Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

OJan

Jeden s nejlepších animáků všech dob, neuvěřitelně dojemný příběh, který je občas vtipný, animace skvělá, Pixar je prostě nejlepší. |100%| ()

Joe16210

Krásný pixarovský animák, který trochu nečekaně v hlavní roli představuje seniora Carla. Už jen tahle zajímavost ve spojení s cestou "létajícím domem" je strašně zajímavá a je radost se na takový film koukat. V češtině se drží i dobrá tradice disneyovských a pixarovských dabingů, ani Vzhůru do oblak není v této oblasti výjimkou. ()

JosefTomas

Neskutečně silný příběh důchodce a malého skauta, který vás dokáže rozesmát, poučit i dojmout zároveň. Takto skvělé filmy by mohli být častěji. ()

ostravak30

Na tomto filmu se sešla zkušená parta. Rejža i scénárista mají na kontě výborné filmy jako V hlavě či Hledá se Nemo. Úvodní část, kdy Carl prožije život se svou manželkou a pak se s ní rozloučí běžel dlouho po internetu a protože tento film jsem neznal, tak jsem myslel, že se jedná o krátký filmeček o životě dvou lidí. Až se shlédnutím Vzhůru do oblak jsem pochopil. Už zmíněná úvodní část asi zaujme hlavně starší diváky. Další pokračování filmu je pak hlavně o souboji generací. Starší muž je spíše mrzout, ale díky Russellovi se mu mírně změní pohled na život. Trochu nepochopitelné je setkání s Muntzem, který by už musel mít opravdu divoký věk. A přesto oba muži důchodového věku zvládají nevídané fyzické výkony. Ale o tom film není. Ostatně v pohádkách a animácích jde všechno. Pobaví různorodí psi i konverzační střety mezi starší a mladší generací. Krásné zobrazení přírody, hor a vodopádu je v tomto filmu nutností, ale u Pixaru běžnou součástí. Je to jistě výjimečný film, který si dám zase někdy a s chutí. Je to ten typ filmu, který pobaví a zároveň dojme. Je komedií, ale má i poselství a to ne jedno. A je to i pohodový film, který nezklame. ()

adamix

Krásne a smutné zároveň, plné emócii a má to určitú dávku originality. Už iba ten nápad s lietajúcim domom, hovoriacimi psami a Južnou Amerikou je geniálny a postava Carla Fredriksena nám od začiatku prirastie k srdcu. A to posolstvo o naplnení starých snov, ktoré film zo seba dáva, je rovnako krásne, ako celé jeho spracovanie. Zakaždým je to rovnako vtipné, úžasné a dojemné. Strašne si to žiada druhú časť ale lepšie je to takto s uzavretým koncom. ()

markettka

Velice příjemná dějová změna vzhledem k ostatním animákům. Ten film mě rozbrečel a z toho ptáka sem se málem po.. smíchy :) ()

Orhalmi

Film na můj vkus až příliš kalkuloval s emocema. HUmor byl jemný, aby nikoho neurazil. Nedosahuje kvalit ostatních pixarovských kousků. ()

sa_kra

Musím říct, že tohle je opravdu kouzelný animák- nikde nevázne, má myšlenku, vtip, tu správnou porci napětí i dojetí. Především má ale ústřední postavu stejnou jako kdokoliv kolem nás, nesmírně sympatickou ve své všednosti a pochopení- oblíbila jsem si ji snad po deseti minutách. A ačkoliv nemám pocit, že je to pro úplně malý děcka, rozhodně se mi to moc líbilo. *Squirrel!* ()

dzules

jedním slovem úžasné! tenhle film není pro malé, něžným způsobem ukazuje problémy stáří , ztrátu milované bytosti a znovunalezení smyslu života. Animace je tradičně vychytaná do posledního deailu (včetně prachu na skle okna), postavičky jsou roztomilé, jen animace bojového plemena psů mi připadá v celkové koncepci filmu až příliš realistická. Zajímalo by mě, kam na ty nápady Pixar chodí, ale klobouk dolů, co film, to originální klenot. ()

