Henjelgwa Geuretel

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hee Ryoo

Ani nevím co k tomuto filmu napsat... V první řadě asi to, že je to krásná podívaná... Hororové prvky tak jsou, ale je jich málo.... Převážně je to Drama/Fantasy... Děj je až pohádkový, krásný, až se zdá že to nemůže být pravda... A není... Za tím vším se skrývá něco... Co? Něco co má již jasná pravidla.... Chceš nás opustit? Zemřeš "Když jim začneme důvěřovat a mít je rádi, zkusí nás opustit."... Z lesa cestu nikdy nenajdeš "Uvidíme, jestli se dostaneš z toho lesa.".... Dá se z tohoto uniknout? Možná, ale jestli ano nebo ne se dozvíte až ve filmu. Herecké výkony se mi velice líbili... Všech 3 hlavních aktérů, ale nejvíce Eun-gyeong Sim která hrála Kim Young-hee... Nicméně i Won-jae Eun a Ji-hee Jin zahráli své role suprově... "Nejsme zlobivé děti. Ne, my jsme jiní.". Celkově se mi snímek líbil... I když se z toho dalo vytáhnout asi více, ale to vem již čert... I takto to stálo za to... Atmosféra je celkem špatně popsatelná, jelikož byla pro mě hodně promněnlivá.... "Na Vánoce nám splníte každé přání, že? Jistě.".(20.11.2008)

• Pilda17

Korejským filmům jen tak na chuť nepřijdu, ačkoli se snažím, tak to prostě nejde. Pár scén šlo, ale pokud se člověk nudí podobu celého snímku, není něco v pořádku. Zářící barva byla hodně protivná a bila mě do očí odstrašujícím způsobem. Díky tomu hororové scény nepůsobily hororově, ale spíše komicky. Nechci nikoho odradit, ale mě tento místy originální Korejský snímek nesedl v žádném směru. Bude lepší, když si každý divák vytvoří svůj vlastní obrázek... 3/10 = 35%(7.2.2012)

Výborný pohádkově kouzelný horor, který má do dokonalosti opravdu jen kousíček. Líbilo se mi takřka všechno, ale závěr byl příliš natahovaný a už mě trochu unavoval. Ta pointa se tam rozkrývá snad posledních 30 minut, přitom by stačilo to udělat v deseti minutách a celkový dojem by se přehoupl do nejvyššího hodnocení. Takhle zůstanu těsně pod vrcholem, ale rozhodně tenhle film všem doporučuju a to nejen hororovým fanouškům. 85%(12.8.2011)

Obstojný snímek který má parádní atmosféru a nádhernej dům. Celá ta pohádka byla fajn ale i tak jsem narazil na hodně mínusů, jako je třeba posledních 15 minut které mě neskutečně sraly. Byly takové o ničem. A celej konec tak byl pohřbenej. Další věc je zbytečná roztahanost která zapříčinila sem tam zívanec. Tohle jsou asi největší mínusy tohohle díla. Pak už jsou jenom superlativy jako třeba jak jsem zmínil atmosféru a parádní herce a hlavně sem tam lekanec(scéna s půdou mě kurevsky vystrašila).(23.9.2012)

Aby Korejci konečne natočili dobrý horor museli síce zavŕtať poriadne hlboko do vôd fantasy, ale výsledok naozaj stojí za to. Táto temná fantasy dráma ma po celú svoju dvojhodinovú dĺžku nepustila od monitora, bol som očarený jej svetom a priznám sa, že s takto zatajeným dychom som už dlho žiaden film nepozeral. Záver sa síce ešte dal vylepšiť, Santa mi tam trocha nesadol, no celkovo za výbornú. 5*(8.11.2008)