U2 3D

(koncert)

Unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2. (oficiální text distributora)

jns

Moje první návštěva 3D projekce. Slušnej zážitek, i když pozvolna si člověk zvykne a omrzí ho to. Oceňuju rozumný záběrování a střih (nic zbytečně zběsilýho), dobrou dramaturgii playlistu a fakt, že Edge hraje v každý písničce na jinou kytaru. Vidět tohle před deseti lety dávám určitě 5*. Takže dneska za solidní 4* ()

Adámo

Dokonalý zážitek!!! Pecka, kterou bych mohl vidět 10x. Z tohoto filmu jsem žil ještě dlouho... Z přehledem a na míle daleko nejlepší zážitek v IMAXu a nejúžasnější filmový hudební zážitek co jsem zatím viděl. Takhle si představuju využití 3D, opravdu doufám, že tenhle koncert není poslední, že budou i další kapely. Mám rád hudební dokumenty jako Shine a light, ale 3D tomu dodá to co na normálním plátně chybí. Tady jste opravdu na koncertě a šílíte s fanoušky v davu... K tomu si přidejte dokonalou audiovizuální kvalitu a další komentář není potřeba. =) p.s. Konečně film v IMAXu, který nemá směšnou třičtvrtěhodinku, ale slušných 117minut stopáže. | 11/2009 ()

B.Jay

Konečně U2 v Praze!!!...dobře sice na Floře v Imaxu, ale lepší než nic, ne. Moje první 3D promítaní a ještě k tomu moje oblíbená skupina....no prostě nádhera, jen to nějak sakra rychle uteklo. ()

Mario41

Nevěřil sem, že by mě koncert v kině mohl někdy takhle vtáhnout svojí atmosférou a kouzlem!!! Skvělý zážitek . U2 mě nalákaly na své koncerty a až tu jednou budou hrát nemůžu vynechat jejich show! Tohle se musí zažít na vlastní oči. ()

Bodoan

Neskutečný a nezapomenutelný audiovizuální zážitek, který mě vtáhl přímo mezi samotnou kapelu U2. Netřeba nějak popisovat ani rozvádět, tohle se musí prostě vidět!!! ()

Clee

OOOOO, velenarez. Bravurne natoceny a sestrihany. Skoda ze nejvyraznejsi 3D efektu uvidite uz v uvodnich titulkach. ()

pavliCZECH

Dost superlativních komentářů. Je to samozřejmě absolutní novinka, nikdy žádná kapela nenatočila svůj koncert ve 3D. Je to hodně v pohodě a i když U2 neposlouchám, projekci jsem si užil... Určitě to je průlom v technologii natáčení koncertů - další budou časem jistě následovat. Kisha mi promine můj nesuperlativní tón... :-) jj, sedm slonů... ()

MORION

Ludom co maju radi U2 100%ne odporucam.. pre ostatnych to, ale bude asi len vcelku nudna podivana s neustale sa opakujucimi 3D efektmi. ()

elgreco

Někdo to rád 3D. Každému se ale nakonec omrzí. Někomu za dvacet minut. Někomu za pár let. Co zbude, je nápaditost podání a obsah. V případě tohoto koncertu není obojí bůhvíjaké, jistě solidní, rozhodně ne strhující. První potíž je v samotných U2. Psal se rok 2007 a U2 byli (a dodnes jsou) už jen tu lepšími tu horšími balzamovači své minulosti. Podobně jako vrstevníci z REM, či dinosauří Stouni, točí docela kvalitní desky, ale bohužel – důležité je to slovo „docela“. Říkám to nerad, až do alba Pop (včetně) jsem se těšil na každou novou nahrávku a oni vždy dokázali zaujmout, překvapit a vyvíjet se. „Too big too rocknroll, too young to die.“ Říkám to jako fanda, ale… letošní sezonu Slavie taky pěti body neohodnotím. Další špatnou zprávou je Bonův hlas. Bono není ve formě a bohužel se zdá, že lepší už to nebude – viz jeho výkon ve studiu na „No lines on horizont“. Samozřejmě stále si odvede svoje, ale ta závrať, co tam bývala, je pryč. Zbyla profesionalita. Čas nezastavíš a hlas mu podléhá více, než bubenický paličky, to je jasný. Slovem profesionální se dá označit i jinak spolehlivý a kompaktní výkon instrumentální sekce. (Stejně je to ale paráda, jak plný – zahuštěný zvuk dokáží i jako trio udělat! Na druhou stranu jedinou zaznamenání hodnou novinkou je The Edgeovo sólo v Bullet the Blue Sky, snad jsem to nepopletl.) Pokud jde o nasnímání… Nic nového pod sluncem. Ani nic sice starého, ale skvělého. Jen je to 3D. Kvalitě jaké dosáhl M. Scorsese se svojí partou v „Shine a light“ se to z dálky kouká na záda. Shrnuto: „Pride“ mě dojela i tady, ale vracet se k tomu (na rozdíl od černobílého a dvourozměrného Rattle and Hum) nebudu. Škoda, že tuhle technologii neměli při turné ZOO TV, nebo PopMart. Kdysi byli U2 „tři akordy a pravda“, potom zábavní experimentátoři, dnes objíždějí svět s bohulibým, ale pouťově vyhlížejícím konceptem Coexista. Maddona má kabalu… My měli Oceán a Shalom… Ne, tak to bych byl k U2 nefér. Přesto jsem se ale v souvislosti s místem koncertu, nemohl zbavit myšlenky na „estetiku“ a „etiku“ latinskoamerických telenovel. Snad to zase jednou ještě bude... Tak pravil Zarathustra a šel si pustit Joshua Tree. ()

Insomniac

Čakal som na niekoho ako "Konopek"... Stavím sa, že to ani nevidel, ale čo už... Je to perfektné a naozaj sa to dá vychutnať naplno len v IMAXe. Atmosféra na vás z plátna nielen dýcha, je priamo vo vás. Nič vás nedostane k U2 tak blízko ako toto. ()

casyy

Kdyz Bono natahoval do publika pri SBS ruku, tak se me dotkla magie. To byl audiovizualni pocin z jineho sveta. ()

david666

U2 nemusím, na film jsem šel jen kvůli 3D technologii a každopádně nelituju. BONOvi vidíte skoro až mandle a záběry na skákající několikatisící dav Argentinců Vám způsobí mrazení v zádech. Teď jen vidět v podobné technologii Metallicu a Iron Maiden a myslím, že můžu v klidu umřít:-) ()