Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Huguette

Jeden z novějších animovaných filmů, který mě v poslední době skutečně nadchl. Musím souhlasit, že děti něco z toho skutečně nemohou pochopit nebo docenit, možná právě pro ně tam jsou mluvicí psi. Zdálo se mi, jako by film měl dvě roviny, jednu vyšší pro dospěláky a druhou nižší pro děti, a občas -dle mého názoru - ty roviny mezi sebou nepřecházely plynule, ale bylo to maloučko lámané, krkolomné....ale to jen můj postřech, film se mi líbil a až se zas objěví v TV, určitě na něj budu koukat zas! ()

char_t

Pět už za úvodních pět minut. A trochu i za těch pět posledních. A když trochu zamhouřím obě oči, tak i za ten zbytek. ()

Wewerush

Animovaný film, který se vymyká dosavadním snímkům. První polovina by moéhla být samostatným filmem a dala bych *****. Záchrana ptáka a mluvící psi už jsou slabší kafe. ()

lemonova

Skvelé! Originálna dvojica hlavných hrdinov, originálny príbeh a prostredie.. Keď si chcete túto rozprávku naozaj vychutnať, treba si ju pozrieť s českým dabingom, pretože to, čo predvádzajú pán Brabec a pán Liška, je úchvatné.. Nehovoriac o tom, že táto rozprávka ponúka niekoľko nádherných vrstiev: obraz verného manželstva, medzigeneračného priateľstva a tiež hrdinstva bez falošného prikrášľovania. Úskalia bežného života (rozbitá chlapcova rodina, opustenosť..) sú podané reálne, s láskavým humorom a citlivo. Naozaj vzácny animovaný počin. Po opakovanom zhliadnutí dokonca musím skonštatovať, že je to pre mňa najlepšia animovaná rozprávka Pixaru vôbec :) ()

BeranSon

Pro mě kvalitní zabavení, které místy nehraje na mou pravou strunu, jinak ovšem originalita je veliká a emoce přímo srší. - 6/10 - ()

helloween93

Byl jsem varován, že Up patří do kategorie animáků “doják”, pustil jsem si ho na HBO GO a je to Pixarovka, která pohladí po duši. Prvních 10 minut je opravdu hořko- sladkých, a to samé platí i o scéně s listováním v knize. Jestli je v nějakém animáku kus reálného života, pak je to tenhle. K úplné dokonalosti možná chybí pouze asi dialog mezi panem Fredricksonem a Russellem o jeho ženě Ellie. Tomuto příběhovému bodu se tvůrci kulantně vyhnuli. Nesmím opomenout bravurní melancholickou titulní melodii. 4* ()

Skleni

Ach kde sa podeli tie krásne časy kedy vedeli ešte tvorcovia niečim zaujať. V poslednej dobe mám dojem, že proste sa iba natočí, či skôr nakreslí animák, a je jedno s akým dejom. Ani zábavné ani milé, ani nič. Niet mladého otravného a nemotorného skautíka, film by bol úplná nuda. 38% ()

Liduskaa

První 3D animák od Pixaru...závidím těm co měli možnost to v 3D shléhnout,ale i bez toho - to snímku na kvalitě tolik neubírá..Dojemné, smutné, vtipné a myslím že trošku i na hlavu:) ale proč ne?:) když se to líbí... ()

nurielka

Veľmi sa mi to páčilo. Niečo nové, niečo svieže, čo má iskru. A k tomu krásna hudba. Rodinná pixarovka, trošku na môj vkus sentimentálna, ale práve to deju dodávalo ten správny šmrnc. ,, Veverky!" :) ()

darkreider

Dovolím si tvrdiť, že ísť do kina na film od Pixaru nebude nikdy krok mimo. Je až zarážajúce, ako sú títo borci schopný skĺbiť vážnosť života s detskou hravosťou a zábavou. A ako vždy, tak VEVERKA!............... A ako vždy, tak aj teraz som dostal príjemný bonus v podobe kraťasa Partly Cloudy, kde sú tak krásne naanimované mraky, ako som ešte nevidel. Teším sa až zase raz vyrazím do kina na nejakú pixarovinu, ktorá královský pobaví a miestami chytá za srdce. PS: oh a aby som nezabudol. Pavel Liška nadaboval psa menom Dog dokonale. Jeho famózne "Nazdar" mi ešte stále znie v ušiach. ()

LANSA

Pro mě zcela neočekávaný zážitek! První animák, kterej mě dojal!! Nesmím zapomenout pochválit hudbu, která byl naprosto jednoduchá a zároveň úžasná!!! ()

kamil0606

Up je veľmi zvláštny animák. Chvíľami som nevychádzal z úžasu a chvíľami som sa strašne nudil. Začiatok bol geniálny ale potom to akosi strácalo dych. Nástup Kevina a Duga (ten pes je božský!!! " Please, be my prisoner! Oh, please oh, please, be my prisoner! ") to zase zdvihol ale potom to akosi zasa upadávalo. Záverečná časť so záporákom bola dosť trápna a klišé nuž ale budiž. Up sa u mňa radí do skupiny veľmi dobrých animákov avšak nie medzi tie naj. Wall-E zostáva neprekonaný. ()

Kaucuk

Příjemná komedie o stáří, lásce až za hrob a plnění "čestného skautského". Animovaný nadprůměrný film, Pixarovský průměrný film. Ta animace je teda ale úžasná! ()

Miki68

Recenzenti se nemůžou shodnout na tom, pro koho vlastně pixarovci tenhle film natočili - pro děti? pro dospělé? myslím si, že film je lahůdkou pro každého, kdo má rozum, cit a srdce na správném místě. Moje desetiletá dcera se při některých pasážích lehce nudila, ale já jsem si film užil od začátku až do konce. podle mého jde o nejlepší animák za posledních pět let. ()

Jeand´Boa

Jsem poněkud v rozpacích...co vlastně Pixar zamýšlel?...Toto není film pro děti, je to snímek s myšlenkou pro dospělé - je to film na zcela vážná témata, která dítě nepochopí a nenalezne...ale je to natočeno s dětskou animací a s figurkami, které mají být jednoznačným zdrojem jednoduchého humoru...takže děti, nebo dospělí?...V kině jsme byli zmateni téměř všichni - výbuch smíchu přišel cca třikrát, některá dítka se dokonce během filmu rozbrečela a já přemýšlel, co je to za divný nápad dělat padoucha z někoho, kdo je vlastně jen obětí krátkozrakosti vědeckých expertů, ač má sám pravdu (v každém jiném filmu by takovýto člověk byl naopak hrdinou, který bojuje s nedostatkem fantazie druhých)...je toho mnoho, co mne nutí srážet ohodnocení směrem ke spodní hranici, ale zároveň musím přiznat, že animace je výtečná a propracovaná a že kdyby si Pixar ujasnil, co s tímto snímkem vlastně zamýšlí, bylo by to silné pokoukání...Mimochodem, kdyby zůstal jen příběh života hlavního hrdiny, byl by to jeden z nejlepších Pixarovských kraťasů vůbec... ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana