Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Sympatický a originální příběh zasazený na Planetu 51, jež je opak Země 50. let. Solidní charaktery, výborný Rover, Aliení pes, plno vtipných momentů, jednoduchý děj... Na druhou stranu tu máme poměrně slabé hrdiny, nevýrazný soundtrack, slabou animaci... Zkrátka a dobře je Planeta 51 jen dalším řadovým solidním animákem, který rozhodně neurazí...(16.12.2009)

Další z těch animáků, který neví, čím chce být. Chvíli rodinná podívaná (sonda, která ze sebe dělá psa), chvíli pouze pro dospělé (trapná snaha o jakýsi návod na lásku), plná odkazů a parodií na sci-fi filmy, které pochopí jen zasvěcení. Tenhle animák se snaží prodat převráceným příběhem v tom smyslu, že zelení mužíčci jsou "lidi" a lidé jsou "zelenými mužíky". A jako v případě lidí (tedy jednoho astronauta), kteří vidí mimozemšťany jako zlo, je to i tady. Když proto na planetě přistane lidský astronaut, rozpoutá se všeobecná hysterie. Aby to bylo jednodušší, umí lidé i mimozemšťané mluvit stejným jazykem. Svým pojetím mi tento animák často evokoval Monsters and Aliens. Tohle je ale takový krásný průměr, nezapamatovatelný.(7.5.2014)

Net/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Animace 7/10/// +robopes i alienpes jsou hodně dobří, celkem nápad na zápletku, občas vtipné situace -hudba jak z 50.let starého filmu, slabší animace, nijak výrazný originální dabing, děj je hodně průměrný/// Tak tohle mohla být velká bžunda. Jenže i na to jak je to krátké je to celkem nudné. Občas jsem se zasmál, ale málokdy se mi stane u animáku, že se koukám na hodinky. Je tam hodně na zpracování vidět jiný styl tvůrců právě ze Španělska a taky ten fakt, že na výrobě zřejmě nedělalo nějaké extra velké studio. Tenhle film určitě děti kolem deseti let hodně pobaví, ale jestli je vám víc, tak si návštěvu kina raději rozmyslete./// Celkem 54%///(29.12.2009)

Z animáky se letos prostě roztrhl pytel a Planeta 51 je jeden z těch povedenějších. Roztomilé a zábavné dobrodružství na planetě se zelenými obyvateli. 90 minut mi uteklo jako voda a já se příjemně bavil. Možná v druhé polovině se vytrácel trošku humor, ale jinak je to hezky natočeno a nadabováno. Spoiler!!!! PS: Vetřelec jako domácí hlídač mě absolutně odrovnal :DDD(25.12.2009)

Planéta 51, mestečko Glipforg - krásne a pokľudné 50-te roky... Malomesto so všetkým, čo k tomu patrí. Domčeky s predzáhradkami, na ktorých sa konajú pikniky, deti milujú comicsy o mimozemských votrelcoch a do kín sa dostáva trojka úspešnej sci-fi "Humanacs". Táto idylka sa končí pristátim modulu s astronautom Chuckom. Jeho zdesenie nad obývanou planétou dokáže riešiť jedine bezhlavým groteskným pobehovaním po mestečku. Až stretnutie s mladým chlapcom Lemom mu dá nádej, že sa niekedy vráti na Zem. Film pracuje s množstvom gagov, na ktoré si prídu deti i dospelí... a budú to určite hlavne dospelí diváci, ktorí si prídu na svoje. Nielen pre ostrú satiru pomerov na planéte 51, ktoré sa nápadne podobajú zvyklostiam na našej modrej planéte ako je upodozrievanie, obviňovanie či manipulácia s verejnosťou, ale aj pre úžasné filmové odkazy či už vizuálne alebo verbálne ( ET, Apollo 13, Star Wars, Vesmírna Odyssea, Terminátor, Spievanie v daždi a mnoho ďaľších ). Planéta 51 disponuje hláškami, ktoré určite zľudovejú ( "Som na Facebooku." alebo "Nie je to zvláštne miesto pre anténu?" ). Bezpochyby je to veľmi vtipný, zábavný, akčný snímok, ktorý má všetky predpoklady stať sa tohtoročným animovaným zimným hitom. Prvé hodnotenie a komentár.(2.12.2009)

• - Název Oblasti 9 je odvozen podle počtu planet v naší sluneční soustavě. (HellFire)

• - Existuje zábavná závodná hra "Planet 51", ktorá je inšpirovaná filmom. (Greenpeacak)

• - S rozpočtom vo výške 70 miliónov dolárov je to zatiaľ najdrahší film produkovaný v Španielsku. (Greenpeacak)