Henjelgwa geuretel

Scénografie:

Seong-hee Ryoo

Kostýmy:

Sang-gyeong Jo

Aby Korejci konečne natočili dobrý horor museli síce zavŕtať poriadne hlboko do vôd fantasy, ale výsledok naozaj stojí za to. Táto temná fantasy dráma ma po celú svoju dvojhodinovú dĺžku nepustila od monitora, bol som očarený jej svetom a priznám sa, že s takto zatajeným dychom som už dlho žiaden film nepozeral. Záver sa síce ešte dal vylepšiť, Santa mi tam trocha nesadol, no celkovo za výbornú. 5*(8.11.2008)

Je to hodně zvláštní film. Jak již bylo řečeno, prolínají se v něm prvky všemožných žánrů, dalo by se říci, že je to horor s fantasy atmosférou a vskutku působivou vizuální stránkou. Rozhodně to není film, u kterého už od začátku víme, jak skončí. A pokud si přečtete, že je to pohádka či rodinný film, nepouštějte ho malým dětem, pak by nemusely týden spát.(7.5.2009)

Mám problém. Film "Jeníček a Mařenka" skončil a já neviděl důvod, proč nedat plné hodnocení. Přečetl jsem si diskusi a uvědomil si některé nedostatky. Pak jsem dočetl externí recenzi a došlo mi, že mě děti "neotravovaly". Bylo mi jich líto. Problémem komentářů pod tímto filmem je, že některé píší o "hluchých" místech filmu, nemohou se však, jaksi, shodnout, která část to je. Já si je neuvědomoval. Pokud přijmu fakt, že toto (i přes zařazení žánru na ČSFD) není horor, ale spíš jakási mystery-drama-pohádka, tak mi určité dělení filmu na části nedělá problém. Doopravdy mě nenapadá důvod proč nedat plné hodnocení. Výborné herecké výkony. Výborná atmosféra. Zajímavá, mnou dosud neviděná pointa. Možná občas přebytečné duplování některých záběrů. Možná trochu méně slz by filmu slušelo víc. Ale to je tak vše. Určitě existují mrazivější filmy. A pokud je toto stoprocentní film, pak z něj nejsem tak odvázaný, jako z jiných stoprocentních filmů. Jenže mě nenapadá film, který by se mu podobal (přirovnání s Faunovým labyrintem mi nesedí). Takže nakonec 5*. ■ "My nejsme zlobivé děti."(26.8.2010)

Strašidelná pohádka, ke které mi sedí jediný výraz, a to "svoucnost". Tenhle film má svoji ojedinělou atmosféru a žánrově je téměř nezařaditelný. Jedna jeho tvář je pastelově barevná a snová, druhá temná a hororová. A teď už je na každém, zda ho tahle kombinace osloví, a nebo v něm zanechá pořádný chaos. U mě se dostavilo obojí, ale rozhodně převažuje nadšení. Navíc, konečně horor, po kterém v noci usne i taková poseroutka, jako jsem já. 3,5*(13.12.2013)

Nepríjemná, znepokojivá atmosféra, ktorú živí záhada a tajomno okolo nezodpovedaných otázok ohľadom nemožnosti úniku z lesa a samotnej až príliš dokonalej "rodinky". Inteligentný snímok, ale so slabšími hororovými prvkami, ktorých by som tu rozhodne uvítal viac. Pointa na konci síce vyznie trochu lacne, ale nebolo to ani niečo vyslovene katastrofálne, len také obyčajné. Čakal som niečo prekvapivejšie. Potešil aj nádherný, farebný vizuál a dobrá muzika. Celkom spokojnosť. Nadpriemer s odretými ušami. 70/100(20.11.2014)

• - Z gramofonu hraje „Little Child Of Mary“ od Edwina Schneidera. (Duoscop)

• - Těsně před tím, než Eun-soo (Jeong-myeong Cheon) otevře ledničku, tak má plnou pusu chleba. Po otevření ledničky už má ale pusu prázdnou. (Duoscop)