

shantim

V určitých momentech mi tento snímek připomněl způsob vyprávění ve filmech Wes Andersona, možná i použitou hudbou. Hodit za hlavu všechny starosti, povznést se nad realitu, a dostat maximálně chuť do života. Úskalí života jsou jen protikladem štěstí a hrdinové tohoto filmu ho našli. 75% hvězdiček ()

blackJag

Nenápadné, velmi lehce komediální drama o sourozencích, kteří hledají své místo na světě a přes své výstřední odchylky jsou vlastně stejní. Obsazení filmu je docela vyrovnané, Perry hraje svůj nečekaně tlumený koncert, Foster si dává další ze svých nestabilních postav a v nečekaně malé a okrajové roli se tu ukáže dvojnásobná oscarová laureátka Hillary Swanková. Líbilo se mi, jak si režisér všímá maličkostí (vrabci v loužích po dešti, slunce skrze prsty ruky, noční hvězdná obloha v zákrytu stínů a obrysů domu), a líbila se mi kamera, která tyto maličkosti snímala. Taková jednodušší a méně honosná Americká krása. 80% ()

V.Silver

Ani jsem nečekal, že se mi podaří objevit takovou příjemně hořkou komedii s tak dobrým hereckým obsazením i vykreslenými postavami. Hillary Swank jako prvotřídní kráva byla naprosto geniální, Matthew Perry zahrál perfektně a to samé Ben Foster - prostě nemám si na co stěžovat. Teda kromě scénáře, který se zabořil do postav natolik, že zapomněl na rozumější děj. Neva, i tak 80% :) ()

jefff

Já si popravdě vůbec nejsem jistý, zda se mi to líbilo nebo ne. Tři hvězdy neodpovídají mému pocitu z Birds of America, ale jiné rešení není, dávám průměr a budu přemýšlet nad tím zda tenhle film miluji nebo nenávidím... ()

sedm.1

Vyletět z hnízda jsem chtěl vidět především kvůli hereckému obsazení.Matthew Perry a především pak pro mě "černý kůň Hollywoodu" Ben Foster byli pro mě dost velkým lákadlem na to,abych tento film shlédl.A nyní mohu tvrdit,že i jediným lákadlem a jistotou z tohoto snímku zůstali právě jen oni dva.Jde v podstatě o rodinné,s nadhledem brané,drama,kde se ale vlastně za hodinu a půl trvání nic nestane.Žánrově je to strašný guláš,kde ale ve výsledku nefunguje vůbec nic.Sice to neni vůbec nudné a nazval bych to nakonec i hodně zvláštním počinem,ale pro mě jde o zkrátka až moc nicneříkající filmeček,který mě vůbec svým příběhem a postavami neoslovil. ()

DavidS.

Dvě seriálové hvězdy, jedna oskarová herečka a podivní sourozenci v nijak oslnivém příběhu o maloměšťáctví, vzdoru a rozdílných životních principech, které se shodou okolností střetávají v prostoru společného domu...Život je někdy melancholický a někdy nás staví před zásadní rozhodnutí, ale Birds Of America s ničím z toho nepracují způsobem, který by dokázal pořádně oslovit nebo nebyl na poli podobných malých snímku zpracován mnohem lépe ...Postavy jsou dost vlažné, i když každá z nich má nějakou tu zvláštnost, která však obsah snímku nenaplňuje ničím podstatným...Dobrých dialogů pomálu a pár světlých scén až v samotném závěru... ()

Seti

Pozitivně laděný konec byl naprosto předvídatelný, ale nebudu zastírat, že u mě zachránil odřenou třetí hvězdu (Morrieho finální trávníkové číslo bylo skutečně hodno potlesku :-). Koukal jsem na to především kvůli Benovi, jehož postava Jaye měla sice dost velký potenciál, ale nemyslím si, že ho scénárista dokázal využít. Takhle se jeho projev ztenčil jen na unavené zírání, nepřítomné bloumání a jednu sprinterskou vložku, což je vážně škoda. Zbytek ansámblu nebyl ničím překvapující. Celkové vyznění je u mě tak za 2,5, určitě jsem v danném žánru viděl lepší záležitosti. ()