Reklama

Reklama

Planeta 51

Trailer 1

VOD (1)

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (301)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

stejně jako je zde rozporuplné hodnocení,tak rozporuplné pocity mám z tohohle animáku.Na jednu stranu je nutné ocenit originální nápady výměny rolí "vetřelců" a "lidí",nebo stylizaci celé planety do padesátých let.Stejně jako spoustu dobrých,byť místy trošku laciných (ač funkčních) vtípků a hromadu odkazů na všemožné sci-fi (Vetřelec (přesně takového vetřelco-psa bych rád měl),E.T.,Vesmírná Odysea,...).Ovšem na druhou stranu Planeta 51 nepřináší nic nového (třebas psí-sonda Rover nápadně přípomíná Wall-Eho) a hlavně ve druhé půlce,kdy vše musí nutně dospět k potřebnému prozření a happy endu,filmu začíná trošku docházet dech.Buď jak buď,děti se budou dobře bavit a dospělí určitě ocení minimálně to co sem zmínil na začátku.Lepší 3 a 70% ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Obyvatelé městečka Glipforg prožívají den jako každý jiný. Někdo dostal práce, někdo zase padáka, děti si hrají na zahrádkách, chystá se grilovačka a mládež se chystá do kina na třetí díl veleúspěšného hororu Humaniacs. Na tom by asi nebylo nic podivného, kdyby se celá tato scéna odehrávala na zemi a ne na jedné zapadlé planetě (tisíc světelných mil rovně a pak doleva). Poklidné odpoledne ale naruší přílet kosmické lodi s vetřelcem na palubě - člověkem, který jako by z horou Humaniacs vypadl... Koukám, že na tento animák jsou dva zcela rozdílné názory - jedněm se prostě líbí, a ti druzí si vždycky najdou něco, zač by mohli jakýkoliv film zdrbat - že je to animovaná parodie na tisíc jiných filmů - tak ať, není první ani poslední, a pokud je to provedeno s grácií, což u Planety 51 rozhodně je (ve chvíli, kdy Chuck začíná tančit v kamenném dešti v rytmu Singing in the Rain jsem málem zahučel z gauče), tak jen dobře. Je pravda, že příběh žádnou hlubší myšlenku nemá, ale kdo by ji od filmu určeného pro dětské publikum očekával - většině z drobotiny stačí že jsou na obrazovce zábavní zelenožlutí mužíčkové, případně výborný lunochodík Rover.. Mně se Planeta 51 líbila, a mé dceři ještě víc ... ()

Reklama

frashmaker 

všechny recenze uživatele

Několik hodně málo vtipných scének by se v tomto poměrně zbytečném animovaném snímku najít dalo, nicméně všehovšudy jsem tam nezaznamenal žádný zajímavý prvek či nápad, který by posunul animovaný film dopředu. Toto mi příjde spíš jako návrat zpět tak o 10 let. Pokud vás nažhavil trailer jako mě tak mi věřte, když řeknu, že to byl výcuc toho nejlepšího a že nic dalšího úsměvného již ve filmu neuvidíte. ()

st.jim 

všechny recenze uživatele

Z animáky se letos prostě roztrhl pytel a Planeta 51 je jeden z těch povedenějších. Roztomilé a zábavné dobrodružství na planetě se zelenými obyvateli. 90 minut mi uteklo jako voda a já se příjemně bavil. Možná v druhé polovině se vytrácel trošku humor, ale jinak je to hezky natočeno a nadabováno. Spoiler!!!! PS: Vetřelec jako domácí hlídač mě absolutně odrovnal :DDD ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Rodinný, animovaný snímok s netradičným retro sci-fi námetom. Astronaut NASA, Chuck Baker, pristane so svojim modulom na "Planéte 51". Očakával, že bude pustá, neobývaná. Absolutne nečakal, že hlboko vo vesmíre natrafí na vyspelú mimozemskú civilizáciu, ktorá si tam spokojne nažíva, v hodne podobnom štýle ako Američania koncom päťdesiatých rokov minulého storočia. Celkom dobre som sa pri tom pobavil. *** ()

Galerie (40)

Zajímavosti (16)

  • S rozpočtom vo výške 70 miliónov dolárov je to zatiaľ najdrahší film produkovaný v Španielsku. (Greenpeacak)
  • Mimozemšťanský pejsek odkazuje na film Vetřelec (1979) nejen svým vzhledem, ale i jménem. Na boudě má napsáno "Ripley". (Karmin)

Související novinky

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)

Reklama

Reklama