BloodRayne: The Third Reich

Marco Bittner Rosser

Kostýmy:

Katrina McCarthy
  • korbitch22

Pokud má filmová práce smysl,dejte ji někomu...pokud nemá smysl,dejte ji Bollowi :-) Co na tom že je třetí BloodRayne nejpodobnější hře,když to točila banda amatéru za pět a půl euro a z toho dvě padík stálo Bollovo kafe :-) Nedá se tu opět mluvit ani o scénáři který prakticky neexistuje,o strašlivých hereckých výkonech,příšerné hudbě či nulovým efektům :-) Boll sere na diváka a totálně bez zájmu si točí bandu příšerných komparzistů v uniformě,jak bez ladu a skladu a s žádným přůstřelem hromadně padají na puf puf puf co dělají špuntovky,které používájí vojáci jako samopaly Wermachtu :-D Nějaké to vycáknutí krve na obrazovku,když Rayne občas máchne mečíkem vás nevytrhne.Opravdu neskutečná amatéřina hadr a opravdu žasnu,kde na tohle všechno Boll bere peníze,kterých sice není mnógo :-) ale úplně zase málo taky né.Za co ta jedna hvězda?Za Bollův pokus přiblížit Rayne k původní herní předloze a za dvě regulérní porno scény,kdy Rayne slušně vylíže bordel mamku a za druhou,když jí v zajetí mezi převozem a osvobezím pěkně vopíchá asi tak patnáctiletý velitel vzbouřenců :-D Kdyby mi bylo patnáct a dostal Bollův rozpočet...asi bych to natočil stejně,jen by k tomu pořád dokola hráli The Offspring a ještě by se tam neustále hulilo :-D Dokonalá komedie,jinak strašlivý příklad zoufalého anti talentu tohodle německého šílence. 5 %(18.7.2011)

• SOLOM.

Bylo jen otázkou času, kdy se Uwe rozhodne natočit další pokračování této mnohými zatracované série. Bylo jen potřeba narychlo splácat nějaký ten scénář, přemluvit několik herců z dvojky a sehnat pár ochotníků, kterým nevadí ze sebe dělat na place blbce. Což nikdy není moc velký problém a tak se mohl s chutí opět pustit do práce, kterou však ocení snad jen jeho skalní fandové. Pro ty ostatní nastala jen další noční můra. Popravdě jsem po tom minulém westernovém fiasku ani neměl chuť jít do třetího dílu, ale ze zvědavosti jsem to prostě nakonec musel udělat. Přece jenom jsem se nechal zlákat úvodním textem distributora a snad někde v koutku duše doufal, že by se Boll konečně alespoň trochu přiblížil původní herní myšlence. Leč marně. Rozhodně však bodla změna prostředí, kdy jsme se ze zapadlého westernového městečka přesunuli k nacistům. První přestřelka sice rovněž patřila k „ochotnickému“ představení, ale konečně se režisér (potažmo scénárista) opět rozhodl mnohem více využít postavu hlavní hrdinky. Oproti minulému dílu se tak dočkáme mnohem více bojových scén, při kterých bude zase pěkně stříkat krev na všechny strany. Nebýt špatné práce kameramana, možná bych si to i více užil, ale o co nás ochudil při akčních scénách, to nám vrátil při těch erotických. Uwe se rozhodl trochu přitvrdit, no a když N. Malthe nebyla proti, mohlo vzniknout několik scén, které jistě potěšily především mužské publikum. 30%(18.3.2016)

