Zapomenutý ostrov

Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

• Xmilden

Jodie Foster vyhublá na kost, čelí strachu z okolního světa, ale nakonec přemůže svůj panickou hrůzu a rozhodne se na jeden zapomenutý ostrov v jížním Pacifiku přijet. Příběh začíná jako pohádka nicméně s romantickým nádechem. O zábavu se snaží starat vycházející hvězdička Abigail Breslin se svými zvířecími kamarády. Gerard Butler v pro něj dost netypické roli.(1.12.2010)

Ja bych to tak tragicky rozhodne nevidel. Sice to je porad jen rodinna dobrodruzna komedie s typickejma kladama a zaporama, ale neda se tomu uprit pohodova atmosfera a par atmosfericky a napinave natocenejch scen. Problem filmu je slabsi rozjezd, vse zajimave se deje az v druhe casti, prvni, o saskovani na ostrove a hrani si se zviratama je precejen prilis detska. Ale pak se to slusne rozjede a pribeh neni z nejhorsich. Co se tyce triku, ty jsou docela slaby, ale nastesti tu moc trikovejch zaberu neni. No a co se tyka hercu, Butler opet nezklamal, ma prijemnou dvojroli, jako hlaskujici dobrodruh je sice lepsi nez jako fotrik, ale jelikoz ani postava fotrika neni zadny hovadko, ale docela frajer, je vse v poradku. No a Abigail Breslin uz v Miss Sunshine ukazala, ze je to schopna herecka, scenar ji sice misty nuti do typicky role roztomily chytry holcicky, ale ustala to docela solidne. Kdo me naopak nasral, je Jodie Foster. Respektive ne ona, ta je vzdy sazkou na jistotu, takze i v tyhle roli je naprosto presvedciva, ale jeji postava, proste sem nemoh prekousnout, ze tak skvela herecka je nucena tady tak trapne saskovat. Celkove jsem se ale tech 90 minut dobre bavil, takze lepsi 3*.(23.2.2009)

Abigal Breslin, ničím zajimavý Butler (cože?), otravná Foster, která raději měla zůstat doma. Ale nejlepší postava byl stejně ten tlustý chlapec. Aspoň, že to zajimavé zjevování se postavy s Fosterovy knížky bylo zábavné a Breslin v některých scénách opravdu zářila. Ale v celku žel jen obyčejný průměr. Prostě když v jakémkoliv filmu ucítím ten pach trapnosti, nemůžu dát lepší hodnocení(17.1.2010)

Od rodinných filmů většinou nic nečekám, alespoň nedojdu zklamání... Ani od Nim's Island jsem nic nečekala a pro změnu jsem byla příjemně překvapená. Malá Abigail Breslinová je neuvěřitelně sympatické dítko, ať už šplhá po skalách nebo rozmlouvá se svými zvířecími kamarády, mnohem víc jsem si však vychutnala přehrávající Jodie Foster. Ta své vynervované spisovatelce dodává roztržité kouzlo, takže v bojích proti její křehké psychice jí nelze nefandit. Hereckou sestavu uzavírá Gerard Buttler jakožto otec zoufale bojující s nástrahami přírody. Ačkoli je téměř od začátku jasné, jak příběh povine se dál, nelze si nedělat starosti, jestli se i nyní hraje opravdu podle pravidel. Jediné, co mě opravdu iritovalo, byla zvířátka. Nic proti prdícím lachtanům a inteligentním ptákům, ale kombinace trikových zvířat se skutečnými nevypadají jinak vábně. Celkově se mi zdálo, že triky jsou poměrně odfláknuté. Ale to děti trápit nebude. Fantazie dokáže mnohé, že?(28.6.2008)

• Paxxx.cz

Dobrodružný film určený především dětskému publiku. Z trojlístku hlavních herců mě obrovsky zklamala Jodie Foster, která se do komediálních rolí abnormálně nehodí, k Gerardu Butlerovi jsem zde výhrady neměl a mladá Abigail Breslin se tady ukázala určitě v dobrém světle. Celkově jde o film dobrý na jedno shlédnutí, poté už nikdy... 40%.(6.12.2010)

• - Lulu Mickelson, dcera producentky/scénáristky Pauly Mazur, se krátce objevila ve scéně na letišti jako pasažérka čekající v řadě na pasové odbavení. (HappySmile)

• - Na roli Nim chtěli tvůrci původně vypsat konkurs, ale fascinováni výkonem desetileté Abigail Breslin ve filmu Malá Miss Sunshine, ji ihned angažovali. (Kulmon)

• - Ve filmu "hrálo" celkem pět exotických ještěrek. Ještěrka Goblet během filmu snesla 12 vajec, z nichž první vylíhnuté mládě bylo pojmenováno Nim a druhé Abigail. (Kulmon)