Zombie: Začátek

• Itálie Zombi: La creazione (více)

Stylové rozloučení Bruna Metteie s hororovým žánrem. Sharon (Yvette Yzon), která jediná přežila hrůzy Ostrova smrti, se vrací na místo svých nejhorších nočních můr. Ale tentokrát už není sama. Doprovází ji perfektně vyzbrojené vojenské komando, odhodlané postavit se lidožravým nestvůrám. I přesto jde o nerovný boj. Skupina vojáků proti obrovské přesile nemrtvých zrůd nemá příliš šancí, a tak se z průzkumné mise stává boj o holé přežití. Boj, během kterého hrdinové postupně zjišťují, jak vlastně všechny ty hrůzy začaly. (Řitka video)

Azrael515 odpad!

Toto bol terror... vykradacka nechutna .... je to vykradnuty Aliens a Hudson si toto nezasluzil ... v originali najzabavnejsi charakter sa tuna zmenil na dementa... ked zomrel bl som rad ... a ta devka ..Rypleyova si toto tiez nezasluzila ... :D Jediny vykon "podal" vo filme Viggo Mortensen ktory sa bol do filmu nastrihnuty :D ()

destroy83

Zombie: Začátek je přímé pokračování Zombie: Ostrov Smrti. Jediná přeživší masakru na "Ostrově Smrti" doktorka Sharon se po hrůzném zážitku uchýlí do kláštera, kde ji zanedlouho navštíví zástupce vědecké společnosti a nabídne jí dobře placené místo u firmy, ovšem pod podmínkou, že se Sharon vrátí s komandem vojáků na ostrov, kam byly převezené vzorky samotných zombies. Údajná záchraná mise se mění opět v zombie masakr. Děj je oproti Zombie: Ostrov Smrti mnohem svižnější a zábavnější. Herecké výkony jsou taktéž mnohem přirozenější i u hlavní role Sharon v podání Yvette Yzon. Masky zombies a gore efekty jsou také povedené. Ale opět mě dostalo pár zombie nezvyklostí, například oko v tykadle na hlavě jedné zombie. Samozřejmě je tu podobnost s Vetřelci, ale to mi vůbec nevadilo, až na mluvící mozek. Celkově vzato Zombie: Začátek je o třídu lepší než jeho předchůdce. Takže u mě za tři hvězdy. ()

kosta73

Toto je dílko skutečně jen pro zaryté fanoušky. Všichni ostatní v tom budou vidět pouze totální plagiát Cameronových Vetřelců a naprosto tupé dialogy typu "...nalodíme ženy a děti a zmizíme...". Král italského trashe Mattei však ve svém posledním díle naservíroval svým fandům tolik vymazlených pamětihodných scének, že musí být spokojeni. Já jsem. Tři a půl *. ()

hans500 odpad!

Velmi špatná kopie "Vetřelců" Jamese Camerona a "Vetřelece vs. Predátora" Paula W.S. Andersona. Z dalších např. narážka na "Scarface" a také převzatý záběr z "Honu na ponorku". Film má špatnou atmosféru, mizernou režii a toporné herecké výkony. ()

Všivák

Film je natočený jako telenovela s výkony pornoherců. Naprosto přesně okopírovaný děj Vetřelců. S tím rozdílem, že režisér se bál obsadit dítě, na androida ještě není doba a místo královny vetřelců uvidíme velký mozek, který rodí zombie děti. Chybí gore scény, které jsou na obalu slibovány. Musím ale ocenit pěkné masky a to, že příběh vetřelců je vždycky skvělý. ()

Guzo odpad!

Tak nevím, jestli mám dát odpad nebo 5 hvězd :-D Takovou kravinu už jsem dlouho neviděl, český dabing tomu pak ale ještě dává korunu.. "V tom topení se asi rozpustili slimáci." ()

navorski

Tohle byla fakt blbost a ještě splácanina. Moje první setkání s Bruno Matteiem a hned takové zklamání. Je to smutný, když někdo natočí film, pak umře a pak se zjistí, že snad ten poslední film radši neměl točit.... Snad jedině masky a make-up byly docela hezký, ale jinak teda... no brrr. ()

sedm.1

Oproti prvnímu dílu velký krok dopředu.Sice je to naprosto amaterská kopie dvojky Vetřelců,ale jak herci,tak efekty už jsou na daleko lepší úrovni a i jakž takž scénář už nevkládá do úst hrdinů ty nejimbecilnější věty,co snad šli vyslovit,tak jako v Zombie: Ostrov smrti,to byl vážně karambol :).Celé to má docela slušný spád a i krvavých efektů je poměrně dost.Bruno Mattei zkrátka sice zůstal až do smrti věrný těm největším filmovým brakům,ale na rovinu musím uznat,že se rozloučil skutečně důstojněji,než se dalo z jeho předešlé tvorby očekávat. ()

folklorman odpad!

