Zapomenutý ostrov

Nim's Island

Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

Docela hezký film, který neurazí, ani moc nenudí a to díky skvělému hereckému nadání mé velmi oblíbené herečky Jodie Foster, která opět předvedla, jaká hvězda je. Je pravda, že v momentech, kdy nebyla v záběru a místo toho se děj odehrával na onom Zapomenutém ostrově, už to bylo horší. Naštěstí měla ve filmu opravdu velký prostor, koneckonců byla hlavní HRDINA ve filmu. 2, 65(10.8.2012)

• predators

Od dobrodružné pohádky očekávám, že ve mně zanechá pocity převážně příjemné. Ostrov Nim jich bohužel tolik nenabízí. Za to momentů, nad kterými zůstává rozum stát a které působí trochu tupě, je přehršel. Nevím, jak říkáte rodičům, ale oslovovat je jménem mi přijde trochu zvláštní. Zmínit musím i postavy, jejich herci mi taky neseděli. A jak píše AngelAngie, bylo to odbyté... Ale za to zvířátka? Jo, dobry...:-) 40%(8.11.2008)

• Fr

Opuštěný ostrov, ještěr Fredy, tuleň Tulák, pelikán Galileo a bukanýři, kteří tu chtějí provozovat cestovku..…. Jasně, jsou tu i ti ostatní, ale nejdůležitější je, že to vše potěší vaše děti kolem 10ti let. G.Butler ve dvojroli (je to divný), J.Foster trpící fóbiemi pana Monka (nepůsobí to nijak vtipně) a hlavně pelikán, který je ten nejinteligentnější tvor na světě. Teda na moři. Teda na ostrově… No to je jedno. A tak snad jen k A.Breslin nemám co poznamenat. A když to rozjede ve stylu Sám doma, jen povzdechnu, ale dítko to baví. Tak si vyberte! PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Na moři se ztratila loď s několika scénáristy. Když se profláklo o koho jde, nikdo je nehledal. Dospělí nechtěli a malé děti nemohli. Ještěže nic nepíšu! A vy?(4.3.2009)

Nenáročná podívaná pro celou rodinu.Ne, že bych z ní byla úplně odvázaná, ale naopak mi tam ani nic nepřekáželo. Líbil se mi dům i místo, kde Nim se svým tátou žila. Líbila se mi role Jodie Foster, která mě docela mile překvapila, protože předtím bych si ji v ní určitě neuměla představit a potěšil i samotný Gerard Butler. Abigail Breslin má takový zajímavý kukuč, rozhodně ji zase ráda někdy uvidím.(5.1.2012)

Předem jsem si říkal, že to bude nekoukatelná blbost, že Abigail Breslin bude nesnesitelná nebo aspoň přinejmenším otravná a že ani sebelepší výkon Jodie Foster (ve který jsem stejně nedoufal) tomu nemůže zařídit kladné hodnocení. Naštěstí se mé obavy nenaplnily, i když do jisté míry to blbost je a protože mi už dávno není 11, tak také vím, že k dokonalosti tomu hodně chybělo. Důležité je ale brát ten film takový, jaký je. A jedná se o příjemnou, zábavnou rodinnou komedii s hezkými barevnými záběry, která kvůli kratší stopáži bez problémů uběhne. Abigail Breslin hrála výborně a byla sympatická a i Jodie hrála velmi dobře, i když přece jen jí známe a představujeme si ji všichni v poněkud odlišných rolích. Ale potvrdila, že vlastní i kus komediálního talentu. I když ze začátku jsem si říkal, do jaké hovadiny to Jodie vlezla - u úvodní amatérské animované sekvence jsem totiž trpěl jak pelikán...:) Chápu samozřejmě, že Jodie chtěla zkusit i něco jiného a navíc toto je první film, který budou moci shlédnout její děti. Zato Gerard Butler mohl hrát trochu lépe - avšak jeho postavy (nedobře napsané) mu k tomu vlastně nemohly dát dostatečnou příležitost ani prostor. Ani příběh nenabízí žádné hlubokomyslné poselství, ale jelikož jsem to ani nečekal, nestěžuju si. :-) Je to dobrý film na odreagování, který rozhodně neurazí a velmi potěší.(26.11.2008)

• - Natáčení probíhalo na australských písečných plážích a v bujných deštných pralesích ostrova Hinchinbrook. (Kulmon)

• - Lulu Mickelson, dcera producentky/scénáristky Pauly Mazur, se krátce objevila ve scéně na letišti jako pasažérka čekající v řadě na pasové odbavení. (HappySmile)

• - Na roli Nim chtěli tvůrci původně vypsat konkurs, ale fascinováni výkonem desetileté Abigail Breslin ve filmu Malá Miss Sunshine, ji ihned angažovali. (Kulmon)