Henjelgwa geuretel

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hee Ryoo

Ani nevím co k tomuto filmu napsat... V první řadě asi to, že je to krásná podívaná... Hororové prvky tak jsou, ale je jich málo.... Převážně je to Drama/Fantasy... Děj je až pohádkový, krásný, až se zdá že to nemůže být pravda... A není... Za tím vším se skrývá něco... Co? Něco co má již jasná pravidla.... Chceš nás opustit? Zemřeš "Když jim začneme důvěřovat a mít je rádi, zkusí nás opustit."... Z lesa cestu nikdy nenajdeš "Uvidíme, jestli se dostaneš z toho lesa.".... Dá se z tohoto uniknout? Možná, ale jestli ano nebo ne se dozvíte až ve filmu. Herecké výkony se mi velice líbili... Všech 3 hlavních aktérů, ale nejvíce Eun-gyeong Sim která hrála Kim Young-hee... Nicméně i Won-jae Eun a Ji-hee Jin zahráli své role suprově... "Nejsme zlobivé děti. Ne, my jsme jiní.". Celkově se mi snímek líbil... I když se z toho dalo vytáhnout asi více, ale to vem již čert... I takto to stálo za to... Atmosféra je celkem špatně popsatelná, jelikož byla pro mě hodně promněnlivá.... "Na Vánoce nám splníte každé přání, že? Jistě.".(20.11.2008)

Je zajímavé, že se v životě všechno zrychluje, zkracuje, včetně dynamiky filmového střihu. Z nějakého důvodu to ale nezasáhlo stopáž filmů, které jsou většinou pořád otravně dlouhé. I zde to jde na úkor zábavnosti, stačilo např. vyhodit zbytečnou linii s fanatickým duchovním a mohlo být daleko veseleji. 65%(25.7.2013)

Temná, a přesto božsky barevná fantasy pohádka volně inspirovaná slavnou Perníkovou chaloupkou. Snímek se může pochlubit precizní vizuální stránkou, ve které se klade velký důraz nejen na vánoční atmosféru: na první pohled šťastná rodinka, svítící stromek, kupa dárků, hořící krb, za okny padající sníh... přesto tu něco smrdí. A tou mrtvolou, skrytou na půdě, to nebude. Z podivného lesa nejde utéct, caparti se ukážou jako schopní citoví vyděrači, a vám začne hrabat na majáku. Hudba lahodí, kamera kouzlí, zkrátka radost sledovat. Největším nepřítelem se tak bohužel ukázala dvouhodinová stopáž, která nedokázala zcela udržet mou pozornost, jakou si tahle látka jistě vyžaduje.(10.10.2011)

[Filmasia 2008] Pěkný film s originálním námětem a skvělým zpracováním. U nějakých scén jsem se ale neubránil pocitu, že už jsem je někdy viděl. Hodně hororových pasáží mi připomínalo Japonce, děsivé postavy, které jsou vlastně hodné tu už taky byly na sto a jeden způsob a závěr byl slabší. Konfrontace pohádkové atmosféry domu, plného hraček, kde se jí samé sladkosti, a hororové atmosféry je ale naprosto dokonalá. My občas takhle jíme. Děti to tak mají rády.(6.12.2008)

Strašidelná pohádka, ke které mi sedí jediný výraz, a to "svoucnost". Tenhle film má svoji ojedinělou atmosféru a žánrově je téměř nezařaditelný. Jedna jeho tvář je pastelově barevná a snová, druhá temná a hororová. A teď už je na každém, zda ho tahle kombinace osloví, a nebo v něm zanechá pořádný chaos. U mě se dostavilo obojí, ale rozhodně převažuje nadšení. Navíc, konečně horor, po kterém v noci usne i taková poseroutka, jako jsem já. 3,5*(13.12.2013)

• - Z gramofonu hraje „Little Child Of Mary“ od Edwina Schneidera. (Duoscop)

• - Těsně před tím, než Eun-soo (Jeong-myeong Cheon) otevře ledničku, tak má plnou pusu chleba. Po otevření ledničky už má ale pusu prázdnou. (Duoscop)