poster

Paní Liška (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 31 min

 • honajz
  **

  Koukám, že v ČT v těch 80. letech zkoušeli, co mohli, aby byli inovativní. Po bláznivých pohádkách s Honzou přicházejí lišky na tripu se synťákovými songy o nej nej nej paní Lišce - jako z nějaké sekty. Příběh těžko hodnotit, ten je vlastně naprosto zmatený a stojí na pouhém děkuji, odkud ta holka přišla mám pocit taky nezjistíme, Effa je zde dalším wtf (i když to hraje nonšalantně) a o účasti Jandáka raději neříkejte opozičním poslancům, nebo ty scény brzy zneužijí v nějakém publicistickém pořadu ČT. Uff. :-) Jo, jinak mám pocit, že z pohádky byly vystřiženy nějaké scény, nepřijde vám? Co se stalo s bludičkou, proč je najednou ostříhaná? Jak to, že je z trpaslíka najednou zahradník? A o jakých snech princ mluví?(15.3.2015)

 • papaguy
  **

  Pohádka mě moc nevzala. Ale v době, kdy byla pohádka uvedena, se stal z písně "Naše Paní Liška..." na naší ZŠ mezi spolužáky hit - díky dvojsmyslnosti, s jakou jsme to my, puberťáci, uchopili. Tomášovi Vaňkovi (možná si pamatujete jeho interpretaci díla Josefa Lady) by se to asi líbilo. Tak za to ty dvě hvězdičky.:-)(11.5.2013)

 • Chřástal

  Důkaz, že v 80. letech se na Kavčích horách daly sehnat kvalitní drogy a že liščí taneční hit tu byl už před hochy z Ylvis, které ovšem ze zhlédnutí Paní Lišky těžko podezírat. I když... V každém případě jako pohádka je to nejspíš odpad, jako cokoliv jiného na pět hvězd. Svým způsobem, na rozdíl od rutinérských historek o princeznách, fascinující. Postavy morálně či jinak pochybné, lehce dementní Paní Liška coby kápo ujeté komunity a liščí girls v maskách jak z Opičího krále. Sakra, nemůžu ten song dostat z hlavy!(22.6.2014)

 • blackrain
  *****

  Když jsem byla malá, tak jsem strašně moc chtěla tancovat s liškami na paloučku, proto jsem neměla ráda Veroniku Žilkovou. Ona s nimi mohla tancovat a já ne! Dnes se těm vzpomínkám směju a nenechám si ujít žádnou reprízu této pohádky v televizi. Pohádka má velmi jednoduchý příběh, který ale vůbec to nebrání tomu, aby se člověk u ní pobavil. Lišky jsou navíc moc roztomilé.(17.11.2012)

 • Mi Nü-Chai
  odpad!

  Zrůdnost. Esence všeho špatného, co bylo k nalezení v nedělních ZLOpověstných TV pohádkách, které škodolibě přinášely do našich domovů pravidelnou dávku nevolnosti, papundeklu a zoufalých emocí. Samotná paní Liška jeví se mi býti horším monstrem než například taková Godzilla. Ta je jen řádně vzteklá a má být proč vzteklá, kdežto paní Liška je zoofilní - nebo antropofilní? - sadistická mrcha s pravděpodobně lesbickými sklony (a nepříliš dobrým vkusem, když šla zrovna po mladé Žilkové...), vyžívající se v obdivu projevovaném úchylnou písní o její vlastní skvělosti a krutě trestající snahu zajatkyně se osamostatnit z područí jiného druhu. Vlastně zde jediné positivum vidím ve faktu, že by ty odporné kostýmy i kulisy nejspíš docela kvalitně hořely.(15.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace