Město duchů

V USA propuká finanční aféra a mladý pojišťovací agent Jimmy z New Yorku prchá před zákonem. Odlétá do Kambodži, aby tam našel svého "obchodního" partnera a vyzvedl svůj podíl. Čeká ho však překvapení, s jakým nepočítal... (oficiální text distributora)

Troniq

Potem, vhkostí a oprejskanou barvou omítky doprovázený snímek, který si nezaslouží až takovou kritiku. Stačí neřešit zbytečný detaily a ponořit se do zvláštně tísnivé atmosféry, jejíž tíhu alespoň v momentech prosvětlí zvláštně hypnotický, svobodný pocit, že Kambodža je možná to pravý místo, kde chceš na všechno zapomenout. A proto i škoda, že některým pasážím není věnována delší stopáž, protože při přítomném svižném střihu by to nebyl problém. Jo, třeba při scéně cesty na lodi s warm upem před psychedelickou party, kdy dokonale vyznívá bezstarostnost, kterou bylo hlavně v devadesátkách v asijských zemích možný zažít, než přišel absolutní turistickej hype se selfie idiotyčema. V tom si pak říkám, na jakej film to vlastně koukám - a tady leží vlastně ten hlavní problém Města duchů - že občas neví, čím chce být. Nakonec ale...není to jedno? Jo, vlastně je...proč ne, když jsem si to užil. A mimochodem, čtvrtou hvězdu za skvělý herecký výkony. ()

Michaell

Nevím, proč hodnotícím připadá ten film tak špatný. Nepřišel mi o nic horší než naprostá většina jiných thrillerů. Možná nebyl tak "akční", ale zase byl o trochu méně "klišovitý", což je největší zhouba tohoto žánru (já dávám rozhodně přednost druhé devíze). Největším zklamáním pro mě byl překvapivě výkon Matta Dillona. Možná za to mohou komediální role (tedy hlavně ta jedna), nebo jeho poměrně výrazná gesta, ale nepřišel v této postavě příliš přesvědčivý. ()

XCITE

Souhlasím se stubem a připojuji se k jeho názoru. Ano některé pasáže jsou slabší, ale jiné jsou parádně odporné a sugestivní. Není to převratné dílo, ale nenudilo mě to ani trochu. 66,6% ()

andy60

Úplně špatné to nebylo, ale přistihl jsem se, že mě moc nebaví sledovat to Dillonovo zmatené pobíhání odnikud nikam. Chtělo topředevším lepší scénář a snad i přímočarost, protože námět sám o sobě špatný nebyl. ()