poster

Proroctví

 • USA

  Knowing

 • Velká Británie

  Knowing

 • Slovensko

  Štvrté proroctvo

 • Slovensko

  Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • robbiee
  ***

  [imdb: 6,7/10] | me: Ak sa niekto pokúsi spojiť pár veľmi silných dejových línii a posolstiev do jedného filmu pričom nezabudne na typické predpovedateľné situácie a scény, ktoré sa vyskytujú vo všetkých priemerných filmoch vznikne film ako Knowing. Čo je škoda, pretože film mal na to, aby zabezpečil dobrú mrazivú atmosféru,... ale práve diery v deji, ktoré sa proste nedajú ničim vypchať nútia diváka pousmiať sa a povedať si, že predsa to len nebude nič extra. Moc veľa nudných pasáži, chaotické behanie a neskôr už aj čo raz viac dejových štrbín stavajú tento film na priemerný post. Škoda,... vedel som si to predstaviť aj inak.(24.6.2009)

 • Blizzard
  ***

  Cage is back! Nebo taky ne. Ale jedna věc je jistá, ubráno na vlasech a přidáno na kvalitě, alespoň ve srovnání se sérií jeho filmů v posledních několika letech. Co tedy od snímku Knowing očekávat? Především směsici několika žánrů, která nebyla zrovna šťastně namixována, neboť se film nemůže rozhodnout, čím vším chce být. Slušná je mystery atmosféra, především v samotném začátku filmu - to je ta dobrá část. Rodinné drama o zmatených ovečkách odkázaných k záhubě s hysterickou matkou - to je ta horší část. Od Proyase se určitě očekávalo více, obzvláště po vydařeném předchozím sci-fi I, Robot s Willem Smithem a jeho kvalitní režijní minulost zmiňovat ani netřeba. Apokalyptické sci-fi takového formátu by si však zasloužilo lepší scénář, ve kterém není tolik zbytečných scén a pobíhajících dětiček - teď odkazuji na tu prostřední část filmu. Nicka i jeho ratolestmi bych vyškrtl, tohle prostě není Harry Potter. Obsadil bych tam dospělého herce, kterému by hlasy lezly na mozek a udělal z toho temnou psycho-haluzárnu ve stylu Dark City a ne rodinný popcorňák. Knowing má dobrý začátek, relativně uspokojující konec, zato nevyrovnaný a slabší střed a to už jen díky naprosto zbytečné zápletce s čísly. (6/10)(28.6.2009)

 • Radek99
  ***

  Průměrný film po všech stránkách. Křesťanské sci-fi, které má jednu velmi silnou vadu - strašně předvídatelný scénář. Vyniká naopak triková stránka filmu - scéna havárie letadla či nehody v metru bere dech. Nicolas Cage hraje stále stejně a ostatní herecké výkony jsou celkem v normě, ničím neurazí, ničím nenadchnou... Dovolím si taky jedno proroctví - tohle nebude trhák...(7.7.2009)

 • Renton
  ***

  Scénář: Ryne Douglas Pearson, Juliet Snowden, Stiles White .. This isn't the end, son. Symbolické, náboženské, tradiční. Vizuálně excelentní s citlivou režií a dobře budovanou atmosférou zejména v počátcích snímku. Bohužel se to později celé zvrtává a mimo dilčích katastrof a samotné vrcholné apokalypsy je nám podsouvána spousta příšerných keců a dalších nevydařených aspektů (přicházející a zase mizející šeptající postavy jsou fakt příšerný prvek), které mi dost připomínaly Dark City s tím, že ten film vůbec nemám rád. Prostě zde pluje několik silných momentů a nápadů v záplavě průměrných až zcela nehodících se. ___ Roland Emmerich už nemá co ničit, poslední Mayský slunovrat se po tomhle ani konat nebude ;-)) Konec knowing s předehrou 7 Symfonie je špičkový, ne zrovna obvyklý - ale za "Noemovu archu" nedík.(22.6.2009)

 • Tom Hardy
  ***

  Nadějné téma, naprosto zbytečně utopené v béčkových nápadech a téměř hororových sekvencích (které sice k Proyasovy patří, k nahozenému příběhu se ale moc nehodí). Úvod solidní, finále nečekaně silné (až na ten přiblblý přebarvený dovětek). Cage je po dlouhé době konečně bez sedativ (a bez bujné kštice), Rose Byrne si vytáhla nejhysteričtější postavu své kariéry (prosím, už ne) a Proyas potvrzuje nesporný talent, který tentokrát bohužel slouží poměrně nejednotnému scénáři. Snad bude příště volit lépe (chápu ovšem to pokušení natočit film s takovým koncem). P.S. Proklamovaná nepřerušovaná sekvence má sice „wow“ potenciál, ale spíše nápadem, než zpracováním. Legendárním scénám z Pokání a Potomků lidí se Proyas ani nepřiblížil.(4.4.2009)

 • - Miesto natáčania, Melbourne, bolo vybrané z toho dôvodu, že podľa slov režiséra je momentálne filmárom veľmi ústretové, je tam menší pouličný ruch a tým pádom jednoduchšia práca. (Greenpeacak)

 • - Spoiler: Pre herečku Rose Byrne (Diana) je Štvrté proroctvo už druhým filmom o skaze ľudstva v dôsledku nezvyčajnej slnečnej aktivity. Prvým bol Sunshine (2007), v ktorom stvárnila postavu astronautky Cassie. (r3plicator)

 • - Filmová stanice metra a metro samotné nevypadá tak, jak bychom ho v New Yorku mohli vidět. Stejně tak jsou odlišná záchranná vozidla, která newyorský záchranný sbor nepoužívá. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace