Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

RomeroIsGod

Další příspěvěk k tématu NWO a není to vůbec špatný. Pěkná část o náboženství a jeho meta významu. Trochu levicové vyznění některých "odpovědí", ale přesto dávám 80%. ()

HaceR

Tak som si nemohol odpustiť komentár, kedže som čítal niektoré ďalšie. Predovšetkým, v tomto dokumente nie sú žiadne otázniky, ale odpovede. Aj keď sú nepravdepodobné alebo neuveriteľné. Fakty o kresťanstve a biblii som nebral až tak vážne, a ani tomu až tak neverím ako tomu čo nasledovalo potom. Svet ovládajú peniaze, a teda ľudia ktorí ich vlastnia. Vojny vždy boli aj budú o peniazoch. Všetko to do seba zapadá ako kúsky skladačky. Ja síce nemôžem vedieť, či všetko, čo bolo povedané v tomto dokumente je pravda, ale väčšina z toho sú jednoducho holé a nevyvrátiteľné fakty a dôkazy sú všade naokolo. Nie je žiadnym tajomstvom, že za 11. septembrom stojí pravdepodobne americká vláda ani to, že masmédiá ovládajú našu spoločnosť. Čím rýchlejšie to pochopíme, tým lepšie pre nás. Spracovanie samozrejme slabšie, ale obsah stojí za to! Je to minimálne na zamyslenie. ()

sedlo03

Vše to jsou jen domněnky, ale pokud by jich bylo byt jen 30% pravda, lidstvo je daleko zkaženější než si kdokoliv z nás dokáže představit. Mám rád tyhle dokumenty, a i když nemusí být zrovna 100% přesné, nutí člověka se zamyslet. 90% ()

Emzet odpad!

O zákulisních čachrech ohledně 11. září nic nevím, takže soudím podle částí o křesťanství a mocných bankéřích. Ty tak zoufale nedokáží uvést byť jediný pravdivý fakt, který by kauzu Petera Josepha podpořil, že mi padá čelist nad bezostyšnou drzostí tvůrců. Jedna věc je vymýšlet konspirační teorie a pokoušet se do nich zlanařit ostatní; druhá věc je, dát jim alespoň trochu kredibility. Zeitgeist je snůškou kravin, kterou "diváci určitě sežerou, protože sami nic neví a nám budou věřit" a má tedy ryze manipulativní charakter (v podstatě jde o podobný případ jako u Dana Browna; i Josephovi i Brownovi navíc věří skutečně znepokojivé procento lidí). Za "dokumentární kvality" skutečně nemíním přidat jakékoliv plusové body - narozdíl od takového Zrození národa totiž tento výkvět nemá jakkoliv novou a originální formu, a proto je prohnilý obsah vystaven na odiv o to víc. A to je ještě slabě řečeno - moc pěkné pokoukání to vážně není. Peter Joseph je možná nadšený mystifikátor, ovšem režii ovládá prachmizerně. Odečtěte si od Zeitgeistu onen faktor šoku a zbyde vám zoufale neestetická nuda. Nezrazuji od zhlédnutí, ale prosím: udělejte si rešerše, něco, čeho tvůrci (očividně) nejsou příliš schopní... ()

waits

Tak říkáte, že jste dali tenhle pořad dohromady proto, že chcete, aby se lidi začali dívat na svět trochu víc kriticky, aby nepodléhali manipulacím a zamysleli se nad světovým děním v souvislostech? No, to snad dělá každý, kdo aspon trochu přemýšlí, takže se např. u článků v novinách podívá nejen na to o čem se píše, ale take kdo to píše a proč a jakým způsobem o tom píše. A tomu kdo s tím chce začít až ted, po shlédnutí snímku, navrhnu: Zkuste aplikovat tuhle metodu i na něj. Možná vám pak přijde legrační, že vás tuto jinak užitečnou radu dává navýsost manipulativní a demagogický produkt. ()

Haniczka

Část o astronomických souvislostech velmi pěkná a lze s ní víc než souhlasit, část o 11/9 velmi zneklidňující a přesvědčivá, části o monetárním systému jsou už sporné, ale rovněž předkládají názor, který nelze jen tak pominout. Nevěřím v celosvětové spiknutí, myslím spíš na stádovitost lidí na jedné straně a v nehoráznou touhu po moci a penězích na straně druhé. ()