Jebak8

Musím udělat vyjímku... Jelikož neberu na zřetel, co si většinou myslí věřejný průzkum, tak tady musím udělat tu vyjímku a souhlasit s tím, že Vzhůru do oblak je na nejlepší cestě ke všem možným filmovým oceněním. Takhle moc na mě žádnej film už dlouho nezapůsobil. Mohl za to humor ( Pavel Liška jako Dog je fakt borec) a taky to, že úplně nefalšovaně jsem u tohohle filmu, za těch pouhých 96 minut brečel třikrát a to jsem se občas ještě musel přemáhat... Geniální úvodních deset minut, pak asi v polovině a pak konec s odznakem... Ach, ta láska, to je kouzelník...:) A fakt se to bude líbit dětem od 5 let a i důchodcům přes 80, každý si tam něco najde, já toho našel tolik, že jsem tomu až nemohl uvěřit. Je tam totiž to všední krásno, které si neuvědomujeme, dokud o něj nepřijdeme... ()

Spuggy

První animák, co mě dokázal rozplakat dvakrát během prvních patnácti minut. Děti v sále se moc nebavily, já velmi. Nejpixarovatější pixarovka hned po Ratatouille. ()

Aywes

Zdá se mi, že poprvé vytvořil Pixar pro mě přijemný svět plný barev a humoru. Připadá mi, že tento snímek není tolik pro děti nýbrž pro dospívající členy naší komunity. Uklidňující prostředí plné barev doplňuje hlavní hrdina, který opravdu stojí za to. Humorné scénky z kterých sem nadšen (především problesknutí kdy psi hrají poker o suchary) nádherně oživily tento snímek. Líbil se mi i scénář měl něco do sebe navíc jedna z prvních scén kdy zažívá hlavní hrdina pohřeb je velmi politující. Hezky se u ní zamýšlelo a ztotožňovalo s hrdinou. Dokonce i úvodní filmeček o mráčcích byl nádherně originální a přátelský. Nejlepší animovaný film vůbec. ()

FosaCZ

Animovaný film, který nesází na roztomilé ksichtíky, ale poctivý příběh, který by by stejně funkční, i kdyby hlavní protagonisté byli z masa a kostí. ()

Spielbergo

Po velmi dlouhé době (od Nema) zase úžasný animák od Pixaru (když nepočítám jejich vyhlášené krátké grotesky). Děti místy brečí, dospělí brečí buď taky nebo mají aspoň na krajíčku a mezitím se všichni královsky baví. Tak už nechte ty VEVEVRKY!!!... A vzhůru do oblak, protože dobrodružství nečeká! PS: Úvodní desetiminutovka je asi to nejdojemnější a nejlidštější co jsem kdy v animácích viděl. Vlastně ve filmu vůbec. ()

OGJon

Krá krá uááá...no už kvůli hloupoučkému Russelovi a ještě víc hloupějšímu psovi se tento kreslený film musí líbit. Je hodně sentimentální a příjemně zahřeje u srdce. ()

patsandor

Hodnotím spíše z pozice synátora a tomu se to líbilo i když více se bavil u Ice Age 3, a mně se to taktéž líbilo, i když ze životního příběhu Carla čiší spíše melancholie a víc to ocení dospělí. Pro děti jsou hlavně akčnější scény, které vyniknou hlavně ve 3D verzi. ()

LP-SK

Zábavný, vizuálne atraktívny (podarené nevtieravé 3D), s prekrásnou hudbou a dojemným životným príbehom. Taký je UP. Čerešnička na torte síce prichádza hneď na úvod, no napriek tomu je celý film mimoriadny. Slovenský dabing sa vcelku vydaril a nijako neprekážal. Každému kto UP ešte nevidel ho vrelo odporúčam. Pre mňa je to najlepší animák, ktorý má viac ako 3 dimenzie... ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana