poster

Lovci draků

 • francouzský

  Chasseurs de dragons

 • slovenský

  Lovci drakov

 • anglický

  Dragon Hunters

Animovaný

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Scénář:

Frédéric Lenoir

Hudba:

Klaus Badelt

Producenti:

Philippe Delarue
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  **

  A jaká to mohla být krásná adventura... 5/10(11.4.2008)

 • UncleG
  ***

  Jasně, je to vykrádačka Shreka, Doby ledové, Příšerek a dalších... Stále stejné otřepané schéma příběhu připomíná tisíckrát vylouhovaný čaj: Dvojice tvořená neporazitelným mlčenlivým silákem a ukecaným prohnaným slabochem se ujme dítěte, aby společně prožili bla bla bla blablalblabla... Do toho se pochopitelně zamíchá nemluvná komická postavička přiblblého zvířátka a další standardní propriety. Samotné vyprávění také není bůhvíco skvělého - hrdinové prostě "někam jdou", vlastně jen proto, aby prožili další bláznivé eskapády a v úplném závěru scénáři došel dech už úplně. Originální až k pláči. Teď se ale musíme podívat i na druhou stanu: věc, která převyšuje jakoukoli dosavadní produkci animáků... Výtvarná stránka je naprosto geniální a troufnu si tvrdit, že má navrch nejen nad Pixarem, ale třeba i nad Timem Burtonem a jeho Mrtvou nevěstou. Autoři a grafici vytvořili úplně nový svět, jakousi prapodivnou makabrózní planetu se sníženou gravitací - místo, kde všechno levituje a podléhá rychlé destrukci (viz Země tisíce úsměvů), kde každej krok může znamenat propad do neznáma, kde je příroda vážně nepřátelská...A celý tenhle svět (šmrcnutý orientální mystikou) funguje fakt dokonale. Samotné postavy jsou taky kapitola sama pro sebe a snad krom Gwizda je jejich výtvarné zpracování a nadsázka něco úžasného. Závěrem: Kdyby se do těchhle dech beroucích kulis zasadil příběh, který by měl alespoň nějakou hloubku a náznak originality, býval byl mohl vzniknout superskvělý animák. Takhle je to na úplně průměrné 2 až 3 hvězdičky z pěti...(28.2.2009)

 • Fr
  ***

  ,,Jsou tu draci! Budou rychlý prachy! 2 draci + noční přirážka to dělá….“ Zajímavá animace, zajímavý svět prazvláštních draků, několik bezva nápadů a povedená trojice lovců. Nebo je to jen skupinka šašků? Akce, která hlavně díky hudbě K. Badelta chytá i pro dospěláka zábavný rozměr. Tohle dětem určitě bude stačit ke štěstí. Alespoň můj synátor by si přál pokračování! Takže za něj rozhodně *****.(24.3.2009)

 • dO_od
  **

  // Takhle si dobrodružný příběh o lovení draků nepředstavuji. Ale to ještě není to nejhorší, s tím jak to tvůrci uchopili bych se možná smířil, jenomže otravné dialogy, hnusná animace a hloupé postavy už je vážně moc. Jediné co se mi líbilo byl finální enemák a hudba, která zazněla u konce. Slabí Lovci Draků - 50%(14.7.2011)

 • T2
  *

  Rozpočet €11miliónovTržby Celosvetovo $12,205,007║ No tak k tomuto sa ťažko vyjadriť, lebo za celý čas som nepochopil zmysel tejto samoúčelnej uletenej báchorky. /20%/(5.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace