Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

PATWIST

Tomuto vravím humorná šou, na nič sa nehrá a občas si mierne robí srandu aj zo známych osobností. Obsahuje humorné scénky doplnené o hudobné vystúpenia skupiny Krímeš (Peter Marcin a Andy Kraus). ()

Brano

Zlaté časy Marcina a Krausa. Veľmi vydarená relácia, ktorá ma vždy dobre pobavila. To najlepšie čo Slováci natočili v rámci relácii. ()

mrclTV

Kým to ešte chodilo na STV, bolo tam zopár legendárnych scén, na ktoré si matne spomeniem aj dnes (ocenenie zlaté stehienko?, alebo keď boli hosťom Horkýže Slíže, to bola sranda, robili paródiu na Pána prsteňov....). Ale od prechodu na Narkózu prišla náhla stagnácia a obmieľanie starých vtipov dookola. Mal radšej so cťou skončiť o niečo skôr a Kraus s Marcinom sa mohli pohnúť ďalej, škoda, nestalo sa tak. ()

megajalec

Nebudem tu opakovať omieľanú pravdu s STV a Markízou. Nezabudnuteľné postavy, kde hrajú u mňa prím László a Stromokocúr, ale aj Exitus, Mirko, pani Mária, Krímeš a mnoho ďalších. Vrchol zábavy na STV. Páčili sa mi nevystrihnuté scény, keď Marcin s Krausom improvizovali ()

Eire

v svojej dobe prva liga, dnes uz asi druhaa, susedia bola 3.liga a dalsie Krausove pokusy v komercnom sektore je uz  DEDINSKA LIGA... Ale sentiment je sentiment. 65% ()

japekli

Až do tohodle pořadu jsem měl Slováky v oblasti "dělat si srandu sami ze sebe" za suchary, přehnaně citlivý na národnostní otázky. Jsem rád i za ně, že jsem se mýlil a jestli je to neurazí, dmu se pýchou za takový "bratry". Pravdou sice je, že s přibývajícími díly se leccos šilo horkou jehlou a něco mělo stejnou šablonu, ale i tak pro mě jeden z nejlepších porevolučních zábavních výrobků ČESKOSLOVENSKA. ()

unclejack

Pravdaže sa niekedy nevyhneme trapasom. Uragán stavia na originálnych nápadoch postavičiek ako František Stromokocúr, Malý Mirko alebo pani Mária. Ale priznajme si od srdca - ešte stále je to vtipné!!! ()

RomanBond007

Toto je bezpochyby najlepšia relácia vytvorená Slovákmi. O to viac, keď sú zabávači pre mňa nesmierne sympatický - Peter Marcin & Andy Kraus. Nesmie chýbať skupina Krímeš , Dr. Exodus , malý Mirko , pani Mária Bystrá , Koloman Kudláček a ich dcéra , moderátor René , ale BEST sú László Komárom a František Stromokocúr . 100%!!!! ()

Špinič

Ako ste tu už x-krát spomenuli, tak aj ja budem Uragán hodnotiť len z čias STV, ale na Markíze sa to tuším volalo Hurikán nie? to je nakoniec jedno. To čo predvádzali na STV bolo naozaj to najlepšie, čo sa dá v zábavnej show predviesť - kult. ()

Creator

Relácia založená na minime vlastných nápadov a maximálnom vykrádaní dávno známych vtipov z netu ako aj u Kameňáku. Každá studnica však musí raz dôjsť a ako klesala hladina v pomyselnej studnici internetových vtipov tak klesala aj úroveň jednotlivých častí a u mňa skončili vo svojej trápnosti až na samom dne. Dávam 20% za prvé časti. ()

tuberatanka

jeden veľký problém: tento seriál začínal pôvodne na rádiu Twist pod názvom "Twister", a občas sa im tam zadarili celkom vtipné momenty. Ako Uragán sa to na obrazovky dostalo až v časoch, keď už sa Twister začal čoraz viac opakovať. Odvtedy to ustrnulo zhruba na tom istom mieste, s tými istými postavičkami a vtipmi (áno, v najstarších dieloch neboli dookola tá istá Mária, ten istý malý Mirko a ten istý Stromokocúr, ale každý diel bol úplne iný a človek netušil, čo ho čaká). Rovnako, obrazová zložka je v tomto prípade skôr navyše, pri tomto kabaretnom type programu zvuk úplne postačil. Časom Twister na rádiu Twist skončil s odôvodnením, že už je čas skončiť, kým si to ešte drží nejakú úroveň, a nie skončiť keď už to úroveň úplne stratí. Boli to pekné slová, avšak koniec Uragánu na televíznych obrazovkách to neznamenalo, a úroveň veselo klesala od dielu k dielu. Dve hviezdičky preto, pretože televízna verzia obvykle iba recyklovala staršie nápady z verzie rozhlasovej, často doslovne, zabúdajúc že opakovaný vtip stráca svoj účinok. Pre rozhlasovú verziu tri a pol hviezdy. ()

joker211

Túto reláciu som ako malý chlapec pravidelne sledoval aj s mojou rodinou. Bola to taká klasika, ktorá ma vždy dokázala rozosmiať. Na postavy ako Malý Mirko,Pani Mária,Lászlo Komárom sa jednoducho nezabúda. Bohužiaľ teraz je už takýmto skvelým zábavným show koniec a to je viac ako škoda. ()

dragon

Pre mňa výborná slovenská relácia, ktorá nad ostatnými vyniká najmä svojou vtipnosťou a "rozmanitosťou" postáv ako sú pani Mária, malý Mirko, Dr.Exitus, moderátor René, František Stromokocúr a Lászlo Komárom. ()

BesnaSrnka

Bez mučenia priznávam, že keď som ešte nemal ani občiansky preukaz, výborne som sa bavil. Keď však potom človeka prestane baviť pubertálny humor a uvedomí, že dvojica Marcin+Kraus len prehrávala zozbierané vtipy, nemôže dať viac než dve**. Súčasných 73% pre tento počin beriem ako zlý vtip(ale stále lepší než čokoľvek z hlavy Marcin/Kraus). ()