poster

Blood Meridian

Western

USA, 2020

Režie:

Todd Field

Předloha:

Cormac McCarthy (kniha)

Scénář:

Todd Field

Producenti:

Scott Rudin
(další profese)

Diskuze k filmu (77)

<< novější 3 2 1
  • 5.5.2016  20:11

  Uživatel Tjaden smazal svůj příspěvek.

  • 21.7.2015  14:40
  7711
  (hodnocení, komentáře)
  • 23.12.2014  13:36
  rscott
  (hodnocení, komentáře)

  Škoda, že sa projektu nechytil Ridley Scott ešte v 80.rokoch. Teraz mu na dvojité R-ko asi nikto nedá peniaze. 

   

  http://www.darkhorizons.com/news/29365/ridley-scott-on-mccarthy-s-blood-meridian/

  Speaking with Time Out, he explains why the project didn't happen:

  "[Studios] didn't want to make it. The book is so uncompromising, which is what's great about it. It would have been rated double-X. It's Hieronymus Bosch, the way McCarthy describes the first time you see several hundred horses with bones and feathers on them, and you can't see a rider until you're staring at the Comanche. It's horrific. He writes in visual images which are spectacular, so it suits me down to the ground.

  • 28.1.2014  22:11
  JazzCat
  (hodnocení, komentáře)

  Holdena musí hrát Woody Allen!!

  • 8.1.2014  16:30
  Gyorgy
  (hodnocení, komentáře)

  Oo Myslel jsem, že se ten film nakonec točit nebude, kvůli rozpočtu a teď ho tu vidím. Jak to tedy je? A pokud se to natočí, ať je to co nejlepší. Když toho má úžasnej Cormac tak málo, měla by se s těmi filmy dát práce. 

  • 14.8.2012  12:28
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  K tomuhle bych se rád vyjádřil: Že by předloha hlásala něco jako, že násilí je nuda, nebo špatné, to určitě pravda není. McCarthy si zachovává neutrální postoj ohledně veškerého dění a stejně tak vidím i jeho 'Poledník', jako takovou artovou, pomalou, rozvleklou záležitost, ve stylu filmu 'Proposition', jen brutálnější a krvavější. ____ Jenže pokud jde o Sama, ten se s tím hlavně moc nemazal, což by vyhovovalo za předpokladu, že chceme poslední dvě zmíněné složky a nebudu kecat, párkrát mě i Peckinpah přesvědčil, že má zatraceně víc do sebe a měl by i na zbylé požadavky (Železný kříž, Přineste mi hlavu Alfreda Garcii). Sice tam dával pěkný zpomalovačky a vyžíval se v násilnostech, ale jeho období byly 70's (konkrétně 1969-1977), kdyby točil dneska, kdoví, jak dobře by to třeba vypadalo, to nemůžete vědět. 'Poledník' ovšem potřebuje režiséra, který ví, co chce a má zároveň úroveň, i když se zabývá naprostým chaosem a lidskými násilnými pudy. I přestože by z toho mohla vylézt hororová řež ve stylu finále Braindead, nikdo tam nepotřebuje hororovýho rutinéra a řezníka, tudíž mě to vede k vědomí, že tenhle film není jako dělaný pro konkrétního režiséra, ale spíš pro režisérské duo. Peckinpah byl koneckonců cholerik, co věčně chlastal a fetoval a na to taky dojel. Ale zase se mi líbí i ta jeho filmová výbušnost a divokost. Vy pořád vidíte Holdena, bílého, plešatého obra, vidíte těžce art film, ale když si představím, jak by někdo natočil třeba takovýho magora Glantona, řeknu si, to by byla práce jako šitá na míru pro Sama Peckinpaha.

  • 14.8.2012  11:13
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  gonga: Filmově vzdělaný nejsem ani zbla, ale i tak mám pocit, že Sam si to násilí ve svých filmech celkem "užíval"; což mi přijde jako přesný opak toho co "hlásá" předloha. A byť mám jeho filmy rád, tak mě nenapadá žádný, který by stál na atmosféře.

  • 14.8.2012  09:45
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  Pro vší úctu k Tobě, přijímám Tvůj názor jakožto méně filmově vzdělaný fanda.

  • 13.8.2012  13:39
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  gonga: No, při vší ústě k Samovi, tak poledník by nebyl film, který bych od nj chhtěl vidět. Uměl spoustu věcí, ale navodit takovou atmosféru jaké je v knize k nim rozhodně nepatřilo.

  • 13.8.2012  10:01
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  Škoda, že už nežije Sam Peckinpah...

