Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Nápad obrátit klasickou béčkovou pádesátkovou sci-fi sliboval pořádnou porci zábavy. Výsledek je však přes hustou kadenci vtipů spíše mile úsměvný a pohodový než třeskutě zábavný a to i díky mnoha hláškám a odkazům na klasická díla žánru (od Vesmírné Odysey 2001 přes E.T. a Vetřelce po Hvězdné války) i jiné filmové klasiky (Zpívání v děšti). Sám se sice nestane žádnou nesmrtelnou a citovanou klasikou, rozhodně však jako příjmená filmová jednohubka nezklamal.(7.2.2012)

Ten domácí mazlíček, pejsek, který počůrá lampu, je úžasný. Jeho podoba z Vetřelcem je dokonalá. A ve filmu má docela dost prostoru. Planeta 51, jakýsi protipól Arei 51 přivítá kosmického návštěvníka se Země, svým způsobem...ne moc dobře a přátelsky. Udělají z něho štvanou zvěř. Jeho přílet je srandovní. První kroky na cizí planetě, zasazení vlajky a pak....bomba a úprk.....Spielbergovský let z pozadím planety s prstencema, co svítí jako měsíc, je legrační. CITÁT : Pokud jste viděli ufona, vytočte jedničku, pokud jste viděli létající talíř, vytočte dvojku..... Houstone, máme problém.... Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj křik.... Schwarzenegger ukázal ve filmu svaly a už je guvernér, já jsem pilot kosmický lodě a skončil jsem na týdle stupidní Planetě !!!! Spousta srandy, hezky animované, poučení, žádná nuda....http://www.planeta51.cz/(7.11.2010)

Sci-fi odkazy jsou fajn a zápletka, kdy je za mimozemšťana považován člověk taky není k zahození. Bohužel se z toho nepodařilo vykřesat nic víc než další průměrný animák, u kterého se sice dospělí párkrát zasměje díky zmiňovaným odkazům, ale jinak bude muset opět přetrpět další porci dětského humoru a moralitek. Což je u animáku, ve kterém pobíhá malý vetřelec se jménem Ripley, celkem škoda.(19.9.2010)

Ono těžko říct, možná by si to ty 4* ani nezasloužilo. Snímek nepřináší nic nového, je v něm jen velice málo opravdu vtipných gagů. Ale líbí se mi animace, které jsou velice příjemné. Zároveň zde jde o pěkné vykreslení alienského prostředí (konečně někoho napalo, že mimozemská civilizace nemusí být nutně vyvynutější, než ta naše). Má to základní premisu pro děti a několik dobrých narážek na filmy pro dospělé. Prostě - sympatický film na nedělní poledne :)(18.7.2010)

Planéta 51 ma milo prekvapila atmosférou 50. rokov a s ňou spojenými narážkami na všetko, čo je pre tú dobu typické (sci-fi, hudba, autá, reportéri s hlbokým hlasom a klobúkom,...). Toto by však samé osebe nebolo tak zábavné, keby nejde o 50. roky nenznámej mimozemskej civilizácie "napadnutej" mimozemšťanom- človekom. Vďaka tomuto originálnemu nápadu sa potom na plátne rodí množstvo vtipov a milióny odkazov na sci-fi filmy. Škoda len, že popri sympatických postavičkách a pozlátku (vtipne vymyslený mimozemský svet) sa divákovi nedostane žiadneho poriadneho deja, ktorého je aj na film pre deti málo. Kto sa chce ale pobaviť (ako ja), dej mu ani nebude treba, lebo film nenudí ani chvíľku...vážne neskutočne vtipná záležitosť. 70%(17.2.2010)

• - Číslovka v názvu snímku neodkazuje pouze na známou oblast 51, ale reflektuje módu a atmosféru pozemských padesátých let, do kterých je život mimozemšťanů stylizován. (Sfinkter)

• - Název Oblasti 9 je odvozen podle počtu planet v naší sluneční soustavě. (HellFire)

• - Výroba trvala 16 mesiacov, čo je zhruba polovičné množstvo času potrebného na výrobu projektu od Pixaru. (Greenpeacak)