Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

Seriál znám, ale film jsem si pustil až dnes. Je to ze stejného prostředí se stejnými hlavními hrdiny, jen filmová Zoe není seriálová Zoe, ale tady je to ukřičené a ne zrovna sympatické děvče, z kterého mě místy bolela hlava. Ostatní postavy jsou víceméně stejné, animace je průměr, ale svět který vyobrazuje se mi (jak jsem již sdělil u seriálu) prostě líbí. Příběh je klasickou hrdinskou cestou a finální nepřítel sice působí docela impozantně, ale mě nijak extrémně nevyděsil. Takže i když bylo fajn se na partu, co mě před nějakými deseti nebo možná už dvanácti lety přinesla docela fajn zážitky, znovu podívat, tak film je jen průměrná zábava s opravdu dobrou a výraznou hudbou. 6/10(1.1.2017)

Souhlasím s tím, že to rozhodně nebyl nějak úžasný animák, ale u mě o úspěchu rozhodla jedna jediná věc. Prostě se nikdy nemůžu nabažit (vyjma zasraného Eragona) draků, takže mě to bavilo pozorovat a závěrečný boss byl opravdu geniální a při pohledu na něj se mi tajil dech. Bez těch draků by to ale byly s bídou dvě hvězdičky. 70%(12.6.2017)

Ze začátku jsem měl trošku strach, že film bude naprostou kravinou, to když se na scéně objevil Lian-Chu bojující s přerostlou housenkou. Ale jakmile se vydal zachránit Zoe a na cestu na konec světa, byl jsem spokojen. Navíc filmu do karet hraje krátká stopáž. Nestihl jsem se začít nudit a nestihl jsem si zprotivit věčně kecající Zoe ani Hectora, který když si hraje na sochy je vážně skvělý. Vizuální, zvukové a hudební stránce taky není moc co vytknout. Postavičky možná nemusí sedět všem (mě například vadili Lian-Chuovi hubené nožičky), ale každý tvůrce animáku chce mít své postavičky něčím originální, stejně tak to vidí i francouzi. Prostředí je naprosto úchvatné, zejména pak Na konci světa, kde všude lítají staré trosky staveb zašlých civilizací, závěrečný Drak taky ujde i způsob, kterým je nakonec přemožen je dost originální.(3.3.2010)

• Bezmenny

Beriem do úvahy, že to vyšlo skôr ako "How to train your dragon?" a preto nebudem až tak kritický. Páčila sa mi hlavná postava a aj to, že mala zmysel pre spravodlivosť. Ale na môj vkus to bolo príliš ukecané a rozvláčne. Záverečný dráčik bol pekný, ale zabiť ho ihlicami.... ach jaj. Aspoňže som pritom nezaspal...(7.9.2010)

Velice příjemné překvapení že nejenom pixar umí dělat pěkné animáky. Příběhově ničím nepřekvapí, ale svým netradičním zpracováním přinesl něco trošku nového. Humor byl taky trochu jiný a veselý a ikdyž byly postavy opravdu divné, tak působily velmi roztomile a já jim celou dobu držel palce, ikdyž bylo všechno jasné od samého začátku.(13.7.2010)