poster

Zapomenutý ostrov

 • USA

  Nim's Island

 • Slovensko

  Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H.Gordon
  ***

  Docela hezký film, který neurazí, ani moc nenudí a to díky skvělému hereckému nadání mé velmi oblíbené herečky Jodie Foster, která opět předvedla, jaká hvězda je. Je pravda, že v momentech, kdy nebyla v záběru a místo toho se děj odehrával na onom Zapomenutém ostrově, už to bylo horší. Naštěstí měla ve filmu opravdu velký prostor, koneckonců byla hlavní HRDINA ve filmu. 2, 65(10.8.2012)

 • predators
  **

  Od dobrodružné pohádky očekávám, že ve mně zanechá pocity převážně příjemné. Ostrov Nim jich bohužel tolik nenabízí. Za to momentů, nad kterými zůstává rozum stát a které působí trochu tupě, je přehršel. Nevím, jak říkáte rodičům, ale oslovovat je jménem mi přijde trochu zvláštní. Zmínit musím i postavy, jejich herci mi taky neseděli. A jak píše AngelAngie, bylo to odbyté... Ale za to zvířátka? Jo, dobry...:-) 40%(8.11.2008)

 • Fr
  **

  Opuštěný ostrov, ještěr Fredy, tuleň Tulák, pelikán Galileo a bukanýři, kteří tu chtějí provozovat cestovku..…. Jasně, jsou tu i ti ostatní, ale nejdůležitější je, že to vše potěší vaše děti kolem 10ti let. G.Butler ve dvojroli (je to divný), J.Foster trpící fóbiemi pana Monka (nepůsobí to nijak vtipně) a hlavně pelikán, který je ten nejinteligentnější tvor na světě. Teda na moři. Teda na ostrově… No to je jedno. A tak snad jen k A.Breslin nemám co poznamenat. A když to rozjede ve stylu Sám doma, jen povzdechnu, ale dítko to baví. Tak si vyberte! PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Na moři se ztratila loď s několika scénáristy. Když se profláklo o koho jde, nikdo je nehledal. Dospělí nechtěli a malé děti nemohli. Ještěže nic nepíšu! A vy?(4.3.2009)

 • Michelle75
  ***

  Nenáročná podívaná pro celou rodinu.Ne, že bych z ní byla úplně odvázaná, ale naopak mi tam ani nic nepřekáželo. Líbil se mi dům i místo, kde Nim se svým tátou žila. Líbila se mi role Jodie Foster, která mě docela mile překvapila, protože předtím bych si ji v ní určitě neuměla představit a potěšil i samotný Gerard Butler. Abigail Breslin má takový zajímavý kukuč, rozhodně ji zase ráda někdy uvidím.(5.1.2012)

 • N.Strauber
  ****

  Předem jsem si říkal, že to bude nekoukatelná blbost, že Abigail Breslin bude nesnesitelná nebo aspoň přinejmenším otravná a že ani sebelepší výkon Jodie Foster (ve který jsem stejně nedoufal) tomu nemůže zařídit kladné hodnocení. Naštěstí se mé obavy nenaplnily, i když do jisté míry to blbost je a protože mi už dávno není 11, tak také vím, že k dokonalosti tomu hodně chybělo. Důležité je ale brát ten film takový, jaký je. A jedná se o příjemnou, zábavnou rodinnou komedii s hezkými barevnými záběry, která kvůli kratší stopáži bez problémů uběhne. Abigail Breslin hrála výborně a byla sympatická a i Jodie hrála velmi dobře, i když přece jen jí známe a představujeme si ji všichni v poněkud odlišných rolích. Ale potvrdila, že vlastní i kus komediálního talentu. I když ze začátku jsem si říkal, do jaké hovadiny to Jodie vlezla - u úvodní amatérské animované sekvence jsem totiž trpěl jak pelikán...:) Chápu samozřejmě, že Jodie chtěla zkusit i něco jiného a navíc toto je první film, který budou moci shlédnout její děti. Zato Gerard Butler mohl hrát trochu lépe - avšak jeho postavy (nedobře napsané) mu k tomu vlastně nemohly dát dostatečnou příležitost ani prostor. Ani příběh nenabízí žádné hlubokomyslné poselství, ale jelikož jsem to ani nečekal, nestěžuju si. :-) Je to dobrý film na odreagování, který rozhodně neurazí a velmi potěší.(26.11.2008)

 • - Natáčení probíhalo na australských písečných plážích a v bujných deštných pralesích ostrova Hinchinbrook. (Kulmon)

 • - Lulu Mickelson, dcera producentky/scénáristky Pauly Mazur, se krátce objevila ve scéně na letišti jako pasažérka čekající v řadě na pasové odbavení. (HappySmile)

 • - Na roli Nim chtěli tvůrci původně vypsat konkurs, ale fascinováni výkonem desetileté Abigail Breslin ve filmu Malá Miss Sunshine, ji ihned angažovali. (Kulmon)