Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

Eywa11

Cirkev je ďábel, prachy vládnu svetu-resp ten kto ich tlačí, všetci sme len figúrky žijúce v absolútnej neslobode, do ktorej sa necháme dotlačiť a ešte s tým aj súhlasíme, bojujeme vo vykonštruovaných vojnách chodíme méé-kať na vykonštruované pochody a zažívame denný výplach mozgu prostredníctvom médiii. Vidieť to po 10 rokoch už nie je také zaujímavé, pretože ak máte kúsok mozgu a chochmesu, podobné informácie ste za tú dobu museli zachytiť asi tak miliónx.....Vizuálne veľmi slabý LSD kúsok, takže moje 18 ročne pubertálne ja dáva 4 hviezdice za obsah, ktorý je jednostranný to áno, ale ktorý dokument je nejak extra objektívny...je ich veľmi málo.... verím aj tomu, že nie všetko odprezentované je pravda ale tá základná štruktúra mi veľmi "voňala"............... ()

Creshaw

Naprosto sokujici dokument Petera Josepha! Libi se mi Moorovo dokumenty, bavim se u nich, ale vsichni vime, jak je to s jejich ucelnym prikreslovanim skutecnosti. Tam, kde si musi Moore vypomoct podobnymi berlickami, nas Carlin v Duchu doby nezadrzitelne ubiji fakty. A kdyz uz cekate, ze prave na dane tema vysypali autori vsechna esa z rukavu a zakonite musi prijit spekulace a cucani z prstu, nasleduje tema jine (ale presto navazujici), stejne presvedcive a jeste vice sokujici. Prvni polovina je skvele natoceny souhrn vetsiny vice ci mene vseobecne znamych skoro az verejnych tajemstvi (krestanstvi, terorismus v Americe). S pribyvajicim casem pak dokument ve druhe polovine nezadrzitelne graduje a vam (neignorantum) nezbyva, nez sedet s otevrenou pusou a cekat, cim jeste nas autori prostrednictvim vyborneho George Carlina uzemni, aby se na zaver vsechny nitky propojili a my jeste dlouho po zaverecnych titulcich rozdychavali to, co jsme prave videli. WOW!!! ()

Dexter666

Časť I: Simplifikácia a demagógia najhrubšieho zrna. Tej hromade účelových "faktov" môže naozaj uveriť iba hlupák. Časť II: Nesporne zaujímavo položené otázky, žiaľ chýba objektivita. Časť III: Pre mňa klasická konšpiračná teória, avšak naozaj na zamyslenie - najmä v súvislosti s fungovaním federálnej banky. Ako celok si to priamo s prepáčením "serie do huby" pretože je to zostrihané ako absolútny mozgovymývač a napriek tomu na tento fakt poukazuje vzhľadom na preberané témy. Odporúčam zachovať si súdnosť a nepúšťať deťom v období, keď si ešte len utvárajú názor na svet. ()

Innos

videl som final edition a zaujalo ma to veľmi, keďže ja sám nie som otrokom žiadneho náboženstva tak konkretne tá časť o kresťanstve na mňa fakt zaopôsobila a som veľmi rád, že konečne sa táto téma reálne otvára, je založená na realných dôkazoch ( kľudne si to overte v napr wikipedi, alebo v čom chcete), ale na druhej strane je úplne jasné, že pre kresťana toto budú len žvásty a stále len dookola si budú mlieť to svoje. U sučasných kresťanov to nič nezmení čo sa týka ich nazorov, ich vieri, ale ďaľšia generácia už bude iná. Cirkev slabne. Ja som nikdy nič nemal proti ľudom, čo veria v Boha - nech si veria a nech sa majú dobre :-), ale CIRKEV je sakra iná vec. Inštitúcia, čo zotročuje ľudí a vyžiera nás psychicky (dobre je len to, čo kážu oni, keď s tým nesúhlasiš, pôjdes do pekla, úplne potláčanie vlastného rozvoju, život podľa návodu) aj fyzicky (peniaze). ALe toto kresťania nikdy nepochopia, lebo prevdepodobne keby aj do mňa už od malička hustili tie sračky tak by som teraz bol tiež časť stáda. Čo sa týka USA vs teroristi bohužila aká je naozaj pravda sa nikdy nedozvieme, ale skôr budem verit tomuto ako tým vyhlasniam USA. A čo sa týka Bankeróv to už bol fakt nárez, ktorý nabúral "realitu" a nezáleži ani natom do akej mieri by to mohla byť pravda, ale natom že každý sa nadtým proste zamslí ....čo ak??? P.S. pozorne si prečítajte komentáre uživateľov čo dali odpad :-) zabavíte sa:-) ..ale každý má svoju "pravdu" ()

