U2 3D

(koncert)

Unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2. (oficiální text distributora)

zaseprd

Nejlepší představení na posilnění měkkých povislých špekatých hýžďových svalů. Ještě nikdy jsem nezažil hodinu a půl trvající sevření půlek, kam se na to hrabe týdenní zpoždění. ()

Brandon

Koncert U2 byl jeden velkej zážitek, kterej se nedá slovy ani popsat. Před dvěma měsíci mě dojímal. Včera jsem byl po dlouhé době opět vystřelen rychlostí světla do filmového nebe, všechny smysly byly zahlceny extatickými pocity blaženosti. Krása! P.S. Omluva trpělivé slečně uvaděčce a okolním divákům za lehkou spontánní rozvrkočenost :-) ()

0lie

Nejsem fanda U2, ale jejich hudba mi nějak nevadí a první takový koncert ve 3D..no byl jsem prostě zvědavý! Hudební zážitek to byl super..3D efekty pochvilce omrzely, ale za ojedinělý projekt musím dát 4 hvězdy na živo to je prostě něco jiného v kině každý sedí jak pecka, ale semnou to docela třáslo :) ()

JoseBenes

Fuck off 3D safari s projížďkou v jeepu a prostorovými lvy - Bono vás válcuje! Kéž bych v životě mohl mít příležitost vidět to ještě jednou, protože tohle je něco neuvěřitelného! Takové kouzlo mají prostě rockové koncerty...3D efekt sice nic moc, ale ten zvuk, ten obraz! Definice pro hudební orgasmus! ()

BMAJTZ

Priznavam ze jsem vyznavacem tehle kapely ale tohle byl neskutecny zazitek. Strihy dokonale a celkova stylizace jeste lepsi. Jedine minis je to ze to bylo moc kratke! ()

kisha

ty obří neslušivý nesedící imaxový brejle (btw. Bono je má v asi prvních třech písních taky:)) mají výhodu - nikdo se neměl šanci dovtípit o mém dalo by se říct skoro permanentním dojetí....(a nelogická poznámka na závěr: sedm slonů;)) ()

Maynard.

Sice dobrušské kino 7O zdaleka nepraskalo ve švech tak jako zcela vyprodaný koncert, ale i tak zde vládla příjemná předvánoční atmoška (to ještě nikdo netušil, že letošní Vánoce bude porád jen chcát a chcát :o) ). O U2 se nemá cenu nějak zvlášť rozepisovat, asi každý zná a asi každý ví, že se jedná o pravděpodobně nejpopulárnější kapelu Světa. Aby taky né, když tam sázejí jeden hit za hitem. 3D mi přišlo zbytečný, páč stejnak si člověk nepřipadá jako na koncertě a zas tolik 3D vychytávek tam nepustili - párkrát nám vystrčil Bono ruku z plátna, párkrát nás málem basák propíchnul basou. Ale jinak bych si to klidně dal i bez 3D. Taky to mohli v kině víc zvukově opepřit, páč to bylo možná až moc potichu. podobný koncert asi nikdy nenavštívím, páč i když je člověk v uplným kotly, tak to má k bubeníkovi cca 30 metrů, což je zatraceně daleko. Asi se ti kucí bojej, že by jim někdo hodil kelímek do vercajku nebo co... Ale jinak klobou dolů páni muzikanti! ()

Katka88

Vidět a slyšet U2 naživo je jeden z mých koncertních snů a pořád doufám, že se mi brzy vyplní. Sedět jak zařezaná v kině, mít všechny na dosah a ještě se dívat Bonovi do očí...nádhera. Už jenom při pohledu na publikum mi běhal mráz po celém těle, což jen tak nezmizelo. Naprosto mě dostala New Year's Day a Sometimes You Can't Make It On Your Own. (edit: podruhý je to ještě lepší a silnější zážitek!) ()

