Lovci draků

• Francie Chasseurs de dragons (více)
Trailer 2

Připravte se na průzkum ostrovů, kde nebezpečí číhá za každým rohem, na seznámení s nejstatečnějšími hrdiny a nejrychlejší běh svého života (ten budete nutně potřebovat, až se na vás pohrnou draci z obou stran Velké západní zdi)! Tito draci mohou být větší než ostrov nebo malinkatí jako květák, chrlí nebo prskají oheň, lítají nebo se plazí, jsou všude a každý je jiný. Co mají společného, ptáte se? Neskutečnou chuť na vás! Takže pokud si chcete zachránit krk, držte se Zoe a jejích společníků – Gwizda, Lian-Chua a Hectora. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Skleni

Ja som tak spokojný rozprávočkou už dlho nebol. Inteligentný a zmysluplný dej, veľmi podarené postavy. krásne prostredie. To asi najviac zapôsobilo na moje vnemy. Ten efekt bez tiaže a samotné krajiny to bolo pre mňa absolútne neuveriteľné. Počas filmu sa objavia ako vtipné tak i dramatické momenty. Pritom je to všetko pekne a nenásilne premiešané rýchlim spádom deju a jemnou akciou. No proste ja som spokojný. ()

Skejpr

Promarněná šance o velkolepé fantasy, která se zasekla na nepřehledné a zběsilé animaci postav, které vůbec neladí s krásně udělanými draky a především fenomenálními prostředími. A také na mytologii, která je kouzelná a má docela dost silný "japonský" potenciál, ale postrádá logiku a nedává smysl.... Fajn hudba. ()

LosMojmos

Mě se to líbilo, mělo to krásné 3D zpracování. Vlastně jsem se na to rozhodl podívat, protože studio co to tvořilo znám a musím uznat, že vizuálně bomba. Má to zajímavý nápad, ano konec příběhu byl od začátku jasný, nicméně měl své kouzlo. Dávám tomu tedy čtyři hvězdičky a věřím, že příště by to mohlo být jak od Pixaru, neboť stačí jen trochu vylepšit zápletku. ()

Fiftis

Francúzi dokázali neraz vytiahnuť dejovú líniu naruby, vyhnúť sa bežným klišé a to všetko zmixovať s inšpiráciou z iných krajín, najmä Japonska. No v prípade Lovcov drakov tu ostávajú iba cudzie a prevzaté ingrediencie, opisovanie z niekoľkých látok naraz, a v jadre nie je vlastne nič vlastné. Lovci drakov zlyhávajú v očiach dospelého i tínedžerského diváka predovšetkým kvôli chatrnému príbehu, ktorý pripomína jednoduchú počítačovú hru, kde netreba nič vysvetľovať, stačí iba čo-to načrtnúť a hráč si vytvorí svojím pričinením zvyšok. Po formálnej stránke sa tu zišla akceptovateľná animácia a veľmi dobrý soundtrack, ktorý dokáže aj v slabých chvíľkach vytrieskať tú pravú atmosféru a zvýrazniť aktuálne, aj keď premenlivé dianie. Napriek tomu všetkému sa nemožno ubrániť, že to kopírovanie Pixaru či DreamWorks kúskov, o ktoré sa tak urputne Francúzi snažili, nakoniec aj tak nevyšlo. ()

FoxMulder

Tenhle film určitě zapůsobí. Ale jinak, než tvůrci zamýšleli. A to velmi antikoncepčně. Hlavní malá hrdinka je nesnesitelně otravný fracek, takového mít doma, tak si to hodim. Představa, že za to v kině utratím spoustu peněz s celou rodinou a následné pořízení filmu na dvd a jeho opětovné sledování je plíživě mučivá a určitě vede k myšlence vlastní kastrace. Asi jsem nepochopil, ten jejich speciální svět. Naanimovaný je hezky, ale když už si dali záležet s okolím, proč tak blbě udělali postavy. Jsou jako postavičky z dílny Hanna-Barbera před třiceti lety, akorát hozené do 3D. A že je to všechno tupé klišé, je už jen bonus navíc. ()