Při otevírání nové budovy, základní školy Willima Dawese v roce 1959, jsou žáci požádáni, aby pro budoucí žáky nakreslili, jak si představují budoucnost za padesát let, kdy bude časová schránka otevřena. Všichni žáci malují obrázky, jen dívka Lucinda popíše svůj list papíru čísly. Učitelka, slečna Taylorová, jí vezme papír dříve, než čísla dopíše. Lucinda slyší šeptající hlasy, které jí čísla diktují, a když je časová schránka vkládána do skrýše, Lucinda zmizí. Učitelka najde Lucindu v suterénu školy, s krvácejícími prsty od škrábání čísel do dveří... O padesát let později je časová schránka vyndána a každý žák dostává jednu obálku. Caleb Koestler dostane vzkaz s čísly od Lucindy, který neodevzdá ve škole, ale vezme si ho domů. Calebův otec John je astrofyzik a ve vzkazu objeví reálná data. John celou noc přepisuje čísla na tabuli, vyhledává na internetu data a je vyděšený z toho, co vidí... Každé datum označuje den nějakého neštěstí, za datem je uveden počet obětí a následují další čísla, která John nedokáže zařadit. Přeskočí je, čímž dostane další datum neštěstí s počtem obětí. Všechna neštěstí se stala po uložení vzkazu do časové schránky... John jede pro Caleba do školy, ale uvízne v zácpě. Na navigaci uvidí souřadnice, které se shodují s číslem, jež je uvedeno za datem a počtem obětí. Johnovi dojde, že je na místě, kde má dojít k dalšímu neštěstí; podle Lucindy tu má zemřít 81 lidí. John vystoupí z vozu a hned nato kousek od něj havaruje letadlo. John už má jistotu, co která čísla znamenají, a snaží se vyhledat Lucindinu rodinu. Johnovi se podaří najít její dceru Dianu, která má již také dceru Abby. John Dianu osloví, a když se zeptá na Lucindu, na její proroctví a řekne, že má druhý den dojít k dalšímu neštěstí, Diana uteče... Diana se vrátí poté, co k prorokovanému neštěstí skutečně dojde. Vysvětlí pak Johnovi, že poslední datum na vzkazu má být datum její smrti. John s Dianou zjistí, že katastrofa se má týkat všech lidí a jedná se o velký žár. Rozhodnou se odjet do hlubokých jeskyní, ale John chce zjistit souřadnice poslední katastrofy: ze dveří, které Lucinda tenkrát poškrábala, sundává lak. John však netuší, že Abby i Caleb stejně jako Lucinda slyší šeptající hlasy, které jim říkají, co se stane... (TV Prima)

icoico

ne uplne spatny zacatek, pak stale vic a vic zmatenejsi stredni cast a totalne predikovatelny zaver. navyse pekne hnusne vyrendrovane triky. skoda skoda. ()

Koláč

Takže... Od začátku je to propagováno jako sci-fi, takže ti kterým se konec nelíbil, ať se laskave uklidní :-) ... Netvrdím, že závěr byl nějak úžasný, ale dle mého názoru nebyl ani tak blbý. Jen mohl být kratší o tu "pestrobarevnou sekvenci" :-) (Nebo se mohla natočit jinak) ... každopádně je to takový kvalitní malý film, který Projas doslova vykouzlil za nějakých těch 50 milionů, což je v Hollywoodu považováno už za podprůměr. Zvlášť když máte platit Nica Cage :-D (třebaže v poslední době nemá "štěstí na role)" a mě tu herecky nijak nevadil. Každopádně jsem se dobře pobavil, jednou udiveně podrbal na hlavě a teď tomu dal rovné tři hvězdy... Dobrou... (Tohle je snad muj nejdelsi komentar) ()

Luqi

S tou úvodnou myšlienkou o nájdení papiera s proroctvami sa dalo naložiť rôzne. Ale že to nakoniec skombinujú s mimozemšťanmi (či čo to bolo) som veru nečakal a nie som z toho dva krát nadšený. Naopak, prítomnosť N. Cagea navrávala, že to bude zaklincované trápne dojemným záverom. A nakoniec tam boli hneď dva. Predsa bola by veľká škoda nevyužiť výraz smutného bernardína, ktorý Cage ovláda dokonale a ktorý si tu môžeme užiť v každom druhom zábere ............. A aby môj komentár nevyznel negatívne, celkový dojem je dobrý, má to viac ako slušnú mysterióznu atmosféru a akčné scény (lietadlo, metro, koniec sveta) výborné............... ()

Grizzly

Perfektní kombinace žánrů. Mysteriózní drama trefně střídá vygradovaná hororová atmosféra s nádechem sci-fi. Vývoj příběhu dobře graduje k masakróznímu finále a to bez výrazných děr ve scénáři. Cage je perfektní, jen ta jeho herecká partnerka byla až moc hysterická. Proyas je borec a opět ukázal jak dobře si umí pohrát s atmosférou. 80% ()

Gastovski

Pozor spoilery!!! Ano mohl to být hodně dobrý "katastrofický" film, ano scéna s padajícím letadlem, která si sama o sobě zaslouží 1* - tam mě opravdu mrazilo v zádech a to se nestává moc často. Avšak když se na scéně začali objevovat ti šeptači, už sem si říkal - už to vidím, to budou určitě ufouni. A taky že jo. A jak se dalo čekat, konec to všechno zkurvil, to se nedá jinak formulovat. A samozřejmě zase dvě americká děťátka (jak jinak než hlavních hrdinů), nasedli do vesmírných korábů a odletěli do pohádkové země. Fakt nevím, proč nemohli důstojně zemřít na Zemi jako Cage a ostatní? Slabé 3* ()

