Henjelgwa geuretel

Trailer

Eun-soo nabourá se svým autem nedaleko lesa, kde chvílí bloudí, ale zanedlouho potká dívku, která ho dovede k domu uprostřed lesa, ve kterém bydlí se svými rodiči a dvěma sourozenci. Rodina působí na první pohled až pohádkově idylicky, je velmi milá, nabídne mu jídlo, nocleh. Ale dostat se zpátky k silnici, aniž by zabloudil, se zdá nemožné. A hlavně děti nejsou ani trochu nakloněny, aby odešel. Eun-soo začíná pochybovat o jejich úsměvech a nevinnosti… (Mertax)

Trailer

Xeelee

[Filmasia 2008] Pěkný film s originálním námětem a skvělým zpracováním. U nějakých scén jsem se ale neubránil pocitu, že už jsem je někdy viděl. Hodně hororových pasáží mi připomínalo Japonce, děsivé postavy, které jsou vlastně hodné tu už taky byly na sto a jeden způsob a závěr byl slabší. Konfrontace pohádkové atmosféry domu, plného hraček, kde se jí samé sladkosti, a hororové atmosféry je ale naprosto dokonalá. My občas takhle jíme. Děti to tak mají rády. ()

eraserhead666

Už jsem nečekal, že mě dostane nějaký fantasy příběh. V tomhle ohledu jsem flintu do žita zahodil okamžitě poté, co doběhly závěrečné titulky posledního Pána prstenů. A ejhle, z bahna, do nějž tento žánr zatlačili euroameričané, jej vyzdvihli asiaté. Díky jim za to. Žádná dětinská uhlazená hrdinská fantasy o osudem vyvoleném. Tohle je vyzrálá temná (až horrorová) fantasy nahánějící strach a vyvolávající nepříjemné mrazení. Dětem to rozhodně nepouštějte. Jako kdyby to Clive Barker napsal (občas mi to v některých momentech připomnělo jeho Zloděje duší) a Tim Burton natočil v dobách, kdy ještě vizuálně nezešílel, natočil. Drsné, dojmově, ne vizuálně. V závěru jsem si málem poplakal. 4,5* ()

Ketri

Tak tohle byla opravdová pecka. Je pravda, že pohled na zubožené, týrané děti je opravdu snad největší horor, jaký si dokážu představit. Dokonalé dialogy typu: "Proč nás chceš opustit? My jsme hodné děti" opravdu způsobují mrazení po celém těle. Zasvěcená prezentace dětského myšlení, rozdílného světa dětí a dospělých a to vše je dokresleno skvělou hudbou a výtvarným pojetím. ()

Campbell

Obstojný snímek který má parádní atmosféru a nádhernej dům. Celá ta pohádka byla fajn ale i tak jsem narazil na hodně mínusů, jako je třeba posledních 15 minut které mě neskutečně sraly. Byly takové o ničem. A celej konec tak byl pohřbenej. Další věc je zbytečná roztahanost která zapříčinila sem tam zívanec. Tohle jsou asi největší mínusy tohohle díla. Pak už jsou jenom superlativy jako třeba jak jsem zmínil atmosféru a parádní herce a hlavně sem tam lekanec(scéna s půdou mě kurevsky vystrašila). ()

tombac

Od Hansel and Gretel jsem si již někdy před rokem sliboval stylizovanou, napůl pohádkovou, napůl ponurou podívanou oscilující mezi dětskou fantasy a horrorem. Tento předpoklad se víceméně vyplnil, ale navzdory jistým kvalitám snímku se stejně nemohu zbavit pocitu, že z kombinace zvolené látky a výrazného výtvarného řešení šlo vytřískat více. Bylo by zajímavé, jak by si s tím poradili třeba Kim Ji-un či Park Chan-wook (však vám během filmu dojde, proč). Anebo Guillermo Del Toro, jehož Pan's Labyrinth díky skloubení neradostné reality, dětské pohádkové imaginace a poetiky s nápaditým tvůrčím přístupem poskytl silný zážitek a zadřel se pod kůži. O Hansel and Gretel to i přes zjevnou snahu tvůrců o podobný výsledek tvrdit nemůžu. 7/10 ()

• Těsně před tím, než Eun-soo (Jeong-myeong Cheon) otevře ledničku, tak má plnou pusu chleba. Po otevření ledničky už má ale pusu prázdnou. (Duoscop)
  • Z gramofonu hraje „Little Child Of Mary“ od Edwina Schneidera. (Duoscop)

Související novinky

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (více)