Reklama

Reklama

Planeta 51

  • Velká Británie Planet 51 (více)
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy
Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Recenze (301)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Aneb Invaze naruby. Pohled na mimozemskou invazi z druhé strany, uzpůsobený očím diváka 10- a krásně vyvedený v oldies stylu, takže je více retro, než retriever. Mezi barvičkama má jasně navrch zelená, jednak uklidňuje a navíc ji máme tak nějak historicky zafixovanou ve spojení s emzáky. Jinak je to takové pestré, krajina kolem města evokuje Kardanovou Lhotu a ničím to neurazí ani nepřekvapí. Namísto hvězdiček si dovolím udělit tři pestré hipísácké sluníčka. :-) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Brett: 1. Lollipop - Sophie Green [2:30] ,2. Long Tall Sally - John Sloman [2:10] ,3. Tried To Save The World - Tom Cawte [3:50] ,4. Ding Ding A Boom Boom - Keith Murrell [2:26] ,5. Gonna Be A Star - Tom Cawte [3:35] ,6. Be Bop A Lula - Chris Cawte [3:01] ,7. Greased Lightnin' - Lance Ellington [3:10] ,8. Unchained Melody - Keith Murrell [3:37] ,9. Mr. Sandman - Peter Gosling [2:30] ,10. Stick It To The Man - Tom Cawte [3:29] ,11. Space Oddity - Keith Murrell [5:19] ,12. Planet 51 Orchestral Suite - London Metropolitan Orchestra [7:19], ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela me prekvapujou ty rozdilny komentare, nekdo to desne vychvaluje, jinej naopak zase pekelne kritizuje. Jenze ono je to nekde mezi tim. Cela ta myslenka vzit klasickej film o priletu mimozemstana na Zemi a jak z toho lidi panikari a otocit to na prilet cloveka mezi mimozemstany je fakt hodne fajnova, zasazeni do padesatejch let je taky fajn, ale urcite by z toho slo vytezit jeste trochu navic. Ale bande reziseru nastesti, i kdyz podle jmen bych je tipnul na nejaky spanely, nejsou cizi klasicky americky filmy, takze tu je spousta odkazu a zaroven jim ani nejsou cizi cool zabery, kterejch je tady dost. To vse navic podporeny sviznou hudbou, sviznym dejem a hromadou sice infantilnich, ale docela vtipnejch scenek a hlasek. Co se tyce animace, neni nejslozitejsi, ale zaroven je docela pekna. Proste neni to nic, z ceho by si clovek sednul na prdel, pouze hodne dobra zabava s jednoduchym, ale docela originalnim pribehem, ale myslim, ze o nic jinyho, nez pobavit, ani tvurcum neslo a to se jim proste povedlo, takze slusny 4*. ()

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 6.1/10] | me: Pekný nápad, ale nič nové. Vo všetobecnosti sa jedná o nevýraznú rozprávku, ktorá má svoje momenty kedy pobaví, ale celkovo nie je ničím inovatívna. Malý lunochod Rover je milý, malý havo-pradátor tiež, ale scén kedy som sa fakt zasmial je málo. Neuškodí, ale ani nenadchne ... Niekedy nudí, sem-tam rozosmeje, ale v celku obyčajny priemer. 2 a pol *. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $70miliónovTržby USA $40,230,452Tržby Celosvetovo $65,700,000Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Toľko odkazov na všetky možné filmy sa len tak nevidí, najviac potešilo domáce zvieratko v podobe zmenšeniny Votrelca, príbeh zasadený do "reflexie" doby 50rokov keď panoval strach z nepoznaného je trefný a hlavne keď sa poukazuje na to ako hystericky reagovala Amerika na všetko čo by sa jej mohlo dotknúť, len tu to je pekne prekrútene a UFOnci si menia úlohy pozemšťanmi. Samozrejme má to nejaké rezervy, miernu nevyváženosť ale aj tak určite ako slušný priemer to obstálo, či už humorne alebo graficky. /videl v kine: 60%/ ()

Galerie (35)

Zajímavosti (16)

  • Číslovka v názvu filmu je narážkou na známou oblasti Area 51. (TheMaker)
  • Číslovka v názvu snímku neodkazuje pouze na známou oblast 51, ale reflektuje módu a atmosféru pozemských padesátých let, do kterých je život mimozemšťanů stylizován. (Sfinkter)

Reklama

Reklama