ViktorEl

Nemám veľmi čo komentovať, jednoznačne najkatastrofickejší film aký som kedy videl. Celý film mi behal mráz po chrbte z tej mrazivej atmosféry, ktorá sprevádza diváka celých 121 minút. Ten koniec bol síce už prehnaný, ale celý film som mal pocit ako keby sa to fakt dialo. 4 hviezdičky si síce nezaslúži, ale keď som dal filmu 2012 3 hviezdičky, ktorý tomuto nesiahá (najmä čo sa atmosféry týka, deja a hereckých výkonov), ani po členky, tak nemôžem inak. 70% ()

pirko7

Tak první polovina mě opravdu bavila a opravdu jsem byl napjatej co se bude dít. Ostatně ta druha pro mě byla odporným scifi kterým to podle mého názoru autor přehnal. Jak já nenávidím nelogičnosti. :-) Když už fantazii, tak s citem. ()

vtelenie

60%, ale iba za to ze to bolo zosmolene za 50 mil. USD, Nicolas Cage ukazal opat svoje "stenacie oci", takze nebyt jeho honoraru film by sa dal natocit za, tak tipujem, este o polovicu menej a vobec by to nevadilo. ()

knihomolka

Moja najväčšie sklamanie za posledné dva roky... film bol super, veľmi sa mi páčil, lebo ja osobne mám hru s číslami veľmi rada, niečo na spôsob Aronofského Pí alebo "23"... skutočne zaujímavo vymyslený príbeh... ale ten záver!!!!! nechcem spoilerovať ale tomu, kto to napísal treba nas*ať do rúk a týždeň ho nepustiť k vode... ako môže niekto takto v priebehu 10 minút pokaziť dvojhodinový film! neuveriteľné!!! najprv som nadávala a potom prišiel smiech nad skutočnosťou kam až môže zájsť ľudská hlúposť... film vám odporúčam, len pre vlastné dobro vynechajte záver. ()

Juliane

Náhodně zapnuté HBO a nečekaně příjemné překvapení! Troška toho hollywoodského kýče se tu našla, ale tentokrát mě ani tolik neznechutila. Akčně-apokalyptické scény jsou opravdu dobře zpracované (viz. scéna v metru - u té jsem se vyloženě kochala). Silné 3*. ()

ashtangi

Jeden z mála filmů, které mi neznechutil Cage a jeho špatný herecký výkon. Zde je seriózní a film se mi celkově dost líbil. Pěkné efekty. ()

Lúca

Ze začátku to vypadalo velice zajímavě, bohužel konec mi naprosto pokazil mínění. Námět zajímavý, děj přiměřený, ale zpracování se mi zdá naprosto tristní. ()

tomashrabek

Pristupoval som ku Knowing so značnou rezervou, možno práve o to viac ma príjemne prekvapilo. Po remeselnej stránke niet Proyasovi takmer čo vytknúť, film má skvelé tempo, prekvapivo to nepreháňa ani so sentimentom, a záver mi, kupovivu, vôbec nevadil, ba práve naopak. Proyas aj tentokrát ukázal, že vie zručne predať naozaj čokoľvek. Snáď jediné, čo mi výraznejšie prekážalo, je snaha robiť z Nicholasa Cagea akčného hrdinu. Kedy už konečne Hollywood pochopí, že ním nie je? ()

R4kosn1k

Váhal jsem mezi 3 a 4*, úžasné efekty!! Příběh také zajímý, jen kdyby nepřiletěli marťani, hodnocení by bylo jistě lepší. 7/10 ()

Jeremiah

Zrovna jsem v rozpoložení, kdy bych neměl nic hodnotit, ale udělám to ! Tento film ve mě vyvolal následující reakci - kéž by již ten den nastal !!! Lidská rasa , stejně jako u květeny, by potřebovala totálně sestříhat, aby mohla obrazit k doufejme že lepšímu a spravedlivějšímu životu a světu. Film lehce navodil atmosféru možné obrody lidstva, které se každý jistě obává, ale zároveň to pro lidstvo i Zemi může znamenat naději na přežití.  Pro ty, kteří kritizují závěr: " naděje by měla umřít až jako poslední - pokud chce lidstvo  přežít musí věřit, že existuje něco pro co se vyplatí ještě žít " . ()

RickyFitts

i přes necharismatickýho Cage to bylo tak do půlky docela zajímavý (rozuměj 2*), než došlo (zase) na ufouny a krásně debilní pointu (rozuměj "odpad"), takže dohromady 1* ()

bekO

Celý film na mě působil velice kladně, vše bylo tak krásně tajemné až do posledních 10ti minut sem si myslel, že si tento film u mě získá veliké bezvýznamné plus !.. ALE, ještě nikdy sem nezažil abych tak rychle změnil názor na film jako u posledních 10ti minut toho filmu.. HRUZA, DĚS.. (75%) ()

Dogmeat

Všechno to hezky šlapalo a už to vypadalo na 4*. Ale pak přišla závěrečná tečka, která mi vůbec ale vůbec nesedla a vypadala jako z úplně jiného filmu. Když už ji tam tedy chtěli dát, měli zvolit o dost jiný způsob. Jakýkoli jiný způsob by byl totiž mnohem lepší. ()

Brusíček

Přiznám se, že napětí které jsme při sledování tohoto filmu pociťovaly, by se dalo krájet. Ale jen do chvíle než se z "tajemných" mužů staly mimozemšťani... do té doby 90%, potom 50, a tudíž 70% tomuto filmu docela sedí, víc ani náhodou, a přitom to bylo tak skvěle rozjetý s napjatým očekáváním rozzuzlení, škoda. ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)