poster

Purpurové květy

 • USA

  Purple Violets

 • Slovensko

  Kúzlo prvej lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FilmFan24
  ***

  Mimo hlavní proud natočené romantické drama, které zaujme svou upřímností. Edward Burns napsal, zrežíroval a zahrál si v příběhu ze současného New Yorku o tom, že stará, vlastně staré lásky nerezaví. Z filmu dýchá pohodová, klidná atmosféra. Nic převratného a přesto nebo právě proto film stojí za shlédnutí...(2.10.2010)

 • pm
  *****

  Tvrdím léta, že Edward Burns by mohl být z fleku guru režijní a herecké průměrnosti. Navrch je nesympatický před kamerou. A hle, najednou film, kde mi nevadilo téměř nic, se spoustou pravdivých a inteligentních momentů. A s velmi hezkou dějovou linkou o dvou kdysi zamilovaných spisovatelích, kterou přirození Patrick Wilson se Selmou Blair činí uvěřitelnou. Něčím mne nijak originální „Purpurové květy“ oslovily, takže zapomenu, že třetí šance jsou vysoce nepravděpodobné,... a ráda přidám pátou hvězdičku. Jen tak z dobré nálady, že si celkem příjemná romantická komedie na nic víc nehraje.(28.10.2013)

 • nirvana91
  ***

  Troška naivný film. Chcem ja vidieť ako po rokoch stretnem svoju lásku a všetko sa zase dá dokopy akoby nič. A samozrejme tu to môžeme vidieť, jedna veľká "náhoda" a zase je všetko ako za starých dobrých čias na škole. Toto jediné by som tomu mohla vytknúť. Plus postava super "sexy" manžela Selmy Blair - Chazza, mastiaceho si a vrieskajúceho hlášku "som tvoj manžel!" aspoň 3x za scénu, by som úplne zrušila. Totálny pako. Inak to malo niečo do seba. Slabší priemer.(8.6.2012)

 • Cafú
  ***

  Bohužel dávam jen za tři (s těžkým srdcem). Také mám rád nezávislé americké romantické filmy, jejichž nezbytnou složkou vždy musí být dobrý scénář (splněno), dobrý soundtrack (splněno) a herecké výkony, no a právě tady je ten kámen úrazu. Například úděsné přehrávání Debry Messingové možná na podprůměrný sitcom stačí, ale v takovémhle filmu je to jen na škodu.(7.11.2008)

 • rikitiki
  **

  Stará láska nerezaví, ale ani nepobaví. Řešit krizi středního věku návratem k bývalým partnerům z vysoké školy se scénáristům jevilo jako dobrý nápad, ale už jim chyběla dovednost napsat to aspoň obstojně. A tak hlavní hrdinka váhá, tápe, opouští muže, vrací se k němu, opět ho opouští, protože se chce najít (asi se taky ztratila v tom zoufale nudném scénáři) a tak pořád dokola. Škoda, že hlavní part hraje nudnější z obou párů. Vzteklá zrzka s bývalým alkoholikem nabízeli mnohem dynamičtější vztah, ale dostali jen málo prostoru a to na úkor dvojice, která je tak mdlá a otravná, že ty knihy, které nakonec oba napíšou, nejspíš jednou skončí na seznamu povinné školní četby. /18. 3. 14./(18.3.2014)

 • - Snímek se stal prvním v historii, který si neodyl premiéru na plátně, ale na internetu. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace