Prostě spolu

Hunting and Gathering

Proste spolu

Romantický / Drama

Francie, 2007, 97 min

Berriho manifest o poklidné smrti? ... Claude Berri se na stará kolena nechal trochu unést, zapomněl do filmu zakomponovat nějakou dramatičtější frakci a vypráví tak jen o dalších z mnoha lidských osudů, které se nakonec spojí a zahřejí diváka u toho srdíčka. Bez nějakých vyšších ambicí zručně provedená oddychovka se třemi sympatickými herci a jednou babičkou.(19.3.2009)

• chrispe

V prvních minutách jsem si myslela, že je to zase jeden film přímo stvořený pro mě. Ale on není. Ne, že by mě otrávil jako některé jiné zdejší uživatele, ale musím uznat, že kapku utahané to bylo. Vztah mezi Camille a Franckem byl sice místy vážně vtipný, milý a opravdový, ale přitom z něj čišel podivý chlad. Možná spoiler - a ty závěrečné peripetie byly, myslím, úplně zbytečné, když to dopadlo, jak to dopadlo. No... nejspíš jsem čekala něco jiného než příběh o tom, jak na závěr všichni ke štěstí přišli. Ale vím, že to už je čistě jen můj problém.(2.6.2013)

Snímek, který má sice téměř nulovou zápletku, přesto působí pohodově. Zcela všední téma o třech obyčejných lidech, jejichž životy dostanou aspoň trochu spád kvůli sdílení jedné domácnosti. Ačkoli mají představitelé něco do sebe, nezábránilo to určitému úpadku. A. Tautou je sympatická, ale rozhodně měla výraznější role. Naopak G. Canet se blýskl a jeho hrdina je charismatický a rozhodně nejvíce zapamatovatelný ze všech účinkujících. Scéna při pohřbu, kdy vyhrává ta road-tripová písnička ("ráno jsme sedli na kola.. zažívali jsme vzlet.. Paulette..), ač smutné téma, já se musela usmívat.(26.5.2010)

že byl fim opravdu velice dobrý poznám podle toho že na něj musím myslet ještě minimálně celý nástedující den a mezi ty tento rozhodně patří,vístižný název skrývá geniálně prostý příběh o tom co by mělo být přirozené pro každého-o ochotě pomáhat a nic za to nechtít,příběh lásky je zde pak poddán z lehkostí a grácií.Po tomhle filmu se vám bude opravdu dobře spát...Řádím mezi své nej...(7.5.2009)

Strašně dlouho jsem hledala film,který by se alespoň z poloviny vyrovnal Amelii z Montmartru. A já ho přece našla.A znovu s Audrey . Je pravda,že jsem trochu fanatik do francouzských filmů a Audrey Tautou.Takže kombinace obojího pro mě musela být tutovka.Ovšem po shlédnutí jsem měla stejně tak příjemný pocit na duši jako u Amelie.I když jde o celkem jednoduché a stokrát omílané téma(22.6.2013)

• - Film je adaptací úspěšného stejnojmenného románu Anny Gavaldy. (gardenlady)

• - V knihe sa Camille (Audrey Tautou) narodila v roku 1977, vo filme v roku 1980. (Fanita)