Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Jak tak koukám, Planeta 51 je zřejmě rozporuplný animák (soudě dle hodnocení). A mně nezbývá než se přidat na stranu těch, které tento film bavil. A proč? Hlavně kvůli neskutečnému množství různých filmových narážek. Od těch nepřímých (pes vypadající jako Vetřelec) až po ty přímé (2001: Vesmírná odysea, Star Wars, Terminátor, Zpívání v dešti, Apollo 13, E.T. - Mimozemšťan) a mnoho dalších. Je sice fakt, že tenhle animák nedosahuje kvalit VALL-Iho, Nema nebo Remyho, ale i přesto se slušně pobavíte (scéna, kdy kosmonautovi začne hrát na iPodu macarena stojí za to), děti se pobaví ještě víc a hlavně se slušně zabavíte (hoďka a půl uteče rychle). Pěkných 80 %.(23.10.2010)

Kupodivu jsem se velmi pobavila a našla i pár zajímavých vtípků, na které budu ráda vzpomínat. Pěkná myšlenka je promixovaná s odkazy na všechny milované sci-fi filmíky. Tohle je jeden z filmů, kde dabing rozhodně film vylepšil. Postavy jsou najednou mnohem milejší a vtipnější. Tenhle film se sice do topky mých nejoblíbenějších animáků nedostal, ale jsem nakonec překvapivě moc ráda, že jsem ho viděla. Jo, zjistila jsem, ža na mě ty laciné triky s miloučkými robůtky fungují. Skaut rocks. (Rover mi nezní tak vtipně.)(12.7.2010)

Planéta 51, mestečko Glipforg - krásne a pokľudné 50-te roky... Malomesto so všetkým, čo k tomu patrí. Domčeky s predzáhradkami, na ktorých sa konajú pikniky, deti milujú comicsy o mimozemských votrelcoch a do kín sa dostáva trojka úspešnej sci-fi "Humanacs". Táto idylka sa končí pristátim modulu s astronautom Chuckom. Jeho zdesenie nad obývanou planétou dokáže riešiť jedine bezhlavým groteskným pobehovaním po mestečku. Až stretnutie s mladým chlapcom Lemom mu dá nádej, že sa niekedy vráti na Zem. Film pracuje s množstvom gagov, na ktoré si prídu deti i dospelí... a budú to určite hlavne dospelí diváci, ktorí si prídu na svoje. Nielen pre ostrú satiru pomerov na planéte 51, ktoré sa nápadne podobajú zvyklostiam na našej modrej planéte ako je upodozrievanie, obviňovanie či manipulácia s verejnosťou, ale aj pre úžasné filmové odkazy či už vizuálne alebo verbálne ( ET, Apollo 13, Star Wars, Vesmírna Odyssea, Terminátor, Spievanie v daždi a mnoho ďaľších ). Planéta 51 disponuje hláškami, ktoré určite zľudovejú ( "Som na Facebooku." alebo "Nie je to zvláštne miesto pre anténu?" ). Bezpochyby je to veľmi vtipný, zábavný, akčný snímok, ktorý má všetky predpoklady stať sa tohtoročným animovaným zimným hitom. Prvé hodnotenie a komentár.(2.12.2009)

Anomované, zelené, ufouní, mimozemské × klasické. Bratranec PDcz má celkem pravdu - kreslený film, který není ničím vyjímečný. Ale stejně - po dlouhé době jsem viděla animovaný film a byla to příjemná, oddychová záležitost. To, že se asi v celým vesmíru mluví anglicky, nemá cenu rozpitvávat. Film na rodinný večer jak ulitý. ..a tak vzniknul Vetřelec - pochází z Planety 51, kde byl chován jako domácí mazlíček..(19.7.2010)

Docela me prekvapujou ty rozdilny komentare, nekdo to desne vychvaluje, jinej naopak zase pekelne kritizuje. Jenze ono je to nekde mezi tim. Cela ta myslenka vzit klasickej film o priletu mimozemstana na Zemi a jak z toho lidi panikari a otocit to na prilet cloveka mezi mimozemstany je fakt hodne fajnova, zasazeni do padesatejch let je taky fajn, ale urcite by z toho slo vytezit jeste trochu navic. Ale bande reziseru nastesti, i kdyz podle jmen bych je tipnul na nejaky spanely, nejsou cizi klasicky americky filmy, takze tu je spousta odkazu a zaroven jim ani nejsou cizi cool zabery, kterejch je tady dost. To vse navic podporeny sviznou hudbou, sviznym dejem a hromadou sice infantilnich, ale docela vtipnejch scenek a hlasek. Co se tyce animace, neni nejslozitejsi, ale zaroven je docela pekna. Proste neni to nic, z ceho by si clovek sednul na prdel, pouze hodne dobra zabava s jednoduchym, ale docela originalnim pribehem, ale myslim, ze o nic jinyho, nez pobavit, ani tvurcum neslo a to se jim proste povedlo, takze slusny 4*.(13.12.2009)

• - Jeden z vojáků v tajné základně má na helmě nápis "Corn to Kill". Jedná se o slovní hříčku, ale v doslovném překladu slova znamenají "mlýnek na maso". Nápis paroduje film Olověná vesta (1987), kde se na helmě objeví nápis "Born to Kill". v překladu "narozen zabijákem". (HellFire)

• - Výroba trvala 16 mesiacov, čo je zhruba polovičné množstvo času potrebného na výrobu projektu od Pixaru. (Greenpeacak)

• - Číslovka v názvu filmu je narážkou na známou oblasti Area 51. (TheMaker)