Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

Dávám sice 4*, ale jsou úplně jiné než u většiny ostatních filmů. Nechápu, proč tu všichni nadávají na animaci… Je sice trochu otravné, jak to obří tělo nesou nožičky silné jako pletací jehlice, ovšem i to má své kouzlo. Lehká pochmurnost levitujícího postapokalypticky laděného světa elegantně kontrastuje s šílenými charaktery postav - včetně naprosto zbytečného rádobypsa, kterého jsem toužila poslat do nejbližší čínské restaurace od první chvíle, co promluvil. Naopak draci byli celkově výborní a hudba krásná. Naivní a přeslazený konec mi připomíná fiktivní svět ze sci-fi románu Nanečisto od mého oblíbeného ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka. Tento svět se jmenoval Nirvána a ve vzduchu tam bylo obsaženo určité procento rajského plynu, takže se všechno zdálo krásňoučké a roztomiloučké, travička byla zeleňoučká a ti maličcí bělouncí králíčci přímo vybízeli k pomazlinkování… Tfuj. Je to zkrátka úplně stejné jako jiné průměrné animáky, ale těžko bych našla nějaký, který je zároveň tak jiný. Mně se to prostě líbilo. 75%(2.4.2012)

• Geriel

V první chvíli jsem žasla nad propracovaností krajiny a v jednom okamžiku jsem i zatoužila se v takové krajině alespoň na chvíli ocitnout. Za tohle jako jediné si ode mě film vysloužil 2 hvězdičky. Situacím a hláškám, které tvůrci pravděpodobně zamýšleli za vtipné, jsem se ani trochu nezasmála a celý film mě začal nudit hned potom, kdy mě přestal bavit otravný Hector.(14.1.2009)

• boshke

Plus a jednu pofidérní hvězdu za okulahodící grafiku prostředí, mínus za zbytek. Žádné štráchy s vysvětlováním a uváděním do děje. Pouze "vítej v tomto divném světě, je potřeba zabít draka". Tečka. Všechny postavy nesympatické a škaredě ztvárněné, dialogy otřesné, záporáci nadmíru děsiví; při projekci jsem často přemýšlel nad cílovou skupinou filmu, protože pro děti to určitě nebylo (minimálně bych nechtěl, aby se moje dítě na takovou děsivou sračku dívalo). Alespoň že ta stopáž je střízlivá, ač i tak se to zdá do závěrečných titulků jako věčnost. Opravdu ne... 10%(24.10.2010)

Mnohými kritizovaný animovaný film, který se zdá být nepochopen. V kouzelném světě pohádkové říše, jakoby rozervané na kusy dávným řáděním draka Světožrouta, se odehrává příběh ideálů, odvahy a statečnosti, jež stojí proti vypočítavosti, zbabělosti a nízkosti. Pozoruhodně pojatá animace s úžasnými detaily a skvělá hudba doprovází toto pohádkové vyprávění o putování, procitnutí a hrdinství. Lian-Chu, jako pravý hrdina s velkým srdcem, je symbolem sebeobětování v téměř ztraceném boji, který je zakončen vítězstvím dobra nad absolutním zlem.(30.10.2011)

Vynášet do nebes Jak vycvičit draka a Lovce draků odepsat jako lacinou, nezábavnou, o dva roky dříve (hehe) natočenou kopii? Ale no tak, no tak. Lovci draků jsou plnohodnotný animák pro celou rodinu, a pokud jde o mě, mají i podstatně snesitelnější a v rámci možností neokoukaný a nesentimentální příběh, který občas ozvláštní chování postav, jaké bychom v „pohádce“ rozhodně nečekali (myslím tím především umírání a závěr se zlaťáky). Děj se navíc odehrává v úchvatném světě tvořeném létjaícími, bortícími se kontinenty (levitující hory z Avatara… jenže před Avatarem), na nichž se animátoři vyřádili tak, že výsledek jejich práce – obzvlášť na Konci světa – bere dech. Ústřední postavy jsou sympatické, draci mají skvělý „design“ (ohnivá prasata), akčním scénám nechybí nápaditost, Badeltův soundtrack se tomu Powellovu z výše zmíněného filmu také přinejmenším vyrovná… Je škoda, že se Lovcům nedostalo takové pozornosti. Zasloužili by si ji.(25.6.2012)