  • 12.8.2012  13:55
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  Vždycky mě pobaví, když si někdo natáčení představuje jako Hurvínek válku. Tohle je zkrátka materiál, kterej si vyšší rozpočet zasluhuje a kterej by se bez něj nepohnul dál. Jestliže by se dalo cokoliv natočit za pár šupů, svět by byl plnej nezávislých filmařů, ale vždycky je to buď tvůrčí svoboda nebo rozpočet - mezi jedním si musí každej filmař vybrat. Ale tohle bude velkovýpravná věc, už jen kolik lidí tam musí hrát, masky, kostýmy, rekvizity, najít si lokace, ty lidi tam dopravit, platit jim, štáb nepočítám, vybavení, ne, kdepak v tom se prostě zákonitě ve stylu dnešního Hollywoodu musí utopit miliony, jinak to nebude takový Krvavý poledník, jaký by měl. Neříkám, že by se to nedalo natočit s nižším rozpočtem... dalo, ale prostě bez krve a velkoleposti, dokonce i bez známých tváří, by to nevím, asi ztratilo svůj šmrnc. Chci vidět záběry zakrvavené šílené bandy, jak jede se skalpama přivázanýma k sedle, chci vidět Holdena tak velkolepýho, jak by mohl být. Tady je odstartování pořád  a jen otázka blbé politiky. Nikdo nechce investovat do riskantní věci, i když je materiál láká.

  • 12.8.2012  07:41
  Pajaindian
  (hodnocení, komentáře)

  Tak to třeba nemusí Hollywood točit. Ať to dají někomu jinému... Vždyť jsou lidé, kteří by to dokázali zpracovat dostatečně vhodně.

  • 10.8.2012  11:01
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  Do něčeho tak výsostně finančně nenávratného...

  P.S. Spacey je je výborná volba.

  • 8.8.2012  15:49

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 7.8.2012  11:13
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  Tohle vždycky závisí na spoustě faktorů - jakou udělají reklamu, co za jména tam bude hrát, jak dobře se to natočí, někdy je právě rating, brutalita nebo kontroverze nejlepší nálepka, proč na film lidi chodí (jako tomu třeba bylo u Mechanického pomeranče). Ale u producentů čím dál víc chápu, proč raději jdou na jistotu. A sice se tu pořád mele o Holdenovi, ale myslím, že i mimo něj je tam spousta zajímavých postav a nejvíc mě fascinuje, jak všude přehlížejí vůdce bandy Glantona, já v té knize měl místy dojem, že je to daleko větší magor, než Hoden a určitě taky skvělá příležitost pro nějakého herce.

  • 6.8.2012  13:37
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  Nebude to "příjemný" film. Pokud bude. A kdo zaplatí "nepříjemný" film? Diváci těžko, to je předem jasné. Vlastně se nedivím, že to nikdo nechce zaplatit, je to totiž z hlediska producenta jako hodit peníze do kanálu. Ale rád se budu mýlit...

  • 4.8.2012  23:13
  tojowoeZNK
  (hodnocení, komentáře)

  protože jsou všichni vyměklý moče

  • 4.8.2012  09:06
  Pajaindian
  (hodnocení, komentáře)

  JohnPyro: Tak tak, bez eRka to nebude ono. Nicméně, to je možná ten problém, proč se ještě netočí - není studio, co by podpořilo film většího rozsahu v eRku...

  • 3.8.2012  18:26
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  Hurt už je děda, to ještě tak deset let zpátky možná. ____ Harrelson podle mě není typ herce, co by se na Holdena způsobem, jakým hraje, hodil. Je na něj moc aktivní a průhlednej, z jeho obličeje se dá všechno vyčíst, Holden musí být nepředvídatelná zrůda, bohém, pořád duchem někde jinde. ____ Ale jak říkám, stejně už je to jedno, nakonec tu roli někdo dostane a těch jmen padly už desítky, většinou lidí, co sedí (občas dost pitomý návrhy) a já už bych byl jenom rád, kdyby se to konečně rozjelo, protože už to je v plánu cca 5 let, jak koukám... což je neuvěřitelné, jak to utíká a kolik se za tu dobu už změnilo, ale na tohle vysloveně čekám. Kniha je definitivně moje TOP1 u Cormaca. ____ A film by si svoje R-Ko zasloužil. Koneckonců, když se umí natáčet, ani to není brzda pro tržby. Ale radši bych za kamerou viděl Ridleyho Scotta. Ten Field ve mně pořád vzbuzuje dojem, že se to pokusí natočit nějak 'stravitelněji'.

  • 3.8.2012  11:05
  MrCreosote
  (hodnocení, komentáře)

  V roli Holdena bych si dokázal představit i Williama Hurta nebo Woody Harrelsona (tedy pokud se tenhle projekt v příštích letech vůbec zrealizuje).

  • 3.8.2012  10:43
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)
  • 3.8.2012  07:09
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  JohnPyro: Jo!

