poster

Lovci draků

 • Francie

  Chasseurs de dragons

 • Německo

  Die Drachenjäger

 • Slovensko

  Lovci drakov

Animovaný

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Scénář:

Frédéric Lenoir

Hudba:

Klaus Badelt

Producenti:

Philippe Delarue
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Joneleth
  ***

  Na tomhle dílku vlastně není vůbec nic, co by vás mělo donutit jít kvůli tomu do kina. Jednoduchý lineární příběh o cestě odněkud někam (Konec světa, jak jinak...), na kterou se vydává genderově i rasově vybalancovaná skupinka postaviček. Až potud hodnocení 1/10, které nevylepší ani vtípky, které by se na prstech jedné ruky daly spočítat. Jenže úžasná hudba mistra Badelta a opravdu hodně pěkná stylizace celého fantasktního světa Lovců draků ten konečný obrázek trochu vylepší. A za závěrečného Bosse ještě * navíc.(3.9.2008)

 • Sinclair
  ***

  Myslím, že největší slabinou filmu je příběh sám, naproti tomu je úžasně propracovaná animace do posledních detailů naprostou baštou pro oči. Animátoři za zámoří by se mohli učit. Kdyby tak někdy vznikla koprodukce - Evropa Amerika. Američani by dodali vtipný zábavný příběh a evropani dokonalou grafiku :-) Nicméně, pokud by vyšel tento film na HD-DVD, určitě by se stal testovacím snímkem pro nové HDTV přístroje stejně jako hudební CD soundtrack z Gladiátora se stal testovacím pro HI-FI audiosoustavy.(23.11.2008)

 • LadyVader
  ***

  Ne až tak strašnej animák. Postava Gwizda mně sice strašně iritovala, ale vyvažovala to spousta jiných fajn věcí. Postava Lian-Chua, tryskoví prasodraci, električtí draci a ten fakt krásnej fantastickej svět. No a taky nesmím opomenout finálního kostěnýho bosse a super hudbu Klause Badelta. Dávám tři z pěti lítajících bílých králíčků.(28.1.2011)

 • kinej
  ***

  Děj je sice celkem o ničem, vtipu film také moc nepobral, ale jednu se musí uznat. Je to úžasná vizuální podívaná. Všechny ty létající plošinky, planetky, trosky katedrál, nestvůry jsou na tak vysoké vizuální úrovni, že by si o tom nějaký Shrek mohl nechat zdát. Ani nevím jak se to animátorům a zvukažům povedlo, ale film místy působí monumentálně. Jen by to chtělo pro příště více zapracovat na ději.(3.11.2008)

 • Yohnass
  *

  Hodně bídný animák. Za ztvárnění kostlivého draka půl hvězdy. Jinak velice podprůměrná animace. Příběh se mi zdál velice předvídatelný, až skoro zřejmý. Při sledování jsem vícekrát téměř usnul, než jsem se zasmál. Avšak pár vtípků na mě zapůsobilo. Za ně další půl-hvězda. "A 2 půl-hvězdy a noční přirážka.. to dělá..."(30.12.2013)