Planeta 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

• Hismael

Slabé, málo vtipné, občas nudící příběh, ale hezky animované. Na jedno shlédnutí poměrně nezávadné. Animované filmy mám moc rád, takže když řeknu že to je nejhorší animák co jsem zatím viděl, tak se to musí brát s velkou rezervou. Vůbec to není špatné, námět docela originální, jen jsem prostě čekal o dost víc.(7.10.2010)

Čekala jsem že to bude slabší. Animace byla sice horší než u jiných filmů, obyvatelé planety 51 mi přišli jako z plastu. Ale celkovej dojem z toho mám dobrej. Bavila jsem se kdykoliv přišel odkaz na nějakej jinej sci-fi film. Zasmála jsem se u mini scénky s terminátorem, Chuck byl dobrej :-). Akorád u těch vetřelců je to trochu degradace :-D.(15.6.2010)

Kupodivu jsem se velmi pobavila a našla i pár zajímavých vtípků, na které budu ráda vzpomínat. Pěkná myšlenka je promixovaná s odkazy na všechny milované sci-fi filmíky. Tohle je jeden z filmů, kde dabing rozhodně film vylepšil. Postavy jsou najednou mnohem milejší a vtipnější. Tenhle film se sice do topky mých nejoblíbenějších animáků nedostal, ale jsem nakonec překvapivě moc ráda, že jsem ho viděla. Jo, zjistila jsem, ža na mě ty laciné triky s miloučkými robůtky fungují. Skaut rocks. (Rover mi nezní tak vtipně.)(12.7.2010)

Sci-fi odkazy jsou fajn a zápletka, kdy je za mimozemšťana považován člověk taky není k zahození. Bohužel se z toho nepodařilo vykřesat nic víc než další průměrný animák, u kterého se sice dospělí párkrát zasměje díky zmiňovaným odkazům, ale jinak bude muset opět přetrpět další porci dětského humoru a moralitek. Což je u animáku, ve kterém pobíhá malý vetřelec se jménem Ripley, celkem škoda.(19.9.2010)

• C0r0ner

Ve filmech pro děti nesnáším, když se postavy chovají jako infantilní retardi. Tady to bylo zvlášť znát, když se jako potřeštěný teenager na drogách chová kosmonaut vyslaný na cizí planetu, který by teoreticky měl být výjimečným kusem lidského pokolení. O ději se taky moc mluvit nedá, ale aspoň to byla docela slušná zábava. 50%(5.10.2016)

• - Jeden z vojáků v tajné základně má na helmě nápis "Corn to Kill". Jedná se o slovní hříčku, ale v doslovném překladu slova znamenají "mlýnek na maso". Nápis paroduje film Olověná vesta (1987), kde se na helmě objeví nápis "Born to Kill". v překladu "narozen zabijákem". (HellFire)

• - Mimozemšťanský pejsek odkazuje na film Vetřelec (1979) nejen svým vzhledem, ale i jménem. Na boudě má napsáno "Ripley". (Karmin)

• - Mateřská loď kapitána Chucka (Dwayne Johnson) je Odyssey. Tak se jmenovala loď použitá při misi Apollo 13. (HellFire)