Nae sarang

Jižní Korea, 2007, 111 min

Han Lee

Han Lee, Dong-ik Shin
  • Sermone

To ako fakt? Tento Kórejský kandidát na cenu "Shit storočia" má na CSFD 81%? No tak to ma teda podrž! Keď som si po asi 15 minútach utekal pre kýbeľ, aby som mal v prípade núdze kde uložiť svoju spolovice pretrávenú večeru, tak som si ešte hovoril: "Výdrž, neger, to je len začiatok. Bude lepšie!". Ale nebolo. 111 minút svojho života som stratil pri sledovaní nechutne presladenej sračky, ktorej kvality sa pohybovali niekde na úrovni tureckej telenovely. Han Lee ako scenárista posral čo sa dalo a v úlohe režiséra nebol o nič úspešnejší. Pri tak dementnom scenári sa ani nečudujem, že herci si po väčšinu filmu na tvárach udržiavali výraz absolventov testu na Gutalax. Jednoznačne jeden z najhorších kórejských filmov, čo sa mi doteraz dostal do rúk. Odpad!(19.11.2015)

Je to dosť dobrý romantický film. Má príjemný príbeh o niekoľkých láskach, medzi vodičom metra a jeho milovanou, dvomi spolužiakmi, mužovi, ktorý čaká na svoju bývalú lásku, pričom ich jediným spojením je telefónne číslo a dvoch kolegoch, z ktorých ale on nie je pripravený, pretože sa stále nezmieril so smrťou svojej ženy. Spracovanie sa mi páči, je to presne ten typ filmu, ktorý nepôsobí nijak výnimočne, ale skvelo sa na to pozerá, je to plné optimizmu a dobrej nálady, aj keď na nejaké tie prvky drámy a dosť výrazné tiež dôjde. Jednotlivé príbehy majú mnoho spoločného, takže jednotlivé prechody medzi vzťahmi pôsobia prirodzene, najviac priestoru majú dva plnohodnotné vzťahy, ktoré mi aj najviac sadli, teda vodič metra so svojou láskou a dvaja spolužiaci, vzťah dvoch kolegov už nie je až tak výrazný, ale zase je dobre prepojený so štvrtým, nenaplneným vzťahom. Páči sa mi tu viacero situácií, napríklad objímanie, ale hlavne výborne podaný záver. A chválim aj dobrý nápad zasadiť príbeh do obdobia čakania na zatmenie slnka. Herecké obsadenie je výborné, ako vždy perfektná Lee Yeon-Hee, ale všetky dôležité postavy sú dobre zvolené, takže sa im nedá nefandiť, za zmienku stoja hlavne Kam Woo-Sung, Choi Gang-Hee a Ryoo Seung-Ryong. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak sa tomu nedá vôbec nič vytknúť, úplný ideál pre tento žáner. My love je film, ktorý presne splní to, čo sa aj od neho očakáva. Síce podobne ladený Sad movie si ma získal viac, ale ani tento film nemá čím sklamať, je to príjemné a vylepší to náladu. 77%(23.7.2012)

Přestávám o sobě tvrdit, že nemám ráda filmy, které vypráví víc příběhů. Nikdy jsem se do nich neuměla vžít, ale poslední dobou jsem ze všech takových unešená. A tenhle je pro mě naprostou jedničkou. Jednotlivé osudy jsou tak zajímavé, že by každý z nich mohl stát předlohou celovečernímu filmu. Pak je jasné, že při spojení všech příběhů dohromady není možné, aby člověk jako já nepustil slzu... slzy. Hodně jsem si zaplakala, hodně jsem se zasmála a jsem okouzlena. Jasných 5*.(8.1.2012)

Hodinu a půl se u sledování filmu culíte, smějete se ztřeštěné Joo-win a jejím fantaziím, držíte palce Soo-jeong, bavíte se a držíte palce So-hyeon. Hodinu a půl sledujete vztahové peripetie několika sympatických Korejců, užíváte si úsměvné momenty i jemnou něžnou romantiku. Pak nečekaně dostanete takovou ránu palicí, že se vám zastaví dech. A pak už jen bulíte. A slabší povahy potřebují resuscitaci. Jedno se tvůrcům musí nechat, ač nejsem žádný zelenáč pokud jde asijské filmy, zase mě dostali. Totálně(22.9.2019)

"Vzpomínky. Jsou jako vítr. Nikdy nevíte, kdy nebo jak se odvanou pryč." Tak jsem si zase jednou pořádně poplakala. Čekala jsem sice něco ve stylu Sad movie, ale naštěstí ne všechny příběhy skončili špatně. JK film, kde se odehrává více příběhů najednou prostě miluju, jsou to prostě machři v kinematografii. Ani na chviličku jsem se nenudila, k tomu překrásná, dojemná hudba. A nezapomeňte - obejmutí zadarmo - to nic nestojí. Pro mě jeden z nekrásnějších JK filmů!(10.1.2012)