Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Soundtrack James Brett: 1. Lollipop - Sophie Green [2:30] ,2. Long Tall Sally - John Sloman [2:10] ,3. Tried To Save The World - Tom Cawte [3:50] ,4. Ding Ding A Boom Boom - Keith Murrell [2:26] ,5. Gonna Be A Star - Tom Cawte [3:35] ,6. Be Bop A Lula - Chris Cawte [3:01] ,7. Greased Lightnin' - Lance Ellington [3:10] ,8. Unchained Melody - Keith Murrell [3:37] ,9. Mr. Sandman - Peter Gosling [2:30] ,10. Stick It To The Man - Tom Cawte [3:29] ,11. Space Oddity - Keith Murrell [5:19] ,12. Planet 51 Orchestral Suite - London Metropolitan Orchestra [7:19],(10.5.2011)

vykrádačka wall-e v podobě skauta, vykrádačka aliena v podobě psa, vykrádačka shreka v podobě postaviček + příliš infantilní scény, slabší příběh a celkem nevyužitý potenciál námětu, ač ozdoben hrstkou vtipných hlášek, to je na můj vkus trochu moc nedostatků na jeden film... celkem je to prostě tak na těch 51 planet... ééé, teda procent. milovníci zelené nechť raději navštíví planetu Božkov.(30.9.2010)

Další z těch animáků, který neví, čím chce být. Chvíli rodinná podívaná (sonda, která ze sebe dělá psa), chvíli pouze pro dospělé (trapná snaha o jakýsi návod na lásku), plná odkazů a parodií na sci-fi filmy, které pochopí jen zasvěcení. Tenhle animák se snaží prodat převráceným příběhem v tom smyslu, že zelení mužíčci jsou "lidi" a lidé jsou "zelenými mužíky". A jako v případě lidí (tedy jednoho astronauta), kteří vidí mimozemšťany jako zlo, je to i tady. Když proto na planetě přistane lidský astronaut, rozpoutá se všeobecná hysterie. Aby to bylo jednodušší, umí lidé i mimozemšťané mluvit stejným jazykem. Svým pojetím mi tento animák často evokoval Monsters and Aliens. Tohle je ale takový krásný průměr, nezapamatovatelný.(7.5.2014)

I Španělé mají svůj "Kozí příběh"... Počítačově animované příběhy už ted dělá kdekdo, ale zde si troufli na světovější téma i zpracování a pomocná ruka robustní distribuce tento ne-španělsky vypadající film poposunula tím pádem dál. Tvůrci se snažili dát postavičkám "originální" ufounskou osobitost. Tedy chvíli trvá divákovi, než příjde na to, zda postava je mladík či senior. Zajímavě je i řešeno pohlaví: samčí ufouni chodí od pasu dolů nazí, ale na jejich reprodukční tělesné oblasti se nenachází žádný vyčnělý orgán, zatímco všechny ufounice mají striktně sukně. Co asi skrývají je zřejmě záhadou i pro španělské ufology... Vlasová pokrývka je tvořena trsem banánů. Tělesná konstrukce je plastelínového vzhledu prvních filmů PIXARu. Filmaři se snaží udržovat retro design let 50.tých, ale občas se seknou i o 20 let dopředu. Děj je složen z konfrontace člověk mimozemšťanem, s otřepanými scénami známými pozemšťanům. Závěrem mé studie - navrhuji tento film ještě přece jenom k prozkoumání ve výzkumném centru Oblasti 51.(28.9.2010)

• baruss

So slabými animákmi sa roztrhlo vrece. Podľa môjho skromného názoru je to preto, že "nízkorozpočtový" animák prakticky nemôže nezarobiť. Keďže ročne chodí do kín len hŕstka animákov deti sú nútené vidieť prakticky všetky. Deti to možno aj baví. Možno v nich ešte stále nevidia tú šablónu, cez ktorú sú robené. Na to doplácame my - nazvime sa prerastení. Dá sa povedať, že v hodnotení sa stotožňujem s pánom Xmilden-om. Jediná dobre napísaná postava je pes. Astronaut Chuck sa správa ako teenegerský debil (aj s tým možno preháňam) - možno tak 12 až 13 ročné dieťa písalo jeho postavu. Vo filme som našiel jeden vtipný moment - keď alienom spadol na zem Chuckov iPOD. Slabé dve hviezdičky - možno ešte pôjdem dole s hodnotením(14.1.2010)

• - S rozpočtom vo výške 70 miliónov dolárov je to zatiaľ najdrahší film produkovaný v Španielsku. (Greenpeacak)

• - Výroba trvala 16 mesiacov, čo je zhruba polovičné množstvo času potrebného na výrobu projektu od Pixaru. (Greenpeacak)

• - Scenáristom Planéty 51 je Joe Stillman, ktorý bol dvakrát nominovaný na Oscara za filmy Shrek a Shrek 2. Na zelené príšerky je teda naslovovzatý odborník. (pokerkiller)