Planeta 51

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

ajne

Nechápu zde celkem vlažné hodnocení. Velmi příjemný film pro chvíle humoru, při kterém se často zasmějete interfilmovým odkazům (Kolik je ti, nejsi nějaký tisíciletý Youjda?; Takový terminátor, ukázal svaly a teď je z něj guvernér). Příběh je celkém klišé, ovšem celé obrácené naopak, kdy je člověk tím ufonem. A dobře se na to dívá. Prostě příjemná rodinná zábava. Stojí to za to. P.S. Nevíte, kam si mohu napsat do NASA pro Scouta? ()

Pepa21

Já se bavil, to se mi málokdy stává, ale pro umění jsme tedy šli hodně daleko do lesa! Pokud chcete dneska je výběr tak široký a vedle nabídky animovaných komedií, tohle se krčí v koutě a žebrá! Ale jinak, taky zábavné taky barevné, taky parodické...ale dneska už je to málo! ()

hakutu

spousta narážek a odkazů na různé (kultovní) filmy, výborný nápad s otočenim situace, člověk přiletící na cizí planetu místo oni k nám, ale hodně chabé zpracování - možná to bylo záměrem a malé děti to bude bavit a budou to chtít vidět znova - ostatní asi ne nejlepší na filmu jsou dvě vedlejší postavy - robo Rover (jeho posedlost kamením je výborná - bohužel mu zapomněli naprogramovat zájem o ostatní - zejména o mimozemský život:-D) a alien psík, přesně takhle bych si představil aliena v roli (rozkošnýho) domácího mazlíčka.. ()

Ejvi

Zábavná rodinná podívaná. Smyslný děj, vtipné scény a mnoho zajímavých postav si vás jistě získají.. ()

cachanell

Já jsem ve středu kritiky. Zábavná podívaná, jen podruhé už ji nevyhledám. Zábavné a milé postavičky, jen mi všudě NĚCO chybělo. ()

Tomingo

U tohoto animáku jsme se moc dobře pobavili. Rozhodně víc jak u Monstra vs. Vetřelci, které jsme viděli o den později. ()

vrch07256732

EMzák naruby, alebo reverzná invázia - akokoľvek dobrý nápad a aj dobre využitý. Umiestnenie deja akože do 50 rokov na inej planéte bol geniálny nápad - práve na zemi totiž v 50 rokoch nastal boom UFO, mimozemšťanov stroskotaných na planáte Zem a podobné. A zábava je super. ()

anonim

Rozhodně nelze upřít dobrý nápad a několik opravdu vtipných odkazů na některé kultovní filmové kousky. Celé mi to však přijde ušité hodně horkou jehlou a poněkud nedotažené, takže hodnotím spíše průměrně možná lehce nadprůměrně. ()

amemait

Mimozemská invaze naopak.  Upřímně mně to bavilo více teď, než když jsem to viděla před nějakými 10 lety poprvé. Velice mě bavil pejsek v podobě malého Aliena. Celý koncept zasazení do padesátých let, kdy měli lidé strach ze všeho neznámého byl opravdu výborný. Ale i tak bohužel ve výsledku nemám pomalu co říct o tomto filmu prostě neurazí ani nenadchne. 25% ()

leafroller

Myšlenka, že je to člověk, kdo je UFOn, je velká. Vetřelec jako domácí zvířátko a komická figurka je ještě větší. Stopáž pod 90 minut dokonalá. Planeta 51 je sice film pro menší diváky, ale u mě patří do stálé videotéky. ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)