Zapomenutý ostrov

Trailer 1

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Enšpígl

Díky filmu jsem se na chvíli zase stal malým klukem co si s gustem užije každý dobrodružství. Pohodovej, místy velmi originálně /začátek, mejlování. atd. / natočenej film. Jodie Foster je prostě prdelka, co umí zahrát všechno na výbornou a její trhlou spisovatelku jsem jí se smíchem papal. Jsem strašně rád, že zde jsou i pozitivní komentáře a nezůstane zde tak jen názor lidí, který za každou cenu lpí na své dospělosti. Kdo by nechtěl mít pro sebe celej ostrov, lézt po palmách , jezdit mezi stromy na lanovce, mít za kámoše tuleně se kterým by si hrál fotbálek. Já bych si to ještě vylepšil o míchané nápoje, dodal bych si na ostrov herečku Paz Vega a ještě asi tři další holky "pro jistotu", samozřejmě by každá holka bydlela na jiný straně ostrova a já uprostřed, protože nervy mám jenom jedny :) Pokud někomu nevadí být dítětem a nebo dítětem je, serte na názor zdejších až zoufale dospělých a jděte si do kina užít příjemnou pohodu. ()

Malarkey

Rodinný film o zapomenutým ostrově, kterej je určenej především pro děti. Tak moc, že mi chvílemi připomíná takovou sérii Spy Kids. Ta ale ještě k tomu byla hrozně pitomá celá, tadyten film je pitomej jenom občas. Jinak se na něj docela hezky kouká. Pustej ostrov je super, zvěřina, co si ta malá holka po ostrově nasbírala je fajn a Gerard Butler s Jodie Foster v takovýchto rolích docela překvapují. Buď dostali dobře zaplaceno, nebo je to hraní opravdu baví a mohli se s filmem vrátit do svých dětských let. Bůhví. Co vím určitě je fakt, že uživatelé, co tenhle film hodnotili negativně, se do dětských let určitě nevrátili. Nevím teda, z jakýho jinýho důvodu si tenhle film vůbec pouštěli. ()

Blizzard

Další z řady dobrodružných příběhů pro děti, neurazí však ani ty dospělé. Milý film, ve kterém vyniká především Jodie Foster v roli Alex Rover, bláznivé spisovatelky trpící agorafobií, která se neodváží vyjít ani před práh vlastního bytu. Naproti ní stojí Abigail Breslin, odvážná jedenáctiletá Nim - dcera biologa na pustém ostrově. Alex je zábavná, správně potrhlá ženská a skoro tak cool jako Nimin "létající drak" lizard Fredie. Příběh je sice lehce předvídatelný a jednoduchý, ale nenudí. Patrick Doyle navíc svými skladbami solidně podtrhuje přírodní krásy ostrova, a to především v těch dramatičtějších pasážích filmu. Nim's Island je rodinná komedie, na kterou se klidně můžete vydat se svými ratolestmi a neutrpíte žádnou psychickou újmu. (5/10) ()

T2

Rozpočet $37miliónovTržby USA $48,006,762Tržby Celosvetovo $100,076,342Tržby za predaj DVD v USA $18,246,580 //počet predaných kusov 1,018,371║ Príbeh jednoduchý, bez nejakých invenčných vecí ale natočení nanajvýš zručne, bez slabších chvíľ, s veľmi dobrým obsadeným, kde najviac očarí mladá Abigail Breslin, dobre sekunduje Jodie Foster a Gerard Butler. Výpomocné zvieratká tiež pobavia a pesnička od U2 na záver je ešte na vrch taký bonus. Pripomenulo mi to dobrodružnú ľahkosť filmov ako zo 60.-70.-80.rokov, takže film moc sadol. /80%/ ()

• Natáčení probíhalo na australských písečných plážích a v bujných deštných pralesích ostrova Hinchinbrook. (Kulmon)
  • Na roli Nim chtěli tvůrci původně vypsat konkurs, ale fascinováni výkonem desetileté Abigail Breslin ve filmu Malá Miss Sunshine, ji ihned angažovali. (Kulmon)