U2 3D

(koncert)

Unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2. (oficiální text distributora)

Sunwise

Předesílám, že hodnotím z pozice člověka, který fanouškem U2 není, a ani je nemá nijak zvlášť naposlouchané (tj. znám pár největších hitů, a tím to hasne). Prvních cca 20 minut v IMAXu mi málem vypadly oči z důlků, je to prostě zážitek, (skoro) jako na koncertě, ale z mnohem větší blízkosti, pak už se ale záběry (detaily hudebníků - hudebníci přes poskakující dav - poskakující dav) začaly opakovat a já se začala trochu nudit. Nicméně, kdyby podobným způsobem byl natočen koncert některé z mých oblíbenějších kapel, neváhala bych ani minutu a šla do IMAXu znovu. ()

epsyn5

Hudba U2 mi nikdy nic moc neříkala, láska mír atd. mě vždy spíše odpuzovala, ale řekl jsem si proč ne, je to něco nového. Takže víc než na U2 jsem se těšil na zpracování IMAXu. Prvních 10 minut bylo naprosto úžasných, protože to bylo něco nového, připadal jsem si jako součást toho koncertu, postupně jsem si ale začínal uvědomovat, že poslouchám TY, pro mě nudné U2 a šlo to z kopce,,,,,,po dalších 10 minutách už jsem se díval stále častěji na hodinky a doufal, kdy už to zkončí. Věřím ale, že do podobného projektu se pustí i jiné, pro mě zajímavější kapely... ()

gonzo

Je to krátké, pár zásadních písní vůbec nezazní a s obrazem se daly dělat daleko větší čáry - jak se naznačí v písní Fly, kdy z plátna na diváka vyskakujou v šíleném tempu písmenka. Filmový počin je to bez debat zásadní a unikátní, i když je mi trochu líto, že většinu chvály si U23D zaslouží jen za svou exkluzivitu, protože kromě onoho tři dé na tomto koncertě nic zásadního není. I tak jsem velmi rád že má srdcová kapela stála u prvního záznamu 3D koncertu, ale věřím, že přijdou další, kteří to povznesou ještě výš a dají nám víc, než 80ti minutový záznam koncertu, jehož režisérům dojdou po dvou písních nápady. Ale bylo to dobrý :) ()

kennyzero

Tak tohle mi rozervalo totálně mozek...jeden velkej orgasmus a to nejsem žádnej fanda U2 ...Špičkovej koncert...být blíž už snad ani nejde. Prostě úžasný. ()

Hadascz

DĚKUJI..Víc k tomu nemám...Můj první střet s Imax a myslím,že jsem tu klapačku zavřel až po titulkách. A stát na podiu když Bono mrkne to zamrazí, a stát na podiu a vidět takovejch fanoušků jak to v kotly pěkně prožívaj, měl jsem co dělat abych nevyskočil ze sedačky....Víc k tomu nemám ;)) ()

fErnesto

I přes moji né zrovna velkou znalost většiny tvorby U2, jsem nadšený. Nejdříve bych rád opěvoval vůbec nápad převést koncert na plátno do Imaxu, potom zpracování, skvělý zvuk a v neposlední řadě i výběr multigenerační kapely. Koncert v Imaxu má oproti tradičnímu koncertu pár ohromných výhod a to, že Vám umožňuje být na těch správných místech s nejlepším výhledem a nemusíte se starat, jestli stojíte ve vlně dobře vyváženého zvuku. Plus, co na živém koncertě nezažijete, někdy jsem měl pocit, že bych z detailního záběru dokázal spočítat bonovi chlupy v nose. Imax, ikdyž v mnohém předčí živý koncert, v mnohém ho nahradit nemůže, proto se domnívám, že přináší zcela nový a odlišný zážitek z koncertu, né lepší, ale jiný. A opravdu doufám, že už kvůli obrovskému úspěchu, bude stejným hypnotickým způsobem natočeno ještě více takových. ()

komando20

Čo dodať k tak velkej a mega uspešnej kapele ako je U2 su podla mna javačšia štadionova kapela všetkých čias a nemaju na nich ani Rolling Stone. Na tento snimok som bol v kine a bolo to oyaj skutočne Bono som sa skoro dotkol. Každý jeden singel bol užasný. ()