Zatím co nás dvojka zavedla na Divoký západ, odehrává se tento příběh trochu dál v čase. Zavede nás do období druhé světové války. Hned na úvod malé připomenutí, jak a proč se Rayn stala damphýrkou a z toho vyplývající její nenávist k upírům. Jenže i ona dělá své chyby a tak si vlastně svého úhlavního nepřítele v tomto příběhu stvoří sama. Sice nechtěně, ale je to podstata tohoto filmu. A to by nebyl Uwe Boll aby v tom nebylo trochu nacizmu, vlastně se to nabízí samo, je to z druhé světové. Nechybí tu Německá armáda, Adolf a jeho symbolizmus. Tady je to okořeněno ještě myšlenkou o upíří neporazitelné armádě. CITÁT - Obklopena násilím, nepoznala jsem nikdy osvobození od temnoty.......... Jenže upíři nesnáší světlo a to je problém. Dá se vyřešit? Ano, dá, Rayn se světla nebojí a to německý doktor ví. Potřebuje vzorek její krve, jak jinak, pro Vůdce. Tady se mi zase trochu (S)tmívá před očima, ještě, že to není romantika...ale ono možná jo. Nečekejte super sex, ale trochu lesbické lásky tu bude, a přijde i oral. Můžeme tu lehce i obdivovat krásné tělo herečky Natassi Malthe. CITÁT - Ó, ano. Přesně tak............ Krásná Rayn se zde musí vypořádat z jedním ze svých "synů", protože chtě nechtě stvořila monstrum a to musí zabít. Jenže to monstrum má za sebou skoro celou Německou armádu. Bude to masakr. Boj o život a smrt. CITÁT - Pracovat v týmu znamená smrt týmu......... Okolo 44 minuty se odehraje na plátně krásný, leč strašně krátký souboj. Rayn zde ukáže své umění z meči. Celá ta scéna je doprovázena pěknou hudbou, která je v tomto příběhu celkem nevýrazná. Oproti dvojce se tu Jessica de Rooij moc neukázala. Jessica de Rooij je hlavní "hudebnice" Uwe Bolla. Mám li udělat propočet celé trilogie tak musím napsat, že jednička měla dobrou kameru a povedené triky, dvojka měla naprosto úžasnou hudbu a trojka má vynikající scénář. Jako celek bych to hodnotil za tři. Jedničce jsem však dal tři, dvojce také a trojka dostane čtyři hvězdy. Tenhle příběh za to opravdu stojí. CITÁT - Dobré ráno, zkurvysyni...........(24.8.2012)

• ondrula

Inu, je to typická sračka od Uwe Bolla, co si budeme povídat. Říkám si, kde na další filmy furt bere prachy, když se divákům hnusí? Brendan Fletcher hrál celkem solidně v Rampage, tady je ale jeho postava v kulichu k pláči a ta norská štětka v hlavní roli hraje ještě tragičtěji a navíc je na podobný vylomeniny stará. Asi 80% filmu se odehrává v jedné určité ulici, na které je vidět, že je vyasfaltovaná a má normálně moderní obrubníky, takže s reáliema si Uwe očividně taky hlavu moc nelámal. Příběh, choreografii a efekty nebudu vůbec zmiňovat, nestojí za řeč.(24.5.2011)

• Testament

Buhahahahahaha! Úvod již použitý v Auschwitzu. Boll holt jel natočit film a sestříhal z něho 3- Bloodrayne, Auschwitz a Blueberellu (parödii na Bloodrayne). Na tohle už vážně nemám. To by ani Ed Wood nevymyslel. Uwe ho tímto skvostem překonal o několik mílových kroků. Bloodrayne 3 je chvílemi soft porno, chvílemi vyvražďovačka s digitální krví a po většinu času naprostá zhovadilost. Co ten chlapík, co hraje doktora, toho sebrali někde u popelnic, ne? Co ta scéna, kdy si to hlavní hrdinka rozdává v autě, když je zrovna nacisti převážejí? V takovou chvíli by na sex myslel opravdu málokdo a ještě k tomu s clapíkem, ke kterému si během filmu nebudovala žádný vztah?? A to je jen pár nelogičností. Je to laciné, nelogické, Boll je prostě břídil a i když se mi zdálo, že ve filmech jako "Postal, Rampage" se aspoň malinko zlepšuje v "mezích zákona", tady totálně upadnul. Bolle, toč si filmy, ale pro sebe.(31.8.2011)

• - Film se natáčel v Záhřebu v Chorvatsku. (rafix)