Purpurové květy

Purple Violets

Kúzlo prvej lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 103 min

Solidní romantika, která si ale nezasloužila takhle předvídatelně nalajnovanej příběh jak z tuctové Harlekýnky (Patti se začne hroutit manželství zrovna až potká Briana - ten je shodou náhod úspěšný spisovatel, kterému dělá právnika Murphy, který je náhodou dávná láska od Kate). Prostě to na mě zpočátku působilo hodně lacině (pak už to bylo jenom lepší). Prostředí New Yorku těmhle malým filmům sedí a když ve správnou chvíli začne hrát fain indie kytarovka, tak je vyhráno...6/10(20.5.2010)

"Nesnaž se bejt vtipnej. Vtipná jsem tady já." Všechny své bývalé lásky ze školky, základky, střední i výšky s úspěchem ignoruju, protože opakování chyb mě moc nebaví. Přesto jsem se vydal do světa, ve kterém se dva bývalé školní páry zase pozvolně sbližují a musím poznamenat, že to sice nebylo špatné, ale na můj vkus málo vtipné, uvolněné i zábavné. Spíše mi to připomínalo skutečný život, před kterým utíkám do světa filmu a on si mě tady tentokrát našel. Příště se pokusím schovat líp.(5.12.2016)

• rikitiki

Stará láska nerezaví, ale ani nepobaví. Řešit krizi středního věku návratem k bývalým partnerům z vysoké školy se scénáristům jevilo jako dobrý nápad, ale už jim chyběla dovednost napsat to aspoň obstojně. A tak hlavní hrdinka váhá, tápe, opouští muže, vrací se k němu, opět ho opouští, protože se chce najít (asi se taky ztratila v tom zoufale nudném scénáři) a tak pořád dokola. Škoda, že hlavní part hraje nudnější z obou párů. Vzteklá zrzka s bývalým alkoholikem nabízeli mnohem dynamičtější vztah, ale dostali jen málo prostoru a to na úkor dvojice, která je tak mdlá a otravná, že ty knihy, které nakonec oba napíšou, nejspíš jednou skončí na seznamu povinné školní četby. /18. 3. 14./(18.3.2014)

A máme tu další romantickou komedii, která nevybočila z průměru a bohužel nikterak příliš nezaujala a nepřekvapila. Ovšem mou první větu berte trochu s rezervou. Pokud nepatříte k lidem, kteří často koukají na romantické komedie a jsou jich přesycení, tak vás to zřejmě zaujme mnohem více než mě, který romantické komedie často vyhledává. A přiznávám, že je možné, že už jsem jich tak trochu přesycen. Ale faktem zůstává, že tahle romantika je dost dobře koukatelná, skoro vůbec nenudí a občas mi připadala i nadprůměrně vydařená. Ale já se snažím hledat v romantických filmech originalitu nebo něco, co jsem ještě nidke jinde neviděl, a toho se mi bohužel v tomto filmu vůbec nedostalo. Avšak velice rád jsem vydržel až do konce, abych se dozvěděl, jak to vlastně celé dopadne. Herecké výkony byly velice obstojné, Patricka Wilsona znám už z filmu Jako malé děti, kde se mi ovšem líbil mnohem více, ale ani tady to nebylo nikterak zlé. Ostatní herce jsem si během filmu v souvislosti s jiným filmem nevybavil, což hodnotím jeko veliké plus, alespoň jsem nemusel srovnávat jejich výkony s jinými rolemi a nemusel jsem v myšlenkách odbíhat od filmu. A konec celého filmu přece jen nebyl nijak klišovitý a vše zůstalo otevřené, takže své klady tenhle film má, ale já zůstávám u nadprůměrných třech hvězdiček.(22.6.2009)

Takové mile nemilé, jako ze života samotného. Film to neni špatný a chvílemi je až dokonce hodně dobrý, co můžu vyzdvihnou je chemie mezi herci, která Vás udrží ve střehu i v těch momentech, kdy děj silně dějově pokulhává a za normálních nechemických okolností by se stal dost nudným. Víc jak tři hvězdy nedám, protože přes to všechno kladné i nekladné předpokládám, že si na tenhle film už asi tak za pár dní ani nevzpomenu. Je to prostě pomíjivá záležitost, která sice na chvíli okouzlí, ale nic moc ve Vás nezanechá. Jinak příjemná podívaná a pro romantiky vřele doporučuji.(26.2.2011)

• - Snímek se stal prvním v historii, který si neodyl premiéru na plátně, ale na internetu. (Olík)