Chlo0opek

Celý koncert krásně udělaný, super udělaná i závěrečná animace průletu městem. Bavilo mě sledovat ten dav fanoušků a hlavně samozřejmě fanynek, jejich chování, výrazy, atd... ()

Ashal

Dodnes nejlepší 3D film/koncert, co jsem měl tu čest vidět v IMAXu, první koncert, co byl kdy vysílán ve 3D a dodnes také nejlepší. Učte se milé popové hvězdičky, jak se dělá pořádná show. ()

Ratman

Super zážitek stát na pódiu s takovými legendami... Po prvním songu jsem chtěl tleskat, ale nikdo se nepřidal :-( ()

Zofan

Jestli lze IMAX 3D považovat za převrat ve filmové tvorbě, tak U2 3D je nutno považovat za převrat v tvorbě trojrozměrných snímků. Bude mi trvat ještě dlouho, než na to přestanu pořád myslet. Zvláště když to mám v plánu shlédnout ještě minimálně jednou. Vřele doporučuji! ()

premiant

Od první chvíle, kdy byl tento film ohlášen v ČR, jsem byl rozhodnutý, že na něj časem zajdu, protože U2 je jedna z mých oblíbených kapel. Do IMAXu jsem vcházel nedotčen 3D technologií a plný očekávání, protože po shlédnutí recenzí a hodnocení jsem čekal opravdovou bombu. Vyfasoval jsem brýle, posadil se a už to začalo. Efektní titulky a úvodní nářezovka v podobě Vertiga mě pořádně usadily, Bonova tvář kousek od mé mě dostala. Ale to bylo asi tak všechno zajímavé z celého filmu. Poté mi přišlo, že koncert spíše klesal než gradoval a již mi nic zajímavého nenabídl. Využití 3D pohledu by možná také mohlo být lepší. To, co mě prvních dvacet minut fascinovalo, mě posléze začalo nudit. Zkrátka nakolik mám U2 rád, s natolik těžkým srdcem musím hodnotit méně než většina ostatních. Zkrátka, bylo to dobré, ale mohlo to být lepší. Mnohem lepší. Proto bohužel 6/10 a "pouze" lepší tři hvězdy. ()

Eres

Když jsem šel do kina, jsem smíšené pocity.Jak asi může vypadat koncert ve 3D?Trochu mě uspokojovalo že U2 mám rád a tak by jsem alespoň slyšel jejich hudbu. Jenže už v první minutě sem věděl, že chybu jsem rozhodně neudělal. Tak intenzivní zážitek z kina sem si snad ještě neodnesl. 85 minut sem hltal každej singl od U2 z otevřenou pusou a nutkáním zažít skákat jako na koncertě. ()

Mikeo

Neskutečně silný zážitek, jež fanoušek této čtveřice jen těžko rozdýchává. A také působivý důkaz, že na hudební koncerty se musí jezdit do Jižní Ameriky. Sestřih záznamů z koncertů v Mexico City, Sao Paulu, Buenos Aires (minimálně pak také z Melbourne, Sydney a Brisbane) ukazuje U2 jako vyzrálou skupinu obrovských rozměrů, jež doslova ovládá největší fotbalové stadiony naplněné k prasknutí. Hudebně není tomuto koncertu co vytknout, skupina se zaměřuje jak na novou tvorbu, jež vyzní výtečně, tak i na starčí 'pecky', které uvedou celý stadion do nefalšovaného šílenství. A mne popravdě také. Už jen samotný počátek celého vystoupení, kdy z plátna na člověka sálá ta elektrizující atmosféra koncertu U2, který 'už každou chvíli vypukne', je mocný, že sotva popadám dech. Vrcholná ukázka síly IMAXU. Tento snímek je povinností i pro lidi, kteří U2 neposlouchají. ()