Henjelgwa Geuretel

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hie Ryu

Strašidelná pohádka, ke které mi sedí jediný výraz, a to "svoucnost". Tenhle film má svoji ojedinělou atmosféru a žánrově je téměř nezařaditelný. Jedna jeho tvář je pastelově barevná a snová, druhá temná a hororová. A teď už je na každém, zda ho tahle kombinace osloví, a nebo v něm zanechá pořádný chaos. U mě se dostavilo obojí, ale rozhodně převažuje nadšení. Navíc, konečně horor, po kterém v noci usne i taková poseroutka, jako jsem já. 3,5*(13.12.2013)

Skvělá hororová pohádka s úžasnou vizuální stránkou, která dodává celýmu filmu naprosto perfektní temnou, ale zároveň pohádkovou atmosféru, která ale bohužel na můj vkus postrádá takový větší mrazení, takže hororový scény pak nemaj takovej dopad, jakej by rozhodně mohly mít. Nicméně všichni herci, včetně těch dětských, jsou skvělý(29.11.2008)

[Filmasia 2008] Pěkný film s originálním námětem a skvělým zpracováním. U nějakých scén jsem se ale neubránil pocitu, že už jsem je někdy viděl. Hodně hororových pasáží mi připomínalo Japonce, děsivé postavy, které jsou vlastně hodné tu už taky byly na sto a jeden způsob a závěr byl slabší. Konfrontace pohádkové atmosféry domu, plného hraček, kde se jí samé sladkosti, a hororové atmosféry je ale naprosto dokonalá. My občas takhle jíme. Děti to tak mají rády.(6.12.2008)

Obstojný snímek který má parádní atmosféru a nádhernej dům. Celá ta pohádka byla fajn ale i tak jsem narazil na hodně mínusů, jako je třeba posledních 15 minut které mě neskutečně sraly. Byly takové o ničem. A celej konec tak byl pohřbenej. Další věc je zbytečná roztahanost která zapříčinila sem tam zívanec. Tohle jsou asi největší mínusy tohohle díla. Pak už jsou jenom superlativy jako třeba jak jsem zmínil atmosféru a parádní herce a hlavně sem tam lekanec(scéna s půdou mě kurevsky vystrašila).(23.9.2012)

Fantazii se meze nekladou a v tomto korejském, řekněme rodinném horůrku (pro děti od 12let vejš, už kvůli těm pár kapkám krve a jedné rozpadlé mrtvoly:)) se jí nešetřilo ani trochu. Od nádherného zdánlivě prosvětleného domu uprostřed temných lesů, se třemi podivínskými dětmi, přes třpytivou vánoční atmosféru a dětskou fantazii s náznakem temnoty a zla z minulosti. Film, ve kterém se dbá především na detaily - zejména noční pohledy na dům osvícený hvězdami zalitou oblohou - čas od času nějaká ta hvězdička spadne, v zahradě jedna lucernička vedle druhé, barevně vše moc hezky sladěné do nejmenšího detailu, zejména interiér domu doladěný obrovským vánočním stromem s haldou dárků, do toho občasné sněženíčko - prostě atmosféra jako prase a to má Horrorvampice ráda:) Tudíž všem ztraceným duším, které se v lese ztratily ať už kvůli nehodě, či pouhému bloudění po lese se může zdát vysbobozením, pokud je najde tajemná holčička a následně je dovede do své tajuplné fantasy chaloupky, ovšem zdání hodně klame. Krása a spokojenost, co říct víc:)(2.5.2010)