cypher

Dokument zachycující vyvrácení všech Biblických teorií mi na jednu stranu přišel dost vykonstruován, ale na druhou stranu je těch znaků dost proti. Kdo ví? Máme tomu věřit, nebo to popírat? Nicméně ohledně 9||11 jsem viděl již Loose Change 2nd edition a mám pocit, že 11. září je z velké části dílo pana Křoví. Bankovní část mi ovšem přišla nezajímavá. ()

T.S.Garp

Je fajn věřit těmhle teoriím. Co jsem viděl tenhle dokument, přestal jsem se dívat na televizi, protože třeba u Televizních novin na Nově jsem se mohl potrhat smíchy. Škoda, že se nikdy nedozvíme, do jaké míry jsou všechny mýty o elitě od kulatého stolu pravdivé. ()

unknow697

Zeitgeist(Duch Doby) ponúka hrozivú pohľad na vec a kladie nám veľa otázok. Ukazuje, ako účinne strach a nedostatok kvalitného vzdelávania ovplyvňuje naše myslenie. Cieľom tohto dokumentu je priviesť ľudí ku kritickému mysleniu, aby sami začali hĺadať pravdu a pozerať sa na veci aj z iného pohľadu než z akého nam to predstavujú média. Peter Joseph nám len ukazujé aky aky hnusný a skazený je tento svet, že chamtivosť niektorých "ľudí" nepozná hranice. V Metrixe Morpheus hovorí Neovi: Toto je tvoja posledná šanca. Potom už nie je cesty späť. Ak si zoberieš modru pilulku príbeh skončí, prebudíš sa vo svojej posteli a budeš veriť čomu chceš. Ak si zoberieš červenú zostaneš v ríši divov a ja ti ukážem ako hlboko králičia nora ide. V našom svete Zeitgeist je ta červená pilulka. ()

HennessyVSOP

Tento film se hodnotí docela těžko, jednak by bylo lepší když by se jednalo o tři filmy a ne jeden. Celému dokumentu by se hodilo mnohem lepší provedení a hlavně doložení faktů, autor plácá své pravdy jednu za druhou aniž by vysvětlil odkud je má. Nicméně první část s Biblí je nejlepší i když nepřináší nic nového pod sluncem. Část s WTC je dosti spekulativní a docela hodně bych byl rád když by se objevil konečně pořad s předními vědci a počítčovými simulacemi, který by vysvětli a doložil jestli věže "shořely" nebo byly vyhozeny do vzduchu.... No a třetí část mi dost silně připomíná odpad, až na ten relativně zajímavý závěr s integrovaným čipem (ztráta osobního soukromí vs. technologický pokrok). Ale nejhorší část tohoto pořadu je těch prvních a posledních 10 minut.... 35% ()

Rodriguess

uzasne!!! najlepsi dokument a vsetko vedecky krasne podlozne, cirkev najvacsia mafia, americky prezident zabil svojcih ludi a tak dalej. uzasne a zaroven hrozostrasne hrozne. ()

ThePaul

Žiaľ, podľa môjho názoru skutočne pravdivé fakty o 9/11. Až mi je z toho zle. Btw, kto o týchto faktoch pochybuje, kľudne si ich môže overiť a dozvie sa to čo je v tomto dokumente. A k časti o Biblii - povedal by som, že je to dosť výstižné, a to sa nezačalo zaoberať všetkým, za čo je cirkev zodpovedná v dejinách tohoto sveta. ()

