Zapomenutý ostrov

Nim's Island

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

• genetique

Úplne zdevastovaný herecký potenciál, nulový príbeh, infantilný námet a ešte dementnejšie spracovanie. Neviem koľké kapurkové si dávali herci pri podpise zmluvy, no toto bol naozaj úlet. Hrnúť sa do takýchto projektov je záležitosť vopred odsúdená na neúspech. Herecké predstavenie bolo kŕčovité, lepšie svoje postavy prežívali aj tie cvičené zvieratá, ktoré ale boli len ďalšou zbytočnosťou a zúfalou záplatou v tomto deravom príbehu. Rodinné filmy v dnešnej dobe len veľmi ťažko nachádzajú úspešného pokračovateľa, ktorý by prevzal žezlo po klasikách z konca minulého tisícročia. A tento je toho najjasnejším príkladom. 20%.(1.7.2009)

Ja bych to tak tragicky rozhodne nevidel. Sice to je porad jen rodinna dobrodruzna komedie s typickejma kladama a zaporama, ale neda se tomu uprit pohodova atmosfera a par atmosfericky a napinave natocenejch scen. Problem filmu je slabsi rozjezd, vse zajimave se deje az v druhe casti, prvni, o saskovani na ostrove a hrani si se zviratama je precejen prilis detska. Ale pak se to slusne rozjede a pribeh neni z nejhorsich. Co se tyce triku, ty jsou docela slaby, ale nastesti tu moc trikovejch zaberu neni. No a co se tyka hercu, Butler opet nezklamal, ma prijemnou dvojroli, jako hlaskujici dobrodruh je sice lepsi nez jako fotrik, ale jelikoz ani postava fotrika neni zadny hovadko, ale docela frajer, je vse v poradku. No a Abigail Breslin uz v Miss Sunshine ukazala, ze je to schopna herecka, scenar ji sice misty nuti do typicky role roztomily chytry holcicky, ale ustala to docela solidne. Kdo me naopak nasral, je Jodie Foster. Respektive ne ona, ta je vzdy sazkou na jistotu, takze i v tyhle roli je naprosto presvedciva, ale jeji postava, proste sem nemoh prekousnout, ze tak skvela herecka je nucena tady tak trapne saskovat. Celkove jsem se ale tech 90 minut dobre bavil, takze lepsi 3*.(23.2.2009)

Kdyby Waldeni produkovali víc takových pohádek pro celou rodinu, hned bych jim Narnii odpouštěl snadněji. O příběhu se tu sice mluvit nedá (Nim se ztratí táta a zatímco hledá cestu zpátky, míří k ní na ostrov nejen spisovatelka, kterou poprosila o pomoc, ale i "pirátská" loď plná turistů), avšak režírující dvojka má poměrně velkou fantazii, občas si vypůjčí fórky z jiných komedií (Sám doba sekvence vládne) a celkově film odsýpá přesně tak, jak se na dětskou jednohubku sluší a patří. Jen Jodieina přehrávání by mohlo být míň. Kam se na ni hrabou prdící tuleni a lítající ještěrky.(9.7.2008)

Jako "dětský film" je to možná nadprůměrné, jako "film" klasická průměrná oddechovka. Zajímalo by mě, jak do toho nalákali Jodie a Geralda, ale asi každý musíme nějak platit nájem:-). Každopádně by bylo hezké, kdybychom uměli takhle svižným způsobem točit filmy pro mladší publikum i u nás v ČR. Neustálé opajení o "české škole" dětského filmu mi už trochu leze krkem.(7.8.2008)

• StanislachKo

Prekvapenie mesiaca: Dobrodružný film s orientáciou hlavne na detské publikum si stanko vie relatívne vychutnať (rozumej vie ho odtrpieť bez výraznej migrény). Najmä keď tam vidí Butlera vo svojej štandardnej maccho polohe a Breslinovú ešte v tom rozkošne škaredučkom predbubertálnom štádiu (ála Little Miss). Ale všetko to zmetie vlna menom JODIE FOSTER (a v komediálnej roli!) Neviem, či od kedy hviezdila v Maverickovi, zapredala dušu diablovi a ona s ním musí točiť terat tieto šialenosti, alebo čo. Ale jej "prínos" bol u mňa za dve hviezdy. Dole!(25.8.2016)

• - Natáčení probíhalo na australských písečných plážích a v bujných deštných pralesích ostrova Hinchinbrook. (Kulmon)

• - Ve filmu "hrálo" celkem pět exotických ještěrek. Ještěrka Goblet během filmu snesla 12 vajec, z nichž první vylíhnuté mládě bylo pojmenováno Nim a druhé Abigail. (Kulmon)

• - Na roli Nim chtěli tvůrci původně vypsat konkurs, ale fascinováni výkonem desetileté Abigail Breslin ve filmu Malá Miss Sunshine, ji ihned angažovali. (Kulmon)