Antaeus

Pravda či nie? Pútavé, podnetné, demagogické. Môj otec ma už ako sopľavého fagana učil, že kto chce presadiť svoj názor medzi ľuďmi, použije prostriedky im blízke. Použije na vysvetlenie zložitého prirovnania (ktoré ma podfarbovať jeho zdelenia ľuďom) jednoduchú analógiu. Bolo to na príklade, kedy som sám uvažoval, čo je pravdy na existencii boha. Zneistilo ma prirovnanie jedného kreacionistu. Ten tvrdil, že predstava, že život a svet (vesmír, galaxie, planéty, atď..) vznikli z veľkého tresku, je ako keď sopka začne chrliť kamene a tie pri padaní späť na zem hneď vytvoria dom. Vďaka vysvetleniu môjho otca som nad tým začal uvažovať. Tento dokument je ako onen kreacionista z môjho detstva: používa mne (a ostatným členom stáda) blízke prirovnania a vysvetlenia, ktorých pravdivosť do veľkej miery nie som schopný overiť. Ostáva teda na mne (a každom z nás), ako sa k tomu postavím. Ako priprincipiálne dokument neodmietam. Ba navyše sa ním riadim. A hodnotím ho kriticky. Presne, ako sám hlása. A síce: kto ho natočil a s akým úmyslom? Napríklad teda: pokiaľ sa nejaké organizácie snažia ovládnuť svet, prečo dopustia existenciu podobného filmu? Môžem tu filozofovať až do konca sveta (či veku?),ale to nebude baviť nikoho čítať. Zaujímavé? Rozhodne. Zábavné? Každopádne. Pravdivé? Nuž.. Ku konšpiračným teóriám iba jedna veta (na zamyslenie): ako to, že v nich všetko do seba krásne zapadá a majú vždy na všetko odpoveď? ()

Horak

Zeitgeist je jedinecny. Zeitgeist je kralem mezi vsemi modnimi kritickymi dokumenty poslednich let, at uz si braly na paskal teroristy, Ameriku nebo globalni oteplovani. Co z neho cini naprosto vyjimecnou zalezitost? Naprosto jasne a strucne vyargumentovane hypotezy podlozene mnozstvim autentickych (doufejme) vyjadreni a zaberu a z toho vyplyvajici jednoznacny a jasny zaver. Divak je zahlcen temer nevstrebatelnym mnozstvim informaci, takze ma jeste dlouho po skonceni dokumentu o cem premyslet a to je rozhodne dobre. Urcitou kritiku by si zaslouzila zaverecna treti kapitola o spiknuti bankeru, kde vsechno stale jakstakz zapada az na udajne dosud regulerne neschvaleny zakon o dani z prijmu z roku 1913, pokud by to bylo tak jasny a jednoduchy, tak bych se divil, ze to nekdo nehnal k Nejvyššímu soudu a nenamastil si kapsu. Celkove vzato je to tak dobre udelano, ze se neubranite uverit:).Pokousel jsem se najit neco o tvurcich, jestli za nimi prece jen nekdo nestoji, ale nic a to je prinejmensim zvlastni... ()

Grizzly

trosku hipicky a konspiracni pohled na svet...treba brat s rezervou, ale neni od veci se zamyslet nad zajimavym nazorem, podlozenym "dukazy"...nejzajimavejsi pro mne byla cast o krestanstvi...mimochodem vizualni stranka dokumentu mne dost otravovala... ()

