Henjelgwa Geuretel

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hie Ryu

Obstojný snímek který má parádní atmosféru a nádhernej dům. Celá ta pohádka byla fajn ale i tak jsem narazil na hodně mínusů, jako je třeba posledních 15 minut které mě neskutečně sraly. Byly takové o ničem. A celej konec tak byl pohřbenej. Další věc je zbytečná roztahanost která zapříčinila sem tam zívanec. Tohle jsou asi největší mínusy tohohle díla. Pak už jsou jenom superlativy jako třeba jak jsem zmínil atmosféru a parádní herce a hlavně sem tam lekanec(scéna s půdou mě kurevsky vystrašila).(23.9.2012)

Fantazii se meze nekladou a v tomto korejském, řekněme rodinném horůrku (pro děti od 12let vejš, už kvůli těm pár kapkám krve a jedné rozpadlé mrtvoly:)) se jí nešetřilo ani trochu. Od nádherného zdánlivě prosvětleného domu uprostřed temných lesů, se třemi podivínskými dětmi, přes třpytivou vánoční atmosféru a dětskou fantazii s náznakem temnoty a zla z minulosti. Film, ve kterém se dbá především na detaily - zejména noční pohledy na dům osvícený hvězdami zalitou oblohou - čas od času nějaká ta hvězdička spadne, v zahradě jedna lucernička vedle druhé, barevně vše moc hezky sladěné do nejmenšího detailu, zejména interiér domu doladěný obrovským vánočním stromem s haldou dárků, do toho občasné sněženíčko - prostě atmosféra jako prase a to má Horrorvampice ráda:) Tudíž všem ztraceným duším, které se v lese ztratily ať už kvůli nehodě, či pouhému bloudění po lese se může zdát vysbobozením, pokud je najde tajemná holčička a následně je dovede do své tajuplné fantasy chaloupky, ovšem zdání hodně klame. Krása a spokojenost, co říct víc:)(2.5.2010)

Aby Korejci konečne natočili dobrý horor museli síce zavŕtať poriadne hlboko do vôd fantasy, ale výsledok naozaj stojí za to. Táto temná fantasy dráma ma po celú svoju dvojhodinovú dĺžku nepustila od monitora, bol som očarený jej svetom a priznám sa, že s takto zatajeným dychom som už dlho žiaden film nepozeral. Záver sa síce ešte dal vylepšiť, Santa mi tam trocha nesadol, no celkovo za výbornú. 5*(8.11.2008)

Od Hansel and Gretel jsem si již někdy před rokem sliboval stylizovanou, napůl pohádkovou, napůl ponurou podívanou oscilující mezi dětskou fantasy a horrorem. Tento předpoklad se víceméně vyplnil, ale navzdory jistým kvalitám snímku se stejně nemohu zbavit pocitu, že z kombinace zvolené látky a výrazného výtvarného řešení šlo vytřískat více. Bylo by zajímavé, jak by si s tím poradili třeba Kim Ji-un či Park Chan-wook (však vám během filmu dojde, proč). Anebo Guillermo Del Toro, jehož Pan's Labyrinth díky skloubení neradostné reality, dětské pohádkové imaginace a poetiky s nápaditým tvůrčím přístupem poskytl silný zážitek a zadřel se pod kůži. O Hansel and Gretel to i přes zjevnou snahu tvůrců o podobný výsledek tvrdit nemůžu. 7/10(30.8.2008)

Velmi podmanivý film, který se z hlavy jen tak nedostane. Po většinu doby, člověk neví co si o tom pořádně myslet. Zákonitosti a funkčnost daného světa domu, dětí a lesa jsou značně specifické. Navíc jeto natočeno v podstatě úchvatnou formou. Jenže přes to přese všechno, jako by mi v tom pořád něco scházelo a pak ještě mi topřišlo příliš natahované ve stopáži. Vizuálně, zvukově, hudebně, to bylo moc prima. Některé nápady vyloženě stojí za vidění. Svým způsobem mysteriozní horor, který se snaží nebýt hororem. Celkově prožitky ze sledování tohoto filmu jsou velmi netradiční, pokud člověk zkousne tu formu a sklouzávání k poetičnosti, tak film zanechá v divákovi pěkně velké stopy. Film není pro každého, podle mě je na tohle mít třeba určitou náturu a nebo vkus. Mě si to získalo, sice ne úplně naplno, ale z hlavy to už asi jen tak nevymažu, jako jiné filmy o kterých už druhý den nevím.(3.5.2015)