Columbo - Série 5 (1975) (série)

Smrt v aréně (S05E04)

(epizoda)

Bývalý mexický toreador Luis Montoya dnes už jen chová býky pro koridu, avšak pro své někdejší odvážné kousky v aréně je stále miláčkem národa. Jednoho dne zabije kolegu Hectora Rangela, který by svým svědectvím mohl Luisovo dobré jméno zničit. Luis se postará o to, aby Rangela zabil rozzuřený býk. Tou dobou je však s manželkou na dovolené v Mexiku i losangelský detektiv, poručík Columbo. A ten začne svému mexickému kolegovi pomáhat s vyšetřováním případu... (Česká televize)

Reiner

Vyřešení případu je slabší a upřímně, když jsem se díval poprvé, nebyl jsem nějak nadšený. To když jsem viděl podruhé, se mi tento díl celkem zalíbil. Hlavně počáteční minuty středu v Mexiku a diskuze s místními. :D Ale celkově o průběh nebyl špatný. Proto dávám vyšší hodnocení :) Doporučuji. ()

Pajela

Nevím, na co tady u toho dilu dost lidi vyhryzava..? Vždyť dost pribehu naseho milého Columba je zalozeno na tom, ze ma sypatak v balonaku proste štěstí a důkaz mu spadne do klina z cisteho nebe.. Nebo jak tomu bylo tady - s muletou namocenou ve vode... Synové od mexického vyšetřovatele si hrají na koridu a poručíka to trkne. A je to úplně v poradku a opet to svědčí o jeho bystré mysli a schopnosti spojit si dve a dve dohromady. Za me dalsi ze super dílů, navic v neobvyklem prostředí a s charizma zaporakem... :-) ()

PeteBuck

Podľa mňa celkom slušná časť. Trochu netradične sa odohrávajúca v Mexiku, Columbo vycestoval iba párkrát (napr. keď šiel do Londýna). Ale zábavná. Ricarda Montalbana som si pamätal ako Khana zo Star Treku alebo z Bláznivecj strely, ale tu hral veľmi slušne. A potom je tu Pedro Armendáriz. Zišlo sa tu zopár slušných hercov. Trochu ma prekvapuje to nižšie hodnotenie, lebo podľa mňa je to veľmi dobrá časť. Ak by šiel takto po krku takému veľkému hlaváčovi v skutočnosti, tak by asi skončil s prípadom veľmi rýchlo. ()

evangelik

Asi nejslabší nebo druhý nejslabší díl. Tady Colombo jako "radílek" co strká nos do mexických záležitostí. V díle "S dýkou v mysli" strká sice nos do záležitostí Scotland Yardu, ale ten díl je podstatně lepší ()

finkie

Srandovně slabá usvědčení patří ke columbovské poetice, ale tady už to bylo na mě příliš. Columbo za celou dobu nepřišel s nějakým chytřejším postřehem. Jeho obsesi píka vs dřevec jsem jaksi nepobral, muleta mohla přeci oschnout a stejně by nic nedokazovala a ten závěr... do policejního auta vlezl pachatel asi proto, že potřeboval hodit do města, jinak si to vysvětlit neumím. ()

LukasCL

Tento díl mám díky prostředí Mexika a farmy moc rád. Příjemná stopáž, ale hluchá místa se najdou. Navíc hodně blbý motiv pro vraždu. Pointy tu byly také rozhodně lepší. ()