Finální tříapůlhodinový dokument o tvorbě jedné z legendárních sci-fi klasik, snímku Ridleyho Scotta, BLADE RUNNER. Dokument je tvořen z 80 různých rozhovorů s lidmi, kteří na filmu pracovali nebo filmaři, které ovlivnil, dosud nikdy nezveřejněných záběrů a jiných ztracených materiálů. Bible pro všechny fanoušky. (3DD!3)

senor

Velmi vyčerpávajicí dokument ve kterém se dozvíte i to co nechcete o tomhle skvělém filmu a jeho vzniku vědět. Skutečně takto by měl vypadat bonus k dvd. I když by možná nebylo od věci zařadit všechny ty vynechané či sestříhané scény, které sem tam jen mihly. A to hodnocení tady skoro vypadá jako kdyby byl dokument lepší než samotný film. ()

zigíš

Nekompromisní odpověď na verhoevenovské ´chcete vědět víc´ ? Tři a půl hodiny povídání o všech možných aspektech výroby jednoho z nejzásadnějších děl -nejen- science fiction kinematografie. A herci mluví zdaleka nejmíň, takže žádné laciné poklepávání se po ramenech jak jsme všichni geniální. Kéž by každý dokument byl takový. ()

SpaceOdyseus

Opravdu hutny dokument, ktery je povinnosti jak pro fanousky Blade Runnera, kde se dozvime opravdu spoustu zakulisnich informaci o vsech aspektech tohoto skveleho filmu, tak pro fanousky filmu obecne, jelikoz nam jsou dokoran otevrene dvere do celeho procesu tvorby filmu ve vsech jeho fazich. ()

RomanHyde

Tento dokument není určen primárně pouze fanouškům tohoto kultovního filmu, který mnoha lidem doslova změnil život, a kteří z kina šli jako jiní lidé (a to v tomto dokumentu opravdu zazní, dokonce z úst význačných světových režisérů). Tento dokument je určen i všem ostatním fanouškům poctivé filmařiny, protože se dozví z 80 rozhovorů a mnoha desítek minut doposud nezveřejněných záběrů, jak vzniká film, respektive poslední analogové sci-fi, které paradoxně v současné digitální době zůstává nepřekonáno, jak se shoduje spousta odborníků. Blade Runner se stal "filmbookem" pro další generace filmařů, jakousí Cassablankou sci-fi a čerpali z něj třeba tvůrci Matrixu či Star Treku. V dokumentu se také více dozvíme o zásazích studia do finálního díla, kdy se studio snažilo film co nejvíce masám zjednodušit a přidalo si i jednoznačný happy end, který Ridley Scott teprve po 10 letech mohl sestříhat podle svého a vznikla tak "původní" , zamýšlená a finální verze filmu Blade Runner . Blade Runner i téměř po 30 letech vzbuzuje diskuze a otázky ( o kterém filmu se to dá říci?), například, zda-li by byl Deckard také replikant.. částečné odpovědi naleznete v tomto naprosto vyčerpávajícím 210 minut dlouhém dokumentu, po jehož shlédnutí už by si snad i "našinec" dovedl svůj Blade Runner natočit, kdyby... tak podrobný tento dokument je. Je to vlastně "návod" jak vytvořit nezapomenutelné a kultovní dílo s obrovským přesahem.. V prvé řadě to chce ovšem tým srdcařů a obětavců, kteří tímto uměním žijí a jsou schopni pracovat (jak ve filmu zaznělo i 26-27 hodin denně) a za kormidlem člověka, který se pouze nesnaží divákům na zlatém podnose naservírovat to co chtějí vidět, ale také něco předat.. ()

joudas

Nával informací, rozhovorů, vynechaných scén, videí z natáčení, fotografií, kreseb a dalších materiálů, které dávají nahlédnout pod pokličku vzniku Blade runnera od samotného nápadu na film, shánění financí či castingu herců, přes tvorbu designu a triků (což je samozřejmě asi ta nejzajímavější část), až po problémy během natáčení, tahanice s produkcí, tehdejší ohlasy na film a je ho následný vliv na jiné filmy. Zároveň mi to dalo i širší představu o procesu točení filmů obecně... Z celých dvě stě čtrnácti minut nelituju ani vteřiny. ()

Zet

Bohužel musím jednu hvězdu ubrat a to za chybějící rozhovor s Vangelisem, což je pro mne u dokumentu takového rozsahu naprosto nepochopitelné. ()

Taffey

Mám to 2DVD doma, ale DVD s tímto dokumentem jsem se nikdy nedíval. V podstatě mě to vůbec nezajímá. Už jsem se vykýval víckrát, když jsem se, na podobnou věc podíval, a úplně se mi rozhasil pohled na konkrétní film. Většinou pro mě ztratil přitažlivost. Hodně se snažím vsugerovat si, že film je pravdivý, že není vymyšlený a že jednotlivé postavy si ten děj fakt prožily. Shlédnutím dokumnetu o natáčení se mi to celé zhroutí. Nechci to ani vidět. A u Blade Runnera dvojnásob ne. ()

Shanen29

Sakra dlouhá jízda,kdy je člověk ponořen do opravdu těžké práce kameramanů,herců,střihačů...a dalších lidí pracujícich v odvětví filmu. ()

gurmanfilmu

Fascinující dokument, který vás provede vznikem filmu, jenž se stal kultem. O vzniku filmu se dozvíte snad vše od prvního nákresu, prvního písmene ve scénáři, neshody mezi tvůrci až po uvedení filmu a ovlivnění fanoušků. Z dokumentu jsem se dozvěděl, že většina tvůrců práci na tomto filmu z duše nenáviděla, ale výjimečná díla vznikají ve výjimečných podmínkách. ()