Purpurové květy

Trailer 2

Přítelkyně Patti (Selma Blair) a Kate (Debra Messing) se scházejí na večeři, aby společně oslavily Katiny 33. narozeniny a povyprávěly si o svých plánech do budoucnosti. Náhle se však obě dívají do očí své minulosti. V rohu na opačném konci restaurace sedí jejich milenci z univerzitních let, kterým daly před dvanácti lety kopačky: Brian (Patrick Wilson), z nějž se od té doby stal úspěšný autor detektivek a Murphy (Ed Burns), jeho současný právník. Následuje série událostí, díky kterým si všichni čtyři uvědomí nebezpečí a ošidnost prvních lásek a poznají nepředvídatelnost druhých šancí. Ve svém osmém filmu za posledních jedenáct let se Burns vrací do své oblíbené čtvrti Tribeca a zároveň pokračuje v zájmu o současná témata: rodinu, přátelství, kariéru, ambice a lásku. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Hanys_

Solidní romantika, která si ale nezasloužila takhle předvídatelně nalajnovanej příběh jak z tuctové Harlekýnky (Patti se začne hroutit manželství zrovna až potká Briana - ten je shodou náhod úspěšný spisovatel, kterému dělá právnika Murphy, který je náhodou dávná láska od Kate). Prostě to na mě zpočátku působilo hodně lacině (pak už to bylo jenom lepší). Prostředí New Yorku těmhle malým filmům sedí a když ve správnou chvíli začne hrát fain indie kytarovka, tak je vyhráno...6/10 ()

kinderman

Někdy se to přihodí, že koukáte na film (nebo čtete knížku) a říkáte si: "Sakra, tohle je přece o mně." (Podobně jako to na večírku vnucuje jedna ze čtenářek postavě Patti.) Jenže tentokrát jsem koukal na druhou, protože jsem donedávna prožíval vskutku vztah, v němž jsem "hrál" Briana, zatímco "Patti" řešila své rodinné záležitosti. Takže jsem tomu dokonale rozuměl a pátou hvězdičku strhávám za plážový happyend, který se v mém případě nekonal. A nejen proto, že nemám tak luxusní plážový domek... ()

rikitiki

Stará láska nerezaví, ale ani nepobaví. Řešit krizi středního věku návratem k bývalým partnerům z vysoké školy se scénáristům jevilo jako dobrý nápad, ale už jim chyběla dovednost napsat to aspoň obstojně. A tak hlavní hrdinka váhá, tápe, opouští muže, vrací se k němu, opět ho opouští, protože se chce najít (asi se taky ztratila v tom zoufale nudném scénáři) a tak pořád dokola. Škoda, že hlavní part hraje nudnější z obou párů. Vzteklá zrzka s bývalým alkoholikem nabízeli mnohem dynamičtější vztah, ale dostali jen málo prostoru a to na úkor dvojice, která je tak mdlá a otravná, že ty knihy, které nakonec oba napíšou, nejspíš jednou skončí na seznamu povinné školní četby. /18. 3. 14./ ()

pm

Tvrdím léta, že Edward Burns by mohl být z fleku guru režijní a herecké průměrnosti. Navrch je nesympatický před kamerou. A hle, najednou film, kde mi nevadilo téměř nic, se spoustou pravdivých a inteligentních momentů. A s velmi hezkou dějovou linkou o dvou kdysi zamilovaných spisovatelích, kterou přirození Patrick Wilson se Selmou Blair činí uvěřitelnou. Něčím mne nijak originální „Purpurové květy“ oslovily, takže zapomenu, že třetí šance jsou vysoce nepravděpodobné,... a ráda přidám pátou hvězdičku. Jen tak z dobré nálady, že si celkem příjemná romantická komedie na nic víc nehraje. ()

JimmyII

Nadprůměrná romantická komedie, která ze svého žánru občas vybočuje k milým nezávislým komediím, které neberou nic příliš vážně, oplývají inteligentním humorem, umí trochu kousnout a mají příjemnou atmosféru skutečného života. Burns se projevil jako talentovaný scenárista i režisér, Květům se dá vytknout snad jen občasná nelogičnost chování postav, ale s tím se tak trochu počítá. Film předčil moje očekávání, mile mě potěšil a hodně zabodoval, takže si zaslouží silné čtyři hvězdičky. ()

• Snímek se stal prvním v historii, který si neodyl premiéru na plátně, ale na internetu. (Olík)