  • 2.8.2012  16:54
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  Ono je to koneckonců jedno. Ti, kteří by se na to fest hodili, ti už jsou dávno pod drnem. Takže momentálně je jedno, kdo bude nakonec Holdena hrát. Ale neumím si představit, že by ta role byla ideální pro někoho víc, než pro Marlona Branda, když si na něj vzpomenu v 'Apokalypse' a v 'Zastavení na Missouri', říkám si, kombinace těchhle dvou filmů, to je ono. Navíc tu bude spousta herců, co dostanou šanci se ukázat a získat tak za roli Oscara, což nikdy není na škodu, když už jsou ti záporáci tak v kurzu. O tu roli by měla být řádná tahanice.

  • 2.8.2012  13:51
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  Montezuma44: I dnes se na Holdena hodí dostatek kvalitních herců... Krom těch evidentních či těch již níže zmíněných bych si v té roli dokázal představit třeba i dohola ostříhaného Ciarána Hindse.

  • 2.8.2012  01:37

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 9.3.2012  21:57
  Pajaindian
  (hodnocení, komentáře)

  Prosím, ať to vznikne! ;-)

  • 23.1.2012  21:24
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  Přesně, ať to dělal kdokoliv, udělal to moc dobře. Skalp dolů.

  • 22.1.2012  20:45
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  však jistě, ale stejně si myslím, že ať to dělal kdokoliv, povedlo se mu vystihnout náladu příběhu. prostě paráda.

  • 20.1.2012  16:11
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  to ale není ofiko, dyť se ještě ani nezačalo točit

  • 20.1.2012  14:07
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)
  • 17.8.2011  14:35
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  Kevin Spacey je samozřejmě špička, ale nepůsobí na mě tak majestátně a hrozivě jako by asi Holden působit měl.

  • 16.8.2011  11:22
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  Přecijen už trochu starej na takovouhle roli - počítám, že nejlepší věk na tu roli by bylo něco v rozmezí 45-50 a chybí mi u něj ta jiskra v oku a 'ležérnost', jež Holden vyzařuje. Ale možná je to tím, že mi v hlavě rezonuje ten Marlon Brando, to je totiž přesně ono. Chce to nesmírně přirozeného herce - jako byl třeba Rudolf Hrušinský, někoho, kdo vlastně nehraje, kdo prostě je. Teď mě napadl Kevin Spacey a docela si to s ním umím představit.
   

  • 16.8.2011  10:23
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  A co John Lithgow jako soudce Holden? Jeho kreaci ze čtvrté série Dextera nemůžu vymazat z paměti. Na tohle sice asi není dostatečně hvězdný, ale považte, jak by se vám tam zdál?

  • 12.8.2011  00:46
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  s tím Marlonem Brandem souhlasím - to by bylo přesně ono... a režie Sam Peckinpah - jenže toho už se holt nikdy nedočkáme. takže netrpělivě očekávám, kdo to nakonec dostane, protože tenhle film bude boj nejen natočit, ale taky prosadit ve verzi, která bude věrná předloze. na diskuzích padají zajímavé návrhy, kdo ztvární Holdena a problém je v tom, že typologicky by tam řada herců sedla, ale neuhráli by to, dle mě a dále taky návrhy na režii, kde je uvedený Mel Gibson - a já když si tak projíždím v hlavě kdo za tím už stál a chtěl to točit, nezní mi to vůbec špatně, ale kdoví, jak to vše dopadne. ale vůbec se nedivím tomu, jak to pořád skáče od jednoho člověka k druhému, je to svým způsobem producentská sebevražda, pokud se to neohlídá.

  • 12.7.2011  21:55
  CheGuevara
  (hodnocení, komentáře)

  No, ale to by mohlo vrátit do hry Todda Fielda, což by se mi zamlouvalo. :)

  • 12.7.2011  16:16
  Shadwell
  (hodnocení, komentáře)

  Nevím přesně, z jakého důvodu Ridley Scott z projektu vycouval, ale pokud se nechce zařadit po bok Kubricka, Leoneho nebo Hitchcocka, kteří nikdy nedostali Oscara za režii, nebyl to asi nejlepší nápad. Za tohle by mu ho dali se stokrát větší pravděpodobností než za nějaký scí-fko, protože je to jedna z těch uznávaných, kanonických knih, na což mnozí slyší. Plus by si zkusil western, což by taky nebylo k zahození.

  • 29.5.2011  18:18
  Devadesát Dva
  (hodnocení, komentáře)

  o roli Holdena by se měli herci servat. to nebude na Oscara jen v případě, že by to někdo ze členů štábu hodně sabotoval. a podobně si dle mého povede i postava vůdce tlupy Glantona, která je ještě šílenější, než Holden, ovšem nevypadá už tak zajímavě. každopádně jsem rád, že to zbrkle nenatočili a radši hodili k ledu. Field ani Franco mi k projektu moc nesedli, Scott zase ano, ale pořád nevím. zmiňovaný Peckinpah by byl určitě na prvním místě. škoda, no.

<< novější 3 2 1