Brian (Mark Ruffalo) a Paulie (Na Cenu Akademie® nominovaný Ethan Hawke – Nejlepší herec ve vedlejší roli za film Training Day, 2001) jsou dva celoživotní přátelé, kteří vyrůstali jako bratři v drsných ulicích jižního Bostonu. Začínali jako pouliční násilníci, ke rvačkám se brzy přidaly drobné krádeže a přestupky, které byly časem větší, až se oba dostali do sféry vlivu bosse kriminálního podsvětí Pata Kellyho (Brian Goodman). Nyní Briana stále více ničí závislost na drogách i různé 'kšefty' a své věrné ženě (Amanda Peet) a jejich dvěma synům připravuje jedno zklamání za druhým. Rozpolcení mezi touhou být dobrým manželem a lákadlem snadného výdělku nakonec Briana donutí k nejtěžšímu rozhodnutí jeho života. (Bontonfilm)

Juto

Tvrdá, autentická pouličná dráma. Rozpráva dobrý príbeh a pritom potichu hovorí niečo o tom, čo znamená pozerať sa na americký sen zdola nahor. 7/10 ()

Radiq

No, tak další obyčejnej film. O dvouch kriminálnících, se kterejma nejde v jejich situaci soucítit, protože to je spodina lidstva. Jestli je to fakt podle pravdy, jak se tvrdí na začátku, tak nechápu, jak jim může v americe fungovat sociální systém a celej zasranej systém. Jak se příběh odvíjí, zjišťujete, že vám to vůbec nic nedává. Jenom to plyne a plyne á.... a plyne. A drogy a loupeže a zločinnej život jsou špatné, áno? ()

StanislachKo

V zásade dosť priemerná záležitosť s typovo nie úplne dobre zvoleným Ruffalom. Ale čo to tlačí hore je tá depresivna zimná atmosféra a fakt, že krásna hudba. ()

Luk80

Paráda! Mark a Etrhan, to byla skvělá dvojka na šikmé ploše. Klasický poučný film , navíc Boston už byl né jednou použit jako město, kde je zločin na denním pořádku. Gangy, hospoda kde hnízdí ŠÉF, záběry z krimu.....Mark Ruffalo se stává pomalu mým oblíbencem. ()

ZinedineCR7

Opäť raz dementný preklad, ktorý ma skoro odlákal od toho, aby som preskúmal svoju šálku čaju. Celkom mi ten film pripomínal Štyroch bratov. Asi viac tým prostredím ako príbehom, ale príbeh nie je tiež na zahodenie. Celkom fajn jednohubka na nočnú hodinu. Chýbalo viac napätia a uveriteľnejšie herecké výkony s výnimkou Amandy a Ethana. Neurazí, za vzhliadnutie stojí. ()

Soweek

Mno....no...vzhledem k žánru a příběhu bych čekal ve filmu víc napětí, ale nestalo se. Výborná jména v tomto filmu by taky měli o něčem svědčit, ale bohužel, je to všechno takové nemastné neslané. Knižní podoba by určitě stála za to, ale film toho ve skutečnosti moc nenabízí. ()

Lukoboss

Co tě nezabije, to tě posílí. Evidentně tvůrci věděli, jakej název pro film mají použít, protože to bylo zdlouhavý plahočení trvající 100 minut, v průběhu kterýho se díváte na dva antigangstery, kteří působí jako Pat a Mat, protože buď si vydělají pár dolarů, anebo se to podělá a nepodaří se jim to. Ústřední dvojice má výborný obsazení, ale tady to bylo prd platný, mohl tam být kdokoliv, nijak výrazně to body nepřidalo. Stejně tak Amanda Peet... no nedá se nic dělat. ()

Kracken

Největším tahounem tohoto filmu je určitě herecká dvojice Hawk a Ruffalo. To ovšem nestačí. Pěkná kamera i hudba sice lahodí, ale jako celek je to takovej lepší průměr. Škoda toho závěru, čekal jsem trochu jiné zakončení. 60% ()

Roman.Caesar

nemyslím si, že to nebylo zajímavé. Nebyl to akční film ani typicky mafiánský. Je to prostě drama o životě a složitých životních rozhodnutích, pokušeních a přežívání. Je to film k zamyšlení, ne k přímému pobavení diváka. ()

cab

Dobre a vcelku drsne drama o dvojici kamaradu, ktera se od malicka drzi na odvracene strane zakona a stoji vzdy pri sobe az... Cely film stoji na presvedcivych vykonech dvou hlavnich protagonistu (Mark Ruffalo a Ethan Hawke). 70% ()

Shakeus

Dobře zahrané, realistické, po technické stránce nelze asi nic vytknout, ale příběh je takový mdlý, postavy nijaké. Samozřejmě postava Amandy je naprosto v pořádku :) ()

kolemjdouc

Velice dobře natočený příběh a když se dají dohromady dva týpci jako Ethan a Mark tak je to koncert.A Amanda Peet je opravdu dobrá ()

aLPaC

Pro tyto kriminálky mám slabost. Skoro to až vypadá, jak britská a ne americká škola. Hlavní mužské duo výborné. ()

Kratoc

Věřím tomu, že takový příběh se opravdu klidně mohl stát. I když vlastně nevím, proč byl vůbec natočen, protože se v něm nic moc neděje a celé je to o dvou dalších zbytečných zlodějíčcích, kteří jak začali, tak i skončili. ()

Olczyk

Zajímavý film, jenž by měl pomoci otevřít oči všem, kteří jsou zahleděni sami do sebe a nevnímají své okolí tak, jak by měli. ()

Martyr

Konecne poctivy film o tom, ze clovek sa prebudi a zacne si vazit obycajne veci az ked padne na dno, odkial vam nepomoze nikto iny ako vy sam. Uvedomenie sa a zdolanie cesty spat je to najtazsie, ale nie nemozne. Niektorym sa to podari a ini padnu.Co myslite, kolko ludi na svete si uvedomi skutocnost, ze poctivo a tazko pracovat je pre zivot mnohokrat prinosnejsie ako kseftovat a robit "big money" jednoduchsou cestou? Vela ich nebude a ja sam patrim medzi tych, ktori maju obcas pochybnosti ci je"poctiva cesta" tym spravnym sposobom ako bojovat so zivotom. Filmy ako tento mi vsak dodavaju pocit, ze som na ceste spravnej. Jemne 4. ()