Henjelgwa Geuretel

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hee Ryoo

Skvělá hororová pohádka s úžasnou vizuální stránkou, která dodává celýmu filmu naprosto perfektní temnou, ale zároveň pohádkovou atmosféru, která ale bohužel na můj vkus postrádá takový větší mrazení, takže hororový scény pak nemaj takovej dopad, jakej by rozhodně mohly mít. Nicméně všichni herci, včetně těch dětských, jsou skvělý(29.11.2008)

Je to vydarená mysteriózna fantasy dráma z juhokórejskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý sa ponáhľa za svojou matkou do nemocnice, ale havaruje na ceste uprostred lesov a zranený hľadá pomoc. Pomocou dievčaťa sa dostane až do rodinného domu obývaného zdanlivo ideálnou rodinou, ale časom si začne uvedomovať, že niečo nie je v poriadku a navyše sa z lesa nevie dostať. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce sa tu väčšinu času až tak moc neudeje a to hlavne celú prvú hodinu, ale tu to vôbec neprekáža, celý film má také zvláštne čaro, ktoré si ma získalo hneď, dej ma vtiahol hneď od stretu s dievčaťom, ktoré príde už o pár minút a potom sa už na to veľmi dobre pozerá celý čas a je radosť sledovať to postupné odkrývanie záhady. Dej sa skutočne rozbehne až v poslednej tretine, ktorá už jasne ukáže celú pravdu a rozdelenie kladných a záporných postáv a nesklame ani slušný záver. Veľmi som spokojný aj s atmosférou, spočiatku pôsobí tak príjemne rozprávkovo, ale časom je to už skôr také mierne temnejšie fantasy a tak keď práve nič výrazne zaujímavé neponúka dej, tak to s ľahkosťou zastúpi atmosféra. Herecké obsadenie je celkom slušné, hlavný hrdina Cheon Jeong-myeong nie je až tak moc výrazný, aby dokázal utiahnuť film, ale svoj účel splní, najlepšie sú jednoznačne detské postavy, hlavne skvelá Sim Eun-gyeong, ale aj zvyšok. Réžia a technická stránka sú perfektné, film má mimoriadne pôsobivý vizuál, je tu dobre budovaná atmosféra, podarilo sa vytvoriť to zvláštne čaro rozprávky, tu som veľmi spokojný. Hansel and Gretel je veľmi zaujímavý film, ktorý sa kľudne môže porovnávať aj s tými najväčšími klenotmi tohto typu, aj keď scenáristicky za niektorými z nich, ako napríklad Faunov labyrint predsa len zaostáva. Ale myslím, že tento potenciál sa tu podarilo využiť naplno. 79%(11.5.2012)

Opravdu zajímavá variace na téma Jeníček a Mařenka, kde ale začnete po hodině a půl cítit, že jste perníkem už trochu přesyceni. Ne, že by film neměl gradaci, ale je tak roztažená, že když Eun-Soo objeví modré dveře a začne číst knížku, už vás to tak "nevezme". Prostřední ze sourozenců (chlapec) je pěkně hororově krutý a v hraní velice realistický. Santa Claus mi do celkového ladění filmu moc nezapadl, ale to mi vynahradila scéna s pecí, sice bez lopaty, zato ale démonicky uskutečněná silou mysli:). Dům mi svou pestrobarevnou výbavou a jídlem vizuálně připomínal Karlíka a továrnu na čokoládu, měla jsem hroznou chuť na všechny ty sladkosti. Jak to u pohádek bývá, končí dobře - a ani tato není výjimkou, ovšem během ní to odskáče více než jen jeden zajíc...(8.9.2008)

Už jsem nečekal, že mě dostane nějaký fantasy příběh. V tomhle ohledu jsem flintu do žita zahodil okamžitě poté, co doběhly závěrečné titulky posledního Pána prstenů. A ejhle, z bahna, do nějž tento žánr zatlačili euroameričané, jej vyzdvihli asiaté. Díky jim za to. Žádná dětinská uhlazená hrdinská fantasy o osudem vyvoleném. Tohle je vyzrálá temná (až horrorová) fantasy nahánějící strach a vyvolávající nepříjemné mrazení. Dětem to rozhodně nepouštějte. Jako kdyby to Clive Barker napsal (občas mi to v některých momentech připomnělo jeho Zloděje duší) a Tim Burton natočil v dobách, kdy ještě vizuálně nezešílel, natočil. Drsné, dojmově, ne vizuálně. V závěru jsem si málem poplakal. 4,5*(21.4.2011)

Nepríjemná, znepokojivá atmosféra, ktorú živí záhada a tajomno okolo nezodpovedaných otázok ohľadom nemožnosti úniku z lesa a samotnej až príliš dokonalej "rodinky". Inteligentný snímok, ale so slabšími hororovými prvkami, ktorých by som tu rozhodne uvítal viac. Pointa na konci síce vyznie trochu lacne, ale nebolo to ani niečo vyslovene katastrofálne, len také obyčajné. Čakal som niečo prekvapivejšie. Potešil aj nádherný, farebný vizuál a dobrá muzika. Celkom spokojnosť. Nadpriemer s odretými ušami. 70/100(20.11.2014)