TomBar

Veľmi zručne a funkčne vyselektované argumenty, ktoré však autori podávajú miestami až príliš sugestívne. Navyše podávajú pohľad len zo strany, na ktorej stoja. Do pozornosti sú nám dané výpisky, úryvky a kontextové trhance, na základe ktorých má vzniknúť absolútny protipól pravdy, ako ju poznáme a vnímame. Nepochybne takto vystavaný konšpiračný príbeh poskytuje priestor na diskusiu. Časť o archetype Ježiša Krista v podstate neprináša nič nové, metaforickosť Biblie musí byť každému súdnemu človeku viac či menej zrejmá, a nepotrebuje na to takýto pitoreskný až ornamentálny výklad. Druhá časť o akomsi "pseudoterorizme" mňa ako odporcu """amerického""" spôsobu života a vnímania reality zaujala nepochybne viac, no opäť prináša veľa nedopovedaného, domysleného a špekulatívneho. Tretia časť je absolútnym konspektom konšpiračných teórií, s najmenším počtom hodnoverných informácií. Svetová nadvláda úzkej skupiny ľudí je realitou už teraz, a takéto "všeintegračné" procesy mi neprídu celkom reálne. No uvidíme... Po filmárskej stránke je tento dokument svojím poňatím príliš propagandistický a, ako som vyššie uviedol, priveľmi sugestívny. Však ho ale natočili USA-nia. ()

Ulrich odpad!

Osobne mi to prijde z vetsiny jako fabulace, hra s fakty a manipulace s divakem. Protoze neverim, ze pokud, jak se v samotnem filmu tvrdi "klamani verejnosti probiha uz stovky, ne-li tisice let", tak ze by pravdu v podstate o vsem dokazali objevit zrovna tvurci Zeitgeistu, . Na druhou stranu - co se technicke stranky tyce - nemohu tomuto filmu (nemohu pouzit slovo "dokument") mnoho vytknout. Dokaze si udrzet pozornost, prinasi spoustu zajimavych zaberu a minimalne donuti cloveka nad par vecmi k zamysleni. Ted je otazka jak se k tomu postavit. Rozhodne nejsem odbornik na astronomii, nabozenstvi, bankovnictvi nebo planovanych demolic vyskovych budov, ale zpusob podavani faktu, ktere je totalne jednostrane mi dost casto lezlo na nervy. Michael Moore to dela podobne, ale ten ma alespon koule na to, jit s kuzi na trh. A navic je o sto procent vtipnejsi. Tady nam (nebo spise Americanum, pro ktere je film vytvoren a jejichz vsechny hodnoty dokaze behem dvou hodin napadnout a rozcupovat - fakt uctyhodny vykon :)) pouze hlas vypravece (ze by muz za oponou Zeitgeistu?) rika jak co je a jak co neni a jeho slova ze vseho nejvic pripominaji kazani fanatiku o konci sveta. Vlastne jsem jen cekal, ze nam jeste rekne ze jde o zidovsko-templarskou konspiraci, kterou zapocali vytvaret uz od zacatku veku. A ze skutecny Jezis byl vlastne prvni agent CIA, ktery mel lidem vtlouci do hlavy nove nabozenstvi, ktere mohlo za dva tisice let vezt k valce v Iraku. No, zaverem chci jeste rici, ze pokud to nevite, tak pristani na Mesici bylo taky fingovane. Ale pravda je stale nekde tam venku :)) ()

melloun

Je dost těžké říci, co je pravda a co lež. Nicméně tento dokument se snaží ukázat pravdu, tak jak ji vidí autoři a někteří vědci. Nemusíte s ní souhlasit, ale už jen tím že se nad těmito otázkami zamyslíte a neodsoudíte ukázané závěry, se sami obohatíte. Obsah jasně vítězí nad formou, protože vizuální stránka je po většinu doby přímo otřesná, ale o tom tenhle dokument opravdu není. Zajímavé pokoukání na popřemýšlení a následnou diskuzi! ()

butnot odpad!

