Zapomenutý ostrov

Nim's Island

Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

Kdyby Waldeni produkovali víc takových pohádek pro celou rodinu, hned bych jim Narnii odpouštěl snadněji. O příběhu se tu sice mluvit nedá (Nim se ztratí táta a zatímco hledá cestu zpátky, míří k ní na ostrov nejen spisovatelka, kterou poprosila o pomoc, ale i "pirátská" loď plná turistů), avšak režírující dvojka má poměrně velkou fantazii, občas si vypůjčí fórky z jiných komedií (Sám doba sekvence vládne) a celkově film odsýpá přesně tak, jak se na dětskou jednohubku sluší a patří. Jen Jodieina přehrávání by mohlo být míň. Kam se na ni hrabou prdící tuleni a lítající ještěrky.(9.7.2008)

Soundtrack Patrick Doyle: 1. Nim's Island - Patrick Doyle ,2. Baby Turtles ,3. Galileo Helps Jack ,4. Volcano & Door ,5. Buccaneer Ship ,6. Become the Hero ,7. The Great Outdoors ,8. Airport, Whale ,9. Lizard Attack ,10. Volcano Erupts ,11. Helicopter Storm ,12. Woman Overboard ,13. Alex Nearly Drowns ,14. Alex Swims Away ,15. It's Empty ,16. Nim Sees Jack ,(12.5.2011)

Poloamatérske čudo, ktoré sa na nič nehrá, nič nepredstiera, ani svoju tuposť, ani svoju trápnosť (všetky tie malé počítačové zvieratká a najmä PC pavúci !!!). A i tak (možno práve preto), keď si na príbeh Nim spomeniem, usmievam sa. Jodie Foster v najprekvapujúcejšej role svojej filmografie (k mojej úľave a radosti), ako vždy šušlajúci Gerard Bu (trefne v obsahu premenovaný na GEPARD) a Abigail s prvými náznakmi Lásky Nebeskej. Titulky na záver - moje vlastné: scenár (comment - to muselo ale dať zabrať vymyslieť podobnú podivuhodnosť), réžia (comment - neuveriteľné, dvaja režiséri). Che. Dve hviezdičky sú málo, tri až až, ale keď ja som chorobný optimista a dobrodružný zaokrúhovateľ smerom nahor. Che ešte raz:-)))(23.11.2009)

• InJo

Zřejmě první (a doufám, že i poslední) film, v němž mě Jodie Foster štvala (ale komedie bych jí určitě nezakazoval, třeba v MAVERICKOVI byla skvělá). Chybí tomu takřka všechno od chytlavého a svižného děje (scénář je IMHO prázdná nuda, která odrostlejšího diváka nemá čím zaujmout), přes zapamatovatelné scény, až po sympatické postavy (role Jodie je hrozně otravná a Butler je zde pouze na okrasu a nic pořádného nepředvede). Děti do 12ti let nechť si přičtou jednu nebo dvě hvězdy, jelikož jim je tento snímek bezpochyby určen (legrační a roztomilá zvířátka pochopitelně nesmí chybět). 40 %(5.12.2010)

Předem jsem si říkal, že to bude nekoukatelná blbost, že Abigail Breslin bude nesnesitelná nebo aspoň přinejmenším otravná a že ani sebelepší výkon Jodie Foster (ve který jsem stejně nedoufal) tomu nemůže zařídit kladné hodnocení. Naštěstí se mé obavy nenaplnily, i když do jisté míry to blbost je a protože mi už dávno není 11, tak také vím, že k dokonalosti tomu hodně chybělo. Důležité je ale brát ten film takový, jaký je. A jedná se o příjemnou, zábavnou rodinnou komedii s hezkými barevnými záběry, která kvůli kratší stopáži bez problémů uběhne. Abigail Breslin hrála výborně a byla sympatická a i Jodie hrála velmi dobře, i když přece jen jí známe a představujeme si ji všichni v poněkud odlišných rolích. Ale potvrdila, že vlastní i kus komediálního talentu. I když ze začátku jsem si říkal, do jaké hovadiny to Jodie vlezla - u úvodní amatérské animované sekvence jsem totiž trpěl jak pelikán...:) Chápu samozřejmě, že Jodie chtěla zkusit i něco jiného a navíc toto je první film, který budou moci shlédnout její děti. Zato Gerard Butler mohl hrát trochu lépe - avšak jeho postavy (nedobře napsané) mu k tomu vlastně nemohly dát dostatečnou příležitost ani prostor. Ani příběh nenabízí žádné hlubokomyslné poselství, ale jelikož jsem to ani nečekal, nestěžuju si. :-) Je to dobrý film na odreagování, který rozhodně neurazí a velmi potěší.(26.11.2008)

• - Na roli Nim chtěli tvůrci původně vypsat konkurs, ale fascinováni výkonem desetileté Abigail Breslin ve filmu Malá Miss Sunshine, ji ihned angažovali. (Kulmon)

• - Ve filmu "hrálo" celkem pět exotických ještěrek. Ještěrka Goblet během filmu snesla 12 vajec, z nichž první vylíhnuté mládě bylo pojmenováno Nim a druhé Abigail. (Kulmon)

• - Natáčení probíhalo na australských písečných plážích a v bujných deštných pralesích ostrova Hinchinbrook. (Kulmon)