Merenre

Pojem "dokumentární film" dostává v posledních cca 5 - 10 letech opravdu zásadně odlišný význam, než jak tomu bylo za mých mladších let. ()

Ronkar

Zeitgeist mám rád. Konspirační teorie mě vždycky bavily (podobně jako mysteriózní a tajemné filmy). Navíc jsem fanoušek Orwellů a Matrixů a všech dispotických scifáren, kde jednotlivec odhaluje "velkou pravdu" a snaží se bojovat proti systému. Zeitgeist tak dopadl na úrodnou půdu. Viděl jsem ho poprvé někdy v osmnácti, což byla doba, kdy jsem v sobě řešil hodně sociálních a civilizačních otázek. Možná proto mnou především 3. část otřásla. (ona popravdě není daleko od reality. Netuším, jestli je za událostmi světa nějaký komplot, ale skutečně moderní civilizace směřuje k tomu, co dokument říká). Dnes už se na to dívám s úsměvem, ale nijak mi to nebere důvod hodnitit negativně. Po celou dobu snímek udržel mojí pozornost, hudba je zde skvělá, dramatizace funkční a pod finální poselství se klidně podepíšu i dnes. A co se týče finálního cíle s mikročipy... v roce 2007 kdy to vzniklo se o tom ještě moc nemluvilo. Dnes? Koukněte se, co se děje ve švédsku. Tisíce lidí si tam už mikročipy experimentálně nechali implantovat. Pokusná laboratoř to švédsko :D ()

kiwikiwi

kolko zarobil reziser? alebo to natacal len cisto z nezistnych dovodov, aby ludom otvoril oci? kazdopadne je "USA" zasa raz stredom celeho vesmiru" !!! ()

Hane

O tomhle filmu se nedá říct, že by to byl obyčejný dokument. Většinou v dokumentech, v těch klasických dokumentech jde o jakési zpracování jasných faktů, které divákovi předloží a ti to potom berou jako že se něco dozvěděli a jsou o něco „chytřejší“. Ale Zeitgeist (Duch doby), ten vám udělá v hlavě absolutní zmatek. Docela dlouho to zpracováváte a mozek vám šrotuje na plné obrátky. A myslím že o to taky tvůrcům šlo. A toto je i snad hlavní myšlenkou. Trochu víc nad vším co děláme nebo co vidíme přemýšlet. A ne hned věřit každému „bulíku“ co nám cpou v mediích. A ano, někteří tvrdí, že tenhle film dělá to samé a chce taktéž, v tomhle případě diváka, zmanipulovat a ovlivnit nebo snad „oblbnout“. Jenže jak jinak lidi upozornit a oslovit k tomu, aby si na to všechno „špatné“ dávali pozor a aby trochu o všem přemýšleli, než právě formou filmu?! A co se týče přímo obsahu, musím na rovinu říct: „Věřím“! A to jak se lidově říká, že alkohol je metla lidstva, tak to je absolutní hloupost. BOHATSTVÍ JE METLA LIDSTVA! Odjakživa. Akorát dnes se to bohatství zúžilo jen na PENÍZE. A ať mi nikdo netvrdí, že by nikdo nebyl pro bohatství schopen se chovat tak, jak to popisuje Zeitgeist! Ale na druhou stranu, přes všechnu mou důvěru v tenhle dokument, snažím se stát pevně nohama na zemi a nepropadat totální beznaději. Pokud bych měl hodnotit Ducha doby číslem od jedné do pěti v žebříčku líbivosti, tak mu dávám 4. Ale stejně, radši na to všichni koukněte a udělejte si obrázek sami jak to vlastně v tom světě asi funguje. Podotýkám asi! ()

Auguri

Zajimavý film o konspiračních teoriích a pro mnohé jistě šokujicí a velké „odhalení“. Bohužel dokumentu se nepodařilo jít do hloubky a myšlenky a „pravdy“ v něm jsou na úrovni maturanta Základů společenských věd na gymnáziu. ()

maro.sk

Zaujimavy "dokument", ktory vas prinuti nazerat na veci aj z ineho pohladu. Davam 50%, kedze sa uroven pohybuje medzi 0 a 100 :) ()