Pro mě naprosto směšný dokument, navíc s pochybnou kvalitou. Vskutku okouzlující, jak ti, co chtějí bořit propagandu, vytvářejí propagandu par excellence. Já osobně jsem Georgovi Bushovi vždy věřil maximálně tak nos mezi očima, do kostela jsem nikdy nechodil a nadvláda bank, které mají mnohdy větší moc než leckteré vlády, je skutečností starou více jak 200 let. Přesto se mi chce na tento dokument plivnout. Prostě ideální dokument prot y, kteří si chtějí potvrdit své pravdy, utužit svoji nenávist vůči USA a (nejen) katolickým církvím. 11. září je čirá spekulace, o nejrůznějších spikleneckých teorií se v dějinách napsaly takové stohy papírů, že by se všechny pomalu nevešly do svatovítské katedrály. Ačkoli nejsem věřící, mám hlubokou úctu vůči křesťanství, protože skutečnými křesťany nebyli výběrčí daní, nýbrž skuteční učenci, kteří mnohdy živořili v bídě a snažili se posunout lidstvo dál. Ti si zaslouží opravdový RESPEKT a pokud ho páni tvůrci nemají, mně osobně nezbývá, než nad nimi hluboce pohrdat. ()

RadimFišer

Na začátek bych řekl, že díky tomuto filmu jsem si uvědomil zase novou skutečnost. Plně souhlasím a až na nějaké drobnosti věřím většině, protože je to pravda. Je to hluboce podložené a názor na Ježíše není zde jediný. Už to konstatoval i Hegel ve své Fenomenologii ducha, že bůh je mrtev a potřebuje oživit, aby mohl jednat s člověkem. A bůj žije. Je to vše kolem nás. Je to jednota nás všech. Zeitgeist, neboli duch naší doby ovlivnuje všechny naše životy. Je to složitější než by se čekalo. Tento film považuji za hrdnost 21. století. Pět hvězd je nedostačujících. Odvahu vydat pravdu, to oceňuji. Ukázka o Ježíšovi na jedničku. Tento film mě okouzlil a jsem jeho zastáncem a hrdě se za něj stavím. ()

kowalski

Nedokážu posoudit zda veškerá fakta uvedená v dokumentu jsou pravdivá. Proto nedám pět hvězd. Ale bylo to velice věrohodně a přesvědčivě podané. Mimochodem informace ohledně peněz, úvěrů, FED atd. jsou vesměs pravdivé a lidé z finančních kruhů mi je potvrdili. ()

Luqi

Znôžka prekrúcania, poloprávd až klamstiev................. Je v poriadku klásť otázky, ale tu sa deje niečo iné. V tomto "dokumente" sa vyťahuje len to, čo sa hodí a to, čo sa nehodí, to tu radšej nie je. Úplne jednostranné, bez vypočutia si názoru druhej strany - asi ako Fico v STV..................čiže dokumentárna hodnota - odpad.......... Avšak musím uznať, že je to celkom zaujímavo podané, takže dám za dve hviezdičky. ()

Zeek odpad!

True or fiction? O tomhle ať si udělá obrázek každej sám. Ale tohle někdo dokoukal celý? Ja teda skoro jo, ale říkám skoro, takže bych se nedivil kdyby to někdo po 5-ti minutách vypnul, ale zajímalo mě, co se bude dít dál. Nebudu popisovat jednotlivé části filmu a krátce to shrnu. Jsou to všechno jen domněnky bez důkazů, který mě občas přišli až vtipný, takže pro mě je to fikce. Co člověk to názor a obrázek o tomhle ať si tedy udělá každej sám, ale ja mám svoji hlavu a svůj názor na tyhle věci. Jedná se o vymývání mozků a pokud těmhle věcem někdo věří a nebo jim propadl, tak jste splnili autorův cíl, jelikož o tohle autorům šlo. U mě se jim to nepodařilo. Moje hodnocení: Odpad!! ()

MAJkLSON

Az z toho mrazi v zadech! Act I: O krestanstvi - jakozto zaprisahly ateista a odpurce vsech nabozenstvi, jsem bral tuhle cast spise jako zajimavost. Propojeni krestanstvi s zverokruhem a ruznymi nebeskymi znamenimi apod. ma urcite neco do sebe. Act II: Pravda o 11.9.2001 - tahle kapitola je daleko zajimavejsi a podle me ma tenhle dokument v jiste mire pravdu. Act III: Muzi za oponou - aneb o tech, kteri vladnou svetu, o sefech nadnarodnich bank. Urcite na tom taky neco bude pravdy, husi kuze u tehle casti naskakuje casteji nez-li bylo zdravo a ja doufam jen v jedno, ze se tento dokument v teto casti myli. ()