L@cy

Do Imaxu sem jel na U2 s velkým očekáváním... A bylo to snad ještě lepší než jsem doufal... I když nejsem nějakej velkej fanda této kapely, tak musím říct že to byl obrovský zážitek, který provázelo pravidelné mrazení v zádech... Doufám že v Imaxu bude brzy promítat podobný projekt a tentokrát třeba s kapelou Linkin Park .... ()

Greny

Velmi povedeně převedená atmosféra koncertu na plátna kin ... nevtíravé a efektní 3D poskytlo divákovi naprosto odlišný pohled. Nelituji a byl jsem ohromen .... a to nepatřím mezi zaryté U2 fanoušky - hlavně jsem rád, že se něco takového podařilo dostat do kina v Boskovicích. ()

Yardie

Tak jsem vážil cestu přes skoro celou republiku (z Opavy), abych tento počin mé nejoblíbenější kapely viděl. A velice se mi to líbilo. Byl jsem v 3D kině prvně, proto nevím, co všechno tato technika dokáže. Co se týče natočení, výborné!! Některé záběry byly opravdu fascinující a měl jsem pocit, že jsem v davu, nebo na pódiu nebo v první řádě. Toto bylo fantastické! Nicméně, něco mi chybělo - a to ta atmosféra koncertu. Kdyby diváci v sále "pařili" jako na koncertu, byl by to nářez! Další trošku mínus vidím v tom tracklistu - za prvé moc krátké, chtělo to více písní, navíc je škoda, že to bylo takto sestříháno. Kdyby byl koncert celý, mohlo by to vtáhnout mnohem více! Takto to bylo takové jiné. Rozhodně více jsem se bavil na tomto turné v Chorzówe, i když jsem byl dosti daleko. Nicméně, budu tuto cestu vážit ještě jednou a asi si to na podruhé užiju ještě mnohem více. Každopádně mi tak půlku koncertu běhal mráz po zádech. Ale koncert to hold není... Ale U2 jsou U2 a toto se opět povedlo! Howgh! ()

AIMÉE

Neměla jsem slov už při počátečních titulkách...ale čelist mi spadla hned u "New Year's Day" (a to snad až k podrážkám). Skutečně velkolepý zážitek. Natočit koncert v 3D byl vážně skvělý tah (s přihlédnutím na to, že U2 mají prostě dobré songy, alespoň většinu). Oceňuji zároveň jejich výdrž na takovém projektu. ()

Marys

LFŠ 2009: Hoci sála v kine Hvězda neponúkla želaný 3D efekt aj tak to bol, hlavne po zvukovej stránke, nevynímajúc však tú obrazovú, jeden skvelý filmový zážitok a naozaj som nevedel, či to tlieska sála kina, alebo to všetko vychádza z toho filmu. ()

JanPancir

Můj úplně první film v 3D kině. Opravdový zážitek z koncertu U2, ale ani záznam v 3D provedení nemá na živý koncert, ten je omnoho lepší. U2 jsou pro mě slaboučký jako čajíček:) ale skladby : Pride, Beautiful Day, One a nebo legendární With Or Without You nenechají nikoho apatického a v myšlenkách, že U2 je průměrná, nevýrazná popová kapela, ba naopak. Škoda jen, že 3D kino je tak neskutečně komerční záležitost a nedovolí třeba jiným mě více sympatickým, ale méně známým kapelám vytvářet něco podobného. Byl by to pro mě pak jistě zážitek na 5 hvězdiček. Možná tak za 20 let to bude naprosto běžná technika pro záznam filmu a dočkám se i těch mých oblíbenců. Pro fanoušky U2 rozhodně povinnost ()

muoaner

Mrazilo mi po celém těle víc jak ponořený prdelí napřed v kýblu s ledem. Všechny superlativy směřujte sem a kdo si chce vychutnat "film" tak jako nikdy a posunout si sledování zas o kousek dál vřele doporučuji. Koukání na divx filmy od tohoto dne bude vlemi obtížné. ()

bellicek

Pro mě byl daleko větší zážitek koncert Arcade Fire, který nasnímal Vincent Moon bez 3D a na několik malých digitálních kamer. Ale na U23D bylo několik opravdu nezapomenutelných momentů. ()