Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Čekala jsem že to bude slabší. Animace byla sice horší než u jiných filmů, obyvatelé planety 51 mi přišli jako z plastu. Ale celkovej dojem z toho mám dobrej. Bavila jsem se kdykoliv přišel odkaz na nějakej jinej sci-fi film. Zasmála jsem se u mini scénky s terminátorem, Chuck byl dobrej :-). Akorád u těch vetřelců je to trochu degradace :-D.(15.6.2010)

:) nápad, který se mi opravdu hodně líbil:) Nemá to sice úžasné efekty a propracovanost jako jiné, v dnešní době už kultovní animáky, ale i tak to stojí za to :) Výborný narážky na veškeré dnešní trháky a americké znělky :) How I met your mother, E.T. mimozemšťan,VALL-I,Číslo 5 žije, Star wars,Válka světů, Zpívání v dešti, Terminátor,... A hlavně - opravdu jsem se u toho zasmála :)(9.1.2010)

Aneb Invaze naruby. Pohled na mimozemskou invazi z druhé strany, uzpůsobený očím diváka 10- a krásně vyvedený v oldies stylu, takže je více retro, než retriever. Mezi barvičkama má jasně navrch zelená, jednak uklidňuje a navíc ji máme tak nějak historicky zafixovanou ve spojení s emzáky. Jinak je to takové pestré, krajina kolem města evokuje Kardanovou Lhotu a ničím to neurazí ani nepřekvapí. Namísto hvězdiček si dovolím udělit tři pestré hipísácké sluníčka. :-)(20.7.2015)

Nápad obrátit klasickou béčkovou pádesátkovou sci-fi sliboval pořádnou porci zábavy. Výsledek je však přes hustou kadenci vtipů spíše mile úsměvný a pohodový než třeskutě zábavný a to i díky mnoha hláškám a odkazům na klasická díla žánru (od Vesmírné Odysey 2001 přes E.T. a Vetřelce po Hvězdné války) i jiné filmové klasiky (Zpívání v děšti). Sám se sice nestane žádnou nesmrtelnou a citovanou klasikou, rozhodně však jako příjmená filmová jednohubka nezklamal.(7.2.2012)

Ten domácí mazlíček, pejsek, který počůrá lampu, je úžasný. Jeho podoba z Vetřelcem je dokonalá. A ve filmu má docela dost prostoru. Planeta 51, jakýsi protipól Arei 51 přivítá kosmického návštěvníka se Země, svým způsobem...ne moc dobře a přátelsky. Udělají z něho štvanou zvěř. Jeho přílet je srandovní. První kroky na cizí planetě, zasazení vlajky a pak....bomba a úprk.....Spielbergovský let z pozadím planety s prstencema, co svítí jako měsíc, je legrační. CITÁT : Pokud jste viděli ufona, vytočte jedničku, pokud jste viděli létající talíř, vytočte dvojku..... Houstone, máme problém.... Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj křik.... Schwarzenegger ukázal ve filmu svaly a už je guvernér, já jsem pilot kosmický lodě a skončil jsem na týdle stupidní Planetě !!!! Spousta srandy, hezky animované, poučení, žádná nuda....http://www.planeta51.cz/(7.11.2010)