Zapomenutý ostrov

Nim's Island

Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

Je známá věc, že se někdy chovám jako malé dítě (který muž ne, že?), a proto se mi Zapomenutý ostrov tak neskutečně líbil. Jasně, příběh je předvídatelný od začátku, ale koho by to štvalo? Hodinu a půl jsem sledoval originálně natočenou podívanou (úžasně animovaný prolog, psaní a čtení e-mailů, scénka, kdy si Nim čte v posteli - na poušti - knihu, zatímco drsňák Rover hned vedle ní tluče bandity hlava nehlava...) se skvělou hudbou Patricka Doyla, zábavnou Jodie Foster překonávající svoji fobii, s Abigail Breslin, která když se rozpláče, člověku to trhá srdce, a s Gerardem Butlerem, jenž hraje hned dva hrdiny - opravdového i knižního. Prostě paráda. A to nízké hodnocení tady? Toho si nevšímejte, lidem chybí fantazie:-)(23.1.2010)

Poloamatérske čudo, ktoré sa na nič nehrá, nič nepredstiera, ani svoju tuposť, ani svoju trápnosť (všetky tie malé počítačové zvieratká a najmä PC pavúci !!!). A i tak (možno práve preto), keď si na príbeh Nim spomeniem, usmievam sa. Jodie Foster v najprekvapujúcejšej role svojej filmografie (k mojej úľave a radosti), ako vždy šušlajúci Gerard Bu (trefne v obsahu premenovaný na GEPARD) a Abigail s prvými náznakmi Lásky Nebeskej. Titulky na záver - moje vlastné: scenár (comment - to muselo ale dať zabrať vymyslieť podobnú podivuhodnosť), réžia (comment - neuveriteľné, dvaja režiséri). Che. Dve hviezdičky sú málo, tri až až, ale keď ja som chorobný optimista a dobrodružný zaokrúhovateľ smerom nahor. Che ešte raz:-)))(23.11.2009)

Docela hezký film, který neurazí, ani moc nenudí a to díky skvělému hereckému nadání mé velmi oblíbené herečky Jodie Foster, která opět předvedla, jaká hvězda je. Je pravda, že v momentech, kdy nebyla v záběru a místo toho se děj odehrával na onom Zapomenutém ostrově, už to bylo horší. Naštěstí měla ve filmu opravdu velký prostor, koneckonců byla hlavní HRDINA ve filmu. 2, 65(10.8.2012)

Rodinný film o zapomenutým ostrově, kterej je určenej především pro děti. Tak moc, že mi chvílemi připomíná takovou sérii Spy Kids. Ta ale ještě k tomu byla hrozně pitomá celá, tadyten film je pitomej jenom občas. Jinak se na něj docela hezky kouká. Pustej ostrov je super, zvěřina, co si ta malá holka po ostrově nasbírala je fajn a Gerard Butler s Jodie Foster v takovýchto rolích docela překvapují. Buď dostali dobře zaplaceno, nebo je to hraní opravdu baví a mohli se s filmem vrátit do svých dětských let. Bůhví. Co vím určitě je fakt, že uživatelé, co tenhle film hodnotili negativně, se do dětských let určitě nevrátili. Nevím teda, z jakýho jinýho důvodu si tenhle film vůbec pouštěli.(19.3.2011)

Ja nevim, pro me je vrchol tohohle rodinnyho dobrodruzne usmevnyho zanru porad Terabithie. U Nim bych asi ubral na deji, je tam toho prece jen trochu moc, a soustredil se mozna spis na souzity maly holcicky se spisovatelkou. A rozhodne bych pridal animaci, ktery jsou na zacatku a jsou vazne kouzelny. Ale jinak tenhle film jen tak tak prekracuje prumer. Proste staci videt jednou, trochu se z nej potesit, a pak uz jit dal. Zadnej zazrak, zadny zklamani, proste obycejnej film, kterejch jsou tucty.(15.7.2008)

• - Na roli Nim chtěli tvůrci původně vypsat konkurs, ale fascinováni výkonem desetileté Abigail Breslin ve filmu Malá Miss Sunshine, ji ihned angažovali. (Kulmon)

• - Abigail Breslin se brzy sžila s oběma lachtany Spudem i Fridayem, jen jí vadil zápach ryby, kterou jim dávala jako odměnu za dobře provedený výkon. (Kulmon)

• - Lulu Mickelson, dcera producentky/scénáristky Pauly Mazur, se krátce objevila ve scéně na letišti jako pasažérka čekající v řadě na pasové odbavení. (HappySmile)