Pokud někdo neviděl film Aliens od Camerona - tak rozhodně po zhlédnutí této sračky o nic nepříjde. Jediný rozdíl bude asi v tom, že místo vetřelců tu jsou zombie. Dokonale okopírovaný scénář byl zasazen do stupidní podamatérské telenovely, která je pokračováním sračky stejných kvalit - L´ Isola dei morti viventi. Opět jsou tu otřesné herecké výkony, dialogy a ještě šílenější dabing od nás. Masky, makeup a jiné efekty jsou velice žalostné. Tento film byl posledním počinem Bruna Matteiho. To je taky jediné pozitivum, které bylo k nalezení. Vyhněte se tomuto filmu velkým obloukem. ()

Vaklaf

Tak strašně špatnej film, až je to vlastně sranda. Vetřelci v zombie hávu, s "elitní" jednotkou, kterou by rozstřílela parta průměrnejch airsofťáků. Jednu hvězdičku dávám za celkem povedený masky a hlavně za "porodnici" ve finále. ()

POciSEM

Jimmy Winorski by mel radost. Tenhle film ma ale narozdil od jeho uletu jedno eso v rukavu a to ze se na 5 sekund ve filmu objevi hvezda Pana prstenu Viggo Mortensen ()

TERRORDROME

Druhý diel Matteiho zombíckej srágory konečne prináša to čo som chcel - poriadnu trashovú zábavu. Zo scenárom si nikto hlavičku nelámal, taliansky šikulkovia jednoducho do detailov okopírovali Cameronových votrelcov a dosadili tam miesto exomorfov hnijúcich mŕtvoliakov. Mattei je ako režisér úplne nemohúci a podobne sú na tom aj jeho "herci". Ale je tu zombie trpaslík ktorému z hlavy vyrastá oko na stopke, dáka opičia potvora ( naprosto nezmyselne obsadená ) z ktorej uvidíme len chlpaté ruky alebo mimozemsky vyzerajúci Ufónbíci s holými zadkami. Záver s rodiacimi ženami pripojenými na potrubie a papundeklovým mozgom vo fľaši potom nádherne uzatvára celý ten úžasne dementný, amatérsky, masakrálny patvar. Až mi je ľúto že ten debil Mattei natiahol brká, bez neho to bude už len polovičná sranda. ()

Disease

Holt když dva dělají totéž, není to totéž :-) Po shlédnutí doporučuji pustit si ALIENS a zahrát si "najdi 10 rozdílů" ()

mosnak odpad!

Ty vole!!! Přestaňte dělat z mého oblíbeného žánru takový hnůj!!! Už i v práci se mi smějou,že zombijácké horory jsou směšné. No jasně,že jsou... když uvidí takovou hovadinu... to se pak těžce obhajuje :-( 0% ()

Reverger odpad!

Ne ne ne! Tak Takovouhle sračku jsem fakt na svoje zažívání potřeboval. V životě mi nebylo snad takhle blbě, jako z tohohle snímku. Určitě je jistý, že bleju po shlédnutí tohohle trháku, než po tý vodce, co jsem při tom chlastal. Dementní scénář, dialogy, herci, hudba, atmosféra, kurva...snad amatéři, při rozpočtu pár kaček, natáčením z mobilu, by dokázali vykouzlit oscarovej trhák. Lituju toho, že jsem to viděl. Lituju toho, že jsem za to dal vůbec nějaký prachy. ()

Všežrout

Zatímco u Zombie: Ostrov smrti jsem se poměrně bavil a nejednou hlasitě zasmál, zde se mi to nepoštěstilo snad ani jednou a mojí společnicí po většinu filmu byla navítaná nuda. Jen ten konec s černookatýma děckama s kraniální šišózou to krapet povytáhl. ()

Curunír

Jediným plusem je tu fyzický vzhled hlavní hrdinky, jinak je to šílená blbost...Ale místami je to ale přece nechtěně zábavné, takže alespoň za 1 hvězdičku... ()

wollo odpad!

Tady je to odpad! bez debat. Občas je u takovýchto typů céčkových hororů alespoň sranda, ale u tohoto filmu můžeme akorát tak zaplakat. Horší horor jsem snad vopravdu neviděl. ()